Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klaudula

praca kuriera?/

Polecane posty

Gość da sie wyżyc
pracuje sie po 12-14 godzin ale to jak jest sie swiezakiem lub jak masz rejon oddalony od bazy o około 100 kilometrów ja jeżdze po swoim miescie i koncze doreczanie około 13.30 i dwa odbiory mam około 14 no własnie odbiory moga zepsuc Twoja prace bo jakis madry przedstawiciel podpisze tobie umowe na 17 czy 18 to pojawia sie problem bo czekasz cały dzien, aby odebrac pare paczuszek pracuje w DPD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adwin
Witajcie przeczytałem dość uważnie wasze wypowiedzi i trochę mnie to przeraziło że firmy kurierskie są takimi złodziejskimi szajkami kanciaży i wykożystywaczy dzisiaj zarejestrowałem własną działalność gospodarczą dotyczącej usług kurierskich i transportowych co prawda zamieżam prowadzić tą firmę jako prywatny kurier w samozatrudnieniu coś w rodzaju wolnego strzelca oferobać usługi kurierskie bezpośrednio dla klientów . I po przeczytaniu waszych postów pomyślałem że nie można ufać tym krętackim firmom , mmm a co byście powiedzieli na taki pomysł żeby wspulnie zorganizować własną firmę kurierską i razem decydować kto jak będzie wykonywał taką pracę i razem ustalić jednakową stawkę dla wszystkich ??? . Coś w rodzaju zrzeszenia kurierów tak jak zrzeszają się taksówkarze możemy tak zacząć działać co Wy na to ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszly kurier
pytanie do "da sie wyzyc" a jakim samochodem jezdzisz? Ile lat pracujesz w DPD? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zako23
czy wie ktos cos o pracy jako kurier w kolporter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek123456
A zna ktoś firme Bestexpress? co o niej sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotreks558
Mam takie pytanie Jaki jest kod dzialalności kurierskiej na busa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly2407
sluchajcie ja tam w sumie nie wiem o co wam wszystkim chodzi jak jest wam tak zle to nie pracujecie na wlasnej dzialalnosci tylko idzcie pracowac do kogos i jezdzic przynajmniej nie bedziecie musieli sie o wszystko martwic ja pracowalem u podwykonawcy i wiadomo sa dni lepsze i gorsze ale oglnie podobala mi sie ta praca a zwolnilem sie tylko dlatego ze moj szef byl niewyplacanlny i nawet chyba nie myslal o zarejestrowaniu mnie a to jednak jest troche ryzykowane ze wzgledu na to ze jednak jest to ryzyko wypadku a tu zadnego ubezpieczenia nawet tylko aby dla siebie jak najwiecej i przestancie chrzanic ze na wlasnej dzialalnosci jest tak zle w ups-ie chlopaki ktorzy byli na wlasnej dzialalnosci wyciagali po 6-7 tys na czysto ja z checia bym worcil do tego zajecia tylko oczywiscie u wporzadku pracodawcy gdyby mi sie trafila okazja to nie zastanawial bym sie samochod dostawalem do domu nie wydawalem na dojazdy niby mialem ta 100 dniowki ale fakt faktem zasowalo sie czasami po 14h ale zdazalo sie tez po 10 wszystko zalezy od dnia i nastawienia w sumie dostarczalem i odbieralem po 400przesylek wiec dla chcacego nic trudnego. A tak wogole to moze ktos gdzies kogo szuka to ja byl bym chetny oczywiscie za odpowiednie wynagrodzenie jak cos to piszcie na maila maly2407@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carusso martinez
Stanowie jedno osobowa firme dostawcza. Pracuje weekendami ,roznego rodzaju przesylki, na dlugich trasach w polsce i zagranica , jednorazowe kursy 1-2 na weekend w zaleznosci od odleglosci ,platne 50 % przy pobieraniu przesylkii drugie 50 przy dostarczeniu .Zawartosc typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał1988
A ja posiadam własna działalnasc i pracuje jako kurier w koloprterze... Praca jest czasochłonna 12-14h ale jesli ma sie bakcyla do tej pracy mozna calkiem dobrze na niej wyjsc... mozna wychodzic 1200zł ale jak sie nadrabia kilometry. Od wysokosci zarobionych pieniędzy zalezy glównie od organizacji pracy, regionu, oraz w duzej mierze sezonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hasan
Jeśli ktoś morze mi podpowiedziec na temat pracy kuriera w rejonie podkarpackim jakie są wymagania przyjęcia do siódemki lub dpd w Tarnowie to proszę o kontakt. Mam zamiar podiąc taką prace na własnej działalności z samochodem Opel vivaro max z 2004 r., czy spełnia samochód z tego roku wymagania stan idealny,proszę o podpowiedz i poradę jak zacząc taką rozmowę w takich firmach,ile morzna wyciągnąc na czysto!!! POZDRAWIAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtis
