Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna M.

jest tu jakas staraczka o tej porze?

Polecane posty

A i zapomnialam napisac Voltare, uroczy brzusio :) Nie wiem czy podobny do mojego, ale ja tam jestesm pewna ze ksiezniczka jest w brzuszku u ciebie. Jakos juz od samego poczatku, jak tylko zrobilas ivf bylam pewna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka - E tam - czasem trzeba sobie ponarzekać, żeby sobie ulżyć:P Ja tam na upartego też bym do końca ciąży mogła pracować - fakt - wierciłabym się na tym krześle niemiłosiernie, ale dałabym radę. Ale już pisałam - potraktowałam to L4 jako swego rodzaju urlop po tych ostatnich kilku latach, kiedy na taki prawdziwy urlop z odpoczynkiem i \"nie myśleniem\" nie mogłam sobie pozwolić. A teraz mogę. I w życiu bym tego nie zrobiła, gdybym nie dostała za ten \"urlop\" pełnego wynagrodzenia i gdybym nie była pewna na tyle swojej pozycji w pracy, że nie wiedziałabym, że mam dokąd wrócić i że będą tam na mnie czekać:) Pewnie, że jak człowieka postawią pod ścianą to wszystko jest w stanie sobie zorganizować i poukładać w życiu. Ty masz przy sobie mamę i pomińmy już to, jak ta opieka nad Niną wygląda i czy Ci się podoba czy też nie, ale sama przyznaj - że o wiele bardziej by Cię serce bolało, gdybyś musiała zostawić kilkunastotygodniową Ninusię z obcą babą. Obca osoba będzie stwarzała pewnie pozory dobrego opiekuna, bo na pracy jej będzie zależało, a takie maleństwo nie poskarży się, że jest mu zimno, że jest głodne, że ktoś do niego krzyczał i nie zajmował się nim tak jak powinien. Wiem, że są miejsca i kraje, w których jest jeszcze gorzej, ale mam mieszane uczucia - to chyba nie do końca powinno być tak, aby nasze dzieci, zamiast przez rodziców, były wychowywane przez obce osoby. Gdyby nie moja mama, albo musielibyśmy żyć z jednej pensji - da się, ale to wegetacja - ot aby tylko nas z domu nie wyeksmitowali i abyśmy przeżyli, ale to chyba nie o to chodzi.Albo opcja II - nasze dziecko musiałoby od 6:00 rano do 16:00 przebywać z obcą osobą. Nie oszukujmy się - dla kilkumiesięcznego dziecka - to wieczność. I ja nie jestem pewna czy taka osoba wychowałaby mi dziecko (bo sama ile miałabym czasu na to wychowywanie?) tak jak bym tego chciała... Na żłobek nie mamy szans. Napisałabym tutaj co nasz burmistrz myśli o kobietach starających się o żłobek - u nas jest to opinia dość powszechna - szybko się roznoszą takie teksty władz miasta, ale nie chcę tego pisać tutaj tak wprost na forum... Surfitka - mimo, że płeć dziecka jest mi absolutnie obojętna - po cichu również obstaję przy pannie;) K. nawet powiedział ostatnio, że mała wycięłaby nam niezły numer okazując się chłopcem - dostaliśmy wyprawkę po dziewczynce a w niej urocze sukienusie:) I K. doszedł do wniosku, że szkoda by z nimi czekać do następnego malucha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voltare, niestety nie wiem czemu tak jest, ze spoleczenstwo pozwolilo na to, zeby dzieci wychowylaly sie bez matek. Mozesz mi wierzyc, ze jakbym miala mozliwosc nie zostawilabym mojej corki z nikim. Jakby nie mama, wiem przynajmniej ze krzywdy Ninie nie zrobi, nie zostawilabym jej z nikim. I prawdopodobnie wrocilabym do kraju. Badz co badz, zycie jest tansze, mam gdzie mieszkac, a na to zycie maz by w PL zarobil. A tutaj w momencie gdy ja trace prace czarna wizja przed nami. Dlatego twardo wracamy, prawdopodobnie w czerwcu lecimy na stale do PL. Jeszcze nie wiem jak to wszystko bedzie wygladalo. Na razie moj maz bedzie mial prace. A ja moze cos dorywczo dorwe...sa jakies oszczednosci, damy rade :) Moze nawet postaramy sie o rodzenstwo dla malej. Doskonale rozumiem te dylematy z ktorymi wszyscy sie spotykamy. W sumie same kobiety chcialysmy wyrwac sie z domow, isc do pracy. A teraz doszlo do tego, ze mezczyzna musi naprawde dobrze zarabiac, by utrzymac rodzine. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka - widzisz ja już tak sobie myślałam - poza moją mamą nie mam żadnej osoby, z którą spokojnie i bez obaw zostawiłabym nasze dziecko... Są jakieś ciotki, kuzynki, sąsiadki - ale nie wytrzymałabym poza domem ani godziny, pozostawiając małą pod ich opieką. Przykład - mam kuzynkę - niby wiadomo - każdy chce dla własnego dziecka jak najlepiej, ale jak obserwuję jak rodzice zmarnowali to swoje dziecko - serce się kraje! Zero wychowywania - zwierzakowi więcej się nieraz uwagi poświęca niż oni poświęcają małemu:( I komuś takiemu np. dziecko powierzyć - tylko dlatego, że mieszka blisko, nie pracuje i jest akurat moją rodziną?:O Już o całkiem obcej opiekunce nie wspominając! