Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pani laptop

Za ile i jakiej firmy, mozna kupić dobrego laptopa, czy 2000 zł starczy?

Polecane posty

Gość pani laptop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
To kto ma laptopa , za ile i czy jest z niego zadowolony, bo np. wcale sie nie psuje... pomóżcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcesz kupić nowego laptopa, czy używanego? Jeżeli ma być nowy, to dobry laptop raczej może wykroczyć poza 2000zł ... Najlepsze noty zbierają wszelkie kompy przenośne marki Asus. Często czytuję gazety o tematyce związanej z technologią i w testach ta marka zdecydowanie przoduje. Więc jeżeli potrzebujesz naprawdę laptopa, to sobie obczaj te Asusy. A jeśli chcesz kupić laptopa tylko po to, by móc sobie surfować po necie będąc np. w łóżku, to odradzam. Do pracy w domu najlepszy jest pecet, zwykły komputer. Po pierwsze dlatego, że pecet o tej samej mocy co laptop będzie dwa razy tańszy, po drugie - w razie ewentualnego zepsucia będzie go łatwo naprawić. O ile jest mnóstwo znawców od pecetów, o tyle trudno znaleźć kogoś, kto zna się na kompleksowej naprawie laptopów. Przemyśl to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
Dzięki:) Laptop jest mi potrzebny, bo mam za mało miejsca na kompa, poza tym niedługo będę musiała założyć stronę internetową i ja obsługiwać, no i oczywiście poza wszystkim będe pisała maile, korzystała z gg. Nie mam pojęcia, czy skypa mozna podłaczyć pod laptopa. Będzie musial więc być wielofunkcyjny, acz na chodzie będzie raczej między 15.00 a 22.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
aaa... wolałabym nowego, wiem, że drożej, ale co nowe to nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
a za ile? Ja ostatnio miałam doczynienia służbowo z IBM, ale kumpel twierdzi, że przereklamowane... ja nie mam zdania na temat innych, a na IBM nieźle mi się pracowało. Inni polecaja Thosiba, ale opnie skrajnie różne, więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wszystkich rzeczy, które wymieniłaś starczy Ci pecet. Jeżeli kupisz sobie kompa z monitorem lcd, to naprawdę nie będzie Ci on zajmował wiele więcej niż laptop. A za 2000zł, to można mieć już takiego peceta, że mucha nie siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
Ha, naprawdę mam małe pomieszczenie, na położenie w nim kompa, monitora i klawiatury nie ma miejsca. I trochę głupie pytanie, ale cy to tylko różnica w nazwie, czy w czymś jeszcze: laptop, notebook, pecet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laptop to komputer przenośny, pecet to taki \"stacjonarny\", w którego skład generalnie wchodzi jednostka centralna, monitor, klawiatura i myszka. W sprzedaży są przecież takie maleńkie laptopowe klawiatury do normalnych kompów (sama taką posiadam, bo też mam taki mały pokój, że każdy dodatkowy grat to krok ku totalnmu brakowi miejsca), monitor lcd też nawiązuje do wyglądu monitora laptopowego, jest cienki i nie zajmie dużo miejsca. A sam komputer (jednostka centralna) potrafi zająć naprawdę niewiele miejsca (szczególnie te nowsze i droższe modele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
Dziękuję:) Ale laptop przenośny i w tym rzecz, bo czasami trzeba będzie beać pod pachę i w drogę. No, ale mam jeszcze m-ąc na przemyślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś RER
Ech, poruszyłaś we mnie tęsknotę... ;) Powiem tak: wszyscy znajomi, którzy w ciągu ostatnich 2 lat kupowali nowy komputer, zdecydowali się na laptopa. Do większości zadań typowego użytkownika laptop wystarczy, a wygoda nieporównywalna. Ja mogę tylko zazdrościć :( Otóż kiedy mój stary komp się posypał (jakieś 3 lata temu), była jeszcze duża różnica w cenie stacjonarny/laptop. A ja w dodatku potrzebowałam mocnego kompa do grafiki. Stoi więc do dziś u mnie wielkie pudło, z kostkowym monitorem i zajmuje pół pokoju... choć trzeba mu przyznać, że działa jak trza ;) Ale nawet jeśli kupiłabym nowy, płaski monitor, to i tak nadal do celów przenośno-prezentacyjnych musiałabym pożyczać laptop ojca :o Tak jak to robię teraz ;) Jednym słowem: idź w laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś RER
