Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Amancik
Hejka! Dawno nie wchodziłem na to forum, ale jedna rzecz mnie nurtuje, to postanowiłem się was dopytać o nią , tu widzę taką smutną atmosferę, głównie spowodowaną sytuacją mishy. Poczytałem trochę tych wypowiedzi tak przepełnionych smutkiem i chęcią posiadania tego czego się nie ma( w twoim przypadku aparatu), że aż mi się Ciebie żal zrobiło! Dokładnie wiem o co Ci chodzi, też nie miałem łatwej drogi do posiadania aparatu i wiem, że jest to czasem przygnębiające! U mnie w rodzinie wszyscy absolutnie byli przeciwni mojemu pomysłowi, o tym, że nie dostanę na aparat kasy, to było bankowe! Dlatego sam postarałem coś uzbierać, miałem 19/20 lat i powoli ciułałem grosz do grosza, szukając go gdzie się da! Podjąłem staż, gdyż jestem studentem i zarobiłem trochę, potem zarabiało się to tu to tam, na czymkolwiek. Aż uzbierałem!, Fakt zajęło mi to prawię rok, dłuuugo, ale uzbierałem, rodzicom nawet nie wspominałem, na co zbieram, bo tylko by mnie wyśmiali! Dlatego wiem, że twoja sytuacja może być dołująca, ale głowa do góry! W twoim przypadku, to chociaż rodzice przemawiają chęć pomocy Tobie bo moi to NIC! Teraz aparat mam już prawie 1,5 miesiąca i jestem dużo szczęśliwy, nawet rodzice dali mi trochę kasy, za to że tak wiele sam włożyłem. Gdybym mógł, to sam chętnie mógłbym z Tobą na wizytę i podtrzymał Cię na duchu, jeżeli rodzice nie chcą, wiem jak to jest nie mieć poparcia wśród najbliższych, wtedy nie jest łatwo. Ale wiem, że dasz radę i niedługo uśmiechniesz się rodzicom żelaznym uśmiechem! PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amancik
A i moje pytanie. Mam taki problem, w miejscach nie dostępnych dla szczoteczki zaczyna mi się osadzać taki brązowy osad, i nie wiem jak go usunąć! Szczoteczką się nie da, dlatego spytałem ostatnio orto jak się tego pozbyć, a ona doradziła mi, żebym od czasu do czasu przemył zęby sodą. Sam tak zrobiłem ale to nic nie daje. Poza tym moją ortodontka mówi, że sama szczoteczka w zupełności wystarczy, ale ja myślę, że jednak nie bardzo sama szczoteczka wystarczy! A i ostatnio widziałem gdzieś taki g=dziwne małe szczoteczki do aparatów i myślę, że mogłyby pomóc rozwiązać ten problem, ale nie wiem, gdzie i za ile takie coś dostać? A i tu moje pytanie!: Jakie Wy macie sposoby pozbycia się tego osadu? Podzielcie się tym, z resztą jak chcecie to przy okazji napiszcie jakie macie sposoby na kamień nazębny i wybielanie ząbków, bym był bardzo wdzięczny! PROSZĘ POMÓŻCIE MI ! (szczególnie z tym osadem między ząbkami i pod aparatem) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno nie było również DON\'a, który obiecał wkleic zdjęcie dołu, ale cierpliwie na niego czekamy; a co do pieniędzy no cóż jest nas takich wielu którzy musieli sami zarobic pieniądze na to więc głowa do góry, zakasać rękawy i do dzieła :D, mam nadziejęże WAM się uda, trzymam kciuki, 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja idę na usuniecie kamienia do dentystki której aparat nie przeszkadza, sa takie małe szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych u mnie się sprawdzają, ale wiadomo każdy ma inne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja również oprócz zwyklej szczoteczki do zębów używam \"wyciorka\". Można kupić w sklepie medycznym, albo w drogerii OralB. W komplecie jest 5 sztuk. Najpierw czyszczę zęby szczoteczką, a potem wyciorkiem. Na koniec nić i płyn do płukania. Emmka, mnie również prawie wcale nie bolały zęby. Nie powinno Cię to martwić. Co do wosku, użyłam go ze dwa razy na noc. Potem otarcia znikają. Pryzwyczaisz się do wszystkich wystających części tak, jakbyś zawsze miała aparat :) . Misha609, co do wosku, to nie pamiętam smaku (raczej żadnego nie ma). Tylko jak okleisz sobie nim zamki, to widać (ja miałam bezbarwny, ale i tak widać). Za to przynosi ulgę, nic nie ociera. Justynkka1516, przed założeniem aparatu będziesz miała robiony wycisk, potem jeśli jest taka konieczność (jeśli zęby są ściśniete i jeśli będziesz miała pierścienie) orto założy separatory (takie gumeczki między np. 6 a 7. Jeśli nie będzie pierścieni, wtedy nie zakłada się separatorów. Separatory nie są zbyt przyjemne dla większości osób. Ale nie są jakieś szczególnie męczące. Amancik, podziwiam, że udało Ci się uzbierać pieniądze na aparat. Ja uzbierałam połowę (na drugą wzięłam kredyt ;) ). Tylko, że ja pracuję, było mi o wiele łatwiej. Kiedy nosi się aparat należy usuwać kamień. Peppo07, ja byłam właśnie na usuwaniu. Moja orto mówiła, że trzeba jednak uważać, bo nie każdy dentysta wie jak działa klej. Trzeba się delikatnie obchodzić. No i przy okazji dentysta sprawdzi czy nie ubytków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem że nalezy uważać, mam dobrą (niestety drogą) dentystkę, myslę że wie co robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppa007, często jest niestety tak, że to co dobre jest drogie :( . Ja na szczęście mam niedrogą ale za to dobrą orto. A dentysta? Ceny nie różnią się od pozostałych w mieście. Ale za to przebija pozstałych poczuciem humoru ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczęście jest fachowcem, moja córa tez do niej chodzi, ma kobietka podejscie i do dzieci i dorosłych więc cóż za komfort trzeba płacić (gabinet marzenie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wiecie że dzisiaj jest podobno najgorszy dzień w roku? A ja mam nowe gumeczki czarno-malinowe :) Jak tylko dorwę aparat wrzucę fotkę, ale to miła odmiana po tych turkusowych, które już dawno mi się znudziły :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misha609 , dentysta nie powinien usunąć zdrowych zębów bez skierowania od orto. Nie usuwaj, poczekaj aż będziesz pewna, że u konkretnego orto założysz aparat, wtedy ewentualnie powie, że należy usunąć zęby. Teraz odchodzi sie od usuwania zębów. Jeśli koniecznie trzeba usunąć, to np. ósemkę. Ja tak miałam. Leczenie trwa dłużej, ale mnie to nie przeszkadza. Ale Ty Misha, chyba nie masz jeszcze ósemek? Kajka88, ja nie mam przebarwień po kleju, nie widziałam też tego u innych. Rafał_TS, raczej można pić napoje gazowane. Ja nie piję, bo nie lubię. Ale wiem, że wiele osób pije i nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak kiepsko się czuję,hmm pogoda po prostu masakra, dobrze że ząbkom to obojętne i prostująsie bez względu na pogodę hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha mam pytanko, wprawdzie aparat mam od sierpnia ale tydzień temu zauważyłam od wew. strony policzka białą kuleczkę- pewnie obtarcie kurcze boli jak diabli co mi pomoże najszybciej ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Ja, z pytaniem:) od niecałych 2 tygodni mam aparaty - w sumie nie jest źle:), ale ostatnio 2 zęby zrobiły mi się strasznie wrażliwe:( przedtem ich nie odczuwała, tym bardziej, że są zdrowe:) a teraz reagują :( często krwawią przy myciu i czasem odczuwam taki przeszywający ból, gdy je czyszczę:( czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aka......... wielkie dzięki jutro poszukam w aptece, normalnie masakra :(, a żęby jak są wrazliwe to u mnie była to normalka pracują chyba, głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maksio
Byłem dzisiaj u ortodonty. Założył mi aparat stały... taki metalowy. Powiedział, że moge jeść dzisiaj normalnie. Wszedłem do domu... wziąłem malutkiego kęsa, bo nic cały dzień nie jadłem. Oderwała mi się blaszka z ostatniego zęba. Odkeiła sie poprotu :/ Coś musze zrobić? Ortodonta ma otwarte dopiero w południe jutro i nie wiem czy coś sie nie stanie do tego czasu? Drut mi tak sterczy, ale nie przeszkadza. Coś robić, czy czekać do jutra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nic Ci nie przeszkadza i nie boli to spokojnie do jutra dasz radę, spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja droga orto nie zagiela porzadnie drucika na pierscieniu i on po prostu sie wysunal. Sterczy teraz do goru okolo 1 cm. Nie wiem co robic. Wizyta dopiero w marcu...Probuje go jakos wygiac,zeby nie przeszkadzal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amancik
