Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

voldtekt ->> a ja nie dałam sobie zrobić zastrzyku :D :D nie było tak źle. Niestety zrobił mi tylko 1 ząb z 6 :| następ[na wizyta w środe :/ ciekawe czy do końca wakacji mi je powymienia :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
justka_pl,to gratuluję wytrzymałości,ja bym nie dała rady-leczyła mi go wiercąc ponad godzinę,więc chyba bym padła z bólu:/:/podziwiam! a jutro zakładam aparacik:):):) bluebird,ja też na górze pół kosmetyczny,a dół metalowy,po co więcej kasy wydawać,skoro dołu praktycznie nie widać(nie wiem,jak jest w Twoim przypadku),a i tak zamki są mniejsze od tych u góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
justka_pl,wkręć,że Cię bolą,jak jesz coś słodkiego,od razu Ci zrobi.miałam mieć początkowo wizytę 5września,ale jak boli,to termin zawsze się znajdzie;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka1985
-> Taka o silnej woli Ja mam Hyraxa na akrylowych szynach wraz z maską od połowy kwietnia i wyciągi od lipca. Co do efektów działania maski na początku noszenia miałam wrażenie, że ta maska oprócz bólu nic nie daje, jednak po 3 miesiącach noszenia górna szczęka, która była na wysokości dolnej wysunęła się nieco do przodu. Najgorsze jest to, że efekt po zdjęciu maski jest dużo bardziej zauważalny niż wieczorem przed założeniem. Mam wrażenie, że szczęka po prostu wraca do wcześniejszego położenia i to mnie bardzo nipokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
kurwa,co za idiota zasyfia całą stronę jakąś pieprzoną reklamą stronki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt ->> Spox, on to ma czas ogólnie, przeważnie dzwonie rano a na 12 mam być więc spox. Ale najgorsze jest to, że robi po jednym zębie, musze łazić tyle razy jakby nie mógł mi zrobić po kilka naraz :/ no ale powiedzialam mu ze chce miec je zrobione do konca tygodnia to moze cos sie ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
a..no to masz luz,ale rzeczywiście wkurzające jest to rozwlekanie w czasie..powiedz mu wyraźnie,czego wymagasz i niech Ci nie zamula;)w końcu płacisz-wymagasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm dawno mnie tu nie bylo widze ze nowa ekipa :D chyba nie jestem potrzebna ; ( wiecie co jak chcecie cos wiedziec to ja o tylozgryzie wiem duzo bo mam go sama naczytalam sie duzo i popytalam :D xd wiec mozecie pytac a noz widelec lyzka wam pomoge ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka789
xxx_aparatka mam pytanie wiesz po jakim czasie mniej więcej zęby się przesuwają żeby szparę po zębie zakryć... ? bo noszę aparat od 2 miesięcy zęby są już proste... ale szpary są... czy to możliwe ze za rok już nie będzie ich ?? i ściągną mi aparat... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
justka_pl,też mam takie śliczne czarne ozdóbki w buzi,normalnie identico:D heh,urozmaicenie:D ale góra to już po 3ech tyg Ci się ładnie zmieniła,wydaje się zupełnie prościutko!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Dziewczyny,ile kasy płaciłyście za samo założenie aparatu??ciekawa jestem,ile sobie za robociznę policzy..;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
voldtekt-> ja na wizycie podczas której miałam zakładany aparat, płaciłam tylko koszt aparatu. To i tak dużo pieniędzy a gdybym musiała jeszcze za wizyte zapłacić to byłoby ciężko... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Moniś87,wielkie dzięki:)dokładnie,płaci się za aparat prawie 2tys,na czym orto kurewsko zarabia,więc jak sobie jeszcze policzy,każę jej się pocałować..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na dole mam tylko 6 i 7 poplombowane, z reszta do gory tez, bo reszte mam calkowicie nie ruszana:) i nie widze sensu tych plomb wymieniac, bo po co, te zeby sa tak daleko ze nikt ich w stanie zauwazyc nie jest, a zeby plombe wymienic to trzeba go od nowa opracowac, wedlug mnie szkoda zeba, jak jest dobrze zaplombowany, chyba ze wypelnienia sa nieszczelne, to inna bajka, wtedy trzeba, albo te plomby sa widoczne:) u mnie ich nie widac wiec szkoda kasy mi;] takie moje zdanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
ja też stwierdziłam,że to nie ma sensu,skoro plomby się dobrze trzymają.zajmę się tym zapewne po zdjęciu aparatu,bo będą miały te kilka lat(już mają ze 3,4 jak nie więcej;p),podobnie jak piłowaniem,wybielaniem-czyli kosmetyka wtedy,kiedy ząbki będą już ładne.ale jeśli komuś przeszkadzają,rozumiem;)rzecz gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
