Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Barnaba

Co sądzicie o PiS?

Polecane posty

Gość ksiondz stefan brzeszczot
Stan: przepraszam, a czy nie jest hipokryzją deklarowanie się jako demokrata - a następnie traktowanie demokratycznego wyboru jako dopustu Bożego? - demokrację mamy, nikt nie neguje wyboru prezydenta, a wyłącznie jego poczynania. Takie moje zas*ane prawo. Czy nie jest hipokryzją deklarowanie się jako osoby tolerancyjnej - a potem "zwalczanie czarnych"? - na czarnych nie głosowałem, kościół powinien być poza politykom. Albo z "demokratą" Kwaśniewskim, blokujacym niewygodne dla niego informacje. - nie odczułem żadnej blokady. Nie bronię PiS, staram się bronić jakiejś uczciwości w polityce, po prostu. Ale w zero-jedynkowym swiecie dla takich jak ja nie ma miejsca, obawiam się. Nie jesteś za PiS? Toś lewak. Nie popierasz Tuska? Toś wstrętny kaczysta. Wybacz, ale naprawdę z fantomami trudno polemizować. - zdziwię cię jak napiszę że nie jestem za lewicąani za Tuskiem. Jestem za marymi działaniami i godnym reprezentowaniem Mnie jako obywatela. Tak jak o "reprezentacji" polski w piłce nożnej mówię że to nie jest żadna reprezentacja tak samo mam prawo mówić o Kaczyńskim. Po prostu razi mnie dysproporcja w krytyce obecnej i poprzednich władz - i nic poza tym. - fakt, w jeden miesiąc mamy więcej komicznych zachowań PIS jak za całej kadencji sld. I razi mnie hipokryzja mediów. - oglądaj TVP-1 ! Jeszcze raz: uważam, ze Polska jest obecnie zdrowym, normalnym krajem. A w każdym razie normalniejszym i bardziej wolnym niż 10 lat temu. Naprawdę tego nie widać? - jasne, widać. Brak kolejek, pałowania itd ale to nei jest załuga pis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahmed: niesamowite! A ja już myślałem, czytając ostatnio prasę, że od 89\' do 05\' mieliśmy krainę mlekiem i miodem płynącą, a teraz nagle się coś popsuło. Ale dość sarkazmu. Napisałeś: \"Żaden myślący człowiek nie będzie sugerował się informacjami \"opozycyjnego \"TVN-u, bądź sprzyjającej rządzącym TVP\". Parę postów wyżej pokazałem, jak ludzie sugerują się nagłówkami gazet. Uważasz, ze nie myślą? A. Jeszcze jedno: pokaż mi, w którym momencie usprawiedliwiałem PiS (a już szczególnie krótkim czasme ich rządów!). Napisałem tylko, że nie podoba mi się histeria, która się ostatnio rozpętała. I że nie tylko PiS jest winien. Piszesz o społeczeństwie obywatelskim. Wszystko super - ale jak ma być ono budowane, gdy z jednej strony mamy Giertycha, z drugiej media i opozycję, z trzeciej rozwrzeszczane społeczeństwo? Ktoś u licha musi podjąć dialog... a nikt nie chce. Popatrz tylko na ten wątek. I, naprawdę, nie jest to wina PiS... w tym momencie bardziej złoszczą mnie ci, którzy mówią o demokracji, i jednocześnie ją niszczą swoją histerią. Drobny przykład. Paręnaście dni temu Giertych zaproponował szkoły o zaostrzonym rygorze. W internecie - wiem, że to szambo - dyskusja wygladała mniej więcej tak: \"Super! Bandyci do więzienia!\" \"Gier ty ch...!\" Nikt - dosłownie NIKT - nie zauważył, że projekt to tylko pic na wodę. Czemu? Ano temu, że był w nim zapis, iż urzednik będzie mógł decydować nawet wbrew woli rodziców - zapewniam, że wystarczyłoby w dowolnym wywiadzie Giertycha o to spytać, żeby wyszła na jaw cała jego fanfaronada. Nie spytał nikt. Czemu? Odpowiedź jest prosta. Bo nikomu na tym nie zależało. Giertych jest populistą i chciał tego projektu do zdobycia głosów. \"Salon\" (wybacz nazwę, wiadomo mam nadzieję, o co chodzi) - też nie chce. Bo projekt Giertycha jest świetnym straszakiem. A