Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Aniusiek do męża :) nie martw się wszystko będzie z żoną okey ja z dzieckiem jak i drugą ciążą jestem na DOPEGYD to lekarstwo na nadciśnienie ,z 1 córką leżałam na patologii miesiąc i miałam wywoływany poród w 38 tyg.wszystko skończyło się dobrze,teraz też jestem na tabletkach ,mała rośnie zdrowo.Dobrze ,że jest zona w szpitalu tam jest pod stałą opieką i mogą ją kontrolować ,na 100% dostanie tabletki na zbicie ciśnienia ,bo ono niszczy łożysko i przepływy krwi ,a tam bedą mogli to kontrolować ,nie martw się zobaczysz ,że będzie oki :) Na pocieszenie ja miałam większe ciśnienie niż140\90:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest pora obiadowa a ja mam dla Was propozycję na extra-deser,zwłaszcza jeśli macie dzieci,które nie lubią warzyw:)to ciasto oszukaniec o nazwie Przedszkolak 4 jajka 1 cukier waniliowy-2 łyżeczki,można więcej 1 szklanka cukru 1 olejek migdałowy (cały-jeśli jest mała buteleczka) 1 szklanka oleju 2 szklanki maki 2 łyzeczki proszku do pieczenia 1/2 szklanki startej na grubej tarce marchewki-surowej 1/2 szklanki startego buraka-surowego orzechy, rodzynki-niekoniecznie Jajka ubić z cukrem i cukrem waniliowym.dodać mąkę zmieszaną z proszkiem, później olej , warzywa, i bakalie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłma je dziś rano i powiem Wam-rewelka,marchewka i buraki wyglądają jak bakalie,a składniki ciasta bardzo fajnie się łączą:) Teraz zmienię temat:)czy do porodu mogą być takie koszulki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macro ja właśnie taką mam i jak byłam zwiedzać porodówkę to widziałam dziewczynę tez w takiej także myślę, że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniusiek trzymaj sie,najwazniejsze,ze jestes w szpitalu i tam w razie czego lekarze zawsze Ci pomoga 🌼 Jokas gratulacje i wszystkiego najlepszego 🌼 A ja dzisiaj znowu nie spalam,tzn.usnelam o 5ej,a o 7ej musialam wstac 😡 W nocy tak mnie straszie bolal bzuch,ze szok,co chwile siku,jak wrocilam do lozka to znowu mi sie chcialo.A do tego od wczoraj wieczora strasznie bola mnie plecy na samym dole i promieniuja na boki :( dziewczyny czy to normalne????Noi brzuch dzisiaj mam non stop twardy,a na dole tak jakby mi dretwieje :( mialyscie cos takiego,nie wiem co mam robic,czy taki bol jest normalny,czy cos zaczyna sie dziac???Nie wiem bo z Mackiem nie mialam skurczow,nic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja znów tylko na chwilę - przygotowuję się do kolejnej wizyty u lekarza... A przed tym, pierwszy zapis ktg. Trochę się stresuję, chociaż z małym chyba nie jest źle, bo nie daje mi się wiele niepokoić, jak go poproszę, to zawsze kopnie ;) Ale z tego całego zmartwienia napisałam mu wiersz... Gdyby się którejś z was chciało przeczytać i powiedzieć parę słów, to będzie mi miło. http://www.wiersze.bej.pl/pokazwiersz.php?wierszid=1764062315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja znów tylko na chwilę - przygotowuję się do kolejnej wizyty u lekarza... A przed tym, pierwszy zapis ktg. Trochę się stresuję, chociaż z małym chyba nie jest źle, bo nie daje mi się wiele niepokoić, jak go poproszę, to zawsze kopnie ;) Ale z tego całego zmartwienia napisałam mu wiersz... Gdyby się którejś z was chciało przeczytać i powiedzieć parę słów, to będzie mi miło. http://www.wiersze.bej.pl/pokazwiersz.php?wierszid=1764062315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie wiem, ja tak nie mam, może się przejdź do lekarza, tak dla swojego spokoju. Plecy tez nie bolą bo wiadomo, nie ma się jak ułożyć. Ty jesteś trochę dalej w ciąży