witam..zastanawiam sie nad kupnem wlasnego auta i zalozeniu dzialanosci .. mysle o pracy w DHL ale mam kilka pytan: 1)mieszkam 80 km od wiekszego miasta, szczecina i jesli dostane prace w tych okolicach to czy bede musial dojezdzac do firmy i wracac do domu na wlasny koszt? 2)czy firmy kurierskie zwracaja koszty paliwa itp? czy moge odpisac paliwo sobie? na czym to polega 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcacy
nikt ci kolego nie zwroci za paliwo. masz placone od ilosci rozwiezionych i odebranych paczek. czyli jak masz na fakturze np.6000 zl to od tego odliczasz wszystkie podatki, amortyzacje, paliwo itp. itd. i po tym wszystkim masz pieniadze dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludeczek
Do lukasz! Od bylego kuriera - to i tak masz niezly rejon, tylko teraz jak sie z tego "Gówna" wyplatac co? Tak wiec do wszystkich ciekawskich : Chcecie pozap.... za " frajer" to idzcie " z Bogiem" tylko jak zajeb... sprzet i stracicie na zdrowiu to przypomniecie sobie mail Ludeczka i tego Lukasza tez bo pisze prawde. I " siódemki" sie wystrzegajcie bo to szambo nizle jest i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurier dhl
co wy gadacie???!!! pracowalem w dhl u 5 lat i najwiecej zarobiłem 19 000 zł NA FAKTURZE w rzeczywistosci wplynelo mi na konto 12 500 bo dhl stwierdzil ze odtracili mi 6 500 zl na kary. poprosilem o wystawienie tych kar na papierku to dali mi na 305 zł z tego dwie kary nie moje na kwote 200 zl. w dhlu tylko zdrowie mozna stracic. zaczynalem prace o godzinie 6 rano a wychodzilem o 22 00 z magazynu....w Sioemce pracuje juz ro i zarabiam ok 10 000 na reke i pracuje od 7 do 17. o 17 wychodze do domu... dhl to NAJGORSZA FIRMA KURIERSKA I GŁUPI LUDZIE JAK NP HUBERT MURAWSKI JERZY JABŁOŃSKI RADOSZEWSKI to sa ludzie nie znajacy sie na pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hubert Murawsk
omijajcie dhl wielkim łukiem Murawski Hubert jestem lid kurierem wiem co mówie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszły Kurier
Witam wszystkich, zastanawiam się nad założeniem własnej działalności i pracą dla Kolporter Ekspres, proszę o opinie o tej firmie. Słyszałem że w GLS mają najmniejsze wymagania w stosunku do samochodu ale jak to jest z zarobkami czy jest duża róznica z innymi firmami ? Na co zwracac największą uwagę podczas negocjowania umowy żeby się nie wpakowac w bagno ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowany122
Witam, może ktoś konkretny się wypowiedzieć na temat, każdy się wymądża że się nie opłaca, jak jest na prawdę jakie są zarobki kurierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mutcha
Witam, byłbym chętny podjęcia pracy jako KURIER, lecz bez własnego samochodu oraz na osobę prywatną(bez zakładania firmy). Czy ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat? np. jakie firmy przyjmują takich pracowników, jaka jest możliwość zarobku? Jestem bardzo odpowiedzialny, oraz posiadam duże doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, pomimo wieku (22 lata). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab
OMIJAJCIE WA3 DPD SAMA SITWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moplikk
Wszyscy pisza,ze praca kuriera to bagno. od12 do 14 h. Wiec skad sie biora kurierzy. Tyle godzin robia opłacaja opłaty (paliwo,zus itp. ...) i nazekaja. Niewieze ze to bagno jak by było bagno to rozkładali by towar w hipermarketach jezdzili rowerem i niepłacili zusu. A zarabiali by7 tez 1200zł i jedyne co bym im sie zuzywało to powietrze w rowerze. Wiec niepiszcie ze sie tak bardzo nieopłaca itp. Niechce sie kłucic tylko prawde napiszcie jak jest. To jest niemozliwe zeby kurierzy wstawali do pracy rano SIŁA.To niejest praca pod karabinem nikt ich niezmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dpdkrk
Odpowiadając powaznie: jeżdże prawie 10 lat dla dpd (dawniej masterlink). Mam szczęście, że załapałem się jescze w czasach, kiedy dało się jakoś tam zarobić i rozwinąć. Obecnie mam 4 samochody na w miarę dobrych rejonach i jestem w stanie jakoś przeżyć, ale kokosów to z tego nie ma. Generalnie zarabia się od wrzesnia do grudnia, od stycznia do czerwca na przezycie, w lecie często się dokłada. liczby: Pamiętajcie o kosztach!!. Przy mojej działalności to około 20-25 tys miesięcznie (pensje, zusy, telefony, paliwo, podatki, leasingi, kredyty) Jedna wieksza awaria typu skrzynia biegów, silnik - jestes do tyłu. Samochód wytrzyma we w miare dobrym stanie ok. 5 lat, potem musisz wymienić, bo będziesz więcej do niego dokładał więcej niż zarobisz. A gdy auto nie jeździ to nie zarabiasz, a często musisz wynająć auto zastepcze - bo tego od ciebie wymaga firma. Przychodząc jako 'nowy' nigdy nie dostaniesz dobrego rejonu. Pójdziesz na wioski, będzisz robił po 300 km dziennie za grosze. Chyba, że bedziesz miał szczęście i załapiesz się na jakąś nowootwartą galerie handlową. Musisz do tego co prawda mieć większe auto (bus nie starczy), ale zero stresu, mało kilometrów i bardzo dobre pieniądze. Dlaczego dalej to robię: 1) mam jedną galerię 2) mam dużo kredytów na głowie (i rodzinę) 3) nie mam innego pomysłu na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moplikk