Aha, co do Skypa: instaluje się go na laptopie tak samo, jak na stacjonarnym. Program startuje po podpięciu do sieci. PS. Pomyśl może o laptopie z kartą do sieci bezprzewodowej - to ułatwia życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
Dziękuję RER:) oj, zacznę myśleć i to ostro, a jaka firme polecasz, bo narazie przedmówcy wymienili jedną- Asus. A Twój typ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś RER
Jeśli chodzi o firmę, to wstyd przyznać, ale mam niewiele do powiedzenia :D Może dlatego, że mój stacjonarny to składak... Przy okazji sprawdzę laptopy rodziców (tj. jakiej są firmy + parametry). Na razie mogę poradzić, żebyś realnie oceniła swoje potrzeby. Są laptopy superlekkie i supermałe - bardzo mobilne, ale za to z mniejszym monitorem. Czyli bardziej do prezentacji niż codziennej pracy. Są z kolei takie masywniejsze, ciężkie, ale z ekranem panoramicznym. Pytanie, na czym Ci przede wszystkim zależy. Aha, jeśli myślisz o intensywnym używaniu Skypa, to sprawdź ceny modeli z wbudowanym mikrofonem i wbudowaną kamerą internetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
Matko, to chyba 5000 zł będę musiala szykować:( Bardziej będzie mi potrzebny w pracy- siedzenie na "naszej" jeszcze nie powstałej stronie www, czasem allegro, prezentacje odpadają. Przenośny musi być, bo zdarzaja mi się wędrówki po Polsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
Może jeszcze ktoś mi doradzi, najbardziej mnie teraz interesuje cena i firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acer
acera mam i sobie chwalę:) do skype kupisz za grosze zestaw słuchawkowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
Dzieki badzo, a jaki ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
Dzięki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tony
Za 3000 kupisz sobie już w peni wyposażonego laptopa z pamięcią 512MB, Dyskiem 80GB, ładną panoramiczną martycą (wyświetlaczem), z wbudowaną kartą sieciową (do internetu), wbudowaną kartą WiFi (internet brzprzewodowy), dobrym procesorem i dobrej marki np. Toshiba, Asus (za tą kasę dostaniesz jeszcze wbudowaną kamerę), albo FujitsuSiemens) wiem bo kupowałem kilka razy ostatnio ze znajomymi. Zajrzyj do MediaMarkt, albo do Optimusa (mieli dobrą promocję na Fujitsu kilka tygodni temu). Taki laptop jest w pełni funkcjonalny i chodzi na nim wszystko również Skype, filmy, gry (może nie te super wymagajace), internet i wszystko inne. Laptop ma mikrofon i głośniki więc do Skypa nic więcej nie potrzeba. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko kwestią ceny
za 2000 tylko i wyłącznie tańsze modele Acera. Z lepszych firm IBM, TOSHIBA, DELL - sensowne modele dopiero od około 4500 zł.i niczego innego nie polecam. Asus jest niezbyt wysokich lotów i stanowczo za drogi , również nie jest to firma specjalizująca się w laptopach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tony
zgadzam sie z przedmówcą ze ASUS nie specjalizuje sie w laptopach, aczkolwiek robi dobrze wyposażone kompy za przystępna kase (ok.3000). Jesli nie zamierzasz uzywac go w warunkach ekstremalnych to nawet tani acer da rade i nie bedzie sie sypał. miałem kiedys actine i uzywalem ja w ttrudnych warunkach przy sieciach bezprzewodowych i padla na amen po roku, wiec jesli zamierzasz dbac o niego i uzywac glownie w domu to nawet acer sie spisze. Mozesz poszukac toshiby za okolo 2300zł, ale nie bedzie za bogato wyposazona, ale pewnie wysttraczy. pozdro~!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani laptop
DZięki wszystkim:D... i w końcu mam jasność. Jutro biegnę do sklepów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx2
a co myślicie o toshiba A110-293///??? pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam Acera 3692 za ok 2800zl jest bardzo fajny ma wbudowany mikrofon i glosniki wiec sluchawek do skeypa nie uzywam , ma tez kamerke ktora robi zdjecia.Polecam Acera to teraz najpopularniejsza marka.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×