niż ja, ja nie mam takich objawów z brzuchem. Twardy się robi na chwilkę czasami, ale to rzadko i podobno normalne. Także nic Ci nie poradzę a lekarz zrobi to najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anakoza---miałam już dość poszukiwań w sklepach koszul do rodzenia/karmienia i wzięłam tą z allegro,niebieską w żyrafki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! mam pytanie - kończę 33tydzień , a od samego początku moj mały leży w takiej samej pozycji tzn: w poprzek mnie , z lewej strony nóżki z prawej główka, kręgosłupem do mojego kręgosłupa, twarzą do mojego brzucha. Rusza się kopie wypycha rączki , ale nadal leży w poprzek mnie. czy należy tym się martwić czy jeszcze sie obróci? moj lekarz wraca dopiero po 20 lipca , więc dopiero wtedy będę mogła go o to zapytać, Może któraś z Was też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) ja juz po obiadku ale głodna jestem :) zjem coś po pomiarze cukru :) novemberain piękny wiersz :) ja nie potrafię przelewać swoich emocji na papier i zazdroszczę tym co to robią :) mam smaka na ciasto i chyba upiekę coś w niedzielę bo jutro od rana do hurtowni na zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halinamalina --> gdzieś tu na forum czytałam, że komuś się przekręciło i w 36, więc chyba jeszcze nie ma się czym martwić :P smiglo --> dzięki za dobre słowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halinamalina jasne, że może się przekręcić. Szczególnie jak jest w takiej pozycji a nie do góry nogami. Także nie martw się. Jeszcze ma czas. Mój też myślałam, że ciągle jest już główką w dół, a przed chwilą miał czkawkę i główkę miał z boku tak jak piszesz. Więc wierci się non stop. Mi też lekarka mówiła, że może się do 36 a nawet 37 przekręcić. NovemberRain fajny wiersz. Metafora z opakowaniem super. Nie wpadłabym na to. Zdolna z Ciebie bestia ;-) Ja coś jeść za to nie moge, bo rano zaczęłam od ciasta zamiast śniadania a teraz jednego krokiecika zjadłam i mam dość. Ale mały lubi ciasto bo brykał jak szalony hi hi. Macro koszulkę taką samą chcę kupić jeszcze jedną ale na ramiączkach. Też będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halinamalina ja bym sie cieszyła jakby moja mała była ułożona w poprzeg ,a tak jest pupą do dołu .Lekarz na usg powiedział ,że może się kręcić do końca i to nie jest wyrok.Jak chodziłam w ciąży z pierwszą córką (też ułożona pośladkowo ,ale się nie przekręciła ),moja koleżanka była tez w ciąży i mały był ułożony pośladkowo ,a w trakcie porodu się obrócił,więc mam nadzieję,że i moja mała się przekręci,a nie będzie powtórki z rozrywki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyniosłam dzisiaj torbę do szpitala i stwierdziłam że jedna to stanowczo za mało, ale przecież nie wystaruję z kilkoma torbami. Zaczynam się pakować .... Włożyłam paczkę pieluch, dwie paczki podkładów, szlafrok i pół torby zajęte. Niemówię już o ręcznikach itd. Wzięłam listę ze szpitala co trzeba ale to przecież nie koniec, nic tam niepiszą o szczoteczce do zebów, gąbce itd. - w ogóle o tym zapomniałam, tak więcznowu mam listę z zakupami. :-( No i musze kupić jeszcze 2 koszule bo wykazie są napisane 3 - nie wiem po co ???? No ale cóż ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wezmę 3 koszule. Bo w jednej będę rodzić a dwie na zmianę, w końcu będziemy przy porodzie się pocić, a potem wypacać :-) No a te torby to będą faktycznie pewnie jak na wakacje 2 tygodniowe hi hi. Współczuję tym co nie mają samochodu, no ale pewnie jakaś dobra dusza pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałam to u pierworódki maluszek może się