Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Agatha-A4
Czy ktoś z Was ma Damona3???;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie juz 2 tygle z aparatem i rewelka, postepy w przesunieciu jedynek widze golym okiem+mala szparka ktora sie robi coraz wieksza^^, w sobote bylam na weselu, pilam wino, barszcz, jadlam wszelakie potrawy i wszystko bylo super, gumki sie nie pofarbowaly ani nic z tych rzeczy.W ogole caly czas sie szczerzylam na zabawie, jak nigdy:-) jedyne co to no dwoch koncowach odetkaly mi sie druciki ktore byly zagiete i wlozone pomiedzy zeby zeby mi nie przeszkadzaly o0 na razie mi to nie przeszkadza ale czasami mam wrazenie ze zaburzyla sie cala konstrukcja aparatu:-), wizyte mam tak jak filip 14.10 a 21.10 zakladanie dolu wiec prosze skorygowac mnie w liscie.No teraz w czwartek jade na pierwsze zajecia i jestem ciekawa reakcji znajomych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klucz wiolinowy
justka_pl i Setsi -> dzięki za rady i słowa otuchy :) co do zajęć to nie mogę się przepisać do innej grupy bo wszystkie mają w tym samym czasie tylko w różnej kolejności, ale zadzwoniłam do orto (nie chciała odebrać, ale byłam strasznie namolna :p ) i okazało się że przyjmuje we wtorki w innej przychodni, cud normalnie! Tylko dlaczego nie powiedziała mi tego jak ją pytałam na wizycie? Ale nie,😠 ja musiałam się cały weekend stresować, i prawie płakać do słuchawki! :o teraz pozostało mi tylko dodzwonić się do tej przychodni :) miłego dnia wszystkim! :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klucz wiolinowy - No widzisz :) Najlepiej odrazu się zorientować niż przechodzić niepotrzebny stres i szarpać sobie nerwy :) Wszystko dzieje sie po twojej myśli :) mysza_sza - Jejku...zaglądaj na to forum często :) Bardzo się ciesze że wkońcu spotkałam osobę, która się leczy tam gdzie ja:) Będziemy mogły wymieniać się informacjami i wrażeniami. Widzę że zakładasz aparacik dwa dni przedemną :) Hihihi :) Mam pytanko:) Czy p. dr pokazała Ci jak wygląda ten aparacik kosmetyczny? Bo mi pokazała tylko tego Damon\'a i ten metalowy (chyba zamki mini). Dobrze, że aparaciki na których pracuje nasza p. dr mają rurki a nie pierścienie:) justka_pl - Całowałaś się już z chłopakiem mając na ząbkach przytwierdzony aparacik? :) Słyszałam, że trzeba troszkę uważać ponieważ \"intensywny pocałunek\" może okazać się bolesny dla nas aparatek i aparatów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt - skoro twierdzisz ze nie będzie tak źle... Wiadomo, początki są trudne...Z relacji pewnych osób (oboje zadrutowani) wynikało, że należy byś ostrożnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostrożność to podstawa przy takim sprzęcie;)ale po niedługim czasie staje się przyzwyczajeniem,więc większych problemów z aparatem nie ma:)pozdr.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl --->> niunia mi nie szkodzi :D:D:D:D heheheh :D ja mam 10 października już 4 wizyte :D alee szybko leci ten czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asicuha
Moja orto niestety zachorowala, mam odwołaną wizyte, jak na razie nie wiadomo na kiedy :( już się przyzwycziłam do tej myśli, że bede jak w/w 'zadrutowana' :) i kurcze zazdroszcze wam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! od piątku mam założony (wreszcie) aparat na dolną szczękę. Oczywiście boli, ciężko mi cokolwiek jeść, a najgorsze, że jedzenie niemiłosiernie wchodzi między zęby, a aparat. Coś strasznego. Z samą górą tak nie było. Też trochę wchodziło, wiadomo, ale nie tak..! Cokolwiek zjem muszę lecieć i przynajmniej mocno przepłukać usta, bo dostaję szału. I jeszcze taki ból dziwny..właściwie nie ból, ale nieprzyjemne uczucie :( Mam nadzieję, że po kilku dniach przejdzie i przyzwyczaję się tak, jak do tego, że na górnych zębach mi to siedzi :/ Echhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie calowalam 4 dni po zalozeniu aparatu, z mojej strony byl lekki dyskomfort i blokada psychiczna ze moge poranic druga osobe, ale teraz to mysle ze luzik, trzeba sie przyzwyczaic i nie bedzie zadnego stresu z tym zwiazanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
witam jestem po wyrwaniu drugiej czwórki gornej, masakra:/ jutro mam zakładane gumki sepracyjne a za tydzien 6 pazdziernika aparacik na gore. ja sie boje nie zakladania ale tej geby otwartej na 1,5 godziny;/ masakra dajcie jakies propozycje co jecie, jakie macie szczoteczki do zębów, pasty itp :] bo niedlugo musze zakupic sobie te wszystkie niezbedne rzeczy do mycia aparatu. wielkie dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlackerB --->> zajebiste kolczyki :D:D a co do całowania kurde też nie próbowałam Trzeba spróbować:P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko spoko z tym całowaniem mój M nie widzi różnicy widomo pocątki są pełne obaw ale luzzzzzzzzzzzzzzz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sz
