Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

igiełkaaa- Mam to samo z piątką, Tylko przez nią bede miala parat na dół, zeby mi sie zeby poprzesuwały bo bym miala dziure po 5 mlecznej, bo stałej nie mam. Fajnie myślałam ze jestem jedyna:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety kochana, ale zęby bolą po kazdej wizycie. A kolorków jest duzo fajnych. Czerwone ladne...niebieskie...morskie...pomarańczowe... Uwaga mówie to po raz pierwszy w moim życiu, i mam nadzieje że ostatni!!: Nie obchodzą mnie moje dzieciaki, biore czarno- czerwone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jupiiiix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po wizycie. wiięłam sobieturkusowe...ale szczerze mówiąc, to jak dla mnie to jest niebieski..ale looz:D mam takpo jewej stronie znów łańsuszek w kolorze białym...od dwójki, do trójki, między którymi teraz mam taką szpare, że szok..1/3 palca mogę wsadzać...nieładnie to wygląda, a teraz na dodatek będę miała z tego co mi orto powiedziałą, to szpatrę między 2 a 1...to będzie wyglądało dość żenująco, a już mam takią małą szparkę po jenej nocy po wizycie na wykałaczkę tak wielkościowo...ogólnie zęby bolą...więc joghurty rlz;] dodam zdj, jak zrobię se sesję szczękowąxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha...jeszcze zapomniałam wam coś napisać co dla mnie byuło szokiem jak usłyszałam..moja koleżanka było dzis u orto na wizycie, ale ona nie nosi aparatyu, tylko jej dentysta ją wysłał, bo ma taki układ zębów, że ejj się ścierają o siebie(;/) ma wogóle bardzo łądne proste zęby o góry, a na dole troszkę pokrzywione..wystaja jej chyba 3 trochę...i poszła do tej orto na konsultację, co ja...i dowiedziała się masakrycznych rzeczy...że jeśli sie zgodzi to się zamknie się kwota w 4 tysiakach:O (omg)...bo ona niby potrzebuje mieć aparat na górę i dół, i trzeba by było wyrywać dwie trojki u góry, i musiałaby wstawić koronki...zamiast nich..czy coś takiego, a do tego KAŻDEGO JEDNEGO zęba na górze wykrzywiać...jezu..i ona sie mnie radzi, co ma zrobić...ja jej mówię, żeby ona w życiu się nie zgadzała, bo boże zamaist jej zębów koronki jakieś, do tego wykrzywiać wszystkie po koliei...to niesamowity ból, bo przecież aja przez to też przechodzę to coś o tym wiem...boże...jestem w szoku ipowiedziałam jej, żeby moaj orto jej coś poradziła na ścieranie, ale nie aż w taki sposóbrwaniem wstawianiem...krzywieniem do tego...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igiełkaaa
TruskaweczkaGoya, i co z tą piątką? U mnie zęby prawie całkowicie naszły na tą lukę po piątce, moja ex-ortodontka chciała mi wstawić śrubę, aby rozepchać te zęby i wstawić implanta ale się nie zgodziłam. Fakt, mam przez to krzywaśny zgryz, ale... czy na prawdę warto wstawiać tą piątkę? Z drugiej strony na pewno będę musiała usunąć obie ósemki, a jak jeszcze piątki będzie brakowało to już wogóle mi mało zębów zostanie. Z doświadczenia siostry wiem, że nie warto ślepo wierzyć temu co mówi ortodonta, oni szastają naszymi zębami i wszystko co odbiega od normy każą usuwać, co w praktyce nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. A wszystko przez głupią piątkę, która mi nigdy nie wyrosła :( Ale mogło być gorze, mogła mi np nie wyrosnąć górna jedynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igiełkaaa
magdazet o co chodzi z tym ścieraniem? Że sąsiadujące zęby się o siebie ocierają? Czy że górne ocierają się o dolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniosowa
hejka coś z tymi trójkami nie tak.Podobno trójki są szkieletem zębów i z regóły ich się nie rusza. Niestety wiem coś o trójkach bo niemam wogóle zalążków kłów górnych. Moja ortodątka obliczyła mi że mój koszt leczenia to 7 tyś. złotych + 7 tyś za 2 inplanty to troche jest ale zdecydowałem się na tą inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniosowa
Czy miał ktoś podobną wade czyli niemiał zalązków 2 kłów górnych i wysuniętą lekko dolną szczęke????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igiełkaaa- Ja nie wstawiam żadych śrób, niczego. Bo ja nie mam dwóch piątek. Ja nie mam żadnej piątki stałej na dole, i nie bede miała. Takze wyrwą mi mleczne i 6 i 7 przesuną do przodu ( za pomocą aparatu oczywiście) Jeśli trójki to \"szkielet: czy coś tam. To powodzenia. Bo ja mam trójki stałe na podniebieniu i ciągnie mi je do łuku. Bo mleczaki mi nie chcialy wypaść, i stałe wrysły na podniebieniu, dobrze, że nie z przodu a fee...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy ktoras robila aparat w Lodzi? Prosze o jakies informacje. ja bym chciala zalozyc w Lodzi aparat szafirowy. Macie jakeis namiary w necie na ortodontow z Lodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z relacji mojej koleżnaki tak wynika, ale może ona cos pokręciła, bo też nabuzowana była...a jej sie ścierają dolne o górne, lub jak kto woli górne o dolne;/ przykra sprawa:[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dawno mnie tu nie było, brak czasu niestety. Pozwolę sobie wtrącić do rozmowy :) Dlaczego metal jest najlepszy? Poproszę o argumenty. Dlaczego szafirowy jest gorszy? Nie wydaje mi się żeby któryś aparat był lepszy od drugiego. Oba są skuteczne. Ja mam kryształowy od roku, jestem zadowolona z leczenia. To samo powiedzą osoby noszące metalowe :). Od początku istnienia forum (nie tylko tego) było wiele dyskusji nad wyższością jednych aparatów nad drugimi. I zawsze było tak, że każda z nas (każdy) była (był) zadowolony ze swojego wyboru. Przed założeniem swojego konsultowałam się z orto, dentystą. Chciałam mało widoczny (takie moje \"widzimisię\" ;) ). Jedne osoby odradzały, inne wręcz przeciwnie. Jednak moja orto i dentystka noszą własnie kryształowe i to mnie przekonało. Jeśli byłyby złe, nie nosiłyby ich. Jeśli z kolei byłabym młodsza, nie byłoby mnie stać na kryształ, założyłabym metal i też byłoby super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Źle mnie zrozumialas. Po prostu wydaje mi sie ze szkoda kasy na jakis szafirowy ( o ile dobrze pamiętam) chyba ze ma kase do wyzucenia. JA nie mam i mysle ze wiele osób z tego forum tez nie ma. ale to jej decyzja. Jednak wydaje mi sie ze metal najlepiej działa. Bo jest najbardziej wytrzymaly. Ale jak wy se chcecie:) ale to prawda ze kazdy chwali ten co ma;) Wiec ja chwale metalika:D Tak juz jest. Ale chetnie zobacze jak ten \"szafirowy\" sie prezentuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Tobą, że pieniądze to decydujący powód. Dlatego wiele osób nie zakłada aparatu w ogóle, niestety. Ja zalożyłam aparat, kiedy mogłam na niego zapracować. Mnie podobają się oba rodzaje aparatów, jeśli chodzi o estetykę. Jeśłi chodzi zaś o działanie, mój aparat działa jak dla mnie w zadowalającym tempie:). Nie mam porównania. Aparaty kosmetyczne zakłada się dlatego, że są mniej widoczne. Co nie znaczy, że ich nie widać. Na początku, przez jakiś czas wiele osób nie zauważało w ogóle, że mam aparat. A to dlatego, że miałam cieniutkie łuki. Z czasem orto zakładała mi grubsze, do tego dochodziły różne inne druciki i aparat bardziej widać. Gdyby cena mojego aparatu była wyższa, nie pozwoliłabym sobie na niego. Zapłaciłam za łuk 1800 zł, więc to nie jest tak dużo. Za wizyty również płacę niedużo. Gdyby nie to miałabym na pewno metalowy. I też byłoby super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _akasha_
