Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

hej Aparaci :) wszystkiego naj naj naj życzę, jak najmniej bólu i prostych oraz BIAŁYCH ząbków :D moje wybielanie trwa, barszczyk w tym roku odpadł niestety 😭 mam nadzieję że te wyrzeczenia warte będą efektu :D pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona... dawno cie nie widziałam albo mi sie zdaje aparatko z..... nom czekam na efekty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie i barszczyk i sałatka z buraczków czerwonych po prostu pyyyyyyyyycha i nic suie nie zabarwiło więć kosmetyczne też są ok, jak i metalowe pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apro[po barszczu, to ja się nbawet nie przyznaję ile zjadłamxD..dużo tego było, ale ja nie mam przecież kosmetycnego:D to sie nie muszę martwić:P no..wszyscy są zachwyceni jak widzą, że mam świąteczne gumasy...hehe:) jakie to miłe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świąteczne kolorki sa po prostu bajka baaaaardzo mi sie podobają :D, kurcze teraz obydwie \"3\"dają mi się we znaki ojoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Mam 14 lat. Byłąm u ortodonktki stwierdziła, że muszę nosić aparat stały przez 2 lata. Mam możliwość założenia go teraz lub potem np. za rok. Proszę pomóżcie i podjć decyzję kiedy mam go założyć, bo sama nie wiem... :( ...a jeślibym się zdecydowała, chciałabym aparat taki mniej widoczny. Polećcie mi jaki aparat mogę wybrać tylko żeby cena była w miarę (nieza droga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlenunia25 Zakladaj jak najszybciej !!! Nie zastanawiaj sie ! A mniej widoczny to kosmetyczny ale w cenie sie nie orientuje.. Ale dawno mnie tu nie bylo :D wiecie... swieta i te sprawy... A ja sie martwie :( Nie widac u mnie zadnych efektow :( :( :( :| martwie sie ze bede musiala nosic o wiele dluzej niz 2 lata :( Ale jakos to przezyje nie poddaje sie :D Pozdrowionka sle wszystkim ktorzy mieli, maja lub beda posiadali aparat :) Szczesliwego nowego roku !!!!!!!!!! :) Dla tych co chca mnie zobaczyc... www.agata3004.fotka.pl nie ma tam niestety mojej szczeki ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Agaca Nie mart się, na pewno będzie wszystko dobrze :), a czy widać efekty może idź do swojego ortodonty, bo na pewno jakieś muszą być :) Ja chodzę do gimnazjum w pobliskim mieście i tak szczerze powiedziawszy nie są tam za mądrzy ludzie... ...wysmiewają się z byle powodu... :( I chciałabym wiedzieć jak reagują na to inni ludzie (w sensie czy się nie śmieją). Pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
A i jeszcze chciałabym sie dowiedzieć czy aparat ja wybieram sama czy ortodontka i czy każdy aparat można założyć do wady gdy ząb rośnie w podniebieniu... np. kosmetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marleniunia25 Jak moi znajomi zobaczyli aparat to przyjeli to doskonale... nikt sie nie wysmiewal, kazdy kazal mi sie usmiechac :D A co do wyboru aparatu... sama go wybierasz. Jezeli chcesz miec mniej widoczny, to wybierasz kosmetyczny, ktory podobno jak tu wyczytalam dziala z mniejsza sila niz metalowy i prostuje wolniej. Metalowy jest o wiele tanszy. Ale powiem ci, ze na twoim miejscu zalozylabym metalowy... nie ma sie czego wstydzic :)A jak czytalas wypowiedzi innych ktos u kiedys wspomnial ze bardzo sie przebarwiaja kosmetyczne... Wiec nie wiem... zadecydujesz jak bedziesz chciala... Buziaki =****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca - jakie ponętne zdjecia :D szkoda że bez aparaciku ;) Marlenka - zdecydowanie zakładaj jak najszbciej - u mnie to tak było odkładane i odkładane