Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

...a copertce to nowe autko tak zasłoniło świat, że pewnie pruje gdzieś przed siebie...a może pojechała po odbiór prawa jazdy a może podróżuje w cudzym bagażniku(to oczywiście żart)...a może wnuki wozi...albo zerka z okna na parking...jak się autko prezentuje...lub czy nikt go nie próbuje zakosić?...zapomniała o nas...copertko...jak już się nacieszysz zajdź na dwa słówka...ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeoodp
Nojko49 jaką ty uczelnię artystyczną skończyłaś?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...pomarańczo...gdybym skończyła uczelnię w młodym wieku...byłabym jedynie nauczycielem plastyki.Nie powiem kusiło mnie ale koleżanka po fachu (nauczycielka plastyki)...oraz inna znana artystka odwiodły mnie od tego pomysłu...gdyż miałam już za sobą osiągnięcia w postaci nagród w konkursach i swoją niepowtarzalną fantazję.Malowałam grymasy ludzkie z wplecoiną symboliką.Dopiero na plenerach nauczyłam się malować pejzaże, kwiaty, architekturę...teraz właściwie wszystko namaluję ale wychodzę z typowego realizmu...uchodzę więc za niepoprawną kolorystkę, która łamie wszelkie kanony...ale jeszcze do niedawna uwielbiałam paprać się w brudach i ciemnych kolorach.Moją mocną stroną były postaci...portrety...a nawet autoportrety z pamięci...to przekonało wielu wybrednych...że jestem coś warta.Mój ojciec studiował kiedyś Asp więc po nim chyba to odziedziczyłam lecz dużo pracuję od wielu lat i udzielam się na plenerach i wystawach.Obecnie zaliczyłam 42 plener...a to dlatego, że moje prace są cenione.Ciężko na to pracowałam.Jestem laureatką dwóch pierwszych miejsc na plenerach międzynarodowych i lokalnych.Ogólnie mam 14 sukcesów.Prawie tyle ile razy wzięłam udział w konkursach. W tym roku miałam iść na uczelnię...liczyłam na stypendium za osiągnięcia....i widocznie Bóg tego też nie chce...bo rozchorowałam się tak,że omal nie umarłam.Do dziś nie wiem czy choroba powróci.Kto wie...może jeszcze przyjdzie taki czas a jeśli nie, pogodzę się z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie milusie panie, Jestem Nojeczko! biedronka we Wrocławiu aktualna i to jeszcze jak. Nie mogę się już was doczekac :D O detalach pogadamy na e-mailu. Iwuniu 🖐️ witam Cię rownież serdecznie , jak sie masz? co to za uroczystość ostatnio obyła się u Ciebie? Cztery mendle Ty również jesteś z Wrocławia? nie mylę się? Może również znajdziesz czas żeby się z nami 12.05.07 spotkac? Co do mojego pobytu w Krynicy to był jak zwykle udany. Niestety fotek na forum nie bedzie , ponieważ ja mam znakomity aparat , ale analogową lustrzankę i nie mam możliwości wkleić z niego zdjęć. Nie mam sumienia pozbyć się go , bo jesli juz cyfrowy to tylko lustrzanka, a to kosztuje oj, oj... W Krynicy pobyt musielismy dostosować do tempa taty, który był z nami a ma juz 82 lata. Jest to jednak taki dzielny chłopak, ze był z nami na Górze Parkowej, Jaworzynie, w muzeum Nikifora, pijalni, dreptał z nami po deptaku tu i tam, był z nami na piwku, miodzie pitnym . Już jadac do Krynicy wstapiismy do słynnej pasieki Barć- mniam, mniam kupiłam tam znakomity miodzik gryczany- palce lizać. Obowiązkowo kupiliśmy z tata okulary przeciwsłoneczne( to już u nas jest maniakalne) W sobote kiedy zaczął padać deszcz pojeczalismy szlakiem drewnianych cerkwi ( aktualnie kościoły katolickie zamknięte na cztery spusty) Jeżeli mogę sobie i Wam czegoś życzyć to tylko jedno: żeby nam się tak chciało chcieć w wieku 82 lat jak naszemu ojcu. No dosyc , bo już przynudzam - całuski Wasza iskiereczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle pada... Asfalt ulic jest dziś śliski jak brzuch ryby Mokre niebo się opuszcza coraz niżej Żeby przejrzeć się w marszczonej deszczem wodzie A ja? A ja chodzę! Desperacko i na przekór wszystkim moknę Patrzę w