Też pozwolę sobie dorzucić słówko do tej dyskusji na temat skuteczności aparatów kosmetycznych, bądź jej braku ;) W pełni zgadzam się z "MalutkaMałaJa ":D Ja, mam 2 łuki kosmetyczne i z tego, co wiem działają one dokładnie tak samo jak metalowe, bo tu nie chodzi o zamki, tylko o siłę z jaką działa drucik, a to jest stały element każdego aparatu;) Więc jeśli ktoś woli kosmetyczny(z różnych powodów), to dlaczego ma z niego rezygnować??? Ja, np. nie mam już 15lat, sama na to zarobiłam i nie czuję się z tym źle, wprost przeciwnie :D Pozdrawiam wszystkie aparatki bez względu na rodzaj tworzywa z jakiego wykonano ich cudeńko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej aparatki:) Ja byłam dzisiaj u orto (po raz drugi) i jestem baaaaaaaaardzo szczęśliwa :D:D :D Powiedziała mi że są duże efekty i że pięknie dbam o zęby :) Bardzo sie ciesze :) ;) Mam nawet w końcu zdjęcie swojej szczęki ale niewiem jak to sie daje żeby było na fotosiku.... może któraś mi wytłumaczy? A co do waszej dyskusji to każdy ma inne zdanie... wybiera taki aparat jaki mu sie podoba.... zalezy czy ktoś sie wstydzi widocznego aparatu czy nie no i oczywiście od kasy jaką ma w kieszeni :D Buziaki =**** 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde a ja za plastikowe mleczne zameczki płaciłam 2 tysiaki.. a tu szafir za 1800.. niesprawiedliwe :P a najfajniej to jest, powiem wam, jak się zdejmie już :P haha naprawdę super sprawa.. :) a jeśli chodzi o Marrę6 to kojarzę ją z innego topiku i też 15 lat już nie ma, więc moze estetyka ma jakieś spore znacznie dla niej :) dla mnie miała i miałam kosm. choć teraz jakbym miała zakłądać to pewnie metal bym wzięła ;) pozdrawiam i życzę zadowolenia z efektów leczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe temat wyższości jednego aparatu nad drugim powraca ja bumerang :D, jestem za KAŻDYM aparatem szkoda że nie wszystkich na to stać bylibyśmy piekniejsi i weselsi, sama musiałam czekać i na niego zarobić ale oczywiscie była to najlepsza inwestycja POZDRAWIAM WSZYSTKICH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha mam pytanko czy jak Wam się zabki przesuwaja to krwawią dziąsła?? bo mi tak się robi a jak juz jest prawie na swoim miejscu to mam z tym spokój, w końcu druga "3"ruszyła na swoje miejsce jest po prostu NIEBO W GĘBIE hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ok...ok.
Mam pytanie. U ortodąty którego wybrałam jest dziwny cennik -kontrola 80zł. -wymiana łuku 150 -wymiana jednego zamka 50 Czy u was to też tyle kosztuje- mowie o warszawie. I czy te wymiany łuku i zamka są częste? kiedy się to wymienia? Będe wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppa- mi tez krwawią. To boli:( W ogole po zlozeniu i teraz strasznie mi krwawią. Wystarczy ze zdjem chocby cos twardszego, i juz mi krew leci. ...ok...ok ceny są podobne, mówie o wałbrzychu. Za wizyte place 100zł a reszta tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok ok - u mnie kontrola kosztowała 120zł a wymiana łuku 130zł :o zamek się wymienia wtedy, gdy odpadnie (odklei się), choc z reguły orto przyklejają to za darmo, w ramach \"gwarancji\" jakby.. może to koszt nałożenia samego zamka (jako elementu składowego całego aparatu)..? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ok...ok.
nooo ale co jaki czas ten zamek odpada i co jaki czas łuk tzreba wymieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilem do Was po dluzszej przerwie :P Od wczoraj jestem szczesliwym(???) posiadaczem separacji na dole. Nie powiem zeby bylo mi z nimi do smiechu ;( Bol wiekszy niz w pierwszych dniach po zalozeniu aparatu na gore. Ale wytrzymac trzeba i pewnie w przyszlym tygodniu na dolnych zabkach rowniez wyladuje Damonek :) aparatko z... >> efekt super :D Tak wiec potwierdzily sie moje przekonania, ze warto i jak tylko bede mogl to wybielanie bedzie kolejnym etapem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×