Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

mala_Lenka, to zupelnie tak jak ja. Jak nie zjem cos slodkiego to jestem chora. W szafce zawsze mam jakis zapas. I rowniez nie mam problemu z zebami, wszystkie zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka888
Mam do was pytanie. Czy aparat wymaga jakiegoś specjalnego dbania o jame ustną? trzeba używac czegoś jeszcze oprócz szczoteczki i pasty? A szczoteczke wtedy należy używać elektryczną czy manualną czy to wszystko jedno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykla szczoteczka w zupelnosci wystarczy ja juz przestalam sie wyglupiac i bawic w te wszystkie male gadzety chociaz przy krzywych zebach moga byc potrzebne taie male szczoteczki i takie cos malego wygladajacego jak szczotka do kibli w pomniejszeniu bo szczoteczka moze nie dotrzec wszedzie to wtedy sie przydaja ale jak zeby sa juz proste to wtedy staje sie zbedne bo idealnie mozna zabki wyczyscic w sopsob normalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby szczoteczka i pasta wystarcza... ale lepiej uzywac wspomnianych przez Lenke \"wyciorkow\" no i polecam plyny do plykania. no bo przeciez z powodu wypicia herbaty, wypalenia papierosa czy pocyckania cukierka nie bedziesz odrazu myc zebow tylko sobie przepluczesz i jest gicior :) a co do szczoteczki... ja mam zwykla, taka reczna. i nie mam zamiaru kupowac elektryczna bo jest to mi nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o plynie nie wspomnialam bo wydaje sie to dosc oczywiste:) no przynajmniej da mnie pocyckanie?? hmm a có| to jest faaaaajny neologizm zabawnie brzmi:):) usmialam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo ja tak mam :D jak musze pisac po polsku to mam potem takie gadki xD jedno slowko nie umialam sobie przypomniec i nie wiedzialam jakby to powiedziec :P pocyckac = possac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja kochane:D Wciąż żyję i wiem dlaczego nie mogłam mieć kolorowych gumek, bo jeden wyciąg mam na cały zamek, a drugi tylko na antenkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boshe, ja dzisiaj byłam u orto pierwszy raz po założeniu aparaciku. Zmieniła mi drucik na grubszy i mam większy nacisk na ząbki. Wzięła ode mnie za to 90 zł i uprzedzam że nie mam gumek ani niczego więc zapłaciłam tylko za wymiane drucika. Czy to nie za dużo? Powiedzcie mi bo ja sie nie orientuje... A dzisiaj mam dyske :D Bardzo się ciesze, narazie zęby mnie nie bolą, ale boje się że zaczną mnie boleć na dysce i mi ją zepsują... Ale myślę że jakoś to będzie... :) Czekam na wasze zdanie pzdr 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patulinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patulinka
Mam do was pytanie miałam wyrywane 2 zęby :(i czy będe miała te dziury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest za duzo ceny wizyt sa rozne nawet 100 zl to zalezy od wielu czynnikow ale zadko sie zdaza zeby ktos bral naprawde malo no chyba ze za lokal czynsz ma niski lub nie ma prestizu badz tez nie parcuje w tym zawodzie dugo tzn dopiero zaczyna to wtedy bedzie tanio innych powodow nie znam choc pewnie znalezlo by sie jeszce pare innych wytlumaczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja płace 50 zł za wizyte i w wiekszosci gabinetów tyle kosztuje.mieszkam w łodzi fakt ze chodze do otrodonty i oni maja czesciowa refundacje z NFZu ale nigdy nie musiałam płaic dodatkowo za wymiane drutu czy gumek czy innych czesci zawsze jest tyle samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez dodatkowo nic nie place zawsze tyle samo przy zdejmowaniu aparatu tez tyle samo przy zakladaniu drutu i gumek tez ale za to jak cos by mi sie zepsulo(jeszcze nic mi sie nie zepsulo) to wtedy nic nie place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabinet, do ktorego ja chodze ma bardzo dobra renome.. najlepsza w CZestochowie, gosc jest profesorem i kilka ksiazek napisal, wiec co do opinii na temat niskiej ceny wizyt to nie masz racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja orto tez jest jedna lepszych z łodzi ciagle jezdzi na jaies koferencje, sympozja pracuje takze w innym gabinecie.....ale dodatkowo tam pracuje wiec wiesz ...:/ wiec dla mnie cena wizyty nie jest argumentem, ani nie swiadczy o umiejetnosciach ty chodzisz do profesora , który zapewne jest swietnym specjalista, ale tez koszt zalezy od wielu czynników.chociazby od lokalizacji....na przykład na piotrkowskiej w łodzi biora po 100 a z ich umiejetnosciami roznie bywa...wiec prosze nie generalizowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
