Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Cześć dziewczyny, wczoraj - tragedia. Miałam dziwne krwawienie i ból brzuszka wiec cali zdenerwowani pojechalismy do gin. własciwie to już byłam przekonana, że wiecie co to...:( popłakałam się, ale na szczeście mąż cały czas był przy mnie. Gin mnie zbadała i powiedziała, że to dlatego bo właśnie miałam mieć okres. uspokoiła mnie troszke, a potem jeszcze miałam usg i zobaczyłam moją dzidzie. ma prawie 3cm!!! Brzuszek troszke sie już zaokrąglił więc Peppetti, jak tylko wstane, zrobie fotke i zaraz prześle ci na naszego bloga. Dziewczny, uważajcie na siebie...:) szczególnie teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
soophiee-dobrze,że wszystko sie wyjaśniło:)nawet nie potrafie sobie wyobrazić co czułas w takiej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te krwawienia to przerażająca sprawa...wiem, bo juz 3 razy od początku ciąży miałąm plamienia - ale na szczęście skończyło się dobrze....teraz uważam na siebie i wy dziewczyny oszczędzajcie się, nic nie dźwigajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
miśka26-do jakiego okresu czasu mogą wystąpić krwawienia??choć ja nie miałam takich problemów ale jak tak czytam to przeraża mnie ten fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo przerażająca sprawa. Oczywiscie, nie ma mowy o żadnym dźwiganiu niczego. Lukrecja* to co czułam to przede wszystkim bezsilność, że coś sie dzieje złego,a ja nie moge pomóc mojemu dziecku. straszne:( dziś mój J wziął prace do domu i siedzi ze mną. Gin kazała przede wszystkim zachować spokój, bo wszystko jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Dziewczyny-chorowitki uważajcie na siebie, kurujcie się. Wczoraj zrobiłam zakupy :) Kupiłam soebie nareszcie dżiny na ciuchach :D Idealne jak dla mnie - stosunkowo wąskie w udach i biodrach, natomiast pas - marzenie :D Na razie dzielnie noszę pasek, ale wiem, że brzuch się będzie w nich długo mieścił a przy tym mają zgraby fason - nie jak na wieloryba, ale też nie ciążowe, no idealne, jestem bardzo zadowolona. Kupiłam jeszcze 2 tuniki przewiewne na lato. Marzy mi się sukienka na ramiączkach odcinana pod biustem, musze poszperać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
sopophiee-ciarki mnie przechodzą na samą myśl.Dobrze,że ktoś bliski z tobą jest,ja nie mam tyle szczęścia,mąż pracuje od rana do wieczora więc gdybym miała taką sytuacje zdana bym była sama na siebie:(ale jestem dobrej myśli jak narazie od początku ciązy czuje sie świetnie,i mam nadzieje,że tak już zostanie.Wam też zycze zdrowia bo to chyba najważniejsze:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
miłego popołudnia dziewczyny:)ja narazie uciekam,bo musze sie wyszykować do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja dzisiaj mimo brzydkiej, deszczowej pogody wstalam nareszcie bez bolu glowy. Wiec dzien juz zaliczam do udanych. Ale nas te nasze malenstwa strasza, krwawienia, dobrze, ze sie wszystko dobrze konczy. Mi wczoraj twardnial brzuch. I musialam nos-pe lyknac. Zawsze mialam te twardnienia. Wkurzaja mnie, bo nie sa przyjemnoscia. Miska---dzisiaj rano jak smarowalam twarz kremem, o Tobie pomyslalam:). Moze sprobuj uzywac kremu lekko brazujacego. Ja mam taki zolty garniera i jest super. Pomaga mi wyrownac koloryt skory, a ja mam proble taki, ze jestem na cos uczulona i nie wiem na co, wiec czasami na twarzy wyskakuja mi czerwone plamki. Krem