Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Szkoda że nie mam przenośnego internetu, bo będzie mi smutno bez was, a tak między skurczami mogłabym coś skrobnąć ha ha ha, albo między darciem się na porodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grako ja jestem za. Mój M być może jutro wyjedzie a tak jakbym dzisiaj się wzięła za rodzenie to zostaie. Ale nie to najważniejsze. W każdym razie chciałabym mieć już Małą przy sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczyłam że dotrzymam do czwartku, mój M wraca dziś na wieczór. Bidulek myślał, że i tak będzie przed czasem a tu nici - no chyba że to próżny alarm. Ale już nie mam co na siebie włożyć bo jest zimno i z nim czy bez niego chcę już rodzić i żeby tylko Viki była zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio jak byłam w szpitalu i słyszałam te biedne dziewczyny, to pomyślałam sobie, że dobrze by było gdyby na porodówkach puszczali techno - żeby nie odstraszać oczekujących. Co wy na to. Wkrótce wybory, może któraś partia włączy ten postulat do swojego programu. Tyle się teraz mówi o rodzeniu po ludzku, a z tego co słyszę to pasowałoby głosić \"rodzić taniej\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grako96 to chyba juz najwyzsza pora do rozpakunku:)) przynajmniej u mnie:)) no to cóż pozostaje mi trzymać za Ciebie kciuki:)) \"lekkiego\" życzę. Mi narazie przeszły te bóle, zjadłam śniadanko...i dalej jestem głodna, więc cxhyba zrobię sobie drugie... Mój M już rano chciał mnie wieźć na porodówkę, ale kazałam mu jechać, bo skurcze ani silne, ani regularne....jakby co to mam dzwonić po niego. Pojechał chłopak w stresie do pracy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluzba zdrowia powinna byc bezplatna a jak nie to niech skoncza z zusem, krusem czym tam jeszcze i niech wszystko sprywatyzuja wtedy bedzie tak jak z dentysta czy ginem wizyta - tyle, szpital porod-tyle... ciekawe czy zasady konkurencji rynkowej sprawdziłybysie w szpitalach... hm... tylko co w tych miastach gdzie ejst jeden szpital \"monopolista\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrześniówka2007 jak to co?? powstałby kolejny-konkurencyjny:)) to tak jak z hipermarketami- powstają jak grzyby po deszczu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fabia 22 masz racje i pewnie warunki by sie poprawiły, ja sie tylko boje o to windowanie cen ale to tez do czasu... az konkurencja sie rozrosnie... wolałabym legalnie zapłacic a nie zdawac sie na łaske lekarza ktory bedzie mial dyzur i zastanawiac sie czy mi przypadkiem ktos nie zasugeruje ile za co... przeraza mnie to ze moze byc tak ze do kobiety w stresie porodowym w bolach przyjdzie jakis palant i zapyta \" no to co pomagamy?\" albo\" no i jak konczymy ta meczarnie\" i dalej sie posypia kwoty... jezu moja znajoma miała taki przypadek, jakie to ponizajace dla kobiety... albo polozna \'co sie pani tak drze ja mam 3 rodzace a nie tylko pania\" a jak dostała 50 zł od sasiaki to milusia była jak cholera... przeciez pozna normalnie podejsc do kobiety i powiedziec jej zeby nie traciła sił na krzyki ze szybciej sie zmeczy niech pomysli ze za chwile bedzie miała swoje malenstwo... troche ludzkiego podejscia... czasem jednak za to trzeba płacić pod stołem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja nadal 2w1 :)nie mam rozwarcia,brzuch mi opadl ale nic oprocz tego sie nie dzieje choc to moze sie zmienic jutro bo wlasnie leca do mnie rodzice,ktorych ponad 3 lata nie widzialam i strasznie sie denerwuje bo oni cali w nerwach bez angileskiego ,przerazeni lotem i tym jak sie maja na lotniskach bez jezyka polapac i jak przejsc celnika skoro sie mowic nie umie.....mowie wam stersy maja a ja razem z nimi i wcale sie nie zdziwie jak mi wody na lotnisku odejda jak ich usciskam w koncu:):):) ide wlasnie spac bo im juz pokoik wyszykowalam,jutro tylko kwiatki kupie i pogotuje jakies smakolyki a potem przekaze mamie paleczke bo sie stesknilam za jej przysmakami:) pozdrawiam was wszystkie kochane mamuski -te swiezo upieczone i te jeszcze nie doszle:) ja mam na 24 poniedzialek na 8 rano umowione wywolywanie jesli sie nic samo nie zacznie do tego czasu buziaki i