Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Noe....

Noe imię

Polecane posty

Witam t eż chcę tak nazwac ----moze być Natan, spokojnie można i tak dać na imię. fajne sa dziewczyny ----mój mąż jest starszy ode mnie tylko o 3 latka...a ja dopiero albo już :) ćwierć wieku skończyłam. On od małego poważnie wygladał.. tak bardziej dorośle niż wskazywał jego wiek. noe ---dziękuje za linie obrony;) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
Natanael nie był apostołem! Ludzie, co wy wypisujecie. Najpierw się troche poduczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwik Płyn
Wiadomość dla Alexxxa'y: http://pl.wikipedia.org/wiki/Natanael poducz się sama, ja Pismo Św. znam dość dobrze, a to co podałem w linku wyżej jest wynikiem wpisania w www.google.pl imienia Natanael. Jeżeli jednak masz opory przed czytaniem, to idź do pierwszego lepszego księdza i spytaj się o imię Natanael. Przepraszam za uszczypliwy ton, ale ja swojemu wykształceniu nie mam nic do zarzucenia. Skończyłem w sumie dwie uczelnie (dwie różne specjalności, jedna tych z uczelni jest po raz kolejny na pierwszym miejscy rankingu WPROST w zakresie nowych technologii) i mam tytuł magistra oraz podwójny tytuł inżyniera. Od października zaczynam następne studia, tym razem w trybie zaocznym ze względu na pracę. Może nie mam profesury "belwederskiej", ale nawet gdybym miał, to nie zarzucałbym innym braku wiedzy, szczególnie w temacie łatwym do sprawdzenia na googlach. Imię "Natanael" jest dozwolone w Polsce. Sprawdzałem osobiście w Urzędzie Stanu Czwilnego Co do imienia Noe, to jest to bardzo ładne imię i wydaje mi się, że nie powinno być przeciwwskazań w Polsce do jego nadania. W naszym pięknym kraju istnieje zasada, że jeżeli imię jest zapisane w Biblii, to jest dozwolone, nawet jeżeli są kontrowersje towarzyszące jego nadaniu. Wyjątek stanowią imiona szatana i osób z gruntu złych, ponieważ nadanie takiego imienia jest krzywdzące dziecko i tutaj urzędy stanowczo się nie zgodzą. W USA swego czasu modne było nadawanie dzieciom imienia Deamon (demon po naszemu), ale u nas jest to wykluczone. Noe jest pięknym biblijnym imieniem i zarówno w tym zapisie, jak i "zamerykanizowanym" Noah brzmi ładnie. W Polsce jednak Noah nie można dziecku dać na imię, ponieważ wszystkie litery imienia muszą mieć fonetyczne odzwierciedlenie w wymowie (tutaj - "h" w wymowie przechodzi w wydłużone "aaa"). Oczywiście zdarzają się przypadki, że imię teoretycznie niedozwolone uda się zarejestrować (np. ze względu na nieświadomego pracownika urzędu), ale to nie oznacza reguły. Pozdrawiam rodziców znudzonych nazywaniem ich dzieci w przedszkolu w stylu: "Andrzej nr 7", "Marek Średni", "Piotruś XI Kędzierzawy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×