Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Witam Tofikowa mozna ugotować zupke na dwa dni. Trzymać ja w lodówce pod przykryciem. Co do chodzików, pozwólcie iz się podzielę opinią specjalistów. Moja siostra jest fizjoterapeutką i powiedziła iż to co widziała u dzieci po chodzikach to ... po pierwsze rodzice za wcześnie je tam wkładają. Dzieci rozwijaja się każde po swojemu i to one decydują kiedy wstaną i zrobia ten pierwszy krok. Ponadto dzicei uczace sie chodzić w chodzikach krzywią sobie nóżki i stawy biodrowe. A na koniec nie maja wyuczonech podstawowyh mechanizmów np jak upaś żeby sobie nie zrobić krzywdy, dziecko uczy się tego od samego poczatku. Od razu mówię iż nie krytykuje tutaj nikogo bo sama też pewnie niewiele wiem o pewnych rzeczach i mogłabym popełnić błędy. Nie krytykuj również posiadania codzików itd. Pisze co wiem na ten temat mze ktoś miałby ochotę skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam jeszcze dodać iz jeśli któraś z Was miałaby pytanie do kogoś kto zajmuje sie terapia dzieci i wie bardzo du zo na temat ich rozwoju i niektórych wad to chetnie służę pomocą. :-) W końcu trza sobie pomagać prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malagocha333 - Twoja Wikusia jest boska :D ma taką słodziusią minę na tym zdjęciu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha , ale sie uśmiałysmy ze starsza córką. boska Wiki. a co do chodzików to mam straszny dylemat, bo starsza córka nigdy nie miała chodzika a jak zaczęła chodzić to wyszła jej wada koślawe kolana czyli ze kolanka do wewnątrz przez to stopy uciekały do środka i chodziła jak kaczuszka. ale na szczęście poprzez ćwiczenia korekcyjne i obuwie korygujące tę wadę Maja ma dzisiaj proste kolanka i stopy ładnie układa więc wada bez chodzika, a z Kają jest tak że za cieżka na ręce w wózku nie chce już siedziec, troche posiedzi w łóżeczku z zabawkami w koszyczku miedzy nogami i koniec atrakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneteczka Moja Julka jedynie co to potrafi sie sama na chwile pobawic na podłodze. po za tym też nie usiedzi nigdzie sama. ednak my sie nie decydujemy na chodzik, bo po pierwsze boję się lądowania ze schodów, a po druie jak pisałam poza ewentualnymi wadami postawy są i te inne konsekwencje o których mi mówiła siostra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę przyznać że najbardziej ze wszystkich zupek moja Wikusia lubi tą z brokułami. Zjadła przed chwilą 250ml to znaczy duży słoik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małagocha moja Julcia by chciała ale jeszcze nie dosiega. Ale to kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam w ostatnim numerze MALUSZKA że dzieci do spacerówek powinno się przekładać dopiero w 8 miesiącu życia a do spacerówek parasolek jak skończą 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja bierze stópki do buzi i czy ma gołe , czy w skarpetkach- jej to nie przeszkadza. Tylko później skarpetka mokra, albo rzuca nia..daleko.... Moja jest na etapie z pleców szybko na brzuch i troszkę pełzać zaczyna. Podoba jej sie to ogromnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na fotosiku jedno takie zamieścilam z kąpieli ze stópką w buzi. Ja mysle, że można na 2 dni gotowac i mozna chyab wekować i zamrażać też??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌻 Mój mały tez pcha sobie stopki do buzi zreszta co mu sie podwinie pod ręke do wkłada;-) Kurcze Szymon dzis zaczoł w nocy kaszleć i rano jak mu sciagłam katarek to sie az przeraziłam ile go ściągłam i jest koloru zielonego.Musze isc do lekarza niech mi go osłucha.Czy próbowałyscie swoim dzieciaczką dać kalarepke? ja własnie zakupiłam i chcem spróbowac mu dac ciekawa jestem czy bedzie mu smakowac;-) Podrowienia dla wszystkich wrześniówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc-a moj Marcel dzis oszalal-obudzil sie o 5rano i od razu zabawa....niestety musilam mu towarzyszyc,bo on sam nie potrafi za dlugo sie soba zajac.i do tej pory nie spi a normalnie 1,5 do 2godzin po obudzeniu juz jest drzemka.sprobuje go zaraz polulac to moze zasnie a ja z nim. na szczescie porzadki przedswiateczne mamy za soba,jakos sie udalo,juz jest czysto i