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. Jak jedyny ze wszystkich forumowiczów w tym temacie (nie tylko na tej stronie) Jasno napisałes jak to wyglada bez mydła. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. poinformójcie mnie albo uświadomcie mój brat pracuje w dfirmie za 1276 zł brutto ten własciciel ma samochody i współpracuje z firma gls . mój brat jezdzi po prostu jako kurier od tego własciciela samochodem i wszystko na jego konto a on sam dostaje marna wypłate prosze o pomoc czy takiemu kurierowi nalezy sie urlop wypoczynkowy płatny i jezeli dochodzi do zwolnienia przez tego pracodawce dał mu urlop do konca miesiąca czy ma on prawo mieć ten urlop płatny? Najlepiej jakieś kodeksy jak znacie bo facet twierdzi ze ma bezpłatny urlop a po 2 mój brat nie wykozystał urlopu wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. poinformójcie mnie albo uświadomcie mój brat pracuje w dfirmie za 1276 zł brutto ten własciciel ma samochody i współpracuje z firma gls . mój brat jezdzi po prostu jako kurier od tego własciciela samochodem i wszystko na jego konto a on sam dostaje marna wypłate prosze o pomoc czy takiemu kurierowi nalezy sie urlop wypoczynkowy płatny i jezeli dochodzi do zwolnienia przez tego pracodawce dał mu urlop do konca miesiąca czy ma on prawo mieć ten urlop płatny? Najlepiej jakieś kodeksy jak znacie bo facet twierdzi ze ma bezpłatny urlop a po 2 mój brat nie wykozystał urlopu wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawodowy driver
tez kiedys o tym myslalem ale zrezygnowalem... wynagrodzenie nie adekwatne do kosztow i wykonywanej pracy. juz lepiej kupic wywrotke i szukac pracy w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezpłatny urlop
Praca kuriera - zap..dol. "urlop" bezpłatny. 12-14h na czarno lub 0,5 etatu. (czyli min. 250h na pół etatu:)))) śmiechu warte. dalej się na takie warunki będziecie godzić a niedługo pracodawcy wam będą wolnotariat proponować. lepiej pracować w fabryce. odwalić swoje iść do domu i zarobić tyle samo. warunki zatrudnienia kurierów to wyzysk. nikt nie szanuje ich ciężkiej pracy, szkoda marnować swój czas. jak nie będzie miał kto jeździć to się zmienią warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeden_moment
Mój znajomy jest kurierem i narzeka straszliwie. Co prawda pieniądze ma nienajgorsze, ale praktycznie całymi dniami nie ma go w domu. Dzieci płaczą, żona marudzi, on nie ma czasu na to, żeby na ulubione ryby pojechać, normalnie masakra. Chyba faktycznie lepiej pracować w jakiejś manufakturze, odbębni się swoje 8-12 i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komplet info
Hej, widziałam że w sieci na portalu pocztowokurierski.pl jest nowy dział poświęcony pracy kuriera. Może warto zajrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurierek
Jeżdze w DHl i po odieciu kosztow zostaje mi 3900 siedzac w tesco masz 1100 i gozej cie traktuja niz w kurierce, a ludzie nie sa tacy jak tu mowia, nie mam najlepszego terenu ale inni wyciagaja po 7/8 tys na miesiac i juz sa w domu po 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Świeży
Mam pytanka zacząłem pracować w firmie kurierskiej DPD z tym, że nie mam działalności, robię na takiej zasadzie, że mój kumpel ma działalność i robię "dla niego" oczywiście kaska wpływa na jego konto firmowe :D ja dostaje co prawda fakturkę, na której suma ponoć jest netto przykładowo mam fakturkę na 1000zł odjąć od tego trza 18% podatek to na konto "firmowe" wpływa 820zł? nie to że sadzę by mnie jakoś oszukiwał ale wolę wiedzieć :D kolejne pytanie jest jakaś możliwość odliczenia sobie kosztów paliwa? czy tutaj ratuje mnie tylko własna działalność, pytałem się kumpla czy on sobie odlicza mówi że nie bo nie posiada samochodu z kratką, lecz inny mój znajomy ma sklep i odlicza sobie normalnie fakturki za paliwko na ryczałcie co 3 mieszki jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×