i w końcu dopiero na pierwszym roku studiów założyłam, a jakbym założyła tak jak Ty teraz jesteś - w gimn - to już dawno bym zapomniała o tym.. nosiłam kosmetyczny - bez senu, teraz bym metalowy zakładała :D gumki się przebarwiają, mi się też trochę zamki przebarwiły.. a przy metalowym można poszaleć z kolorkami i jest weselej ;) niedługo kończę wybielanie, więc wstawię zdjęcia. nie mam białych ale dużo jaśniejsze niż miałam, przy różowym czy czerwonym błyszczyku wyglądają super biało :D kontrast widocznie musi być :P pozdrawiam ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez tu troszke nie było. Z tydzień xD. Mniaaam. Nie przyznaje sie ile pierogów zjadłam xD Kolorki świąteczne ok. Ale miala kryzys!! Miałą dosc aparatu, nie bolał mnie tylko bunt jakis, nie wiem dlaczego. Do nikogo sie nie usmiechalam. Byłam na wyjezdzie z harecrzami (bo jwestem harcerką) i wiele osób nie widziało jeszcze mojego aparatu, bo nie chcialm go pokazywac. W ogóle niektorzy w ogóle nie wiedzieli ze go mam. Mam na niego focha bo efektów nie ma, a sie mecze. Mam aparat od dwóch miesięcy, a efekty są wręcz zerowe. A ból okropny. Mam focha strasznego na orto na aparat nawet na te gumaski swiateczne :/ Tez mialyscie kryzys??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barszczyk, pomidorowa i takie tam i co????i nic kosmetyczny taki jaki był taki jest, fakt gumeczki dostajaw łeb ale co tam, a działanie ech u mnie suuuper efekty juz po 2 m-cach byłu niedługo stuknie mi pół roku i jest pięknie, ale jakbym była nastolatka to na pewno metal bym wybrała i kolorowe gumasy :D, teraz juz za bardzo szalec nie mogę więc nastolatkom koniecznie metal, hehe studentkom również :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest tak, że nie macie efektów - wszechwiedząca Lenka kiedyś pisała o tym :) - że nawet LEPIEJ kiedy w pierwszym miesiącu NIE MA EFEKTÓW bo zęby wtedy powinny dopiero się rozbujać, rozruszać w kości i dopiero po czasie zacząć przemieszczać - miesiąc, dwa - widocznie tak musi być i to jest zamierzone. lepiej tak niż tak jak u mnie - efekty rewelacyjne bardzo szybko ale po zdjęciu aparatu też problemy bardzo szybko.. i przyklejanie stałego reteinera, płytka i takie tam (jeszcze nie wiem jakie bo mi tego reteinera jeszcze nie przykleili :P zapomniałam się w ogóle umówic upssss.. :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy trzeba nosic dwa aparaty
to znaczy na dol i na gore??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Peppa07 Czy dbasz szczegółnie o kosmetyczny po kazdym posiłku czy normalnie dwa razy dziennie??? Bo mi te metalowe się nie podobają w ogóle... :( ...i czy nosiłaś go dwa lata, czy miałas dłużysz staż????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widzisz mam od sierpnia na 1-1,5 roku zalezy jak ząbki będą pracować, staram sie myc po kazdym posiłku ale wiadomo nie zawsze sie udaje (zwłaszcza w pracy), ale ja na Twoim miejscu jednak metal bym brała i świąteczne kolorki baaaaaardzo mis ie podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Aparatka z większym stażem Ile nosiłaś ten kosmetyczny, dłużej niz byś miała metalowy??? ... czy normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlenka - ja nosiłam bardzo krótko, rok, ale miałam nieskomplikowaną wadę i dlatego. ogólnie lekarze mówią, że kosmetyczne pracują wolniej (to logiczne - są delikatniejsze niż metal i nie można na nie takiego nacisku kłaść jak na metal) ja miałam zaplanowane leczenie na półtora roku, zamknęło się to w jeden rok - ciężko powiedzieć ile musiałabym nosić metal, też pewnie coś koło tego aha, jeśli