Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maleńka Marzenka

dziecko stoi...

Polecane posty

jak szybko wasze dziecki zaczeło wstawac na nogi. Moj syn ma 6 miechów i juz go tylko lekko trzymam za raczki-własciwie to brdziej dla asekuracji,-bo juz ładnie utrzymuje swoje ciało, ale cy to nie za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwoj kazdego dziecka jest indywidualny- jedno potrafi wczesniej chodzic, drugie mowic, trzecie zalatwiac swoje potrzeby na nocniku. Tego sie nie da porownac i w sumie nawet nie nalezy porownywac- bo i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
synek mojej szwagierki jeszce trzy tyg temu nie bardzo byl w satnie siedziec sam az sie martwilismy bo ma juz 8 mcy...ale jest wczesniakiem i lekarz powiedzial ze to normalne i ze nie mozna pospieszac dzieci...a dzis maly cwanak dosc ze siedzi to jeszce sam juz wstaje w lozeczku......:) Tak jak poprzedniczka napisala -to bardzo indywidualna sprawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagusia23
mój synek miał 5 miesięcy jak zaczął wstawać w łóżeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heheh a mój miał 7 miesięcy i sam nie siadał, a potem nagle usiadł i nie za długo wstał. Bardzoo to zależy od kazdego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko... Moze sie wylame.. Ale to za wczesno aby stawal na nozki... Moze sobie tym wiecej krzywdy zrobic..:( Wiem..matka sie cieszy ze jej dziecko juz wykonalo nastepny \"krok\" ale w tym przypadku staraj sie aby dziecko nie stawalo na nozki. Ostatnio wlansie ten sam temat poruszalismy natopicku \"rodzimy w czerwcu 2006\" bo jednej z dziewczyn corka tak sama stawala.. Nie usiedziala na pupie w lozeczku tylko sama stewala trzymajac sie poreczy... Wejdz moze na topik to dziewczyny Ci powiedza dokladniej o co chodzi... wiem tylko ze to jest szkodliwe na stawy malych dzieci... Moj synek tez sie rwie do stawania.. Wczesniej jak mu dalam potrzymac sie za rece to siadal..a teraz zapiera sie i chce stawac Pozwalam mu ale tylko na kilka sekund w ramach zabawy a.. i male jeszcze pytanie.. Mial synek robione usg bioderek?? Powinien ci lekarz powiedziec czy w tkanka jest juz kostna czy chrzastki sa nadal.. Bo to tez jest wazne!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko staje na nogi jeżeli kontrola nad mięśniami doszla do stóp (idzie z góry na dół) nie należy stawiać, ale jeżeli staje samo to znaczy że jest gotowe moja mała też chodziła w łóżeczku i przy meblach jak miała 6 m-cy a 8,5 sama i jej stawy dobrze się mają, aż za dobrze :D swoją drogą, jak dziecko umie wstać i chodzić, to jak można je powstrzymać? Związać? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola79797
ja tez mysle ze za wczesnie i to duzo za wczesnie wiesz moj syn jak mial 5 mies to tez chcial wstawac, "chodzic" obecnie ma skonczone 8 i dopiero teraz zaczynamy "chodzic"-mysle ze to dopiero jest odp wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumii
Witam kazde dziecko ma indywidualny rozwoj,moja Misia ma 7miesiecy i 2 tygodnie sama jeszcze nie siedzi bo sie kiwa na boczki,wiec albo ja asekuruje albo okladam poduszkami,nie martwi mnie to bo lada moment przeciez usiadzie.Ale mala spryciula od miesiaca mowi dwa slowa tata i da czy wasze dzieci tez cos juz mowily w wieku 6-ciu miesiecy? pytam bo mnie to strasznie ciekawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mumi- mówia, ze jak dziewczynka szybko zaczyna wołać tata, to znaczy ze bedzie braciszek :D U nas to sie sprawdziło Moja córka szybko zaczela mowić i pierwsze słowo to własnie TATA, a synek ma prawie 7 miesiecy i czasami mu wyjdzie MAMA z czego oczywiscie ciesze sie, ale za to sam jeszcze nie siedzi :( do raczkowania tez mu daleko :(. Niby każde dziecko rowija sie \"po swojemu\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumii
Czarna 28 dziekuje za odpowiedz ale ja mysle ze Misia bedzie jedynaczka bo ja juz niestety zaliczylam 31 wiosen i troche za pozno na liczna rodzinke, ; ciesze sie ze Misia jest z nami bo to byl juz naprawde ostatni moj dzwonek,czasem mysle ze bedzie miala zawsze stara mame....no coz...zycie.Ogladalam fotki Twojego malucha-sliczne ; A mama jej wychodzi tylko jak jest wsciekla ,tata mowi na zawolanie,tak jak da,a nawet zrobi brawo gdy ja poprosze,o slowo mama moge prosic to sie usmiecha lub wystawia jezyk jak nie udaje ze jest czyms innym zajeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×