Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grazzia

Jak zalozyc pralnie?

Polecane posty

Gość Grazzia

Chce zalozyc wlasny biznes i wpadlam na pomysl pralni. Dziala ktos moze w takim interesie i ma jakies wskazowki jak sie do tego zabrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mychala
Moja znajoma wystartowala niedawno z takim biznesem. Z tego co mowi nie idzie jej najgorzej. Mysle, ze jezeli znajdziesz dobre miejsce, nie bedzie konkurencji, to szanse na powodzenie sa duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość horksana
Bez nowego tematu. Czy w tym momencie taka działalność ma jeszcze sens? Istniejące pralnie faktycznie działają? Mam trochę kapitału, w okolicy niczego podobnego nie ma. Może to byłby dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaparorek
Pralnia w sensie - ludzie przychodzą skorzystać z Twojej pralki - bezsens. Ale pralnia na zasadzie odbiór rzeczy od klienta, pranie, dowóz do niego - jak najbardziej. Problem tkwi jednak w tym, że stawki są wyśróbowane do minimum i może być ciężko na tym zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garbotek
Weście w ten biznes to oczywiście bardzo trudny temat - ogromna konkurencja - wszystko jednak zależy od tego, jaki jest plan. Tutaj musi być długoterminowy, gdyż zdobycie odpowiedniej ilości klientów potrwa. Przy okazji stawki muszą być bardzo atrakcyjne - znacznie niższe od tych w galeriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joszeks
Nie wiem na jakiej marży trzeba działać, żeby wyjść ze stawką 25 zł/kg i jeszcze dowóz zapewnić. Jakoś średnio to widzę. Chociaż... czy z jakością wszystko jest w porządku? W marketach czynsze są wysokie, więc stawki z sieciówek mogą wynikać m.in. z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam kodek
Akurat dla mnie jako klienta takie stawki są wyłącznie pozytywne - i jakość tutaj jest faktycznie spoko. A skoro ktoś robi pranie z tak samo dobrą jakością, a przy okazji oferuje dowóz i znacznie niższą cenę, to czemu z tego nie korzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amatara
Konkurencja zawsze jest dobra dla klienta, a jeśli jakość usług jest wysoka to tylko korzystać, prawda? Biznesowo na to nie patrzę, ale na pewno jako klient jestem zdecydowanie na tak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×