Cześć Setsi :) ja też się cieszę, że jest ktoś od dr Świstek :) odnośnie aparatu kosmetycznego - tak, widziałam go, i powiem Ci że wcale jakos rewelacyjnie nie wyglądał. Ja chciałam taki aparat, ale Pani dr mi go szczerze odradziła.. powiedziała że leczenie z takim aparatem trwa dłużej... sama nie wiem, ale komu jak nie jej mam wierzyć, więc zdecydowałam się na ten metalowy bezligaturowy. a Ty jaki będziesz miała? i jeszcze mam pytanie, czy Pani Doktor przed założeniem wysłała Cię na usunięcie kamienia? Pozdrawiam wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedorna
Hej;) Od czwartku mam aparat i takie pytanie. Mam narazie tylko góre. Czy wy tez nie możecie zagryźć zebów do konca tak jak wczesniej sie dawało?? Strasznie to denerwuje i głownie przez to ma problemy z jedzeniem bo bolec powoli przestaje. Po prostu taki dyskomfort:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak to bywa z tym dyskomfortem ale głowa do góry będzie dobrze :D i prosto!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedorna
Prosto jest;) Tylko brzydko wysuięte do przodu. Chociaz jak sie okazało to wcale nie góra jest wysunięta a dół cofnięty. oczywiscie wiadomo- smoczek i butelka do 5 roku zycia;) niejadkiem byłam i tak sobie mama ze mna radziła. No jeszcze do tego szpara między jedynkami. mam nadzieje ze szybko zniknie:) Z całowaniem mam strasznego stresa!!!!!!!!!:) Chlopak narazie daleko, ale jak wróci to nie wiem jak sie za to zabiore:) Chociaz juz chyba bardziej boje sie jego reakcji niz mojego dyskomfortu:P Jak wyjezdzał to nie miałam nic dziwnego na zebach, a tu prosze, niespodzianka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedorna
tzn wiadomo połącze zeby, ale nie tak..hmm równo jak pooprzednio. Tzn nie pasuje mi teraz dół do góry.moze te zamki mi hamują...sama nie wiem. miesiąc wytrzymam, zapytam na pierwszej wizycie kontrolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mojemu powiedziałam że idę do dentysty a przyszłam z aparatem to się mężuś zdziwił hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sz - Chciałabym ten kosmetyczny - ale niestety mi go nie pokazano:P A czy ten kosmetyczny to porcelana czy kryształ ? Również tak jak Tobie, p.dr powiedziała że w aparacie kosmetycznym leczenie trwa o 2-3 mięsiecy dłużej. Nie wysłała mnie na usuwanie kamienia bo raczej go nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedorna
haha, wiesz mężowi to juz nie tak łatwo uciec w popłochu jak chłopakowi:D:D Ale nie ma tego złego, przynajmniej zobaczymy, czy to miłosc czy kochanie;) Zjadłabym cos dobrego...juz mnie ręka boli od ucierania jabłek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedorna - Mój chłopak, aż nie mógł się doczekać, kiedy założe ten aparat, cieszył się bardziej niż ja i tylko wypytywał kiedy nadejdzie ten "wyjatkowy" dzień... :D Niestety nie doczekał - rozstalismy sie :) Hmm...teraz tak myślę...ciekawe jakie oni mają myśli w głowach, gdy widzą dziewczyne w aparacie :) Uważaj żebyś sobie paluszka nie utarła z tym jabłuszkiem tak jak ja gdy ucierałam sobie jabłko z bananem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedorna - Mój chłopak, aż nie mógł się doczekać, kiedy założe ten aparat, cieszył się bardziej niż ja i tylko wypytywał kiedy nadejdzie ten "wyjatkowy" dzień... :D Niestety nie doczekał - rozstalismy sie :) Hmm...teraz tak myślę...ciekawe jakie oni mają myśli w głowach, gdy widzą dziewczyne w aparacie :) Uważaj żebyś sobie paluszka nie utarła z tym jabłuszkiem tak jak ja gdy ucierałam sobie jabłko z bananem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martita92
ja już mam i te zdjęcia i wyciski zrobione...;) więc właściwie co mnie czeka na następnej wizycie?;> i czy gumki separacyjne KAŻDEMU zakładają?;> proszę Was o odp bo stresuję się straszniee, choć niby nie ma czym;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martita92
ja już mam i te zdjęcia i wyciski zrobione...;) więc właściwie co mnie czeka na następnej wizycie?;> i czy gumki separacyjne KAŻDEMU zakładają?;> proszę Was o odp bo stresuję się straszniee, choć niby nie ma czym;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kazdemu, ja w ogole nie mialam zakladanych gumek separacyjnych na gorze ale to ze wzgledu na spore przestrzenie gdzie wszystko weszlo bez problemu a co do dolu to nie wiem? ale cos wydaje mi sie ze beda jednak gumki, wszystkiego dowiem sie na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×