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!! bylam dzisiaj z tym paluchem u lekarza...no i ciekawie to nie jest... jak to dermatolog zobaczyla to sie troszke przerazila i zdziwila ze antybiotyk na mnie nie podzialal! strategia jest taka: biore nowy antybiotyk i jeszcze jedna masc dodatkowo, na to oklady z kwasu borowego i w poniedzialek do kontroli , powiedziala ze chirurg mi tego nie zrobi dopoki jest stan zapalny bo nie wytrzymalabym z bolu a znieczulenie wtedy nie dziala...zaraz w poniedzialek po wizycie dermatolog konsultacja u chirurga i zobaczymy ale babka powiedziala ze jak ten antybiotyk nie pomoze to zaczynaja jej sie pomysly konczyc...no juz sie ciesze :(:(:(:(:(:(:(:( to tyle palec boli ja jestem w nienajlepszym nastroju...do kitu :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jakoś wczoraj nie miałam weny twórczej :O U mnie dzisiaj -21 chyba nawet nosa nie wystawię z domu ;) Aisza - no tak ja jak zwykle coś pokręcę a na swoje usprawiedliwienie mam jedynie - jestem w ciąży :P nudne to już się zaczyna robić trzeba pomyśleć nad inną wymówką ;) Milla - to z Maciusia niezły głodomór skor wtajesz do niego kilka razy w nocy ale dzięki temu rośnie pewnie chłopak jak na drożdżach :D Fasolka - nie ma się co dziwić, że mały nie che spać jest coraz bardziej ciekawy świata :D Justyna - no i gdzie ten obiecany mega wpis ;) Małolepsza - jak tak czytam o Twoich (i nie tylko) zmaganiach z wagą to trochę jestem przerażona najbliższą perspektywą w ogóle to nie jest sprawiedliwe w gorę to waga idzie jak szalona a w dół to człowiek się musi nieźle na biedzić :O Voltare - ja też się bardzo cieszę, że moi rodzice są na emeryturze przynajmniej nie mam dylematu z kim zostawię dziecko po powrocie do pracy. Co prawda wiem, że mi małego rozpieszczą jak dziadowski bicz ale co zrobić w końcu od tego są dziadkowie ;) Surfitka - wiem, ze w porównaniu z tym ile czasu mogłaś być z małą to u nas jest luksus ale to tylko tak pięknie wygląda na odległość :O Tyle się trąbi, że zwolnienie ciążowe jest 100% płatne a w moim przypadku obowiązują jakieś inne przepisy (nie umiem przytoczyć) i mam pobory zasadnicze niższe o 400 zł mało tego wczoraj będąc w pracy dowiedziałam się, ze zmieniły się zasady naliczania podatku w zwiazku z prawem autorskim i będąc na zwolnieniu a potem na macierzyńskim ulga mi nie przysługuje a tym samym będę miała naliczony większy podatek co jak wiadomo będzie skutkować kolejnym obcięciem kwoty wpływającej na konto. M to wczoraj dobrze określił - w zasadzie ustawa gwarantuje kobiecie w ciąży 100% wynagrodzenia na L4 ale pod spodem drobnym drukiem zapisane są wyjątki od tej reguły. Oczywiscie dla tych 400 zł nie zrezygnuję z L4 bo dziecko jest ważniejsze niż pieniądze. Nelcia - kiedyś podrzuciłaś taki fajny link do strony z przepisami oczywiście gdzieś mi się zapodział :( mogę prosić o ponowne wklejenie. Już sama nie wiem co mam jeść, coś bym zjadła ale sama nie wiem co? Jednak początek ciąży pod tym względem był piękny. Co prawda męczyły mnie mdłości ale przynajmniej jadłam z apetytem. Omega - nasz nieoceniony łączniku świata zewnętrznego z kafe - może Ty wiesz co słychać u Ryby__lufy? Miała mieć w piątek wizytę i obiecała dać znać ale milczy :O Betty - jak dziewczynki? może otworzyłyście sezon na sanki? Telesforka - wróciłaś z tych nart czy dalej sobie beztrosko szusujecie z M? Miłego dnia Wszystkim życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️mały śpi wiec mam troche czasu. Jagoda----------prosisz to masz http://www.gotowanie.wkl.pl/przepisy.php,tam sa naprawde super przepisy dla każdego coś dobrego:D:D Dziewczyny dzisiaj mam kolędę ,nie macie pojęcia jak ja tego nie lubię jestem tego zdania ze jak ktoś bedzie chciał dać na kościół to da i bez kolędy.ale cóż tak było jest i będzie. U nas piękna mrożna zima wprawdzie bez opadów śniegu ale i tak jes ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellow widze ze wywiazala sie dyskusja na temat opieki nad maluchem! Macierzynski jest zdecydowanie za krotki, WY MOJE DROGIOE KOBIETKI RODZACE W 2009 BEDZIECIE JUZ MIALY O 2 TYG DLUZSZY, najlepiej bedzie w 2012 chyba dojdzie do 26 tyg[moze wtedy czas sie postarac o roidzenstwo dla mojego kotusia] w kazdym razie nie sadze ze kiedykolwiek powiem, ze moje dziecko albo ja jestesmy gotowe gotowe na moj powrot do pracy, zawsze pewnie bedzie za szybko....