dobranoc(u was dzien dobry:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greta78 a ja już obstawialam ze sie rozpakowalas:)) fajnie ze zobaczysz się z rodzicami i do tego jeszcze dzidzia:)) miodzio. Wyglada na to ze w poniedzialek szpitale beda przezywaly jakies oblezenie:)) wrzesniowka to zalezy jak u ciebie jest... czy ty jestes na swiadczeniu rehabilitacyjnym?? czy mialas przyznane przez ZUS, czy skonczylo Ci sie zwolnienie lekarskie?? najlepiej kochana zadzwon do siebie do pracy do kadr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabia 22 u mnie w pracy nie ma kadr:) zreszta nie wiem jak jeszcze oni tam funkcjonuja ze funkcjonuja a byłam na swiadczeniu do 14 lipca potem na zwolnieniu dalej i czekam ciagle na decyzje o siadczeniu od 14 lipca... (wiec musiałam brac zwolnienie lekarskie) L4 skonczyło sie wczoraj i dzis nie wiem czy musze byc na oddziale czy nie? a jesli macierzynski sie zaczyna to mam to gdzies zglaszac? bo urodzic to raczej nie urodze dzis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowka ja znalazlam takie informacje nt dokumentów: Niezbędne dokumenty Dokumentami wymaganymi do wypłaty zasiłku macierzyńskiego są: zaświadczenie o przewidywanej dacie porodu - za okres przed porodem, skrócony odpis aktu urodzenia dziecka - za okres od dnia porodu oraz oświadczenie o urodzeniu pierwszego lub kolejnego dziecka. Jeżeli zasiłek jest wypłacany przez ZUS, do jego wypłaty niezbędne jest zaświadczenie płatnika składek wystawione na druku ZUS Z-3 oraz zaświadczenie pracodawcy o okresie udzielonego urlopu macierzyńskiego lub urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego - w przypadku pracowników, natomiast w przypadku pozostałych ubezpieczonych niezbędne jest zaświadczenie płatnika składek na druku ZUS Z-3a. Wiesz, mi kadrowa powiedziala w pracy ze jak urodze to mam dostarczyc (tzn maz, bo ja chyba nie bede w stanie) zaswiadczenie ze szpitala o urodzeniu- i od tego dnia beda mi liczyc macierzynski. Z tym ze ja mam przyznane swiadczenie do 28 albo 29-09 wiec tak czy tak kase dostaje. Ale dziwne ze walczysz z ZUS-em od 14-07, bo przeciez bez problemu powinni ci przyznać świadczenie minimum do dnia przewidywanego terminu porodu...Moze do ZUS-u zadzwoń??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniówka - ja też mam na dzisiaj termin i do dzisiaj zwolnienie. Muszę zadzwonić do księgowej co dalej. Dzisiaj to już nigdzie nie ide tylko czekam , chce żeby to było dzisiaj.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowka2007- kochana mi kadrowa powiedział, ze musze jej zgłosić, czy pójde na macierzyński przed porodem, ale mój zakład jest dziwny :> moze lepiej jak bys nie traciła macierzyńskiego i poszłą do szpitala. u mnie normalnie kładą do szpitala w dzień wyznaczonego porodu. grako96- kochana 3 maj się i oby wszystko poszło dobrze dziewczynki mnie krocze boli i boli i mały tą głową coraz bardziej się przymierza, ale biedaczek nie ma szan:( a wiecie co ja znowu jem:> te jedzenie to mam raczej nerwowe no i trochę przyciełam komara i dobrze bo bym dziś umierała a tak to do M. ciałeczka poszałm się przytulić i sanełam jak mała dzidzia :> pozdrawiam ide na herbatke i M. bedzie teraz jadł, to moze mu podejm z talerza hahhahahahahahaha ale zwale wszystko na Kubusia ze to on głodny hahahahahahahahahahahahaah buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katusia a Ty kochana bedziesz miala cesarke?? bo jak wrocilas od lekarza ostatnio to mialas dolka, ale mam nadzieje ze juz z niego wyszlas, to moze napiszesz cos wiecej, bo z tego co pamietam to masz problem z nieelastyczna szyjka?? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Marysia urodziła się 10.09.2007r. przez cc ważyła 3100g i mierzyła 55cm. W sobote wróciłyśmy ze szpitala. Na razie powoli się poznajemy, Marysia jest bardzo słodka, prawie w ogóle nie krzyczy, tylko cały czas śpi. Miałam problemy z karmieniem, bo cesarka opóźniła mi laktacje, na razie dokarmiam ją szucznie :( mam nadzieje, ze będzie lepiej. a co do cc, to wszystko jak najbardziej w porządku. Miałam podane znieczulenie zewnątrz oponowe- byłam przytomna i mogłam zobaczyć moją kruszynkę zaraz po wyjęciu z brzuszka:0)))to naprawdę fantastyczne uczucie, no i nic nie bolało, miałam tylko uczucie jakby ktos szarpał mi ubranie na brzuchu.W moim szpitalu po takim porodzie lezy się 12 godzin,jesli chodzi o dietę to podawane są w 1 dniu kroplówki, w 2 kleiki i sucharki, a na 3 dzień jest już normalne jedzenie, wypisują w piątej dobie po porodzie oczywiście jesli nie ma komplikacji u mamy lub u dzidzi, szwy mam załozone te co się wchłaniają więc nie muszę jechać do sciągania. Jak tylko zrobie zdjęcie, to pokaże wam moją Marysie. Gratuluje wszystkim mamusiom, ktore tez mogą już tulić swoje dzieciaczki, a dziewczynom jeszcze 2w1 życze szybkich i lekkich porodów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zaraz zadzwonie do zus-u, a z tym swiadczeniem do 14.07 to przegieli... ale co zrobic... zaraz tam zadzwonie, poi co ciagle dzwonie do szpitali i swojego gina czy faktycznie kłasc sie w tomazowie czy nie... połozna mi podpowiedziała ze moge przyjsc na oddział i pogdac z lekarzem czy musze sie kłasc, zrobi mi badania i zadecyduje bo jak pojde przez izbe przyjec to mnie połoza a chodzi mi o to ze jak nie musze sie kłasc to nie chce... tylko jeszcze ten zus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ten sam problem co wrzesniowka,tylko tyle ze od poniedzialku,a wiem ze sie nie rozpakuje do tego czasu wiec juz sie dowiadywalam co i komu mam przedstawic. wszysto tak jak napisala fabia22,jasno i wyraznie🌼 u mnie 39,4TC ,oznak brak i kiszka ogolna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie tulące już swoje maleństwa 1. Magda7184.........chłopiec............22.08......SN.......Mi chałek 2. Wiśniowa...........dziewczynka.......24.08.....CC.......Zuzi a 3. Szczęściara28.....dziewczynka.......26.08.....CC.......Patry cja 4. Aniołekjg............dziewczynka......27.08...CC.......Basia 5. Azalia................chłopiec............27.08...SN..... ..Karolek 6. Daria123............chłopiec............30.08...SN....... Marcel 7. dzidzia1975........dziewczynka.......30.08...CC.......Joasia 8. Diana24............chłopiec.............31.08...CC....... Dawidek 9. balbi72.............chłopiec.............31.08...SN........ Hubert 10. Justme..............chłopiec..............1.09...CC.......Ko nrad 11. kamyczek80.......chłopiec..............1.09...SN.......Karol ek 12.syska................dziewczynka.........2.09...???.. .....Natalia 13. Eve81..............chłopiec...............3.09...CC.......Sz ymon 14. Peepetti...........chłopiec...............3.09...CC.......Mi chałek 15. Pola40..............chłopiec...............4.09...SN....... ????? 16. Konwalia10........chłopiec...............5.09...SN........Pi otruś 17. Natalia_-...........dziewczynka.........?????...???........L uiza 18. Lukrecja..........dziewczynka..........5.09...CC.......Yasmi na 19. Tristeza...........dziewczynka..........5.09...CC.......Zosi a 20. koffi...............dziewczynka..........6.09...SN. .......??????? 21. Kasiak.............chłopiec...............7.09...SN ........Kubuś 22. Laura28...........dziewczynka.........8.09...CC..... ..Oliwia 23. Anja2525.........chłopiec..............10.09...CC....... Maksymilian 24. Miśka26...........chłopiec..............10.09...CC........Ma teuszek 25. Ziarnko_piasku.dziewczynka.........10.09...SN........Julka 26. jolla25 ............dziewczynka........10.09...SN.........Natalka 27.soophiee..........dziewczynka.........10.09..CC......Marysia 28. Azazella...........dziewczynka........11.09...SN..... ...Hania 29. Mysza3............dziewczynka........11.09...SN........Maja 30. Małagocha333....dziewczynka.......13.09...SN.........Wiktori a 31. Tofikowa..........dziewczynka.......13.09...CC........Domini czka 32. _Justys_...........chłopiec.............13.09..CC.......Mate uszek 33. Vanilam.............chłopiec............14.09...CC........Sz ymonek 34. To-tylko-ja.........chłopiec............15.09...???. .......???????????? 