przekręcać do 36 tygodnia u wieloródki nawet jeszcze 2 tygodnie przed terminem. Z tymi trzema koszulami to jest tak, że jak w swojej rodzisz to ona raczej nadaje się już tylko do wyrzucenia. Zostają dwie na zmianę do karmienia a wiadomo, maluszkowi może się ulać, może być nawał pokarmu no i pewnie człowiek też się bardziej poci. Ja już się jakoś bardziej pocę a nic nie robię tylko leżę :D Dziewczyny kupujecie teraz laktator, zastanawiam się czy to teraz jest potrzebne i leżaczek-bujaczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale miałama czytrania widze że wszystkie mamy obiawy ból koło pipki ja tez chodze małymi kroczkami a mąż sie smieje a co do zakupów ja nie kupuje laktatora bo jak coś to mam pożyczyc od psiapsiuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggape
Witajcie Dziewczyny, poczytuję Was i od czasu do czasu coś napiszę. Dziś o dolegliwościach. U mnie też pojawia się ból w okolicy krocza i twardy brzuszek. Dodatkowo bardzo przeszkadza mi puchnięcie dłoni i ból w nagrastkach. Czy Wy też tak macie? Jak sobie z tym radzicie i jak czujecie się w taką pogodę. Ja się czuję tak zmęczona... Poradźcie coś! Termin mam na 10 sierpnia, właśnie zaczęłam 36 tydzień ciąży. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie puchne nic mi sie takiego nie przytrafia a co do tej pogody to spie jem troche sie krece i popołudniu znów uderzam w Spiocha :D inaczej nie funkcjonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też nic do tej pory nie puchło także ciężko mi cokolwiek na ten temat powiedzieć,być może dlatego że staram się dużo pić. Czytałam iż paradoksalnie jeżeli się nie pije to zbiera się woda w organiżmie. Mnie coraz częściej zaczyna pobolewać krocze, ale widocznie takie uroki :) Też czuje wieczne zmęczenie a przecież nic nie robię ? :) no i mam wiecznie podkrążone oczy jakbym wcale nie sypiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez szybko sie męcze a krocze czasem tak boli że jakby to już miało być a moj maluch rozrabia dziś cały dzien czasem tak mocno kopnie w żebra że aż dech zapiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kupujecie Tantum Rosa do pielęgnacji krocza po porodzie? Ja dzisiaj pytałam o to w aptece, myślałam, że to w jakiejś buteleczce będzie, a to jest w saszetkach. Nie orientujecie się ile tego trzeba kupić?? Gdzieś wyczytałam na czerwcówkach chyba, że jednej polecił lekarz krople o nazwie Graphites Hommacord, podobno dobre na gojenie się rany i zanikanie blizny. Wiecie coś na te tematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pędze z wiadomościami do was. Ciśnienie spadło po lekach.Narazie wszystko ok ale jest jedno ALE.Otóż moze sie okazać iż z racji cisnienia moze zostać zaplanowana cesarka.Jesli do rana cisnienie nie skoczy po odstawieniu tabletek to może jutro Ania wróci do domu. Pozdrawiam MAREK Ps. czy żaden przyszły tata tu nie zagląda??A moze by tak tez udzielali sie na tym forum i pisali co oni odczuwaja bo to naprawde fajnie tak sobie pisać i wymieniac sie jakimiś doświadczeniami.Popytajcie Szanowne Panie mężów Swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to z diagnozą \\\"hipotrofia płodu\\\" zostałam skierowana do punktu konsultacyjnego - w środę kolejne usg i ktg... Znów mnie straszą szpitalem, ale nie powiedzieli - proszę na wszelki wypadek się spakować... :P PS. Trzymam kciuki za Anusiek - mam nadzieję, że z ciśnieniem będzie wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NovemberRain wszystko bedzie dobrze!!!!!!!! 🌼 Aniusiek oby to cisnienie sie unormowalo a Ty szybciutko wrocila do domu 🌼 Zycze Wam slodkich snow ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika31.... ..Monika ...30....woj.zach-pom...34...02.08..