[moze to wynika z tego za bardzo sie pieszcze z marcelina i wcale nie uwazam ze to dobrze:P] teraz jednak bardziej wzgledy natury praktycznej[ mama sie nie zalapala na wczesniejsza emeryture😭] zmuszaja mnie do kombinowania, mam w zanadzu pewien plan zeby zostac z marcela chociaz do maja! nie znaczy to wcale ze nie chcialabym wrocic miedzy ludzi, czlwoiek jest strasznie rozdarty! ech! Surfi____ale super ze jest juz jakis konkretny termin powrotu dpo PL, moze wtedy zorganizujemy obiecany nalot na Omege:P:P:P Voltare____ja tam mam glebokie przeczucie ze to dziewczynka:):):) Aisza___o rany bidulo, mam nadzieje,ze z tym paluchem bedzie dobrze Jagoda____moja nadwaga wyniknela nie tylko z samej ciazy, ale tez drastycznego rzucenia fajek, dlatego sie tylko tego zbednego balastu nazbieralo, kurde a zrzuciuc to istny meksyk, a;le ciesze sie zjednego ze faje sa juz niemilym wspomnieniem i do nich juz nie wroce, a kilosami wczesniej czy pozniej wygram. Na moje oko to nie bedziesz miala duzo tej wagi do zrzucenia! caluje wszystkie jak zwykle bez wyjatku👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) A u nas dzisiaj piękny słoneczny dzień i mroźny dzień:) Co nie zmienia faktu, że zakupy zrobił mężuś, a ja nie wyłażę za próg - wystarczą mi spacerki z psiną pod nieobecność męża;) aisza - brzmi to drastycznie wszystko... Ja bym chyba kazała się uśpić całkowicie do takiego zabiegu mając świadomość, że miejscowe znieczulenie może nie zadziałać... Jagoda - dziadkom wolno wnuki rozpuszczać, bo to w ich naturze leży, poza tym oni w złej wierze albo z lenistwa niczego nie zrobią ani nie zaniedbają - jeżeli już to z miłości. Ale skoro poradzili sobie z naszym wychowaniem (i chyba w miarę dobrze im to poszło:P ) to nie może być tak bardzo źle... Co do wysokości L4 - aż sama jestem ciekawa jak to u mnie wyjdzie. Ja tam nie mam żadnych nadprzepisowych spraw do uwzględniania, albo nie uwzględniania - u mnie jest to normalne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, a wszystko rozbija się o moją premię, na której nie ukrywam bardzo by mia zależało. Dzwoniłam do ZUSu pytać i powiedzieli mi że niektóre premie są uwzględniane do średniej (tylko nie potrafili mi wyjaśnić co to znaczy "niektóre"). Od mojej premii składki chorobowe mam odprowadzane... Póki co - "nikt nic nie wie" - ciekawe co z tego wyjdzie. nelcia - nawet nie wiesz jak ja Cię z tą kolędą rozumiem... I to nie tylko o tę kasę idzie (chociaż ksiądz od rozmowy o kasie właśnie ową wizytę zaczyna:P ) ale o całokształt. No co ja poradzę, że gościa nie trawię - jego to chyba tutaj za karę do tej parafii zesłali... Z tym że on się tutaj uważa za pana i władcę w jakimś ciemnogrodzie - normalnie odkąd on tutaj jest to niecierpię tych wizyt! Miłego dnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelcia - dzięki 👄 Malolepsza - z tymi kilogramami to ja taka pewna nie jestem. Najdziwniejsze jest to, że ja nie rosnę do przodu tylko na boki :O Wczoraj kolega z pracy mi strzelił komplement, ze jak na ten etap ciąży to ja duża jestem co prawda po chwili próbował się zrehabilitować jak koleżanki go okrzyczały ale fakt pozostaje faktem, że w pierwszym odruchu powiedział co myśli na prawdę. Voltare - u mnie też wszelkie cięcia finansowe wychodzą w praniu. Niby wszystkich obowiązują jednakowe przepisy tylko gorzej z ich interpretacją. Mamusie pytanie za 10 punktów co mam kupić linomag czy bepanthen a może dać sobie z tymi specyfikami spokój i tylko sudokrem. I jeszcze jedno jaki krem do buzi bo z tego co znalazłam to tylko nivea ma od pierwszych dni życia a pozostałe są od 3 miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! Jagoda:P ty bestio, zawsze nas do pionu stawiasz! zreszta omega rowniez! zjedz sobie nalesnika z bananem, serkiem danio i czekolada:) ja mysle ze sudokrem wystarczy, polecam nivea choc jest strasznie tlusty i mazisty taki (do twarzy) ale tez antyalergiczny, pozniej bambino, jest swietny! do kompania tez sa fajne rzeczy z nivea i tez polecam. jakby dzidzia miala sucha skorke do kapania dolewac oilatum. no, co ja mialam pisac...otoz swieta swieta i po swietach, objedzona jak dziki mops 2kg na plusie, sylwek z siostra i mezem spokojniutko, adrianek przespal cala noc fajerwerki go nie zbudzily, nadal mam przesladowcza manie sprzatania i nadal konca nie widac! zazdroszcze surfi decyzji o powrocie, my sie wybieramy jak sojki za morze:O nie wiem w koncu kiedy!!! ja z moim miskiem tez sobie nie wyobrazam jakiejs innej baby...ale jak skonczy dwa latka mam nadzieje ze odwaze sie go poscic do polskiego przedszkola na pol etatu, tzn na 4h od pon-pt tak zeby mial kontakt z dziecmi, bo rodzenstwa nie planujemy, bynajmniej tak dlugo jak bedziemy mieszkac w uk, bo nie dam rady, poza tym moj maz musi sie jeszcze duzo nauczyc, nie bede narzekac bo jest o niebo lepiej ale sa ale:) zazdroszcze wam tej pieknej zimy... voltare nie da sie zalatwic zdjecia w pelnej wersji;) brszusio cudo! malolepsza ale spryciarka z marceliny:) moj krol tez juz taki fajny, wywala po sobie pampersy do kosza, otwiera szafke wrzuca robi papa i zamyka:D ladniej i wiecej jje, pije przez slomke i z kubka i wogole jest cudowny!!