niebo, chwytam w usta deszczu krople Patrzą na mnie rozpłaszczone twarze w oknie To nic! Ciągle pada... Ludzie biegną, bo się bardzo boją deszczu Stoją w bramie, ledwie się w tej bramie mieszcząc Ludzie skaczą przez kałuże na swej drodze A ja? A ja chodzę! Nie przejmując się ulewą ani śpiesząc Czując jak mi krople deszczu usta pieszczą Ze złożonym parasolem idę pieszo... O tak! itd... itd..:) Witam Wieczorkiem Caly dzien dzis pada!!!!!!!!!!!! Dlatego tym pieknym tekstem wkroczylam na topik zmoklam jak szczur:-D Musze sie ogrzac zaraz wskocze do wanny.... Pozdrowka dla wszystkich pa p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nojko a naszych oczu nie moznaby bylo ucieszyc jakims malym obrazkiem tutaj w klubie? Powiesimy go sobie wirtualnie na starej scianie w baszcie? Tak chcialabym poogladac co robisz. A moze ty masz jakas strone i mozesz podac link??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeodpow
Nojka jesteś amatorka ,to miłe.Tak się domyślałam.Ja skończyłam ASP w Warszawie w 1970 roku.Poproszono mnie o ocenę twojego jednego dzieła i stąd moje zapytanie.Dziękuję ,że raczyłąś odpowiedzieć.Raczej nie masz już szans na skończenie dobrej uczelni,wiek, ale zachęcam do czytania literatury fachowej dotyczącej technik.Masz ciekawe spojrzenie ale popełniasz dość trywialne błędy techniczne.Piszę o pracach ,które widziałam w necie.Miło było cię poznać.Życzę sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskiereczko...proszę przynudzaj...cokolwiek...tak długo czekałam ennka... szarooka mendel belvuś...i wiele kochanych osóbek...odzywajcie się!...bo jak nie to wyłączam to pudło i maluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belvo, pięknie Ci się skojarzyło! Nojko, będę zaszczycona jeżeli zechcesz skorzystać z mojego zaproszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...czyż amator to nie inaczej...miłośnik piękna i czy te trywialne błędy są aż tak rażące i proponuję podać przykład obrazu, bo na zdjęciach np. z pleneru nie widać moich prac...w tle są prace innych i sama rozumiesz...trochę mnie to szkaluje.Poza tym nie sądzisz , że Ty anonimowo mnie krytykujesz a sama się chowasz...to nietakt dla mnie po tym ile osiągnęłam.Może bądź tak odważna i wklej swoje prace...zapraszam.Zrób wystawę.Ile moich dzieł widziałaś pomarańczko...bo ja raczej nie umieszczam prac w necie?Miłośnik piękna to ktoś kto maluje po swojemu zachowując pewne reguły, które znam, miałam prywatnych nauczycieli i mam wiele książek..nie byle kogo.Błędy no cóż...zdarzają się najlepszym, tak uważam...zauważ, że Nikifor gdyby nie\" popełniał \" własnej wizji w architekturze...nie byłby zauważony...a stało się to jego zaletą i wręcz cechą charakterystyczną.Czy widziałaś moje prace które są w Ameryce , Europie i w kraju...i zdobią ściany wysokich urzędników państwowych?..na pewno nie...więc powiem że widziałaś to co chciałaś...i tyle czyli nic nie widziałaś.Jak się ujawnisz to pogadamy a tak...nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cztery mendle przyjeżdzamy z MM na Grand Prix w zużlu i stąd moja propozycja spotkania. Oczywiscie ja rezygnuję z żużla , aby spotkać się z Wami , bedę we Wroclawiu ok.15-tej do późnego wieczora. Chcemy obejrzeć po pierwsze Panoramę Racławicka , a potem chce z Wami poszalec na miarę naszych mozliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...aha i jeszcze jedno chcę powiedzieć...startowałam z profesjonalistami...z Ukrainy, Niemiec i z Polski...którzy wierz mi mieli super akademie i cudne moim zdaniem prace...ale skoro dwa razy pod rząd wygrałam to chyba dobrze świadczy o moim malarstwie?I może nawet powiem, że należy mi się prawo do \"błędów\".Nieładnie krytykować już uznanych...nie sądzisz? mendle... ennkka... belva...dzięki za obronę...ale mnie to nie rusza...ja mam swoje zdobycze w postaci dyplomów i artykuły w prasie...zbieram na wypadek...gdyby ktoś...kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeodpow
Nojko 49 przepraszam ale nie ujawnię się,bo jestem nauczycielem akademickim i sama wiesz ,że takie dyskusje są jałowe.Zapewniam cię ,że gdyby to był normalny gniot ,to nie napisałabym do ciebie.Nie znam wszystkich twoich prac i nawet nie silę się na ich poznanie.Wyjaśniłam ,dlaczego się nimi zainteresowałam.Szkoda ,że się obrażasz ,bo prawdziwa sztuka krytyk się nie boi a raczej jest na nich zbudowana.Zapewniam cię ,że od wiedzy i umiejętności nie dostaje sie pryszczy.Chciałam ci pokazać ,co należy poprawić ,bo to łatwe i przy twoich zdolnościach osiągalne ale nie miła księdzu..itd.Pozdrawiam.Możesz nie odpisywać,bo wykreślam twój adres i odpowiedzi nie przeczytam.Łączę wyrazy szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwedzyn
Nojka czyty jeteś normalna? Nigdzie nie ocenia się praac profesjonalistów z amatorkami razem!!!!! Malarstwo to nie muzyka.Jestem amatorem i tezmam osiągniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i widzisz..mówisz, że ja się obrażam a Ty tymczasem \"wykreślasz mnie\" i odchodzisz.Ja również znam nauczycieli akademickich...nie rozumiesz, że nie boję się krytyki tylko nie podoba mi się, że zamiast napisać mi maila podważasz mój autorytet na forum...i w dalszym ciągu nie powiedziałaś o który obraz Ci chodzi?.Czy to trudno ogarnąć?Zauważ, że ja tu nikogo za nic nie krytykuję a jak mam coś do kogoś to mu piszę na maila.Wtedy uwierzyłabym, że masz szczere intencje a tak nie znamy się a pod tym nickiem może być ktokolwiek i pleść cokolwiek bo tak najprościej.Ja też życzę Ci wszystkiego najlepszego...taka jestem...naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cztery Mendle znowu wyslalam ci ale chyba wrocilo... No trudno:-O DoPani profesor: Laskawa Pani profesor ....wymaga pani zeby ktos taki jak Nojka - artystka z prawdziwego zdarzenia nie obrazala sie na anonimowa krytyke ...a sama Pani nie dosc ze sie obraza za lagodna w koncu obrone to jeszcze wykresla Pani jej adres? A coz ona takiego strasznego zrobila zeby az adress jej wykreslic??? Oj nieladnie , nieladnie ! U nas to sie mowi ze ktos ma \"slomiany ogon\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem normalna...sprawdź sobie plenery w Prochowicach!międzynarodowe od lat wielu...jeszcze nigdzie wcześniej w Polsce wówczas nie organizowana.A nagrodę przyznał mi sam burmistrz miasta WARTBURG...2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO marnego nauczyciela akademickiego Jestes zadufałym i złosliwym człowiekiem, .. wystarczy tylko dobra szpila , zeby zniknęła twoja bufonada nie tra katuj tak nam naszej kochanej Nojki swoimi bzdurnymi wywodami. Jako nauczyciel akademicki brak ci taktu i kutury Kultura wychodzi ci jak słoma z butów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie ale ten ignorant podniusł mi cisniemie ...mam chyba 220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie, ze nie pzrywitałam sie , co powinnam uczynić na samym poczatku .. moje drogie witam was serdecznie i przesyłam 👄 👄 👄 dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nojka nie przejmuj sie moze ten pomarancz wykłada .... , ale kafelki w ubikacji albo odśwież sciany na olejno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wydawałoby się , ze od nauczycieli akademickch mozna wiecej wymagać? To nie było taktowne, Nojeczko masz 100% racji.