Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość naczyniakmózgu

naczyniaki mózgu

Polecane posty

Gość gość
JustynaRybnik w poprzednich twoich postach przeczytalam ze lek odsylal cie do psychiatry ni neurolog tez zapisala jakies antydepresanty ale wzielam jedna tab i przez caly dzien chodzilam jak otumaniona wiec juz ich nie biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Brałam jakiś czas psychotropy. W sumie nie pomogły i nie zaszkodziły. Mnie też ciągle głowa boli. Większość dni obchodzi się bez leków,bywa i tak że bez nich nie da się funkcjonować. Mi dodatkowo ciągle dokuczają zawroty głowy i podwójne widzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka, Justyś po 4 tyg od embolizacji wystąpiło u mnie podwójne widzenie,proszę odpisz czy ty masz cały czas czy ustepuje ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
U mnie podwójne widzenie jest cały czas. Jedynie założenie okularów skleja obraz w jeden. Okulista powiedział że już nie ma szans na poprawę wzroku (wada jest zbyt poważna operacja też odpada) może być tylko gorzej. Wesołych zdrowych oraz pogodnych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Ja w wieku 16 lat dowiedziałam się że mam nowotwór krwi. Niecały rok później przerzuty... nerki, jelita, wątroba... Po wielu cyklach chemii (leczenie w Szwecji) udało mi się z tego wyjść, nie całkiem zdrowa i z kilkoma skutkami ubocznymi ale żyje. To jest najważniejsze. Rok temu gdy już myślałam że wszystko jest za mną dowiedziałam się że mam mega dużego guza mózgu. jedynie usunięcie i mało który lekarz chciał się podjąć tak ryzykownej operacji. Dopiero w Szwecji znalazł się neurochirurg który się tego podjął. Miałam 5 % szans że z tego wyjdę. Groziło mi że nie będę widzieć albo bd po prostu jak roślinka. Udało się i trzeba wierzyć ze musi być ok. MUSI. WIERZYŁAM ŻE BĘDĘ W TYCH 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsza klinika neurochirurgii w Polsce jest w Lublinie , i ma również 4 miejsce w Europie. byłam tam specjalnie jechałam 800km od domu, wiele widziałam, ratują ludzi i to jest najważniejsze TYLKO TAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baardzo dobra neurochirurgia jest w Bydgosczy(wojskowa) dr.Harat i jego zespół.POLECAM.Czeka mnie kolejna embolizacja ,boję się bo po pierwszj ok.4 tyg.temu mam podwójne widzenie a oo drugiej nie wiem co mnie czeka,napiszcie proszę jak to jest,czy po kazdej kolejnej embolizacji dochodzi kolejny skutek uboczny (gratis)????Zaczynam miec nerwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chopiniana
Dzień dobry. Miesiąc temu dowiedziałam się o naczyniaku jamistym w hipokampie w prawej półkuli, w części skroniowej. Ogromny ból głowy, zaburzenia mowy. Od kilku lat pogarszajaca się pamięć i problemy ze skupieniem. Zdarza mi się zawiesić, miewam derealizacje. Prof. Mandat w Instytucie na Sobieskiego mówi, żeby wycinać, ale mogę stracić mowę lub mieć różnej wielkości uszczerbek mowy, podobnie z funkcjami poznawczymi. z kolei neurolog powiedział, że absolutnie najpierw badania, bo trzeba sprawdzić, jakie ośrodki i czego znajdują się w najbliższym otoczeniu tego stwora. I dał namiary na prof. Marchela. Idę 27.04. Czy ktoś miał może do czynienia z obydwoma Panami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.04.05 najlepsza klinika neurochirurgii w Polsce jest w Lublinie , i ma również 4 miejsce w Europie. byłam tam specjalnie jechałam 800km od domu, wiele widziałam, ratują ludzi i to jest najważniejsze TYLKO TAM hahaha ja tam byłam, i nie chodzę... lekarze myślą że są mądrzejsi od Boga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie wszyscy :) przepraszam, nie można straszyć innych. ale to prawda, źle zniosłam embolizację... trudno :( każdy przypadek jest inny, i lekarze starają się pomóc, a co dalej... mi po każdej embolizacji coś dochodziło, jak ktoś stwierdził gratis... mam dużo niechcianych gratisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Lublinie jest tak jak z humorem... Przereklamowany. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej,jestem po drugiej embolizacji czekają mnie jeszcze dwie.Mam pytanie czy ktoś ma już całkowicie zaklejonego naczyniaka tętniczo-żylnego???jak się czuje,jak funkcjonuje,jak żyje(skutki uboczne),co można a czego nie,co ile kontrole,czy po każdej kolejnej embolizcji dochodzą skutki uboczne ??????proszę odzywajcie się :)) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest grzebanie w mozgu, ciesz sie z tego co masz i nie licz na cud...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem że to jest grzebanie w mózgu I bardzo się cieszę że nie jest najgorzej ale nasuwają sie różne pytania , wątpliwości więc dlatego pytam o wszystko I proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, w moim przypadku po każdej kolejnej miałam gratis coraz więcej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy po kazdej embolizacji bierzecie polocard???? jak się zaklei naczyniaka to można latać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie głupie żarty są niestosowne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli chodzi o lot samolotem, jest to gwałtowna zmiana ciśniienia, więc nie można:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość socka34