❤️ aisza biedulko, mam nadzieje ze ten paluch ci wyzdrowieje po tym nowym anty, 3mam kciuki az mi ciary przeszly jak czytalam. pozdrawiam wszytkie lece cos szamac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagódka zdecydowanie polecam Sudocrem - Gabrysiowi smaruje od pierwszego dnia bo juz w szpitalu smarowałam i jestem zadowolona- nic innego do pupy nie używam. Myślę że szkoda kasy na linomaagi czy inne maści. Sudocrem ci wystarczy! mi największy słoiczek starcza na około poł miesiaca... a do buźki kupiłam ten mały krem w tupce z Nivea - krem na każda pogodę! jest super - taki tłuściutki i nie ma po nim nic na pyszczku! I też stosuję od pierwszego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja ten krem tłuściutki do buźki tylko na dwór uzywam a tak w domku to Gabrysiowi smaruję bużkę też z nivea - ale juz pielęgnacyjnym do twarzy i ciała w takim słoiczku! Oliwkę kupiłam z Cleanic - bo jest najgęściejsza i nie uczulałą go. początkowo też do kąpieli dodawałam Oilatum ale tylko przez tydzień. potem mu skórka wróciła do normy. a teraz od czasu do czasu wkapię do wody troszkę oliwki to też sie fajnie wykąpie w tym. a tak na co dzien używam płynupielęgnacyjnego do kąpieli z Nivea - ale jego mozna stosować od pierwszego miesiąca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chcesz znać moja opinie o chusteczkach - to ja polecam różowe i zielone Cleanic Dzidziuś :D są świetnie nawilżone a przy tym są bardzo delikatne i mięciutkie. bo jak wycierałam mu pupe innymi to wydawało mi sie że jedne sa zbyt słabo nawiżone a inne sa jakies sztywne i trą mu po pupie... wypróbowałam juz chusteczki z Pampersa, Bella Happy, i jeszcze jakies inne mało znanych firm i bezapelacyjnie polecam Cleanic Dzidziuś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malolepsza - znam twój ból co do wagi :( niestety ja też urosłam nie tylko przez ciąże ale jak i ty przez drastyczne rzucenie fajek :( - ale i ja nie zamierzam wracać do nałogu - tak mi śmierdza fajki że nawet jak ide po ulicy a ktoś koło mnie przejdzie z papierosem to mam ochotę warkąc na tego kogoś żeby na mnie nie dymił!! jakoś trzeba walczyć z tymi kilosami - pocieszam sie że wcisnęłam swa dupkę w jedna pare spodni sprzed ciąży - ale żeby nie było jest to para sztruksów ze streczem co znacznie ułatwiło sprawę a po drugie zawsze były na nmnie nazbyt szerokie przed ciążą - wiec w sumie nie bardzo sie to liczy chyba :P martwią mnie moje uda - brzuch jak brzuch troszke jeszcze jest ale nie jest tak tragicznie - koszmarem są uda - 😭 sa takie wielkie i przez nie własnie nie moge naciągną na szanowną d...moich przedciążowych spodni... czy da sie w ogóle odchudzić uda??? buuuu😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jagodko, ja sie wtrace i szczerze powiem, ze polecam Oilatum. Jak bedziesz w tym kapac dzidzia ( mi pol litrowa butelka wystarczala na 3 miesiace codzinego kapania, teraz troche wiecej wlewam bo kapie w duzej wannie), to raczej nie bedzie miec klopotow ze skora, moze nawet nie bedziesz potrzebowac kremu do twarzy, i co wazne nie bedzie miec ciemieniuchy. Tylko wtedy nie uzywa sie zadnych innych kosmetykow do kapieli. Ja raz w tygodniu myje Ninie wlosy szamponem, bo po Oilatum ma troche klapniete ;) Mam tez krem oilatum Junior - rewelacja !!! No i od pierwszych dni zycia uzywalam Weleda, krem nagietkowy. Dobry, ale Oilatum lepsze. A co do socjalnych spraw..no coz. chcialabym by mi obcieli tylko 400 zl z wyplaty :P Wiem, ze kazdy grosz sie liczy i dlatego nie rozumiem amerykanskiego ustoju i wciaz sie zastanawiam co ma zrobic samotna matka, jak wyzyc za to co dostaje :o Ale bylo minelo i jakos sie odkuwam ;) A i ty dasz sobie rade. Najwazniejsze ze Michas uz wkrotce bedzie na swiecie :) Nie mam rad co do odchudzania, sama od dzis przechodze na ostra diete, bo na siebie patrzec nie