35. Aneta76............chłopiec.............17.09...CC........An tek Soophiee G R A T U L A C J E Miśka26 co z toba i Matim?? odezwij sie, kochana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz co tobie mianowicie powiedzieli w zusie na ten temat,mam nadzieje ze to samo! ja zadzwonic musze 24 bo kasy do tej pory nie przyslali za zadne zwolnienie a powinni od 23 lipca ,bo wczesniej pracodawca placil i mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i juz sie dowiedziałam... swiadczenie i tak dostane i tak... wiec mam sobie czekac nawet w domciu na dzidziusia... zwolnienia nie musze przedłuzac bo bedzie swiadczenie a dokumenty do maciezynskiego to dopiero jak urodzi sie dzidzius od dnia porodu wczesniej nie... wiec jak dla mnie ok! jeszcze tylko sie bije z myslami czy isc do tego szpitala u nas czy nie, moj gin tam nie pracuje i mowi ze termin to termin powinnam isc, połozna z tego szpitala mowi ze mozna z lekarzem dyzurnym pogadac czy jest potrzeba sie kłasc czy nie... a w opocznie jestem umowiona na kolejne badania w piatek i najchetniej bym poczekała do piatku skoro zus nie wymaga zadnego hospitalizowania ani zwolnienia... Kochane czy Wy też tak w terminie porodu shizowałyscie? ja się czuje jak debilka co sama nie wie co ze sobą zrobic... ale chyba zajme sie czyms pozytecznym... np. wykapie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuch mnie rozbolał ale nie wierze ze urodzę :) gratuluje serdecznie całej 35-tce mamus:) och, jak ja Wam Kochane zazdroszcze dzidziusiów w domciu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowka u mnie bylo to samo, ale w szpitalu bez meza i neta chyba dostalabym krecka, wiec wole czekac w domku...jakby co to mam skierowanie na 22, ale i tak 24-09 dopiero sie poloze., choc mam wrazenie ze dzis albo jutro sie samo wyjasni... kiepsko sie czuje, znowu mam nieregularne, slabe skurcze...narazie czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ewciau, proponuje zadzwon do swojego zus-u, bo ta pani co mnie obsługiwała to mi powiedziała najpierw bierz zwolnienie lekarskie ale potem skojarzyła moja sprawe i nazwisko, bo ja u niej byłam w poniedziałek osobiscie w spr. legitymacji. i mi powiedziała dopiero ze skoro wniosek złozony o dalsze swiadczenie to ona to \"obejdzie\" i mam siedziec i czekac jak dzidzia sie urodzi to dostarczyc dokumenty. wiesz roznie moze byc, nie daj boze trafisz na pania co nie bedzie chciała nic \"obejsc\" i ci wpisza maciezynski wczesniej, wiem od gina ze tak robia... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabia 22 ja tez bez M i tego formum to bym się wykończyła :) jaki to stresik jest to czekanie... ja mam nieregularne słabe skurcze ale sie nawet tym nie intersuje bo dawno temu miałam juz silniejsze i jeszcze nie urodziłam... moze mnie wezmie w koncu na serio... a jak mamy sie tak bawic w kotka i myszke \"urodze nie urodze\" to mnie to nie interesuje... jak mnie rozłozy i bede pewna ze to jest \"to\" to dam znac... ja bym sobie kompa wzieła i neta bezprzewodowego tez, ale chce sie połozyc jak sie zacznie a nie lezec na tym metalowym łózku i szukac w sieci wrazen... zreszta ja mysle ze do szpitala sie idzie urodzic a nie w necie siedziec, wiec po gora 3 dniach chce wyjsc do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co jak do tej pory to ja mialam raz prze;powiadajace przez jakies 1,5h ale ze 3 tyg temu icisza.... a teraz jakby cos zaczynalo sie dziac, poza tym ja juz jestem 5 dni po terminie:)) mam nadzieje ze sie ni nakrecam sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozy wrozy, nie mart sie nie kazdej nieruchomieje! a ja wlasnie jestem na zwolnieniu a nie na swiadczeniu wiec bede musiala przedlozyc juz o macierzynski niestety,ale nic to i tak ciagne wychowacvzy wiec mowi sie trudno buzka dla wszyskich ide sie szykowac po mlodego do szkoly,pozniej na zakupy i obiadek szykowac,po poludniu sie stawie i zamelduje,juz niedlugo i tak sama zostane to sie podwojnie bede logowala:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak sie sacza wody.... ja mam od poniedziałku wrazenie ze nie trzymam moczu, ale dzis to juz przegiecie bo juz nie czuje nic tylko co jakis czas takie \"chlup\" na wkładke... nawet nie czuje parcia na pecherz ani ze mi sie chce siku tylko te \"chlupy\" i jest to bezbarwne. wykapałam sie , wytarłam a tu chlup bezwładnie i znów chlup a siku nie moge zrobic... boze, moze oszalałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×