+7,5 kg...syn moonisia....Monika......21,5....Poznań.............33... 04 .08...+10...Zuzanna Maja Limetka82...Danka......25....Wolsztyn...........35... 04 .08...+11...ponoć synek sokratynka....Ola........24....Trójmiasto.........34...0 5.08...+14...synek mama-i-ja....Aga....27.....Białystok.....32.........07 .08...+12...KUBUŚ Dżiska................24....woj.lubelskie.........31.... 12.08...+14... Aniusiek....Ania......25......Warszawa.....34........11. 08...+18....synek Kubuś Kasiaka............28....wielkopolskie.......34......... 11.08 /04.08...+6kg...Inga Barbara -dziki storczyk-.Maja...25....Śląsk............24.....10.08... +3,5..Zosia SoldeLuna...Marta.......28.5..Warszawa........35.....11. 08...+1,2..DAWIDEK NovemberRain...Paulina...22..Warszawa.......34....11-12. 08...+14... synuś Mysza30 ..Joanna..30...woj.podlaskie....27.....13.08....+12..na 99%synuś Kasia_22.....Kasia...22....Rzeszów....29.....14.08.2007. ...+5.....Wiktor Olinka76......Ola.........30....Trójmiasto..........20.. ....15.08...+3...synek badeve....Ewa_.26....podkarpackie.......34......19.08... +13...SYNEK Agunia81 ..................26....małopolska.........33.....19.08...+9 ..synek myszka24....Ewelina....24....Łódź......33... ..20.08...+9KG.. SYNEK julianna29.............29....warszawa............28. ....21.08...+2...dz zona_mundurowego…..26…..zach-pom…̷ ; ; ; ; ; ; ; 0;..33…..21.08…..+6….???? dragonka73.......33....Wroclaw/usa........33.... .22.08...+5...synek gokata...........26.....kuj.-pom.............26......22 .08.....+4...Synuś misiakówna.....Basia...24 ....Szczecin....32........23.08...+13 Córcia Agnieszka31.........31....podkarpackie........32.. ...26.08...+9synek Halinamalina........31....dolnośląskie......31.... .26.08...+6 SYNEK!!! smiglo7......Asia..........28....Wrocław.... .....32......26.08...+16...Dominika lacertaa.............27...Katowice..............25.....2 7.08....... córcia ankakoza...Anka.......30.....Wrocław.....32....... 28.08......+15...synek Kubuś Anuśka2007............24....zach-pom.............26.. ..29.08...+15 syn Catrina33........Śrem............25...........26.08.2007 __.....+7 córka Gabrysia gosiafrancja....28...Francja....36...........??????????? ??........+17.. ....sy nek Nicolas _______________________________________________ __ __ Koleżanki z drugiego forum: Suri.....Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.....21....... ..01 .08.07....+2 syn Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.22....02.08.07....+4 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ......36.....03.08.07..+15 Szymon enais..................24...małopolskie..........22. ......03.08.07..+5 syn Magduśka.................29....Kraków..............16. ...06.08.. oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 19tc - 12.08.07(+4kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur....20... ..12.08.07..+4 syn dominika-80.......27......małopolska.......32.... ...13.08.07..+5 córa doti....Dorota...........28......opolskie.......19 .....15.08.07...+9 syn? jaga77.................29.......woj.lubelskie........1 6......15.08.07...+4 betika...Beata..........30.......Toruń..............17.0 8.07 SYNEK nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............33.......18.08.07.+ Zakualizowałm dzis tylko tygodnie w poniedziałek mam wizyte to jakby co zmienię wage i dopisze co nowego słychać. A teraz idę zawlec swoje ciało do łóżka, bo mnie strasznie boli kręgosłup....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×