motloch? Cóż... motłochu to nie obchodzi. Podobna zresztą sytuacja jest z godziną policyjną (zwaną z orwellowska \"godziną bezpieczeństwa\") dla nieletnich. Też, z bardzo dużym prawdopodobieństwem, jest niekonstytucyjna, do tego sprzeczna z paroma umowami międzynarodowymi, które Polska ratyfikowała. Zauważył to ktoś? Nie. Bo i po co - tylko straszak by zniknął. Wybacz więc, że nie będę winił do końca PiSu (wraz z konsortesami). Jeśli - dajmy na to - media nie potrafią zadać najprostszych pytań, pal sześć czy z nieuctwa czy z rozmysłu, to, naprawdę, trudno winić mi polityka, że chwyta szansę która mu wpada w ręce. TO coś jak z dziewczyną: jeśli pozwala sobie wsadzać łapy pod bluzkę, to niech nie jęczy, że ją zgwałcono. Oczywiście, można mówić, że Kaczor to faszysta i dyktator, że Unią się nie przejmuje - w takim razie czekam na przykłady działań, które pokazują, ze ztej UE chce wyjść... Yola: przykłady! przykłady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
Nie gadaj - reprezentacja zebrała się w kupę i dokopała u nas Portugalczykom :D Nietety, politycy już nie :-0 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaja se robisz, ksiondz? Ile miałeś lat w 99? Pięć? Zatem, przypomnę: nagranie wyemitowano po tygodniu, bodajże w RTL7. Jedyną osobą, która o tym napisała wcześniej, była kobieta z BBC. Kwaśniewski zaprzeczał, jakoby pił - ostatnio się przyznał, ze jednak nie była to goleń - do tego, jeśli wierzyć Millerowi (i chyba Lisowi), jednak jakieś naciski były. Tak to w skrócie wygladało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
W tym kraju, żeby móc z odpowiedzialności zagłosowac, trzebaby było znac całą kontytucję, wszystkie uklady i konwencje z państwami zagranicznymi, usawodawstwo, konkordat i jeszcze kilka dokumentów, żeby wiedziec, kto nam podkłada kiełbase wyborcza i czy nie jest to aby zwyczajna z constaru :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
państwami zagranicznymi :D:D:D:D:D:D no świetna jestem :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiondz stefan brzeszczot
Nie, miałem 19 lat. I kupę afer wychodziło na światło dzienne. A tłumaczenie o goleniu ? Cóż, lepsze to jak o złym zrozumieniu czy o semantycznym nadużyciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stan: wystarczy znać Konstytucję. Po to jest. Zresztą, pal sześć - nie wymagam, żebyś ty znała... ale dziennikarze, powinni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
No dzięki, że nie wymagasz :D Jakoś nie wydaje mi się pasjonująca lekturą pomimo posiadania trzech egzemplarzy. Wydaje mi się że konstytucja nie wystarczy, bo mogą być regulowane innym dokumentem sytuacje i co wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
Zresztą, o co my kruszymy kopie ? Chodźmy na te pralinki marcepanowe ;-) bez arszeniku :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiondz stefan brzeszczot
W jakim celu należy znać konstytucję ? Żeby głosować czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
Żeby wiedzieć, kto nam kit wciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiondz stefan brzeszczot
A co ma do tego konstutucja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
Chodzi o to, że partie obiecują zmiany i modyfikacje zycia, które nie zawsze są zgodne z konstytucją, a skoro zgodne nie są, wprowadzić ich ni ema szans, a skoro nie ma szans te obietnice sa tylko kiełbasą wyborczą - kumasz mój tok myślenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiondz stefan brzeszczot