mi je maskuje, a fluid zatyka pory i pogarsza moj problem. Zycze wszystkim udanego dnia, i aby nasze male nas wiecej nie straszyly. Wczoraj jak spokojnie lezalam to poczulam gilgotanie w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wiąkszośc z was już widziała swoje maleństwa. Ja też w końcu zobaczyłam ten cud.Tak jak czytam wasze posty to wielkość maleństw jest różna, to normalne. Moje w 11tc ma 47 mm i strasznie się wierci. Szkoda, że jeszcze nie możemy poczuć ruchów. Mój brzuch jest płaski jak decha i bałam się że coś jest nie tak, ale teraz już jestem spokojna. Chociaż mina maleństwa była bardziej skwaszona niz zadowolona. No ale trudno. Nie można mieć wszystkiego. Troche przerażają mnie te krwawienia niektórych z was, ale wszystko co się pojawia kiedyś musi przejśc - tak samo i to. Trzymajcie się ciepło i zdrowo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Dziś już ze mną lepiej wczoraj tylko troszke tem mi skoczyła a el nie wiecej niz 37 i mam nadzieje, ze już tak zostanie. majeszcze troche kaszel i katar ale jakos to chyba bedzie. Peppetti --->> dziekuje za miłe słowa. własnie też tak zmęzem stwierdzilismy, ze gorsz jest wysoka tem i dlatego wiałam antybiotyk. mam nadzieje, ze dzidzi jokos to wytszymała do 8marca troche nie pewnosci. trzymajcie sie dziewczyny zdrowo 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja tylko na sekunde, bo znowu źle sie czuje. A już myślałam, że mi wymioty przeszły. Troszke was poczytałam- piszą w poradnikach, że w dniu spodziewanej miesiączki mogą byc krwawienia. Ale wiadomo jak to sie przezywa. Współczuje stresu jaki przeżywałaś- soophie. Trzymaj się. No nic wracam do lózka a podrodze zajrze- wiadomo gdzie. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez musze brać
antybiotyk, termin mam na pazdziernik i troche sie tym denerwuje to-tylko-ja napisz prosze jaki antybiotyk dostałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, jeśli dalej macie problemy z nudnościami, to bierzcie imbir. mi naprawde pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Do bloga dołączyłam zdjęcie Szczęściary i LuKrEcJi!! Miłego oglądania :) soophiee - czytając Twój wpis o mało nie dostałam zawału. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło. Niby wszystkie wiemy, że krwawienie nie musi oznaczać niczego złego, to gdy coś takiego zobaczymy to niestety zawsze myślimy o najgorszym. Będę wtórowac za Miśką - dziewczyny oszczędzajcie się, nic nie dźwigajcie!!!!! Wiele złego można narobić bezmyślną chęcią bycia samodzielną i zaradną. Teraz musimy przede wszystkim myśleć o dzieciątkach!! LuKrEcJa - pytałaś do jakiego okresu mogą wystąpić krwawienia. Przez całą ciąże należy uważać i dbać o siebie. W poprzedniej ciąży myślałam \" już minął 12 tc więc najgorsze mam za sobą\". Jak bardzo się myliłam... W 14 tc wylądowałam w szpitalu z silnym krwawieniem!! Wtedy udało się, dzidziuś przeżył ten krwotok.... to-tylko-ja - cieszę się, że czujesz się lepiej. Bądź dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
