Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

mam do Was takie pytanie, bo jesteście bardziej zorientowane w tym temacie:) Mój syn (9lat) ma jak na razie stałe jedynki, reszta mleczaki. Górne dwójki wypadły i jedna zaczęła rosnąć ale tak jakoś krzywo. Czy już mam iść do ortodonty czy czekać aż cała wyjdzie?? Jak narazie to wyszła tak w 1/3, ale kod kątem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowe podniebienie
Wielkie dzięki za brak odpowiedzi na moje wczorajsze pytanie :(. Ja naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić. Niech Ktoś się wypowie, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
taka jedna 30 - jasne że powinnaś iść na konsultację, do mojej ortodontki matki z pięciolatkami przychodzą.. warto jak najwcześniej stwierdzić stan zgryzu, mojego brata koleżanka od dwóch lat nosi ruchomy aparat, a ma chyba tyle co on.. 11 lat.. moja orto (dziś byłam bo okazało się że jednak dziś mam wizytę nie wczoraj:0 ) powiedziała, że przy porcelanowym aparacie samemu nawet mając profesjonalne narzedzia nie wolno grzebać przy ligaturach bo można uszkodzić zamek - oberwać te zaczepki czy jak to się nazywa i orto będzie w stanie poznać czy to się od czegoś twardego oderwało czy umyślne dziłanie.. i wtedy bulisz za nowy zameczek (przy twardym czymś też, bo oni mówią zeby nie jeść.. coś tam coś tam..) w każdym razie - ona swoim pacjentom nie pozwala, ze względu na ryzko zniszczenia.. no i jak ligatury się przebarwiają, to trzeba myć je lekko-wybielającą pastą - ja po sobie mogę potwierdzić że świetnie je czyści - myłam denivitem, teraz myję białą perłą - jest dużo lepsza, raz dziennie myję - wieczorkiem. pozostałe razy meridolem. i zamki nawet które były już nieciekawe też się do faktycznej bieli znów wybieliły (jak na początku noszenia) więc myślę że to lepszy pomysł.. poza tym - 26.06 będę mieć zdejmowany aparat :D:D tego dnia co zdjęcie jest też wycisk do płytki retencyjnej, którą odbieram następnego dnia wieczorem. ważne żeby to było max następnego dnia, nie później, bo to dla zębów za długo.. na przykład nie można zdejmować w sobotę i odbierać płytkę w poniedziałek.. boooooli teraz okrutnie dociągana 6 z jednej strlony, ale żyję już 26! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rózowe podnieienie a co mamy ci poradzic, dzwon do orto!!!przeciez sama nie zaczepisze tego co ci odpada:-), i nie bój sie zadzwonic, przeciez to nie twoja wina, a nawet jakby była twoja, to orto chyba zrozumie, jesli masz z nia byc w kontakcie przez nablizsze 2 latka, to nie mozesz sie bac zadzwonic:-), m i drucik lekko wylazł, i drapal to zadzwoniłam zeby mi przycieła, u mnie z ataka awaryjna wizyte sie nic nie placi, głowa do góry dzwon smiało:-) aparatka z większym stazem, gratuluje:-), zostało ci 20 dni z aparatem:-), a w ogóle jak długo juz go nosisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulka misiulka
różowe podniebienie -> a co Ty masz na tym podniebieniu? - ja nic takiego różowego nie mam, pozostałe aparatki macie takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam czegoś takiego ,ale to jest jeden z rozszerzaczy, widziałam zdjęcie na necie i rzeczywiście jest różowe ale później staje się przezroczyste a jeszcze później lekko żółte, pewnie się przebarwia, niestety nie wiem jak to się nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowe podniebienie
Wiem Aparatka, że raczej nic innego niż to co Ty mi poleciłaś (za co wielkie dzięki) nie możecie polecić, ale myślałam że może Ktoś miał taki przypadek lub słyszał że tak się może stać. Zadzwonię, ale muszę się nastawić psychicznie, ta moja orto to taka ostra kobitka jest ale to sterczy coraz bardziej, tak że boję się już myć górne zęby :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulka misiulka
Lenka, a masz może linka lub pamiętasz gdzie to było - pierwsze słyszę o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
różowe podniebienie, nie bój sie tylko dzwoń!!! twoja orto to twoj lekarz i powinien o ciebie w miere mozliwości dbac, przeciez nie dzwonisz na plotki tylko powiedziec o czyms co ciebie martwi:-), zadzwon i tyle, co to znaczy \'\'ostra kobietka\'\', przeciez nie bedzie krzyczała na ciebie:-) O rany jak dobrze ze ja trafiłam na taka złota kobiete:-) jestem zadowolona z mojej orto i złego słowa bym nie powiedziała:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
eee tam ostra, płacisz za leczenie i jak masz problem to chyba jasne że idziesz do niej :) poza tym nikt nie odp bo penie nikt takiego czegoś nie ma i nie wiedzieał co ci napisać. ja wolę przemilczeć coś niż źle doradzać.. aparatka - od 16.06 mam swoje cholerstwo w buźce:) niedługo równy roczek minie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowe podniebienie
