Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martinella

Wierzycie w Zabobony?Słyszeliscie O Takim Czymś?

Polecane posty

Gość ja tam niby nie wierze
ale jeden mi sie sprawdzil swojemu obecnie juz ex narzeczonemu kupilam na prezent zegarek i jak sie pozniej dowiedzialam zegarkow sie nie kupuje nikomu na prezent bo oznacza ze czas z tym kims juz sie skonczyl no i tak bylo, rozstalismy sie za niedlugo dosc nagle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HEJJJAAAA
ja tam tez nie wierze...od mojego obecnego meza jeszcze jak bylismy przeg slubem, dostalam i zegarek i buty i zaszuszalam kwiaty...chodzilismy ze soba prawie piec lat, zaraz bedziemy 9 lat po slubie i jakos na rozstanie sie nie zanosi :).A od faceta z ktorym chodzilam przed moim mezem takich prezentow nie bylo..a jestem z mezem a nie z nim..:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGODOWA
a wiecie co? podobno jak byłąm niemowlęciem jakaś baba mnie urzekła, zachwycała sie mną i j/w też wydzierałam sie w niebogłosy cała czerwona i taka stara Pani na wsi kazała przelać nademną surowe jajko i rzeczywiście pdobobno ustapiło, przywiązali mi też czerwoną wstążke do wózka zeby odpędzac takowe uroki. teraz juz stara jestem ale wyznaje to ze jesli sie w cos wierzy to sie spelnia...i mam problem... czy słyszał ktoś o tym ze para która chce kiedys w przyszlosci się pobrac nie powinna razem być za drużbów bo to własnie wróży rozpadowi ich związku, ze 'przed ołtarzem tylko raz razem sie stoi'...znacie to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzyc czy nie
moze i zabobon ale sie sprawdza, w to akurat wierze lepiej niech ci butow nie kupuje ani ty jemu, jak ktos sie chce smiac z tego to prosze bardzo, zobaczymy pozniej co sie okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, a jeśli kupiłam facetowi zegarek na święta w prezencie a on mi wtedy podarował łańcuszek z zwieszką to zegarek został "odkupiony"?? Hahahahaha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczkaaa
jak facet kupi dziewczynie buty to ona w nich odejdzie.U mnie się sprawdziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak podsumowując zabobony to stek bzdur :D Zobaczcie choćby zabobony związane z ceremonią ślubną w kościele... Co mają powiedzieć osoby biorące tylko ślub cywilny? :P Czyżby tylko osoby wierzące tudzież biorące ślub kościelny mają się wystrzegać pewnych rzeczy? Inny przykład... Kiedyś jak koleje były jeszcze na węgiel to każdy "nadzorujący" takim pociągiem dostawał... ZEGAREK, żeby pociąg był punktualny :D I wy na to? A "piątek 13" jest stąd, że tego dnia została wykonana egzekucja na Mistrzu Zakonu Templariuszy. I to ma o czymkolwiek świadczyć? A poza tym wiara katolicka niejako zabrania wierzyć w przesądy (patrz: pierwsze przykazanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żółte tulipany - zwiastuny rozstania. W dniu kiedy dostałam je od chłopaka rozstaliśmy się :((( A nic tego nie zapowiadało. Moja koleżanka również dostała żółte tulipany i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala@
hey mam pytanie zwiazene z butami jezeli chlopak da pieniadze na jakies drobne wydatki a dziewczyna kupi sobie buty to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza dziewczyna
heh ja z moim facetem notorycznie kupujemy sobie buty a jestesmy razem juz 5 lat,kwiatki tez czesto wysychaja,zegarkow jeszcze nie przerobilismy:Dale calujemy sie tez gdzie popadnie,zegnamy sie "przez próg".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala@
no wlasnie ja tez mam kwiatki zasuszone i stoja w wazonach calowalismy sie na schodach w progu i wogole . ale nad tymi butami sie zastanawiam bo mam dylemat wlasnie . ja tam w inne zabobony tez nie wierze jedynie w tego czarnego kota zawsze mam pecha nistety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak byłam w ciąży zmarł
wujek mojego mężą. Wszyscy mi mówili, że mam nie iść na ten pogrzeb,albo chociaż cała na czarno nie iść, bo dziecko które noszę też pochowam. Ciotka niby też na czarno była na pogrzebie w ciąży i pochowała syna w młodym wieku. CIąży niedonosiłam, mimo, że nie ubrałam się zupelnie na czarno. Zegarki, kapcie dostawalam od meża nieraz. W piatek 13-go nie wierzę. Siostra sie rozwiodla, wiec mama wszystko zwala na to, że sie potknęła jak szla do ołtarza. O 'urzeknieciu' dziecka tez słyszałam, mama niby siostre moczem smarowala i przeszlo. Ja myślę, że ludzie te przesądy wzięły się stad, że ludzie po prostu kiedyś nie byli sobie w stanie pewnych rzeczy racjonalnie wytlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala@
mi sie wydaje ze nie mieli co robic. czyli moge se te buty kupic bo mowia ze chlopak nie moze kupic dziewczynie butow bo sie buty rozchodza i zwiazek tez ale jezeli chlopak nie wie ze dziewczyna buty kupuje za te pieniadze ile par takich jest ze kupuja sb buty a i tak sa razem to zalezy czy naprawde sie kochaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala@
a tak dostosowujac sie do wczesniejszej wypowiedzi pewnej osoby to tyle przesadow jest ze nie moglibysmy nic robic;) a i tak napewno nikt o wszystkich przesadach nie wie bo tyle ich jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×