to do wieczorka dziewczyny-ja uciekam,jestem troszke nerwowa bo zmieniłam lekarza i dziś pierwsza wizyta.Poprzednia lekarka troszke mi nakręciła w karcie ciąży raz że żle obliczyła mi termin to jeszcze po jej obliczeniach to mam rodzić 05 grudnia czyli 13 miesięcy w ciąży hihi.Mam nadzieje,że teraz dobrze trafie -poleciła mi kolezanka lekarza no zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja też mykam po odbiór indeksu do dziekanatu bo semestr zaliczony i ide na w pełni zasłużony urlop dziekński. Do zobaczenia, wieczorkiem i pamiętajcie, że przede wszystkim musimy odpoczywać i dbać o siebie Peppetti, nie umiem zrobić sobie ładnej footki!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzis mily dzionek-poszlam sobie na zakupy i spotkalam kolezanke z podstawowki, a ona: oooo widze ze bedziesz miec dzidziusia!!!a mi kopara opadla,bo nie wiedzialam,ze to tak juz widac-fakt,ze mialam obcisla bluzke no i kurtke rozpieta bo goraco,ale to fajne uczucie,a dopiero na wiosne beda jaja jak sie wytocze na dwor w calej okazalosci:)a poza tym to nic nie kupilam procz rolmopsow-pychota!!!!! i szpinaku-nie wiem co mnie naszlo,bo nie jadlam go od przedszkola,ale juz pol paczki wpieprzylam-calkiem,calkiem,a poza tym ma duzo witamin.dziewczyny,czy bierzecie juz jakies zestawy witamin dla kobiet w ciazy,z wieksza iloscia zelaza itd?bo ja zdziwilam sie ze pomimo niezbyt rewelacyjnych wynikow ginka mi dalej kazala brac falwit i w miare mozliwosci nadrabiac zdrowym odzywianiem-sprobuje,bojuz w koncu nie mam takich uciazliwych mdlosci,a te witaminy dopiero na kolejnej wizycie pod koniec marca-pewnie wie co robi,ale u mnie to zaraz juz bedzie koniec pierwszego trymestru.milego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinka84
Witajcie. Faktycznie te krwawienia są przerażajace, ale jak widac, nie takie to straszne, jak nam się od razu wydaje, co do dźwigania, to macie racje, koleżanka ( w ciąży) pracowała w sklepie, i podniosła skrzynke, no i zaczął się krwotok, ale dzidzie uratowali :) , trzeba bardzo uważać.Ale macie już duze te dziecinki, mam nadzieję, że moja też juz taka jest, za 2 tyg dopiero się dowiem, ale chyba wszystko ok, żadnych bóli, krwawień, to sobie spokojnie rośnie... i brzuszek już tak się ślicznie zaokrąglił,( niebawem wyślę fotki.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinka84
ja biorę jak narazie tylko ten folik, za 2 tyg mam wrócić do tego Feminatal'u, a te tablety to takie duuuże, no ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soophiee - na pewno jesteś bardzo krytyczna i dlatego mówisz, że nie umiesz zrobić ładnej fotki. Przysyłaj jaką będziesz miała. daria123 - no to koleżanka przyjemność Ci zrobiła. to jest jedyna sytuacja w życiu kiedy kobieta cieszy się, że brzuch rośnie. W innej sytuacji chyba byś była załamana hihihi rinka - to Twoja koleżanka miała dużo szczęścia odnośnie witamin - ja biorę elevit, zaczęłam go brac zanim zaszłam w ciążę. Dla mnie absurdem jest branie witamin dopiero gdy będą złe wyniki. Tym bardziej, że właśnie w pierwszych tygodniach dzidziuś jest bardzo wrażliwy na niedobory witamin i innych składników. A teraz jest zima i w pokarmie nie mamy za dużo naturalnych witaminek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinka84
ale starszny wirus panuje, choróbsko siada na płuca i tak męczy, pełno osób u nas choruje, (ja niestety musze chodzic do szkoły). Trzymajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
