Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama kasi

wzrost i waga dwulatka

Polecane posty

Gość kijevna
paulina - syn mojej znajomej ma takie "parametry" jak Twój i nie powiedziałabym, że jest gruby, czy coś, więc się nie przejmuj... mój ma 13kg i 92cm i się martwiłam bardzo, że chudzinka, bo mu kości żebrowe wystają, ale widzę, że więcej dzieci ma podobne wymiary, więc może po prostu ma grube kości po mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia Też jestem ciekawa co to będzie jak pójdzie do przedszkola, ale myślę sobie że tam będzie tyle nowych rzeczy, zabawek i innych dzieci no i Pani to się szybko zaklimatuzyje i będzie ok i dzieci będą się nawzajem uczyć od siebie w tym pozytywnym znaczeniu. ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM JESTEM TU PIERWSZY RAZ I CZYTAM WASZE WYPOWIEDZI NA TEMAT WASZYCH POCIECH I JESTEM ZAŁAMANA MAM SYNKA MA 2LATKA I WAŻY 9300 I WZROST 80CM A JE NON STOP JEGO SIOSTRA W JEGO WIEKU WAŻYŁA 12KG I MIAŁA WZROST 86CM ZAZNACZĘ ŻE JA JESTEM NISKA 156 A MĄŻ 174

