Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość naczyniakmózgu

naczyniaki mózgu

Polecane posty

Gość ona2704
Witam Mam 25 lat, wykryto u mnie malformacje tętniczo-żylną IV stopnia prawego płata czołowego z objawami padaczki. Będe mieć wykonywana embolizację poraz drugi czyli zamknęcie całkowite naczynia. Możliwe że już padło tutaj to pytanie ale czy ktoś z Was po całkowitym zamknięciu naczynia miał operacje wycięcia go. Bo z tego co się orientuje ludzie piszą że co pół roku musza chodzić na kolejne zabiegi embolizacji a nie spotkałam się z całkowitym wycięciem go....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1980
do ona2704. witam, moze nie odpowiem na twoje pytanie bo niestety nie znam na nie odpowiedzi, ale chcialam ciebie zapytac o cos innego. tak samo jak ty mam malformacje tetniczo-zylna prawego płata czołowego i epielpsje, w lutym minie pol roku jak przechodzilam radioterapie cyberknife. moj neurolog mowil, ze po radioterapii i zasuszeniu naczyniaka sa duze szanse ze epi minie, dlatego chcialam ciebie zapytac czy moze twoj lekarz wypowiadal sie wlasnie na ten temat. dzieki za odpowiedz.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćja
Ja miałam robioną embolizację w trakcie której nastąpił wylew krwi do mózgu i następnego dnia żeby uratować mi życie zrobiono mi operację wycięcia naczyniaka po operacji mój stan był ciężki nie miałam kontaktu z rzeczywistością i twierdzono, że albo mi się polepszy albo zostane jako "roślinka" i będe musiała chodzić na rechabilitacje ale na szczęście Bozia mnie uratowala i po 3 - 4 dnia jakbym się obudziła z tego stanu i jestem 9 m-cy po operacji więc ja po doświadzeniach które musiałam przejść jeśli ktoś może to 100% polecam wycięcie nie będzie i spokój do końca życia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loxie
hej, stwierdzono malformację tętniczo-żylną... widzę, że niektórzy piszą którego stopnia - ja tego nie wiem, nie mam tego nigdzie napisanego... Mam mieć zabieg gamma knife, czy jakoś tak... ale generalnie nadal nic nie wiem! dostałam książeczkę z dietami, zalecenia dla udarowców itp. i czekam.... widzę, że nie którzy piszą o zabiegach cyber knife, czy to jest to samo co ten gamma? czy nie? (czytałam na jakiejś stronie o tym, ale nadal nic nie rozumiem...) czy ktoś miał taki zabieg? ostatnio coraz gorzej się czuję, mam zaburzenia pamięci, jestem zdezorientowana i często nie wiem gdzie jestem - tzn wiem, że to np. wydział mojej uczelni, ale nie potrafię się tam odnaleźć... tak jakbym zapomniała układu sal itp. (a studiuję na niej 6 rok)... też tak macie? jak ja neurologowi o tym mówię, to odpowiedź jest tylko "myhyy, ahaaa, damy inne leki" i nic, ciągle to samo... i cały czas mam to drętwienie ręki... czuję się jakby mnie paraliżowało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loxie
i widziałam, że piszecie coś o grupie na fb, możecie mi napisać nazwę? przyda mi się wsparcie bo sama przez to chyba nie przejdę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
To nasza grupa na fb zapraszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
CZTEROLISTNA KONICZYNA Naczyniak,naczyniaki,malformacja tetniczi-zylna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny pomozecie w tomografii komputerowej w wyniku pisze tak w placie czolowym prawym po podaniu srodka cieniujacego uwidocznila sie linijna struktura- zyla zbiorcza zakonczona miotełkowato. obraz naczyniaka zylnego?? mam sie martwic?? pomozcie wizyte u neurologa mam za 3 tyg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Ja mam żylnego lewego płata ciemieniowego i tak się z nim męczę od dwóch lat .... A masz jakieś objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakies 3 tyg strasznie bolala mnie glowa dostalam skierowanie na tomo tam wyszlo wlasnie to teraz glowa mie juz nie boli bylam dzis u neurologa i dostalam skierowanie na angiografie .neurolog powiedziala ze gorszy jest naczyniak tetniczo zylny ale zobaczymy po angiografii co wyjdzie a ty jestes pod opieka neurologa o ci mowi?? z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jescze jedno justyna czy jest on grozny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Tak jestem pod opieką. Właśnie dostałam skierowanie na trzeci kontrolny rezonans. Mnie męczą ciągłe zawroty głowy podwójne widzenie i drętwienia rąk. Wzrok siadł mi do tego stopnia że już nawet operacyjnie nie da się nic zrobić.Zostały tylko okulary by normalnie