Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DENIO

Z JAKIM WYPRZEDZENIEM WYPOWIEDZENIE UMOWY ZLECENIA PILNE!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość DENIO

CZY MOGĘ WYPOWIEDZIEĆ Z DNIA NA DZIEŃ TZN UMOWE MAM DO KONCA GRUDNIA ALE CHCE JUZ ODEJSC CHCIALAM DAC DZISIAJ WYPOWIEDZENIE,ALE NIE BYLO SZEFA CZY MOGE DAC JUTRO WYPOWIEDZENIE I JUZ NIE PRZYJSC DO PRACY????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem
to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DENIO
SUPER DZIEKI ZA INFO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
a sprawdz w umowie czy nie masz wspomniane o terminie wypowiedznia umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
aha i chcialabym jeszcze dodac ze z umowa zlecenia nie jest tak pieknie jak nam sie wydaje ponieważ : niby można ja wypowiedzieć kiedy sie chce ( o ile nie ma innego zapisu w umowie) ale Art. 746.KC § 2. Przyjmujacy zlecenie moze je wypowiedziec w kazdym czasie. Jednakze gdyzlecenie jest odplatne, a wypowiedzenie nastapilo bez waznego powodu,przyjmujacy zlecenie jest odpowiedzialny za szkode ważnym powodem moze byc kalectwo, choroba czy ciąża wiec jesli takowego powodu nie ma to pracodawca bedzie mogł sie domagać pokrycia wszelkich strat poniesionych przez w związku z niewywiązaniem się przez ciebie z podpisanej umowy. z drugiej stony jeśli charakter pracy wykonywanej w ramach umowy zlecenia spelnia przeslanki stosunku pracy, a wiec wykonywana praca ma charakter ciagly, powtarzalny, jest wykonywana w miejscu wskazanym przez zleceniodwace, przy uzyciu jego urzadzen, narzedzi, materialow,etc..... to istnieje domniemanie ze zostala zawarta w celu obejscia umowy oprace i w takowa moze zostac przez sad pracy przeksztalcona, ze wszystkimi tego skutkami. Więc gdy umowa zlecenie zostala podpisana zamiast umowy o prace, czyli niezgodnie z prawem jesli w twoim przypadku tak jest, a nie dojdziesz do porozumienia z pracodawca co do rozwiązania umowy zlecenia z ważnego powodu to mozesz mu przypomniec, ze nalezy cie sie umowa o prace, bo w tej chwili lamie on prawo i uchyla sie od obowiazkow pracodawcy. Ale to tylko moje własne dygresje może ktoś ma inne zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sąsiatka
z tego co ja wiem to 2 tygodnie, ale musisz sprawdzić swoją własną umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez pracy: masz w 100% racje. Umowe zlecenie reguluja przepisy kodeksu cywilnego, a nie kodeksu pracy i zadnych terminow wypoqwiedzenia w tym przypadku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×