🌼 A mnie sie podobająąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąą i juz. Podobno nie to ładne co ładne tylko co się komu podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A żeby już zakończyć ten temat...powiem tak...mówi się tak, że jedna akademia to siedem plenerów...tyle trzeba zaliczyć żeby poznać techniki nawet takie których w Polsce do niedawna nie znano.Na plenerach w tej chwili jestem tylko z przywiązania do ludzi...bo to inni naśladują moje techniki...których nauczyłam się od pewnej bułgarskiej artystki i widzę, że dopiero od dziesięciu lat zaczęła trafiać do Polski.Artyści zagraniczni mają tak dużo do powiedzenia, bo u nich nie szczędzono pieniędzy na rozwój artystyczny a co za tym idzie większe pole do popisu w technikach...których uczelnie do niedawna nie znały.Ja wolę takie techniki na jakie mnie stać, choć znam wiele i wymagają czasu i pieniędzy i niestety trzeba by było komponenty zamawiać za granicami kraju. Maluję jak mi się chce...raz się przykładam a raz nie...zresztą nawet wielkim nie wszystkie prace wychodziły.zaczynałam od portretów pastelami olejnymi na wszelkie sposoby...potem olej, akwarela, akryl i znowu olej.Oprócz akwareli z którą nigdzie nie startowałam odnosiłam swoje pierwsze sukcesy w pozostałych technikach...a nawet bawiłam się Reliefem. I mogę powiedzieć, że zaczynałam od najtrudniejszego...bo od portretów...były bardzo odkrywcze.A 42 plenery...to naprawdę sporo...sama praktyka.Kiedyś trwały po dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslęże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslęże
Ja skończyłam ASP w Krakowie w 1968 roku.Nie pracuję w zawodzie ,bo jestem po wylewie i mam nieczynną prawą stronę.Jestem z zawodu rzeźbiarką ale malarstwo zaliczałam.Myślę ,że pani prof.chodziło raczej o kopozycję czyli rozplanowanie obrazu.Takie stwierdzenia wsród ASP -owców są normą i nie uważa się ich za obraźliwe.Elity malarzy są bezwzgledne w ocenach i dlatego sadzę ,że ta pani raczej kafelek nie wykłada.Takie ostre dyskusje świadczą o tym ,że jest o czym dyskutować.Ja miałam tylko kilka swoich produktów o których chciano dyskutować.Czytam was od początku ,bo jestem w waszym wieku ale nie piszę,bo mi trudno lewą ręką.Pozdrawiam i kłaniam się nisko.Zuzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...myślęże...przyłącz się do nas...mówisz rozsądnie...to fakt, że kompozycja czasem nie wyjdzie ale ja wiem co i kiedy mi nie wyszło a to już wiele znaczy.Zdarza się naprawdę większości artystów a nawet malarzom po architekturze i wielu dokonaniach w tym temacie...że widzę ich błędy...albo oni moje...i plenery są po to żeby się nawzajem korygować ale tam ludzie się znają, wiedzą co po kim można się spodziewać i krytyka jest mile widziana.Jeśli zaś mówi się osobom, które nie znają technik bo są sympatykami...że atrystka na forum robi karygodne błędy...to mają prawo myśleć...że we wszystkich pracach...mam rację?Dlatego poprosiłam o przykład. A przecież zdarza się coś przeoczyć a zwłaszcza jak obraz nie odleży i nie zauważy się błędów bo robiło się w pośpiechu. Tak samo na akademii są lepsze i gorsze prace...za co dostaje się oceny a i tak te gorsze o ile nie są typowym studium...wędrują na sprzedaż, bo na przykład znalazły odbiorcę...prawda?Ja nigdy nie wypowiadam się na temat czyichś prac...po prostu albo przemilczam albo się głośno zachwycam.I to jest asertywna postawa, bo wychodzę z założenia , że i u mnie jest czasem brak weny i gorsze dni. Na akademię miałam zamiar pójść tylko i wyłącznie dla uzupełnienia wiedzy i podpatrzenia ciekawych technik, również pobawienia się rzeźbą...bo w moim przypadku na pewno nie marzyłabym o pracy pedagoga po jej ukończeniu co z reguły ma miejsce i tylko blokuje pęd do praktycznego szaleństwa. myślęże...załóż czarną suknię i dołącz proszę do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutku ty moj... te elity malarzy cierpią chyba na jakis syndrom niedowartosciowanych artystow jak mi jest ich zal 😭 😭 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nojeczko 😍 Głowa do gory - hasło dnia. Jutro mam wolne więc od rana bede dostepna, to pogadamy tak od serduszka. Szarooka 😘 D o b r a n o c 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×