rinka84-ja również biore feminatal'N i wiem ,że to wielkie różowe tablety i zle sie je połyka bo pozostawiają posmak.ale jednak zawiera wszystkie wartosciowe i potrzebne witaminy.Jeśli miałabym polecić jeszcze to ;;Prenatal;;który też zawiera wszystkie potrzebne witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarka poleciła Prenatal complex - to stosunkowo nowy preparat, różni się od prenatalu classic ( wcze,śniej dostępny) tym że rozszerzono jego skład m. in. o jod, chrom, selen, magnez itd, w sumie zawiera 29 składników , to naprawde dużo w porównaniu z innymi preparatami, ale przede wszystkim zawiera Imbir - 10 mg, żurawina - 10mg olejek miętowy - 10 mg Podobno dzięki temu działa przeciw wymiotnie i zapobiega mdłościom, wzdęciom, a żurawina dodatkowo chroni pęcherz moczowy. U mnie w aptece kosztuje 22 zł 60 tabl.( ale bierze się 2 tabl/dobę więc opakowanie starcza na miesiąc) Piszę o tym preparacie bo podobno jest niezłą alternatywą dla osób z mdłościami, ostatnio opowiadałam lekarce o tym jak mnie muli i zaproponowała właśnie te tabl. Jeszcze ich nie kupiłam i nie brałam ale porównałam sład z kilkoma preparatami i wydaje sie ok, jeśli macie mdłości jak ja możecie popróbować. Aha, mam od kilku chwil internet, choć działa beznadziejnie, ale to podobno wina konserwacji linii i niestety na razie nic sie nie zmieni do końca prac. Póki co jak chce obejrzeć zdjęcia to strona ładuje mi się kilkanaście minut :( to-tylko-ja - też jestem ciekawa jaki bierzesz antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może któraś z Was już wypróbowała te witaminy i może coś napisać o nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
irysek-wypróbuje te witaminy właśnie mi sie kończą moje więc i tak musze nabyć.prenatal complex piszesz,że mają 29witamin a prenatal classik ma tylko 13 więc napwno są lepsze.Do tej pory brałam femintal'N ale one też nie zawieraja aż tylu witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam w komputerze gdzieś ich skład jak znajde to wkleje dla zainteresowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prenatal complex sklad: 2 kapsułki zawierają: Wapń (węglan wapnia) 650 mg Magnez (tlenek magnezu) 225 mg Witamina C (kwas L-askorbinowy) 60 mg Żurawina (Vaccinium macrocarpon) (owoc) 30 mg Żelazo (fumaran żelazawy) 14 mg Cholina (dwuwinian choliny) 10 mg Imbir (Zingiber officinale) (korzeń) 10 mg Inozytol 10 mg Olejek miętowy (Mentha piperita) 10 mg Witamina E ( octan DL-alfa-tokoferylu) 10 mg Witamina PP (amid kwasu nikotynowego)10 mg Cynk (cytrynian cynku) 7,5 mg Kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia) 5 mg Potas (chlorek potasu) 5 mg Mangan (glukonian manganu) 1 mg Miedź (glukonian miedzi) 1 mg PABA (kwas paraaminobenzoesowy) 1 mg Witamina B2 (ryboflawina) 1 mg Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 1,25 mg Witamina A (octan retinylu) 1200 µg Witamina B1 (monoazotan tiaminy) 0,85 mg Kwas foliowy 400 µg Biotyna 150 µg Jod (jodek potasu) 75 µg Chrom (chlorek chromu) 60 µg Molibden (molibdenian sodu) 37,5 µg Selen (selenian sodu) 35 µg Witamina D3 (cholekalcyferol) 5 µg Witamina B12 (cyjanokobalamina) 4 µg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore te witaminki mdlosci jak mialam tak mam:(dziwny zapach maja te witaminy-mnie jakos mdli od samego zapachu: Ja wlasnie pije siemie lniane, ktore ponoc tez ma lagodzic mdlosci-wypijemy zobaczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu link do tych witamin: http://www.holbex.pl/content/view/66/47/ podaje te wszystkie informacje gdyby ktoś był zainteresowany, nikogo nie namawiam, przynajmniej na razie bo sama ich nie wypróbowałam więc nie wiem czy rzeczywiście są takie fajne. Po prostu zainteresowały mnie ze względu na własciwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×