Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość o jejej

Kto płaci ZAIKS owi ???

Polecane posty

Gość o jejej

Za wykonywanie utworów na weselu i za wkopmonowanie utworów na płytce z wesela? Narzeczeni czy może kapela i kamerzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joaśka z Warszawy
A dlaczego kamerzysta ma płacić? Z reguły płaci właściciel lokalu i najlepiej dogadać się właśnie z nim - on i tak MUSI płacić z racji tego, że jest właścicielem lokalu, którego przeznaczeniem jest m.in. "puszczanie" muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w umowie, za lokal mam zaznaczone, że muszę uiścić 100 zł. na rzecz ZAIKS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joaśka z Warszawy
Sprytny jest ten właściciel lokalu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaiksowi placi organizator ale jeseli robicie wesele w restauracji to sprawdzcie czy ma ona podpisana umowe z zaiksem i czy odprowadza tantiemy bojesli nie to mozecie byc Wy nimi obarczeni. po prostu w umowie zawrzyjcie ze opłaty tatiem autorskich do zaiksu sa po stronie restauracji zaiks niegdy nie podpisuje umow z zespołami!!!! wiec to nie kapela placi zaiks a co do komerzysty to on placi za muzyke wykorzystana w Waszym filmie bo to on na tym zarabia i tez powiniem miec podpisana stosowana umowe z zaiksem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i tak, ale właściciel lokalu zapewnia tylko salę , jedzenie i obsługę, a nie muzykę , więc to chyba normalne, że chcąc mieć muzykę na weselu to ja za to płacę, ZAIKSowi również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jejej
Bardzo dziękuję. Czyli za muzykę na eselu płacę ja a za muzykę na filmie kamerzysta :) A tą muzykę do filmu to samemu sobie można wybrać, czy raczej kamerzysta dobiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale wiekszosc lokali ma podpisana umowe z zaiksem i czesto maja juz to wkalkulowane w w ceny, bardzo rzadko sie zdarza zeby to para mloda placila za zaiks uwierz mi wiem cos o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz jakies kawalki ktore lubisz to mozesz sobie ama wybrac ja tak sie dogadalam z moim kamerzysta ze dalam mu plytke z naszymi ulubionymi kawalkami i powiedzialam ze te bym chciala i ak tez mam a wyszlo super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.T.85.U.
A czy ktoś wie jaka to kwota??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarnowianin
Płaci właściciel lokalu,domu weselnego,natomiast wam to wlicza w koszta i wcale nie musicie się tym martwić,bo najczęściej o tym nie wiecie.Więc się nie zamartwiajcie tym zaiksem,kiedy jest tyle innych ważnych spraw.Organizatora nie ma co sprawdzać..to jego "biznes"wam włos z głowy nie spadnie.Sporadyczne kontrole dotyczą właściciela i jego interesu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Czy ZAIKS jest legalny ? Prawnicy sprawdźcie, a będzie awans ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapol KAPRYS
Chory ZAiKS opłaca właściciel sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespoły
Z tego co slyszałam, zespoły płacą jakąś kwotę do ZAIKS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki ZAIKS
pogielo was ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola34
czesc my slubujemy 4 sierpnia 2007 i opłate zaiks uiszczcie wy , my płacimy 60zł ale nie wiem jaka jest prawdziwa stawka jesli chodzi o ta oplate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem z ZAikSem. U mnie w umowie jest,że płacę ja. Tylo nie ma kwoty. Pisałam pismo do ZAiKSu i dostałam odpowiedź. To wygląda tak, czym innym jest puszczanie muzyki na codzien w restauracji a czym innym imprezy typu wesele. Restauracja ma prawo zawrzeć taką klauzulę w umowie. A co do stawki do podali mi ,że to są odpowiedni ludzie na regionie i oni ustalają kwoty. Wejdzcie na stronę ZAiKSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W umowie którą podpialiśmy z restauracją jest zaznaczone że musimy wpłacić na konto ZAiKSU 216 zł!!!!! Zespół niechciał o tym słyszeć więc będę musiała zapłacić sama, ale dlaczego aż tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zooona za nie długo
słuchajcie a co ja mam zrobic, pierwsze o tym słysze, slub latem i ani nikt z orkiestry ani z sali nie poruszał z nami tego tematu. samemu o to zapytac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nie placcie Zaiksowi
w zasadzie to problem zespolu,ale zaden urzędnik nie ma prawa wejśc na zamknietą impreze prywatna typu wesele :o co za bzdury wygadujecie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffffffffffffffff
up up up up no i jak to jest z tym ZAIKS -em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaamebka
Z tego co ja wiem to opłaty do Zaiks płaci zespół/dj ja nie płacę w ogóle bo mój dj uświadomił mnie że zawsze wykonawca opłaca wszystko - nie właściciel sali ani młodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze
zaiks zawsze opłaca organizator wesela a nie zespół mozesz sobie zadzwonic do zaiksu i sie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale pierdzielic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale pierdzielicie
to tak jakbym ja dawala np. korepetrycje i kazala zakladac moim uczniom dzialalnosc i oplacac moje skladki ZUS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aamebka
Piszesz "z tego co wiem". Więc się najpierw dobrze poinformuj zamiast pisać bzdury. Nigdy klientów (Młodą Parę) nie dotyczyły takie opłaty jak ZAIKS. Nie opłaca tego również zespół a zawsze właściciel lokalu. Fakt że co cwańszy będzie starał się naciągnąć naiwnych na tę opłatę ale to już inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahah
każdy piszę co innego HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH a ja słyszałam od pracownika ZAIKS-u że tą opłatę ponosi ORGANIZATOR IMPREZY w tym przypadku impreza o jaką nam chodzi to wesele a kto organizuje wesele = imprezę ??????????????? młoda para jest zleceniodawcą imprezy i wynajmuję ( sala, dom weselny, zespół, dj, orkiestra ) całe zamieszanie polega na tym że chyba każdy chcę umyć ręce od opłaty :) i lipa bo kontrolerzy potrafią wpaść na kontrolę na tego typu imprezy :( hmmm do bani !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hahahahahaha
masz całkowitą racje ORGANIZATOR płaci ZAIKS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×