moge :( Dzis obchodzimy 8 rocznice slubu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellow z rana! Matko jaki mroz -20st! znowu caly dziem uwiezione w domu:( Surfi____wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy👄 piekna liczba, my za pare tyg bedziemy obchodzic 12:P moim zdaniem Twoja igura jest ok, daj spokoj, ja to bym chciala miec kiedys chociaz chwile takie nogi jak Ty, oj marzenie.....narazie mam zawieszony nordic, nie wystawie nosa w taki mroz, nie ma mowy Fasolka____mam to samo faje mi smierdza na odleglosc, chociaz nie powiem,ze czasami mysl zapalenia dopiwka nie jest kuszaca, ale najpierw musialabym wypic to piwko, hahaha! A tak serio nie wyobrazam sobie palic i zajmowac sie dzieckiem, a widok matek spoacerujacych z wozkiem i fajka w ustach jest przerazajacy... nawet moja mam ktora pali ma zakaz pojawiania sie u wnuczki po dymku! Jagodka____skoro juz tak o kremach i kosmetyckach, ja tez uzywam sudocremu do pupy, a do buzki bubchen, chyba tak sie pisze, co do chusteczek, uzywalam na poczatku pampersa, sa dobre, ale wcale nie gorsze sa zwykle dada do kupienia w biedronce, bardzo nawilzone, rewelka. ide po moj kotus miauczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd pieluszek innych jak pampersy nie probowalam, ale dziewczyny tez chwala bella happy, tansze i tez dobre, na poczatku jednak pampers z siateczka, bo maluch robi takie rzadkie kupki i wszystko bedzie wsiakac! tak jak dziewczyny teraz uzywam do kapieli nivea z oliwka i tez sobie chwale, oliwke mam hippa i bardzo ja lubimy.....wszystkie kosmetyki na rynku adresowane do dzieci sa dobre, trzeba tylko wybrac to co najbardziej sluzy dla konkretnego maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) U mnie dzisiaj -22°C - rany jaka zimnica! Od wczoraj, dzięki warunkom pogodowym, jestem chwilowo słomiana wdowa, więc dzisiaj chcąc nie chcąc musiałam się wydostać z domu i przynajmniej jakiś chleb do domu przytachać. Wiem jedno - już dzisiaj nigdzie nie wychodzę!:P Moje dziecko będzie chyba nocnym markiem! Przez cały dzień jakieś tam delikatne stukania i pukania, za to wieczorem, tak po 21:00, jak już spokojnie usiądę, albo położę się do łóżka - wówczas wyzwala się z niej najwyraźniej całodniowa energia:P Widzę dyskusja na temat wagi:P Ja do wagi sprzed samej ciąży to pewnie wrócę w miarę szybko - póki co odpukać tylko 2kg na plusie (chociaż mam wrażenie, że to w większej mierze przyczyniły się do tego święta niż sama ciąża:P ) Gorzej mi będzie wrócić do wagi sprzed rozpoczęcia leczenia - sprzed tych wszystkich clostilbegytów, duphastonów itp. - to będzie nielada wyzwanie! Ale tym się będę martwić i narzekać później:P Narazie mam w czym chodzić, a pracę też mam taką, że w jakieś extra stroje wyjściowe zaoptrywać się nie muszę. A jakieś dżinsy (najwyżej z lycrą:P) zawsze na swój tyłek dostanę;) piszcie piszcie o tych wszystkich sprawdzonych kosmetykach i nie tylko kosmetykach - chętnie się pokieruję sprawdzonymi opiniami. Juztyna - zdjęcia \" w pełnej wersji\" będą jak mój szanowny małżonek raczy mi je zrobić - sama nic innego nie jestem w stanie napstrykać - wychodzi mi albo sama góra, albo sam dół, albo któraś z kończyn:P Co do odzwyczajania dzieci od własnej obecności to z moich ostatnich obserwacji wynika, że trzeba to zrobić albo jak maluch jest naprawdę mały (choć serce pęka), albo jak jest już na tyle duży żeby zrozumiał o co w tym wszystkim biega. Te koleżanki, które oddawały dzieci babciom, albo opiekunkom w wieku kilku miesięcy problemów raczej nie miały. Za to te, których dzieciaczki pokończyły 2-3 latka mają codziennie cyrk jak się patrzy! Koleżanki synek np. dostaje histerii i przy babci i przy sąsiadkach i w żłobku - zaraz ma na zawołanie stan podgorączkowy! Pani wzywa rodziców, że dziecko chore, a dziecko zdrowieje natychmiast po przyjściu do domu i po kilku godzinach w obecności mamy lub taty:D Oboje siedzą w pracy jak na szpilkach! Chociaż ja miałam już 5 lat jak poszłam 1 raz do przedszkola - i niby powinnam rozumieć nieco więcej, a i tak dłuuuuugo nie mogłam się z tym faktem pogodzić:P Surfitka - Z okazji rocznicy ślubu życzę Wam jeszcze mnóstwo tak wspaniałych rocznic, rzecz jasna w coraz większym rodzinnym gronie;) Moja rocznica przypada na lato i to dopiero 7 w tym roku wypadnie, tak że ja jeszcze w porównaniu do Ciebie i Malolepszej młoda stażem jestem;) Malolepsza - zaglądałaś na pocztę? a propos fajek - ja na szczęście nigdy nie zaczynałam, więc nie musiałam borykać się potem z rzucaniem. Chociaż jak zaczynałam studia z tymi moimi chłopami na wydziale, to tak prorokowali, że góra rok i wpadnę przy nich w nałóg:P Na szczęście jakoś odporna się okazałam na te ich \"nauki\":P Nelcia - jak przeżyłaś kolędę?:P Omega - a Ty co ? Też się opieką nad jakimś wnuczkiem wytłumaczysz? :P Czy jesteś tak zapracowana, że nie masz czasu wpaść tutaj i sprowadzić na ziemię resztę nieobecnego towarzystwa?;) Buziaki dla wszystkich!