Peppa07 i MMJ! Jak często usuwacie kamień? I czy robicie jeszcze jakieś inne zabiegi, czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, od momentu założenia dopiero pierwszy raz będę miała usuwany kamień, na szczescie nic innego nie musiałam jeszce robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amanacik
Zabiegi oczywiście w sensie ortodontyczno-dentystycznym! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja piszę z takim problemem, aparat dolny mam już prawie dwa miesiące, górny miesiąc. Na początku obcierało ale smarowałam Saluminem i po jakimś czasie przeszło, ale od kilku dni znów zaczęło mnie boleć zarówno dół jak i góra. Tak się zastanawiać dlaczego teraz, skoro było już wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no... Zgadnijcie... Byłam wczoraj na zdjęciach RTG... Na cefalometrycznym i pantomograficznym. Cefalometryczne to jest takie z profilu, a pantomograficzne z przodu (naokoło jeździ takie użądzeinie i piszcze hieh :P) Byłam w Koninie i zapłaciłam za oba 110zł. Heh... mama powiedziała, że w tym tygodniu jeszcze zawiezie je do orto:) Nie wiem, co się stało. Czyżby przeczytali moje posty?? (to nie możliwe chyba) nie wiem... przez 3 lata nic nie zrobili, a w tym roku już na wizycie konsultacyjnej i na zdjęciach RTG... wow. Nie mogę wyjść z podziwu. Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie w chwilach załamki totalnej. Nie wiedziałam wtedy co o tym wszystkim mam myśleć ani nic. Jak komuś zepsułam humor albo cóś w tym stylu to sorry :D Dzięx :* PS. Czekam co się wydarzy (2 wizyta to odlewy)... Jak cóś to będem pisać. Paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
założyłam drugi łuk, dolny ;) nazajutrz odpadł mi zamek..zadzwoniłam do orto,a ona do mnie,że teraz nie ma czasu i ona zadzwoni potem! wr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Próbuję jeszcze raz :) Pepo07, też czasem zdarzają mi się otarcia, a aparat mam od roku. Znikają tak szybko jak się pojawiają. Dentosept rzeczywiście podobno pomaga. Ja nic nie używam, bo dla mnie nie jest to tak uporczywe, chociaż niezby przyjemne. _Akasho_ być może za mocno przykładasz się do szorowania zębów, dlatego dziąsła Ci krwawią. Zęby są wrażliwsze i to jest normalne. Spróbuj zielonego Elmexu albo Meridol. Znam obie pasty i używam. Są jeszcze inne, wypróbuj co dla Ciebie będzie najlepsze. Maksio, jeśli odrywa się jakaś część aparatu, najlepiej udać się do orto. Samemu lepiej nic nie robić. Sama doginałam ewentualnie drucik, jeśli odstawał. Madono, jeśli drucik się wysunął tak dużo, to może lepiej pójdź do orto. Zadzwoń do niej i umów się na wizytę. Amancik, kamień usuwałam rok temu (przed założeniem aparatu) i w zeszłym tygodniu. Dla mnie to była absolutna konieczność :), mój dentysta uważał, że niekoniecznie :) . Na pewno to kwestia inydwidualna i zależy również od higieny. Miałam jeszcze piaskowane zęby (jak określił mój dentysta, żebym poczuła się lepiej :) ). Beatko_87 to normalne, że zęby po jakimś czasie mogą znowu boleć czy coś ociera. Nic się nie martw. Misha09, serdecznie gratuluję!!! Wreszcie się doczekałaś :) Mam nadzieję, że teraz uda mi się wysłać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ- z checia poszlabym do orto, zeby to naprawic, problem w tym, ze mam do niej pare tys km (nie mieszkam w Polsce). Drucik wysunal sie z pierscienia, na szczescie z prawego dolnego, a w tej chwili pracujemy nad lewym dolem, wiec przynajmniej tyle. Ale bedzo to przeszkadza przy jedzeniu czy mysciu. Swoja droga czlowiek tyle kasy placi, a za kazdym razem jest cos nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa Dziękuję za poradę:) Elmex (zielony i czerwony) stosowałam, kiedyś i jakoś mnie nie zachwyciły;) teraz jestem na etapie poszukiwań, bo zęby faktycznie zrobiły się bardziej wrażliwe:( obecnie testuję orthokin :) chyba zbankrutuję przez te wszystkie specyfiki... ale cierp ciało jakżeś chciało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik metal
HEJ! MAM PROBLEM! BARDZO RUSZA MI SIĘ ZĄB, NA KTÓRYM ZAŁOŻONY MAM PIERŚCIEŃ! CO ROBIĆ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×