myślisz że kosmetyczny będzie niewdioczny, to się mylisz :) widać go mniej ale z bliska widać jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z aparatką :D, Marlenka jesteś w super wieku i poszalec z kolorkami możesz dowoli, skąd ten upór do metalu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, przeczytalam pare pierwszych stron, sama podjelam sie teraz leczenia, przedemna dluga droga mysle ze czeka mnie troche wizyt u dentysty, bo duza czesc wyleczylam w kweitniu i maju a teraz dokoncze. Postanowilam sobie ze pod koniec wakacji chciala bym miec aparat na gorna szczeke, niemam jakis wielkich wad, jedynie co to lewa jedynka troszke zachodzi na druga jedynke i odstaje ale minimalnie, mam jeden ubytek po lewej stronie i drugi po prawej wiec dentysta wczoraj mi powiedzial i zabki maja sie gdzie rozsunac-0tlko z tym ze trzeba zakonczyc leczenie. Dziewczyny mam prawie 23 lata na karku i chyba z 3 lata niebede musiala nosic tego metalu. Obym bardzo nie cierpiala bo dosc ze jestem bardzo szczupla i jeszcze schudne przez to, to juz wogole bedzie tragedia. Powiedzcie mi mniej wiecej jaki jest sam koszt takiego aparatu, i go załozenie u urtodony, bo pewnie kazda wizyta to w granicach 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszty aparatu umieściłyśmy w stopce- z dopisem czy to metal czy kosmetyczny no i w jakiej części polski, a wizyty np u mnie za jeden łuk kontrolna to 50 zł a 2 łuki to juz 60 zł - chyba ze wymiana drutu to 120 zł. ale koszty wizyt kontrolnych naprawde sa rózne nawet 120 zł albo czasem wicej - jak jakas lepsza klinika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
TruskaweczkaGoya ---> ja też przechodzę kryzys z moim aparatem (tyle tylko że na razie z ruchomym) dokładnie wiem co czujesz...ja mam nim ochotę rzucić o ścianę i patrzeć jak sie kruszy na małe kawałki!!Mam go już dość,szczególnie że teraz coś mu sie poprzestawiało i nie wchodzi tak jak powinien :( Także nie jesteś jedyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Peppa07 Jak już wcześniej przeczytałaś, jaką mam sytuację w szkole... więc chcę, aby ten aparat był mniej widoczny :/ A tak w ogóle nie podoba mi się ten metal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Magdazet Czyżbyś się ze mną zgadzała?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mnie tu dawno nie było... Zanim przejrzę zaległości chciałabym wszystkim wam życzyć szampańskiej zabawy sylwestrowej, mnóstwa bąbelków w kieliszku, kolorowych fajerwerków, samych przebojów na parkiecie, księcia (księżniczki) z bajki u boku i oczywiście by każda z was została Królową Balu (Królem). A przede wszystkim, żebyście ten Nowy Rok przywitali w dobrych humorach, w najlepszym towarzystwie, i żeby przyniósł wam ze sobą to wszystko co sobie wymarzycie :) Tego wam życzę ja, która po raz pierwszy w święta zjadła tylko jednego fistaszka :( Pozdrawiam wszystkich, którzy zamiast robić sobie pazurki i wymyślne fryzury siedzą w pracy i są jeszcze z przygotowaniami daleko w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właściwie to miało być takie na podaniesienie tematu, bo musiałam szukać go przez 3 strony, b nikt nic nie pisał...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl________jak widzisz aparaty kosmetycznę sa droższe wiec musisz sie nastawić na wiekszy wydatek (obyś póxniej nie żałowała)a szkołą i tzw znajomymi bym się nie przejmowała a wręczprzeciwnie głowa do góry kolorowe gimki na aparaciku i Usmiech od ucza do ucha:D, wszystkim życzę super wystrzałowej nocy i takiegoż roku; BAWCIE SIĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×