dodam,że u mnie też ich nie widać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno mnie tu nie było...czas szybko leci.Minął już prawie miesiąc odkąd mam aparacik :) Jest mi z nim tak fajnie, że wydaje mi się, że się w nim urodziłam ;) a nasze aparatkowe grono stale się powiększa. za 4 dni mam pierwszą wizytę kontrolną i zmieniam co chwila zdanie, jakie założyć ligaturki- typowa kobieta :P pozdrawiam ciepło :) ps. dodałam zdjęcia do albumu, tak szczerze mówiąc nie ma powalających postępów. Czekam na grubszy drut, który porządnie zajmie się moimi krzywulcami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do peppy
peppa w stopce piszesz, ze zakladalas kosmetyczny w wielkopolsce... moglabys podac jakin namiar? bo placilas niewiele jak za kosmetyczny......czekam na odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt--> u mnie widac dół jak mówie.a czemu piszesz,ze na dole zamki sa mniejsze niz na górze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesa 36 Mogłabys wkleic jakis link do swoich zdjęć? Ja teraz mam aparat na górze i trójki cofaja mi sie w miejsce czwórek. Z prawej strony prawie juz nie widać dziury po czwórce a z lewej to chyba troche jeszcze potrwa. Ciekawa jestem jak orto bedzie mi cofała 1 i 2. Jakoś nie potrafie sobie tego wyobrazić. Może ktoś juz miał cos takiego robione, może jakis link do stronki :) Do listy: mam głęboki zgryz i nie wiem czy przod czy tyłozgryz. Górne zeby zachodzą na dolne, jest między nimi przerwa, że moge włożyć kciuka. Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych i tych czekających na druty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wadzi>>>wiesz na gorze to ty masz prawie identyczna wade, tylko twoj wystajacy kiel jest po twojej lewej stronie a moj po prawej.a zeby bylo jeszcze tego malo to u mnie jedna jedynka gorna troche nachodzi na druga gorna jedynke i prawa 2 wcisnieta troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia14102---> oj chyba jednak Ty masz prostsze ząbki, a przynajmniej takie robią wrażenie na zdjęciach :) ale ten kieł mamy podobny- on mnie najbardziej wkurza, bo przez niego wyglądam jak wampir- w sumie to wyglądałam, bo aparacik zakamuflował go :D myślę podobnie jak inne osoby, że u Ciebie raz dwa ząbki się wyprostują.Masz mało skomplikowaną wadę jak na moje amatorskie oko ;) Fanta88---> dopisz proszę do mojej rubryki na liście, że mam stłoczenie i jeszcze brak symetrii w linii pomiędzy górnymi i dolnymi jedynkami (szczena dolna jest przesunięta w prawo).nie wiem jak to się nazywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESA 36
WIOMALK /JAK DLUGO ZNIKALA CI SZPARA PO WYRWANEJ 4 MOJA ORTO POWIEDZIALA ZE ZEBY PRZESUWAJA SIE O1 MM MIESIECZNIE ACHA 5 TEZ COFA SIE NA MIEJSCE 4.WSUMIE GDYBY NIE TE SZPARY PO OBU STRONACH TO JAK DLA MNIE LECZENIE MOGLO BY SIE ZAKONCZYC JUZ JESTEM ZADOWOLONA BO TE OKROPNE 1 COFNELY SIE SUPER.ZAZNACZAM ZE SZPARA MIEDZY LUKIEM GORNYM A DOLNYM WYNOSILA 7 MM ATERAZ JEST OK. KOLEJNA WIZYTE MAM 11 WRZESNIA TO POPYTAM ORTO JAK TO JEST POZDRAWIAM./////////////SPIRYT OF 69 TRZYMAJSIE INAPISZ JAK TAM PO WIZYCIE MOJ TYLOZGRYZ MOZE JEST NIEWIELKI I DLATEGO ORTO ZAPROPONOWALA MI TAKIE LECZENIE CIKAWE JAK TO BEDZIE U CIEBIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt ->> Hehe no te plomby czarne to masakra :D :D Ja tam wogóle nie widze różnicy u góry :/ No ale kit, a odnośnie ceny to płaciłam tylko 1500zł za aparat i w to był włączony koszt zakładania. Filip ->> Noo ludzie mają różne zdania na temat tych plomb czarnych, wymieniać czy nie. Mi osobiscie wymiane polecił sam ortodonta, ponieważ te czarne plomby (zwłaszcza robione w szkole) są mało estetyczne i przebarwiają zęby, ta \"rtęć\" działa jakoś na szkliwo. W dodatku są one założone hmm jakby to powiedzieć mało profesjonalnie? Dentysta twierdzi że takich plomb od 30 lat nie zakładał :D Słyszałam też, że możliwe jest, że zęby od nich pękają czy coś... Zresztą kiedyś trzeba sie w końcu za nie wziąść... Ja zdecydowałam się na teraz, przed założeniem aparatu, żeby potem nie mieć kolejnych kosztów a napewno bedzie ich dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>bluebird,słyszałam,że są nieco mniejsze z uwagi na to,że dolne zęby są węższe/mniejsze od górnych.jeśli tak nie jest to sorry-dezinformacja i podatność na sugestie,jak to bywa na początku w przypadku niezbyt dokładnej tematu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
*znajomości mi uciekło ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×