pachnaco.mam zamiar jakis torcik zarobic,bo dzis moj mezulek ma 30urodziny.zdrowka zycze wszystkim chorowitkom,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wszsytkim w ten znow ponury dzien(u mnie) dopa blada a juz myslalam,ze swieta beda ladne tzn wiosenne cieplutkie tak jak to bylo ostatnio.no ale jak zwykle musi byc bleeeeee wczoraj na spacerz w ciagu dwoch godzin zaliczylismy zawieje sniezna,slonce i to bartdzo intensywne,zaraz potem snieg z deszczem i znowwww slonce:-( oszalec idzie jednym slowem jutro mam zamiar wziasc sie za okna ale jak znow bedzie sypanko to ....! dzis dam pierwszy raz do zupki buraka,:-) wczoraj podalam na wieczor juz zblenderowanego lyzeczke ale bylo bleeee,no moze w zupce bedzie smaczniejszy jak gotujecie warzywa ? na parze?czy normalnie w garnku pod przykryciem? no to z gory dzieki za odp moich prymitywnych pytan🌼 czekam na odp co do tego,co jeszcze dajecie kruszynkom siamac,tzn oprocz zupek deserkow czy kaszek, np chrupka kukurydzanego.kisiel(kiedy sie go daje hehehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewciau-ja zupek nie gotuje(tzn.robilam to 2razy,jak jeszcze maly nie jadl mieska,bo skad ja np.wezme krolika?:))gotowalam na parze w specjalnym garnku,mysle,ze bede gotowac latem jak beda swieze warzywa. ja daje Marcelowi skorke chleba,biszkopty, zoltko (pol co drugi dzien)a najczesciej po prostu troche naszego jedzenia do polizania,a np.wczoraj zjadl 2kopytka,troche jogurtu(bo skoro deserki Hippa z jogurtem sa od 6miesiaca to chyba m ozna)gotowalam mu kisiel z mrozonych porzeczek ale mu nie podchodzilo.u nas hitem sa banany-ale nie sloiczkowe,zjada duzego w 5minut i jesli sie za wolno podaje to jest wrzask.w ogole moj maly lubi jesc-to chyba po tatusiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha - 🌼 - jaką masz książkę z przepisami dla maluszka? tofikowa 🌼 ksemma 🌼 ja tęsknię za jazdą konną, ale na razie nie mogę sobie na to pozwolić, szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie🌻 Ale u nas zasypało az snieg razi w oczy ;-) Bylismy wczoraj u lekarza na szczescie oskrzela i gardło czyste tylko dostał antybiotyk do noska na katar no i nie mozemy wychodzic na dwór a szkoda bo mój maly nie chce w domu spac tylko na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! u nas nieciekawie, Natalka bierze zastrzyki gdyż złapała gardło. Marudzi i nie schodzi mi z rąk. zajrzę jak zaśnie. pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis nad ranem moj Marcel zaczal gadac po swojemu przez sen-robil to tak glosno,ze az sie biedny przestraszyl,obudzil i w placz......pol godziny nie moglam go utulic. malagocha-nie wiedzialam,ze sa kroliki w miesnych,nigdy nie widzialam gochasia i syska-niech te wredne chorobska ida precz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wielkanocnie. Czy mieszkania wysprżatane? Ja nie sprzątam, mąz okna w domu pomył, a tak to ogólnie jest posprzątane, nie będe się zarzynałą:) Jeszcze zdąże. Dziś o wypiekach myślę i chyba zrobię mazurka i karpatkę na święta. Jedziemy do moich rodziców, a w poniedziałek do teściów. Podziele ciasta na pół i zaniosę i tu i tu:) Zupkę brokułową zrobiłam i czekam aż Basia się obudzi to jej zaserwuje. Wstałą dziś 7:45:) dla mnie to rewelacja. Az się wyspałam.. nie ważne te nocne wstawania na karmienia. I dopiero przed chwilka zasnęła i to mi a\\na rękach... . Obudzi się to nakarmimy i pospacerujemy. Choc za oknem zima:( Wrrr Ale zakupy trzeba zrobić na rynku, bo do sklepow nie wchodze , bo zaraz się spoci. choć Tesco mnie kusi z reklamą pampersów.. ciekawe po ile tam są:) Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Gochasia.. bo szukaąłm na stronie Tesco i nie znalażłam. Czyli dzis wjadę do sklepu, ale szybciutko postaram sie to załatwic. Oststnio pampersy po 44 żł kupiłam za 86 szt.. Ciekawe ie tutaj jest w paczce.:) Trzeba szukać oszczędności, jeśli sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksemma mojej kolezanki mąz byl przejazdem przez Wrocław i wstąpił po pieluchy i pani twierdzila ze tylko na promocji sa rozmiary 3,4 plus,5 i nie w każdym tesco są.Koleżanka kupiła 4 plus to miala chyba 78szt + 8szt gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×