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w zimowy poranek🖐️ Juz nareszcie po koledzie,b ył dosc sympatyczny ksiadz za wiele nie pytał tylko ciagle zartował:D.Mój M.wszystko robił zeby nie zdarzyć ale miał pecha ksiadz miał juz wychodzic gdy usłyszał domofon i spytał sie czy przypadkiem M.nie wraca z pracy ja powiedziałam tak to sobie na niego poczekał:P:P ale było fajnie nawet Bartulek miał ucieche:D Dziewczyny Aisza do dzisiaj uzywa linomagu i naprawde nie narzeka swietnie sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Justyna - a fuj :P z tego zestawu, który proponujesz to zostawiłabym naleśnik z serkiem Danio. Już nie od dzisiaj wiadomo czekolady nie jadam a bananów nie lubię :P Skoro mały tak dzielnie sprząta po sobie pampersy to kiedy zaczynacie naukę korzystania z nocniczka - a może już trwa tylko jak zwykle ja coś przegapiłam???? Voltare - notuj wszystko skrupulatnie potem będzie jak znalazł ;) Malolepsza - z tymi kosmetykami to różnie bywa. Najlepszy przykład mam na sobie. Od dłuższego czasu używam balsamu nawilżającego do ciała z Oillanu, wg mnie jest super, nie brudzi ubrań, ładnie się wchłania a co najważniejsze skóra mnie po nim nie swędzi. Na początku grudnia chciałam kupić kolejne opakowania i tu niespodzianka pytałam chyba w kilku aptekach - nie ma :( Prosiłam panie w aptece o sprowadzenia ale nic z tego bo nie mieli w hurtowniach. W końcu w akcie desperacji kupiłam emoilum, dużo droższe a też emoilent. O kant duszy pobić, kiepsko się wchłania, pozostawia po sobie kleistą powłokę, po dwóch użyciach piżama jest brudna a co najciekawsze na trzeci dzień zaczęła mnie swędzieć skóra. Całe szczęście udało się ściągnąć do apteki Oillan na wszelki wypadek kupiłam od razu dwa opakowania balsamu ;) Po dwóch dniach wszystko wróciło do normy, nic mnie nie swędzi. Fasolka - pytałam o sudokrem i inne specyfiki do pupy bo ostatnio gdzieś przeczytałam, ze sudokremu powinno się używać tylko na odparzenia bo w przeciwnym razie dziecko się na niego uodparnia i potem zwyczajnie nie działa i weź tu bądź mądry. Też słyszałam pochlebne opinie na temat chusteczek dzidziuś, zobaczymy jak się u mnie sprawdzą. Surfitka - do kąpieli mam zamiar kupić Oilatum i nie zawracać sobie głowy innymi kosmetykami. Może potem jak mały będzie większy. Gratulacje z okazji 8 rocznicy ślubu :D 👄 Będę was teraz zamęczać pytaniami o różne sprawy ale muszę zrobić konkretną listę wyprawową bo mam zamiar kupić wszystko w jednym podejściu. Nie mam siły biegać po sklepach i wybierać, poza tym tyle tego wszystkiego jest, ze zgłupieć można. A tak przerobię wszystko teoretycznie a potem tylko M wyłoży kasę :P:P:P Zresztą on też będzie szczęśliwy jak nie będę go pytać czy mam wybrać to czy tamto? Nie mam zamiaru kupować kosmetyków, chusteczek czy pieluch w dużych opakowaniach bo nie wiadomo jak mały na konkretną rzecz zareaguje ale ogólne pojecie trzeba mieć. Co do pieluch to jestem zdecydowana na pampersy i tu znowu problem bo te pierwsze są w dwóch rozmiarach 2-5 kg i 3-6 kg niby różnica niewielka ale wolałabym żeby zawartość pieluchy pozostała tam gdzie ma być :P Na te pierwsze dni kupowałyście te mniejsze? U mnie ciężko je dostać więc muszę pomyśleć o tym wcześniej te na rozmiar 3-6 kg są wszędzie więc tu nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda - u nas też tych pampersów 2-5 nigdzie dostać nie można, z tego co pamiętam brat kupował takiego jumbo packa przez allegro razem z paczką tych 3-6. Wyszło mu w przeliczeniu na 1szt. nawet z wysyłką taniej jak w drogerii czy markecie. Z tego co pamiętam to chodzi o to, że te najmniejsze 2-5 są wykonane jakąś "specjalną" technologią, umożliwiającą lepsze wchłanianie, a że noworodek ma wrażliwszą skórkę, więc jest to raczej wskazane. Poza tym mają jakieś paseczki z balsamem pielęgnującym (pytanie do mamuś - a te większe nie mają?) Poza tym (ale tego nie jestem już pewna, bo szukałam potem potwierdzenia i nie udało mi się tego namierzyć) mają jakieś wycięcie czy coś odsłaniające pępek... Sama jestem ciekawa opinii na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny te małe pampersy najczesciej można dostać w Tesco i przeważnie są to małe paczki{chyba albo 42 lub52 szt.