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ma 89cm i wazy 13,500
niby nalezy do 10% wysokich dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majuchA
MOJA Maja ma 2 latka,ma ok.12kg i 86cm.urodziła się 2500 i 51 cm.czy to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majuchA
jest drobna,ale za to aktywna i ma apetyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam syna
Moj ma 2 latka wazy 16kg i ma 93 cm :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieńka29
moj dwuletni terorysta mierzy 92cm waży 14kg chyba mysle ze jest w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jana001
Hej! Mój bączek na bilansie dwulatka mierzył 86cm (według pielęgniarki - bo nie chciał się zmierzyć, zaczął jak zwykle zresztą płakać) - w domu przed bilansem go mierzyłam, wyszło mi 90cm. A jeśli chodzi o wagę - ważył 11 kg. Pediatra wprawdzie stwierdził, że pewnie jest drobnej budowy po rodzicach - jesteśmy oboje szczupli, ja mam 158cm, mąż 180 cm. Ale dla pewności kazał zrobić podstawowe badania moczu, krwi - tak dla świętego spokoju, żeby wykluczyć anemię. Według jego siatek centylowych mały od zawsze był na 3 centylu. Ja porównywałam zawsze wagę i wzrost z siatką centylową w książeczce zdrowia i zawsze mi wychodził 25-50 centyl. Dodam, że mały jest bardzo ruchliwy, rozpiera go energia, ciągle biega, skacze, na jedzenie szkoda mu czasu. Kiedyś zmuszałam go do jedzenia, biegałam za nim, ale efekty były marne. Odpuściłam, mały dalej ma dni, że ładnie je i dni, że je niewiele. Ale już się tym nie przejmuję. Jest zdrowy, wesoły, od pewnego czasu pięknie mówi i nawet kawałek wierszyka recytuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość search
Moja corka ma 87cm i wazy 10100,jest drobnej budowy po mnie,urodzila sie zdrowa w terminie z waga 2450g i 47cm. Poza tym lekarz twierdzi,ze jak sie normalnie rozwija i nie ma klopotow z brzuszkiem,to jest ok.Gada pelnymi zdaniami,spiewa,recytuje wierszyki,zna kolory i cyfry do 9,wiec sie nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moj nie umie nic
- nie gada nie spiewa nawet chodzic zaczal od niedawna, jak ja nie lubie takich przechwalających sie mamusiek bla bla bla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYŁAM Z SYNKIEM NA BILANSIE DWULATKA I PANI DOKTOR SKIEROWAŁA NAS DO PORADNI GASTROLOGICZNEJ SYNEK JEST PONIŻEJ 3 CENTYLI MA 80CM I WAŻY 10KG MA NIEDOWAGĘ I ZA MAŁY WZROST ROBILIŚMY BADANIA KAŁU NA PASOŻYTY MORFOLOGIE I MOCZ WSZYSTKO WYSZŁO OK SYNEK MA DUŻY BRZUSZEK BYŁO ROBIONE USG ALE WSZYSTKO JEST OK DUŻO JE I DUŻO SIĘ RUSZA PANI DOKTOR STWIERDZIŁA ŻE MOŻE NIE WCHŁANIA POKARMÓW I MA ALERGIE POKARMOWĄ [NIE WIEM O CO JEJ CHODZIŁO Z TYM NIE WCHŁANIANIEM ] TERAZ CZEKA NAS TYLKO WIZYTA U GASTROLOGA ZOBACZYMY CO TEN POWIE MOŻE WY MI COŚ DORADZICIE BO NIE WIEM GDZIE SIĘ JESZCZE UDAĆ A MOŻE TO JEGO TAKA URODA MY Z MĘŻEM W JEGO WIEKU MIELIŚMY TAKI SAM WZROST I WAGĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidiakh
moja wnuczka ma 2,3 na bilansie dwulatka wazyla 11,2i mierzyła 85 cm, jest drobniutka, je roznie ale nie pije mleka.do drugiego roku pila mleko matki/ najgorsze jest to, ze sie nie wyproznia normalnie....pediatra zalecila blonnik do picia, ale nie widac duzej poprawy/zalatwia sie co 3-6 dzien/poradzcie co robic?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi21
Mój synek ma 2latka i 4miesiące ma 100cm wzrostu i wazy 17kg . spory jak na swój wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizmo
moje dziecko ma dwa lata - równe. mierzy 105 cm i wazy 18 kg. jest pucus, ale od poczatku. waga ur. 4900 i 60cm jestesmy wysocy wiec stad wzrost, ale waga to nie wiem, oboje szczupli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola ciaga
moj 6 latek ma 42 latka, 102 cm wzrostu i waga 80 kg... czy to prawidłowa waga? Boję sie isc do lekarz... zawsze jak chodze to wynajduje jakas chorobe. Powiedzcie, co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facjata.............
Ja to dopiero mam kruszynke ;) .... 2.5 roku, 89 cm i troche ponad 11kg :) Zywe srebro, ani minuty na tyleczku nie posiedzi, zdrowa jak rybka.... widac taka jej natura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StrangeLittleGirl
Witam ja też się martwiłam może jeszcze trochę martwię... Synek 4 dni po skończeniu dwóch lat miał 89cm (88,5 według mnie) i ważył 13,800 -900 a tu takie wielkie chłopaki po metrze na dwa latka. Ale mąż niski ja też więc może to temu choć słyszałam że to nie ma znaczenia. Gada dość sporo jedzenia też nie odmawia chyba że jest chory to ma słabszy apetyt wiem trochę za dużo waży ale może przez lato coś wybiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góryyyyyy
Moj Okruszek hehe - 2 latka , 95 cm wzrostu i 16,600 kg !! Dodam , ze to wczesniak, 32 tydzień ciaży z waga 2300 !! Jest jak zywe srebro i bardzo silny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikam77
Mojej koleżanki córka na bilansie 2latka miała ok. 86cm i 13kg jakoś tak :) tak patrzę na wymiary waszych dzieci to jestem w szoku.. moja ma 75cm i 9kg a ma 14mieś., po urodzeniu miała 56cm i 3,6kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi21
mój kuba jak sie urodził to miał 55cm i 3.750 g wagi a teraz 101cm wzrostu i 17kg wagi a ma 2,5roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma 2 lata i 2 miesiace, jak sie urodzila wazyla 3840 i mierzyla 58 cm. dzis bylam na bilansie i ma 90 cm i wazy 14,280 . troche mnie niepokoi ta waga, ze za duza. niby od urodzenia ciagle byla w okolicach 75-90 centyla wiec trudno zeby nagle spadla na np. 50 centyl. musze ja troche odchudzic:d za duzo soczków i moze przesadzilysmy ze slodkosciami:D a to czekoladka w nagrode za siku do nocnika a to cos tam. licze na to ze jak zacznie sie wiosna, lato mala bedzie miala wiecej ruchu i troche zastopuje z ta wage. pediatra mówi ze zadnej nadwagi tu nie ma, bo ona jest wysoka i nie moze miec mniejszej wagi, centyle wagi i wzrostu sa rowne, ale i tak troche sie podłamałam. a skad ten wzrost to nie wiem, ja mam 165 ojciec dziecka 175. wiec wysocy to my nie jestesmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×