Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość o jejej

Kto płaci ZAIKS owi ???

Polecane posty

Gość kriszot
a może wiecie ile zaiks-owi za wesele w dworku w masłowie się płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieborak
słuchajcie, płaci ten, kto zarabia na puszczaniu muzyki, a tym kimś jest właściciel lokalu jako organizator, wszak czym lokale się zajmują? organizacją imprez okolicznościowych! para młoda nie puszcza muzyki żeby zarobić tylko robi imprezę dla gości. Tralala skończyłem. Idę na weselicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę to dziwne, że właściciel sali dolicza sobie tego typu opłata, zwłaszcza, że on to płaci okresami, np. na pół roku lub rok. Nasza firma (oprawa muzyczna między innymi) stara się teraz o licencję zaiksu i wtedy opłaty ze strony sali będą niepotrzebne. Ciekawe, czy w takim razie będą zwracać Młodym Parom po te sto złotych, które pobrali. Niestety nie znam jeszcze konkretnej oferty dotyczącej stawek za takie sezonowe opłacanie Zaiksu, gdyż muszę im wysłać stertę dokumentów, żeby dostać konkretną umowę, ale nie wierzę, że stawki są większe niż 400 zł miesięcznie (zakładając, że właściciel sali weselnej ma tylko 4 imprezy w miesiącu). Jak tylko otrzymam konkretną umowę ze strony Zaiksu, chętnie o tym poinformuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gray_angel
Właśnie organizuje wesele, orkiestra powiedziała mi, że opłata będzie wynosić ok 150PLN. Niestety oplata to 10% wynagrodzenia orkiestry + 23VAT :( buuuu... sami sobie obliczcie ile to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gray_angel
Acha i najważniejsze - opłatę ponosi organizator!!! Najczęściej są tą więc Państwo Młodzi lub ich rodzice lub firma która organizuje. Z doświadczenia wiem, że wszyscy się bronią przed zaiks jak tylko mogą i w umowach to znajdziecie po lepszym ich przestudiowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej to zespól powinien mieć podpisaną umowę bo to on na tym zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terree
Chyba jedyną opcją, żeby nie płacić ZAIKSu, ale równocześnie grać przyzwoitą muzykę, zrobioną przez zawodowców jest licencja Public Music - www.publicmusic.pl . Wiem, że są też inne firmy, które oferują takie płyty, ale oni robią rzeczy bez porównania lepsze, bardziej profesjonalne, takie, które się po prostu dobrze słucha. Nawet sobie biorę te płytki jeszcze do domu po pracy:) I żonie puszczam, bo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seerf
Ja skorzystałam z oferty firmy Publicmusic – www.publicmusic.pl i mam spokój z opłatami licencyjnymi dla ZAIKS czy innych organizacji. Firma dobrała utwory specjalnie dla restauracji i muszę przyznać, że naprawdę klienci chwalą sobie atmosferę panującą w lokalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×