TruskaweczkaGoya !!!zobaczylam ze jestes z wcha ja tez:) napisz mi prosze wszystkie info ile kosztuje na gore i dol ,boo ja chce zalozyc a nie mam o tym zielonego pojecia:/ .gdzie chodzisz do ortodonty???mam 20 lat i nie wiem czy nie siara bedzie wtym wieku aparat zakladac...:/prosze o odp...:)pozdrawiam wszystkie aparatki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaaa, jaka siara?? ja mam 27 lat i wszyscy na aparat reaguja bardzo pozytywnie, naprawde.. pracuje z mlodzieza, poczatkowo zagladali mi do buzi jak konikowi, ale potem luz.. poza tym jak sie widzi kogos obcego w aparacie, to istnieje cos takiego jak \"nic porozumienia\" - usmiechamy sie do siebie dyskretnie poza tym aparaty sa w modzie, no i to nie tani interes, wiec mozna sie nim szczerzyc, w koncu twoj usmiech bedzie wart ok 3tys!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
hehe dzieki:)apropo 3 tys .ile to wlasciwie kosztuje??sa chyba jakies rozne modele takie zwykle i takie ledwo widoczne.ile co miesiac bede musiala przeznaczac na zeby???chcialabym wiedziec mniej wiecej bo rodzice tego finansowac mi nie beda...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Pytanie do dziewczyn, ktorym odkleil sie kiedykolwiek zamek: czy orto wymieniala wam go na nowy, czy przyklejala stary. Czy musialyscie za to extra placic, jesli tak, to ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy od orto przeważnie za przyklejenie zamka (bądź założenie gumki jak ci spadnie z zamka) sie nie płaci, u mnie nazywa sie to wizyta awaryjna :) i przykleja sie stary zamek, no chyba ze tamten sie jakoś uszkodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowaaa Ceny zależą od gabinetu. U mnie np. aparat metalowy kosztuje 1400zł a inne to niewiem, ale na pewno więcej, bo ten jest najtańszy. U niektórych ten aparat kosztuje 1300 a u innych więcej niż 1400 więc ceny są naprawde różne. Co do wizyt to byłam narazie na pierwszej wizycie po założeniu aparaciku i zapłaciłam 90 zł za zmiane drucika na grubszy, jak dla mnie to dużo. Pzdr ;* Aha co do aparatu, to wcale to nie jest siara to własnie powód do dumy. Jest on w modzie i nie wszystkich na niego stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kurna przeciez pisalam ze za czynsz musza jeszcxze placic wiec to zalezy tez od lokalizacji no nie? to chyba logiczne ze im lizej centrum tym drozej bo cena okalu jest wyzsza a co do renomy i umiejetnosci no coz tak juz jest ze wiekszosc sobie doliczy to do ceny nie generalizuje tylko mowie jak jest bo znam troche realiów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cenowo nie ma jak warszawka.. ja za zmianę drutu płaciłam 130zł ;) wczoraj odebrałam te płytki, miałam preparat tylko na godz (na początek, dziś mam założyć na noc) dziś napisze tylko tyle - BÓL PRZY APARACIE TO PIKUŚ. ja myślałam wczoraj że umrę :o potworne.. jakby ktoś w calutki nerw w zębie wbijał szpilę.. łzy w oczach momentalnie.. nie brałam nic przeciwbólowego wczoraj, ale też non stop nie będę ich brać bo nie wyrobię.. postaram się to nosić tyle, ile dam radę, jak się nie wybielą super to trudno.. Lenka i Magdazet - pozazdrościć wam tylko białych ząbków.. chociaż ja kurde też kiedyś miałam bielutkie jak mleko :o buuuuuuu 😭 mam nadzieję że nie wykituję od wybielania zębów i jeszcze się odezwę.. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaaa... ja juz dziewczyny pisza, ceny zaleza od gabinetu, ale jak ja napisalam 3tys to mialam na mysli dwa luki, bo rzadko kiedy tak jest ze zaklada sie tylko an jeden, ja za kosmetyczny u gory placilam 2tys a za metalowy na dole 1,4tys.. z wizytami kontrolnymi jest roznie - za wymiane drucika place 100zl za kazdy, ale wymieniali mi druty tylko na 3 pierwszych wizytach (mam aparat prawie rok), potem za cala wizyte placilam po 50zl, dopiero ostatnio znowu mi wymienila dwa druciki i zaplacilam 200zl.. poza tym licz sie z tym ze aparat to nie koniec, bo potem trzeba kupic aparat retencyjny za ok 500zl... a i dodam, ze mam orto w warszawie, ale powiem wam ze kolezankwa w wietniu zalozyla aparat w wawie, taki niewidoczny, zakladany od wewnetrznej strony zabkow za 1200zl!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzialam go na wlasne oczy bo to moja kolezanka, ma zalozony taki na gorze od wewnetrznej stronie zabkow (sama zla bylam, bo za swoj zaplacilam 2tys), zakladala gdzies na alejach solidarnosci w warszawie, moge zdobyc od niej adres, jesli cie to interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×