Jesli chodzi o embolizacje to moj neurochirurg stwierdzil ze w przypadku naczyniakow ta forma leczenia nie daje 100% pewnosci ze zostanie zaklejony caly naczyniak wiec mi zaproponowal gamma knife-najbardziej skuteczna na dzien obecny metoda na avm. Jest najmniej inwazyjna,pacjent wraca tego samego dnia do domu I praktycznie normalnie funkcjonuje.Skutki uboczne moga wystapic w kazdej z metod leczenia I niestety trzeba sie z tym liczyc ale tez wierzyc ze bedzie dobrze I sie uda niezaleznie od metody,ktora wybierzemy lub lekarz nam zaproponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jamisty? Wczoraj usłyszałam od lekarza ze ani Gamma, ani naświetlanie. i że jamisty rzadko krwawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda2222
Witajcie ciesze sie ze udalo mi sie znalezc forum "na czasie"wiekszosc forum znajduje sprzed lat. Moze sie przedstawie mam na imie Magda i tez mam naczyniaka ja akurat tetniczo-zylnego podobno najgorszego w lewej czesci skroniowo czolowej.(najpraw. 2cmx1cmx1cm)Angio ma potwierdzic wielkość,Wykryto go u mnie w 6 miesiacu ciazy z cudem doczekalam 39 tyg i zrobiono mi CC. Jestem po nieudanej angiografii i muszę sie umowić na koleją.Nieudanej poniewaz nie wytrzymalam bolu poza tym bylo za wczesnie po CC i bylam przewrazliwiona. teraz sie bardzo boje kolejnej i niechetnie chce sie umowic ale wiem ze musze cos z tym zrobic bo mam 5 miesiecznego synka. Czy ktos ma takie naczyniaka w tej cvzesci mozgu o podobnych rozmiarach.. czy ktos wie co moze mnie czekac po angio jesli jest on niewielki ? albo czy umiejscowienie jego jest bezpieczne przy operacji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ktoras z was ma moze grupe inwalidzka na naczyniaka zylnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda2222
Gościu znalazlam taka wypowiedz dotyczaca grupy inwalidzkiej. Witam. Stawałam na komisje do zespołu spraw orzekania o niepełnosprawności w Warszawie. Moje schorzenie to naczyniak pnia mózgu. Lekarz mówi że, mam prowadzić oszczędny tryb życia, czyli nie pracować. Został mi przyznany lekki stopień niepełnosprawności, czyli moge pracować o lekkim wysiłku fizycznym. Takie jest zdanie składu orzekającego. Uzasadnieniem składu orzekającego jest że, do stopnia umiarkowanego zalicza sie osobe z naruszoną sprawnością organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość socka34
Magda222 ja tez mam naczyniaka tetniczo-zylnego w lewej czesci skroniowej,wydaje mi sie ze to samo co ty.Mi lekarz nigdy nie powiedzial ze jest to jeden z najgorszych.Moj naczyniak- w skrocie avm- tez jest zaliczany do malych.Ja mialam angiografie miesiac temu,zabieg sam w sobie byl bezbolesny bo znieczulaja miejscowo pachwine wiec nie rozumiem dlaczego ty musialas przerwac badanie ze wzgledu na bol. Nie dostalas znieczulenia????Badanie przebiega szybko,jedyny bol jaki odczulam to gdy contrast dotarl do mozgu-kilka sekund doslownie.Po zabiegu przez 4 godziny lezalam plasko I czekalam az pozwola mi wyjsc do domu bo tutaj (mieszkam w usa) nie ma potrzeby pozostania na dobe w szpitalu.potem przez tydzien nie moglam pracowac,podnosic ciezkich rzeczy I jezdzic samochodem.I to tyle jesli chodzi o angio. Po badaniu,wynikach lekarz zaproponowal mi gamma knife jako wybor leczenia.Operacja jest najbardziej inwazyjna I raczej teraz juz nie operuja chyba ze nie ma innego sposobu.Embolizacja zazwyczaj zakleja naczyniaka w 70% czyli wedlug mojego neurochirurga jesli nie ma 100% to nie poleca.Noz gamma jest najmniej inwazyjny I najczesciej uzywany do leczenia avm.Jesli masz wiecej pytan z checia odp.Uff ale sie rozpisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda2222
socka34 moglabys napisac do mnie email mam do Ciebie kilka pytań apmichalak@outlook.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chopinista ja oferowałam sie u prof. Marchela jak cos to pisz patrycjapp@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiljoneczka
a próbowaliście je usuwać metodą gamma knife, ktoś konsultował to w gamma knife?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika226
Witam, w tym roku miałam operację naczyniaka jamistego mózgu głębokich struktur. Byłam po dwóch wylewach w odstępie czasu - 1 miesiąc. Od pierwszego neurochirurga na jakiego trafiłam, usłyszałam, że jeśli dojdzie do operacji to jej nie przeżyję albo będę sparaliżowana.. ale Operacja była ostatnią szansą jaką miałam, dlatego też szukając pomocy w całej Polsce, w końcu trafiłam na szpital wojskowy w Bydgoszczy. Najlepszy neurochirurg i człowiek, dzięki niemu żyję i mam się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka:D wie któraś czy w Poznaniu embolizują? proszę odpowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×