Ona zawsze mówi że jak się coś będzie działo to mam dzwonić i ona mi poradzi lub będzie kazała przyjść i dzwoniłam już raz w innej sprawie ale jakoś teraz mam stracha, sama nie wiem czemu, ale zadzwonię w piątek lub w poniedziałek. Ja myślałam że wszyscy mają "to" różowe na podniebieniu, a tu jednak nie. Jak pójdę to wypytam orto o to dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowe podniebienie
To w takim razie przepraszam za moją wypowiedź, trochę się wkurzyłam że nikt mi nie odp., bo myślałam że wszyscy to noszą i nie chciało mi się wierzyć że nikt nie umie mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DObry wieczór:) wczoraj mój aparat został \"upiększony\":) Wbrew moim założeniom orto nie zrywała mi wcale zamków (tych rurek kończących aparat, przypominam że nie mam pierścieni tylko rurki:P) tylko dokleiła na siódemki kolejne zamki, też takie jakby rurki tylko mniej wypukłe, na pytanie dlaczego odpowiedź brzmiała tak: \"NIGDY NIE NALEŻY ZRYWAĆ ZAMKA PRZED SKOŃCZENIEM LECZENIA, BARDZO SZKODZI TO ZĘBOM\" (to odnośnie dyskusji czy można sobie zerwać aparat na jakąs tam jedną noc czy wieczór czy inny dzień:P) więc mam teraz więcej zamków o dwa:P i nadal nie wiem jak to jest jak sie ściąga zamek z zęba:D Wiem natomiast, że zamki na siódemkach są złe i drapią i wkurzają i w ogóle. Aż musiałam odszukać mój wosk, który dostałam przy zakładaniu aparatu i którego wciąż jest pół opakowania. (taaak częso używam:/)Przypomniałam sobie też jak bolą zęby po założeniu aparatu, bo siódemki, jako nowicjuszki w moim tajnym ryjkowym wojsku tak właśnie się czują.. i to chyba na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjann
jak sie wrzyca fotki na te nowe forum?? :( aparatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małolat
witam wszystkich :) ja swój aparat mam od paru miesięcy ( jakoś 3 :D) i takie drobne pytanko do bardziej doświadczonych ( he he he ) odkleił mi się zamek na dolnej czwórce, czy to wymaga natychmiastowego kontaktu z ortodontą ? bo wizytę niedawno miałem... z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich noszących aparaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine, a moze masz zle zamki? Ja mialam kilka zamkow jakichs niedorobionych - mialy takie malenie zadziorki. Drapaly tak,ze zaden wosknie pomagal - 5 minut bez wosku i krew w buzi. Orto je spilowala i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAŁOLAT, mi orto mowila ze jezeli jest to ktorys z przednich zamkow to nic nie szkodzi, mozna poczekac do kolejnej wizyty. Jezeli byłby to ostatni zamek, który by przez to wisial- mowila ze nalezy odciac drucik razem z tym zamkiem i sie umowic na jakis termin troche szybszy niz planowany. KOCIULINDA, Ty żyjesz 😘. No poczekam kilka dni, bo może to ta nowość zamków jest taka wkurzająca dla mojego ryjka, a jak nie to bede musiala uderzac do orto bo oszaleje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta jak pojezdze po nich jezykiem to rzeczywiscie jakies ostre mi sie wydaja i ten drut znowu mnie kłuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Sunshine - może masz niedocięty ten drut, jest za długi - za bardzo wystaje i dlatego drapie.. :( a może po prostu ciężko się przyzywyczaić do czegoś obcego na samym końcu szczęki.. małolat - mnie by orto następnego dnie widziała u siebie jakby mi się zamek odkleił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzywamania
Kto mi powie jaki jest dobry ortodonta w Poznaniu?????Proszę was...o info..pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
na nowe forum www.aparatkowo.phorum.pl wrzucamy foty przez najpierw: 1. umieszczenie foty na imageshack 2. obczajasz i kopiujesz link o nazwie thumbnail for forums 1 3. wklejasz w tresc wiadomosci gotowe :D aparatko z wiekszym stazem- nie wiem jak to z uszkodzeniem bo jesli robisz to wykalaczka to nie uszkodzisz- i to tego troche czucia mam :D delikatnie sie to wszystko robi, wiadomo ze nie na sile- no i wczoraj musialam zdjac gumke do czyszczenia- miedzy te "ramionka" zamka czy jak to sie nazywa prawie pod luk wszedl mi kawalek przyprawy- jakby pieprz czy cos i 25 minut zajelo mi wyjecie go stamtad- nawet po zdjeciu gumki wiec czasem trzeba ;/ ale nie polecam jesli ktos nie czuje sie z tym pewnie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Sahtis - ja tylko napisałam to, co mi powiedziała orto, bo specjalnie się zapytałam o to zmienianie gumek i jednorazowe zdejmowanie aparatu. i na temat gumeczek powiedziała że "absolutnie mowy nie ma samodzielnie".. a jednak wiesz, zamek 120zł, przyklejenie 55.. średniofajnie, a pasta biała perła 6 zł i wszystko czyściutkie i bielutkie :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
a ile kosztuje teraz zalozenie jednego luku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami80
juz marze zeby założyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
przyszła aparatka - ceny za łuk są zależne od miasta głównie, napisz gdzie będziesz zakładała a jau nie mogę się doczekać zdjęcia! jeszcze tylko 19 dni :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×