Nie no ja kumam tylko co z tego ? Trybunał konstytucyjny podważył już kilka ustaw za pis - w części ich treści - jako niezgodne z konstytucją, i co ? I Pan kaczyński polemizuje sobie z TK czy z Sądem Najwyższym zarzucając im upolitycznienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stan desperacko poszukiwany: właśnie o to mi chodziło. Zaś co do marcepana z arszenikiem... chwilowo spacyfikowałem moje schizofreniczne ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
A różę dostanę ? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksiondz: i co z tego? Moze sobie polemizować, ale nie może tych ustaw wprowadzać w życie. Bo jeszcze go ktoś pod TS postawi. Inną sprawą jest, że jeśli jakiś burmistrzyna (bo tak to ma wyglądać) wprowadzi sobie godzinę policyjną w mieście, to bedzie afera - ale stawiam dolary przeciw orzechom, że NIKT nie skorzysta z konstytucyjnych możliwości uwalenia tego przepisu. Nota bene, nie wiem na pewno - ale teoretycznie nawet obecnie rada miasta ma prawo taką godzinę policyjną wprowadzić. Inna sprawa, że musiałbyby być jakieś szczególne okoliczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarzluszek
wole PiS ''ufam'' im...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P...i...S
Był film "O dwóch takich co ukradli księżyc" -> PIS, "Podpiep**ą I Słońce":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
Krab - na dobrą sprae, to nawet wolę twoje alter ego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrzań się, kobieto :D. Potem będziesz pisać na kafeterii tematy w stylu \"Zaufałam mu, a on okazał się być tylko schizofreniczną osobowością. Dziefczyny, pomurzcie!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
Nie piszę: dziefczyny :D Ale co ? Tak sama mam się chrzanić ? :( Wolałabym z kimś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoj, durna Ty, durna. Toż Dramatyczny Temat o Strasznych Historiach Damsko-Męskich MUSI zawierać błędy. I to jak najgłópsze! O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
Nie wiem, bo nie czytuję. Niom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
AlEż DrAbCiU łAmIeSz Mi SeRdUcHo 😭 NiE MaSh SeRcA 😭 :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiondz stefan brzeszczot
Krabie, Trybunał Konstytucyjny jest odrębnym od sądów, samodzielnym organem konstytucyjnym państwa. Pan Kaczyński jako profesor prawa czy jak mu tam powinien wiedzieć i przestrzegać świętej i zas*anej zasady o niekomentowaniu wyroków, szcególnie takiej instytucji której do pięt nie sięga. Ma również prawo podważyć stanowsisko TK poprzez uzyskanie 2/3 w sejmie w danej sprawie. Nie podoba mi się że taki cieć podważa takie organa jakim jest TK czy SN i wykorzystuje je do celów politycznych. Skoro jest takim super prezydentem (premiera to również dotyczy) to niech uzyskają większość sejmową i przepchną ustawę wbrew trybunałowi - w czym problem ? Dlaczego tego nie robią ? Bo są mocni tylko w gębie a orzeczenia wykorzystują jak im wygodnie coś typu - chcieliśmy dobrze ale jest taki trybunał - wróg zmian, upolityczniony prze komuchów czy PO i nam nie pozwala. Niestety plebs im "ufo", a była ubecja nie. Bo skoro gość niesięgający klamki w pałacu prezydenckim przy poklasku wiernych pisosłuchaczy nazywa mnie ubecją to ja mam święte prawo nazwać ich plebsem o pozycji wyłącznie roszczeniowej. AMEN :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan desperacko poszukiwawczy
Stefan bo palpitacji dostaniesz, no :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiondz stefan brzeszczot
Spoko. Nie denerwuję się. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×