} wiekszych jak długo kupowaliśmy nie widziałam.chusteczki z dzidziusia są super z pampersa za bardzo nie polecam w każdym razie Bartulek po nich miał lekkie uczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!! ja tylko szybko bo w pracy: do kapieli polecam Nivea i Oilatum do buziki kremik z Ziajki dla dzieci do pupci LINOMAG masc bo po sudocremie malemu schodzila skorka z jaderek jakos za bardzo go wysuszal oliwke zwykla Bambino na obolale dzisaselka Bobodent na goraczke nurofen dla dzieci - ale od 3 miesiaca mozna jako dodatkowe witaminki (oprocz D3) Vibomil w kroplach - dodawane do jedzenia hmm zapomnialam o czyms... jako pieluszki tylko Pampers - mialam Huggiesy ale mi nie podeszly a chusteczki nawilzajace z Cleanica - po tych z pampersa maly dostal wysypki poza tym strasznie drazni mnie zapach i sa strasznie mokre az za bardzo to chyba tyle :) dzisiaj sie nie nodezwe bo bioreb robote do ndomku wiec jak Bartulek pojdzie spac to ja nbede siedziec i rysunki robic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagódka- Voltare pampersy Pampers w rzmiarze New born czyli 2-5 kg kupiłam jedno opakowanie w aptece.... Tak że po NEW Borny wybierzcie sie do apteki !!! bo w sklepach ich nie ma.... rzeczywiście kupeczka ładnie sie wchłaniała :) nie mają one żadnego wyciecia na pępek...ale Gabrysiwoi to nie przeszkadząło --- >teraz dziewczynki pepuszek w szpitalu po porodzie jest zapinany taką plastikową zapinką i generalnie ta zapinka pępuszka odstaje od ciałka na tyle że pampers nie podrazniał pępka bo zatrzymywał sie na tym platiku.... po tym jednym opakowaniu New born zastosowałąm już Pampersy 3-6 kg, bo Gabryś był spory i te jedyneczki się za ciasne wydawały mi, wiec przeszliśmy na rozmiar 2. obecnie juz uzywam rozmiaru 3 czyli 5-9 kg. w ogóle jestem zadowolona z Pampersa i nie zamiezam zmieniać ich na inne... miałąm jedna paczkę Huggisów rozmiar 2 - niby spoko ale jakoś tak mi sie wydawało że szbciej sie robia wilgotne niż te pampersa!! słyszałąm że huggisy rozmiar 1 maja wycięcie na pępek - ale ja ich nie testowałam to sie nie bede wypowiadać o nich! w kazdym razie tak jak mówiłam - ten plastik chronił pępek na tyle ze nie ocierał mu sie normalny pamers o rankę i szbko pepuszek sie zagoił. trzeba tylko było smarować po kapieli specyfikiem zwanym SPIRYTUSOWY ROZTWÓR FILETU GENCJANOWEGO ( DO KUPIENIA W APTECE) tym mu zaczeli smarować w szpitalu i jak zapytałąm to mi to polecili - kupiłam i smarowałam co dzien po kąpieli i pępuszek ładnie odpadł po 10 dniach i potem jeszcze jak odpadł smarowałam jeszcze mu to miejsce jakies 4 dni coby sie do konca wygoiło i potem był juz śliczniutki :D ta GENCJANA jest to płyn taki fioletowy wiec bardzo farbuje na fioletowo - wiec trzeba uwazać przy smarowaniu - nalewałam troche tej Genjany na patyczek do uszu i tak mu to smarowałam, bo w szpitalu też pielegniarki tak robiły!! polecam wam wiec ten płyn do pepuszka - i nic innego nie trzeba!! co do duzych opakowań - to wy faktycznie nie kupujcie bo trzeba na własnym dziecku przetestować chustki i to wszystko - ja obenie tylko w big pakach kupuje bo sie bardziej opłaca :D a te chusteczki Dzidziuś Cleanic są czesto pakowane po 3 paczki i kosztują wtedy koło 12 zł . Sudocrem - pisze wyraźnie na nim że może być stosowany do pielęgnacji skóry niemowlat jako krem chroniacy przed odpieluszkowym odparzeniem skóry. Więc nie zgadzam sie z opinią ze to od czasu do czasu - ja jestem naprawde zadowolonai kazda moja kolezanka też tylko to stosowała. jakby jeszcze jakies pytania to piszcie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdarze tylko na czesc bo mi bat w lapku siada a ladowara u malego dziwnym trafem a on spi to nie bede przeszkadzac. miego dnia laski! surfi duzo milosci i wzajemnego zrozumienia🌻 jagoda nauka w toku raz z lepszym raz z gorszym skutkiem, choc przyznam ze duza w tym moja wina bo nie sadzam go regularnie, tlumacze sie sama przed saba ze z braku czasu, czestych spacerow, zakupow ale jakos tak patrze na dzieciaki na okolo i nawet 3latki w pampersach i mysle sobie moze ja go stresuje? bo za chetnie to on nie siada, najchetniej i sam jak jest ubrany bo jak dupka gola to juz nocnik gryzie:D no ale jakby nie bylo idziemy do przodu z tym tematem:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, nie wiem jakie chusteczki sa w