Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grazyna111

sos beszamelowy

Polecane posty

Gość grazyna111

robie dzisiaj lazanie na obiad i w przepisie jes zrobić sos beszamelowy jak to się robi resztę dania potrafię ktoś mi pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja....
W garnuszku rozpuszczasz odrobine masla, dodajesz troche maki i leciutko rumienisz. Dolewasz stopniowo mleka caly czas mieszajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 łyżki masła 3-4 łyzki mąki 3/4 szklanki mleka sól pieprz w garnuszku rozpuść masł, dodaj mąke i mieszj az sie połączą. Następnie powoli doadaj zmine mleko i cały czas mieszając doprpwadz do wrzenia. W poprawnej wersji sos ma dość gęsta konsystencję. Dopraw do smaku solą i pieorzem. Robiłam go wiele razy do cannelloni i zawsze mi wychodził wiec polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozgrzać 2 łyżki masła, dodać odrobinę mąki, wlać 2 szklanki mleka i 20 dkg żółtego sera, poczekać aż się rozpuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co jeszcze
madalena, to juz sos serowy, nie beszamel ;) maki NIE rumienimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna dodac galke
muszkatoloa pycha!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie myslałam ze sos beszamelowy jest takim serowym jak podała w przepisie MADALENA, pamietam kiedys jadłam pysznego zapiekańca z kawłkami kurczaka i był własnie zalany tym sosem , myslałam ze to serowy a jak sie okazało w przepisie był beszamelowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest sos serowy tylko beszmelowy - pycha!!! ;-) I do kalafira też idealny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój sposób: 1/4 kostki margaryny rozpuscic, dodac pół łyżeczki gałki muszkatołowej startej, pieprzu troche i 2 łyżki mąki. mieszać zeby sie nie przypaliło. lekko zrumienic, powoli wlewać podgrzane wczesniej mleko i cały czas mieszac, mieszac, mieszac.... az sie zagotuje, pogotowac chwile. i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozne sosiki a la beszamelowe ty proponujecie, ale oryginal nie zawiera ani sera, ani (to juz w ogole bron bosze ;) ) margaryny. margarynka to zabojstwo dla ludzkiego organizmu - towar maksymalnie przetwarzany, sztuczny i niezdatny do strawienia. owszem reklamy antychorestrerolowe rozslawily wszelkie wytwory maslopodobne i niezle je sprzedaja, ale nie tedy droga. podczas, gdy maslo to naturalny produkt, ktory niekorzystnie wplywa na poziom choleststerolu (a ten efekt mozna zlagodzic jedzac mnostwo zieleniny i pelnego ziarna), margaryna to czysty wytwor laboratoryjny nieprzyswajalny dla organizmu. ale oczywiscie kazdy ma prawo truc sie tym, czym woli ;) beszamel to nic poza w ogole nie przyrumieniona zasmazka z maki i MASLA, rozcienczona mlekiem. galka muszkatolowa jak najbardziej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beszamel
na ok po litra sosu 40 g masla (waznie nie margaryny!!! to nie ten sam smak!!) 40 g maki pol litra mleka sol pieprz rozpuscic maslo na malym ogniu , kiedy jest plynne posypac maka, gotowac ok 3 minut, ale uwazac zeby maka nie sciemniala wlac mleko za 1 razem, trzepaczka rozgowa mieszac wszyko razem do zgestnienia, dodac sol i pieprz - najlepiej bialy sos beszmelowy moze byc podstawa do wszystkich sosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×