Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kaśku983

czy student moze isc na staż abslowencki???

Polecane posty

Gość Kaśku983

Jestem na ostatnim roku studiow. Mam okazję odbyć ciekawy staz absolwenki, ale do konca studiow zostalo mi jeszcze kilka miesięcy. Czy mam szanse załapać się na program pierwsza praca w up?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie znam, ale staże absolwenckie przysługują CHYBA w ciągu roku od ukończenia szkoły wyższej, bądź średniej. Wyższej jeszcze nie skończyłaś, a średnią przecież nie w ciągu ostatniego roku. Chyba się na to nie łapiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelkie staże są TYLKO dla osób bezrobotnych i zarejestrowanych w UP. Jeśli studiujesz zaocznie możesz się zarejestrować, natomiast jeśli dziennie nie ma takiej możliwości. A co do programu \"Pierwsza Praca\" pytaj u doradców zawodowych w Swoim Urzędzie, myślę, że informacje powinny być też na stronie internetowej Urzędu:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _eklerka_
Kaśku983: Czy mam szanse załapać się na program pierwsza praca w up? _____________________________________________________ Nie. Musisz skończyć studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm.................
byłam ostatnio na targach pracy.. było tam troche firm/ banków... kilka razy słyszałam coś takiego, ze mimo iż w ofertach jest podane, ze poszukują absolwentów rozważają także oferty studentów ostatnich lat studiów.. ja jestem na ostatnim licencjacie (dziennie) i mi babka z bardzo dużej międzynarodowej firmy powiedziała, ze spokojnie mogę startować.. kilka innych również nie widziało przeszkód.. oferowali staże studentom dziennym, jeśli sobie załatwisz staż, albo załapiesz się z ogłoszenia to ja nie widzę problemu.. przynajmniej takie info dostawałam na targach.. inna sprawa.. koleżanka z grupy po 2 roku po odbytej praktyce załatwiła sobie w miejscu gdzie ją odbywała staż.. była wtedy na dziennych.. również mogła to zrobić i zrobiła.. przeniosła się na zaoczne tylko dlatego, ze staż jest w innym mieście niż studia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no zgadza sie
ale sa staże z UP tylko dla absolwentów albo takie staze firmowe za które płaci Ci firma która sie przyjmuje ( np. z takch targów) i to jest nawet dla studentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm.................
a staż jest z UP czy ta firma się gdzieś ogłasza np. na stronie? możesz przecież porozmawiać z firmą.. nie trzeba tego chyba przez UP załatwiać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśku983
O stażu poinformowal mnie kolega, ktory ma obecnie tam praktyki. Firma chętnie weźmie mnie na staż, ale musze dogadać się z Urzędem Pracy, bo to on daje pieniążki na taki staż. A studiuję zaocznie. Szukalam informacji na ten temat w internecie i szczerze powiem , ze albo ja źle szukam, albo naprawdę cieżko w necie się dowiedzieć czegoś w tym temacie. Stronka, ktora miala pomagać absolwentom 1praca.gov.pl nietety mi się nie ładuje. Jedyna info jakie znalazlam to to, ze staż przysluguje: osobom bezrobotnym do 25 roku życia oraz absolwentom do 27 roku zycia , pod warunkiem ,ze ukończyli oni szkołę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie wiem na ile te informacje są wiarygodne, dlatego chciałam się poradzić na forum. Sprawa jest dodatkowo zagmatwana, ponieważ obecnie dorabiam sobie na umowę zlecenie w punkcie gastronomicznym. Jestem zatrudniona do konca grudnia, a staż byłby od stycznia. Mam więc kolejny problem, bo nie mogę zarejestrować się w UP jako bezrobotna. Z tego co slyszalam wnioski o przyznanie stażu rozpatrują ok. miesiąca. Jestem w kropce i chyba wybiorę się do UP, może ktoś mi tam coś doradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli studiujesz zaocznie
to natychmiast zarejestruj sie w UP z tym ze wyślą cie na staz dopiero po nowym roku bo w tej chwili żaden Up nie ma pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli studiujesz zaocznie
aha i staż przysługuje osobom które pracowały nie dłużej niż 3 mce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Nie ma pieniedzy? O rany u nas postarali sie o dodatkową kase i mnóstwo jest stazy i przyugotowań zawodowych. Przez cały rok kierowni byli na staze i przygotowania zawodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pracowniaka UP
tak? a z jakiego jestes województwa u w podlaskim juz we wrzesniu skończyły sie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w woj. lubuski, mam kumpelę w UP i ona tez zawsze mówiła, że jesienią juz nie mają kasy. Jak w tym roku - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśku983
ByłAM dziś w UP, oto czego się dowiedziałam: - student studiow zaocznych do 25 roku zycia moze ubiegać się o staż bez względu na to na ktorym jest roku studiów ( a także bezrobotni do 25 roku życia) - o staż mogą ubiegać się także absolwenci do 27 roku życia, pod warunkiem, że ukonczyli szkolę w ciągu ostatnich 12 miesięcy j-esli pracowalo się na umowę zlecenie to nie ma zadnego znaczenia przy przyznawaniu stażu - wnisoek o staz mozna zlozyc, gdy jest się zarejestrowanym w UP - można iść na staż do firmy , ktora się samemu wybierze Teraz czekam na styczeń, aż skonczy mi sie umowa. Potem rejestruję się w UP jako bezrobotna i nastepnego dnia skladam wniosek o przynanie stażu. Czas rozpatrywania wniosku to ok. tydzień do 4 tygodni. Co do kasiory na staże, w moim UP na ten rok już się skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×