Pl. Ja uzywam Pampersa. Ostatnio mnie podlecialo i kupilam chusteczki Huggies i uwazam ze sa lepsze. Grubsze i lepiej sobie radza z brudem ;) Pieluszki , mialam newborny Huggies z wycieciem na pepek i chwala bogu kupilam tylko mala paczke. Byly fatalne, za male, kupka wyskakiwala :o A to wyciecie niewystarczajace i tak musialam odwijac, a ze sa sztywne to nie szlo za dobrze. Wyslalam meza po rozmiar 1 i z rozpedu tez kupil Huggies 1, i mi nie spasowaly. Ze szpitala dostalismy mala paczke Pampersa zoltego rozmiarze 1 (3-6 kg) i byly super. Od tamtej pory tylko Pampers i tylko z siateczka :) Nigdy nie byla odparzona. Ja uzywam rozmiarowki zawsze w dolnej granicy. Teraz uzywamy rozmiar 3, ale tutaj rozmiar 3 jest od 7-11 kg ( sa smieszne rozmiary przejsciowe 1-2, 2-3 - wszystko przerabialysmy ;) ) . Nina wazy 8,5 moze, wiec sa dobre. Ale chyba nastepne juz kupie 4, bo troche gumki zaczynaja sie wzynac w nozki. Dlatego wstrzymajcie sie z zakupami pieluszek do ostatniego usg, gdzie orientacyjnie dowiecie sie jaka wage ma wasz szkrab i lepiej kupic 1, niz miec za male pieluszki. Newborny naprawde sa male. Rozumiem jak dzidzius wazy mniej niz 3 kg, ale wiecej to spokojnie rozmiar 1 mozna uzywac i nie trzeba bawic sie w newborny. Pampersy 1 mialy taki paseczek, ktory pokazywal czy dzidzia zrobila siku czy tylko kupke. Na poczatku kazali mi obserwowac i zapisywac ile razy dzidzia sika i robi kupke. A wszystkie Pampersy z siateczka az do rozmiaru 2-3 sa nawilzane. Kiedys bylam w szoku jak facet z babka w ciazy kupowali 2 mega paczki newbornow ( tutaj mega paczka to 240 szt - wystarcza lekko na miesiac)...przeciez na pewno nie zdazyli tego zuzyc ;) , bo dzidzia urosla. :P Co do pepka, wystarczy zwykly roztwor 70% spirytusu, do kupienia w aptece. Czysty, nie brudzi ubarnek jak fiolet. Ninie odpadl pepek po 10 dniach i wszystko slicznie sie zagoilo. Wazne by nie moczyc pepusia w kapieli i omijac ta okolice podczas mycia az nie odpadnie. Voltare, no wlasnie, zdjecie w calej okazalosci zrob sobie :) Na pamiatke ! malolepsza, nogi nogami, ale opona, cyce :( No i waga jakos dziwnie drnela w gore ;) Wszystko przez tabsy i obzarstwo :P Justys, nie sadze by Adrian byl juz gotowy do wolania potrzeby. Podobno dziecko okolo 2 lat dopiero czuje, ze mu sie chce siuisu. Ale przyzwyczajac do nocnika jak najbardziej trzeba :) Jagody, ja tez uwazam, ze nie ma co przesadzac z kosmetykami. Dlatego nasza toaleta ogranicza sie do minimum :) Krem do pupy uzywam tutejszej firmy, jest rewelacyjny ale niestety niedostepny w Pl. Dziekuje za zyczenia :) Nawet nie wiem kiedy to zlecialo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfi - problem w tym że u nas w aptekach nie kupisz takiego spirtyusu do pępka ! jedynie co to jakieś waciki nasączone ale one sa strasznie beznadziejne :( no faktycznie u was inna rozmiarówka tych papmersów! u nas w Polsce pampersy New Born to są własnie rozmiar 1 - są od 2 do 5 kg. potem rozmiar 2 jest od 3 do 6 kg potem rozmar 3 jest od 5 do 9 kg. tak ze moze nie miaszajmy dziewczynom z waszą rozmiarówką bo sie całkeim pogubią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ten spirytus pytałąm w kazdej z aptek i nie ma - kazali mi jak cos to samemu rozrobić spirytus z wodą czy cos tam więc wolałam zdać sie na porade szpitalną i kupiłam Gencjanę. Nie wywijałam mu pampersów bo tak by własnie zachaczał sobie ten plastik z pępka...a tak jak papers przykrył plastik i pępuszek to ubranek Gencjaną nie pobrudziliśmy wcale :) a i ubranka mu wówczas nie ocierały sie o pępuszek - bo nie wolno zaklejać niczym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje miłe. Po pierwsze - mała siostra moja jest w ciąży!:) Super! Szczególnie po jej letnich przypadkach bardzo się cieszę. Rodzina oszalała z radości. Ja też. M też. Tylko dziś mnie naszło - my nie możemy razem. Teraz nas na to nie stać - w sprawie pracy nadal nic ;( M jest starszym bratem a dzidzi nie ma:( Tak tak - mąż siostry jest równocześnie moim szwagrem. A ja co? Z pierwszym dzieckiem nie jego, po przejściach - to nie idealna kandydatka na żonę, co? Do tego młody coś mi dziś słabuje - w połowie drogi do szkoły wróciliśmy do domu - rzyga cały dzień jak kot:( No i ta praca. Może nie potrzebie odeszłam od tyrana faszysty? Ale na prawdę bardzo się cieszę że mała będzie miała dzidziusia i nie jestem z tego powodu ani zła ani zazdrosna. To nie to. Trzymajcie się ciepło bo mróz jeszcze trzyma. Wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×