funkcjonować. Wiesz czy to jest groźnie nikt mi tego nie powiedział ale wydaje mi się że wszystko co w głowie jest nie tak jest groźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam przez jakies 3 tyg okropne bole glowy ale poki co odeszly i mam miec ta angiografie, mialas robiona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Nie ja miałam tylko rezonanse. W zeszłym roku neurochirurg zlecił Angio TK po czym stwierdził że głowa jest czysta i mam sobie poszukać dobrego psychiatrę... Trzy miesiące później na MR wyszło że naczyniak jest dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli masz problem tego typu to czym prędzej udaj się na konsultacje do profesora Ząbka który jest specjalista w tej dziedzine i na pewno też tobą sie przyzwoicie zaopiekuje. Z głowa nie ma żartów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Trochę za daleko by do Warszawy jechać ale jak kiedyś będzie taka okazja to z chęcią się z nim skonsultuje. Obecnie czekam na kontrolny rezonans a że terminy odległe będę czekać do września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy naczyniak żylny w placie czołowym 3,7 mm to duży naczyniak bo wlasnie odebralam swoje wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka75
hejka,po długim czasie to znowu ja:) jestem po wylewie i pierwszej embolizacji.Czuję się w miarę ok.głowa boli trochę apap wystarcza a właśnie mogę go brać ???posiada ktoś taką wiedzę? znacznie gorzej było z wypróżnianiem się po trzech tyg.leżenia teraz boli mnie dół (ciągnie)jak po porodzie wiec ledwo chodzę ciekawe ile to potrwa.Miałam dużo ,bardzo dużo szczęścia trafiłam na wspaniałych lekarzy specjalistów:)) u mnie wszystko działa za m-c kolejna emba.Jak wcześniej pisałam byłam na wielu konsultacjach u różnych wspaniałych fachowców i wersja była lepiej tego nie ruszać z tym się żyje aż w końcu samo walnęło i fart że póki co jest ok i mam nadzieję że tak już zostanie.Napiszcie proszę jak u Was po embolizacji i jakie środki przeciwbólowe można brać.biorę apap.Jak się żyje po tym ,embolizacji będę miała jeszcze 2-3 bo to duża malformacja tętniczo-żylna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość socka34
Witam wszystkich tez mam malformacje zylna,dowiedzialam sie 2 lata temu gdy mialam problem z zajsciem w ciaze,moj gin wyslal mnie na MRI glowy ( wysoki poziom prolaktyny).Wyszlo ze mam AVM,wizyta u neurochirurga,koejne MRI,obserwowanie,po roku MRA,wyszlo ze malformacja jest w skorze glowy,teraz mam miec angiografie mozgu.Dla wszystkich zainteresowanych jak przebiega to badanie napisze po piatku.Oby wszystko poszlo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam angiografie u mnie bylo jak zwykła tomografia kontrast do żyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Mam za sobą też angiografię Nic innego jak TK tylko kontrastu dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka75
hejka:) czy mogę brać apap.???????? Mi po embolizacji hormony trochę się rozjechały albo po tym wylewie. W jakich szpitalach u kogo,gdzie robicie embolizacje???Jak długo dochodzicie do siebie po zabiegu??? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość socka34
Ja mam miec angiografie przez pachwine przy udzie w znieczuleniu,napiszcie jak to wyglada,plisssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam naczyniaka zylnego 3,7mm podobno od niego mnie glowa nie byla zostalam skierowana do laryngologa ze moze od zatok ale od tego tez mnie glowa nie boli wiec co jest moze jednak ten naczyniak daje takie bole głowy?? poradzcie cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość x
Gościu z żylnym. Jak lekarze oceniają tego naczyniaka? Co masz z nim robić? Gdzie się leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Mój żylny jest do obserwacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Socka34
Ja jestem po angiografi przez pachwine,Tez mam naczyniaka poki co do obserwacji.za 3 tyg wizyta u Lekarza i moze ewentualnie zaproponuje leczenie.dodam ze zadnych boli glowy nie mialam I nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja mam tego zylnego lekarz twierdzi zeby nic z nim nie robic chyba ze czesto bedzie głowa bolala to mam isc do neurochirurga zeby go wyiac.glowa mnie boli nonstop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w dodatku neurolog twierdzi ze jak mam naczyniaka 3,7 mm to nie powinna mnie tak glowa bolec bo niby jest maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×