Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość watróbka

jak sie robi potrawke z kurczaka może ktoś pomożę

Polecane posty

Gość watróbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topolinkaxxxbebebebe
no wlasnie jak tez bym chciala wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale gdyby wszyscy korzystali z wyszukiwarek to kafe przestałaby mieć rację bytu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcześnie urodzona
Przeczytaj co napisałaś :) Czy na kafe nie można ot tak po prostu podyskutować, pożalić się, pochwalić czymś.... kafe nie przestanie istnieć z powodu wyszukiwarek, a może należy się zastanowić czy wyszukiwarki nie padną z powodu takich pytań na kafe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrawka z kurczaka 3 cebule i 3 ząbki czosnku pokroić i zeszklić na oleju. Przełożyć do większego garnka. 2 piersi kurczaka pokroić w paski i obsmażyć na oleju po cebuli i czosnku na lekko złoty kolor. Przełożyć do garnka z cebulą i czosnkiem, a na pozostałym tłuszczu przesmażyć 3 kolorowe papryki i przełożyć je do garnka z kurczakiem i cebulą. Brzoskwinie z puszki pokroić w paseczki i dodać do garnka z kurczakiem, a sok wymieszać z sosem chili (lub innym ostrym sosem) i łyżeczką słodkiej papryki i wlać do garnka. Dusić wszystko razem około 10 min. Wsypać czubatą łyżkę wiórek kokosowych. Podawać z ryżem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam tylko, że ja nie dodaję ani grama soli do tej potrawy, ale mozna np piersi lekko posypać np wegetą lub kucharkiem, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Los wyszukiwarek nie leży mi na sercu. Gdyby autorka nie zapytała,ominęłaby nas taka miła rozmowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcześnie urodzona
No nie? Ważne, żeby rozmawiać :) monologi są zabójcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ha amito ..aleś ty szybka :) podzielam twe zdanie :(( nie znoszę wyszukiwarek .. nie ma to jak sprawdzone porady mam , ciotek i babć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a potrawka hm ? robie ja tak :)) ugotowanego w rosole kuraka dziobię na kawałki i wrzucam do rondla.Podlewam rosołem , dodaje pokrrojona w kosteczke marchewkę < również z rosołu> doprawiam pieprzem ,kawałeczkiem kosteczki winiary ,odrobiną kwasku cytrynowego i zagotowuję . Zaciagam ową potrawkę łyzką mąki , dodaję łyzkę gestej smietany a na koniec troszeczke groszku z puszki . Podaję z ryzem paraboleid i surówką z buraaczków. wersja druga to :) zamiast kwasku dodac cury< okolo 1/3 łyzeczki i postapić jak w przepisie powyżej. Potrawka nabiertze ładnego , żółtego koloru i bedzie bardzo aromatyczna . smacznego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcześnie urodzona
Ja do potrawki z kurczaka (takiej śmietanowej) dodaję koperek zielony (świeży lub mrożony). A tak wogóle przyprawiam przyprawą wg własnego składu - w młynku do pieprzu mielę ziarna ziela angielskiego, gorczycy, gałki muszkatołowej, troszkę jałowca. Miszmasz dobry do mięs i sosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O,jaki dobry pomysł.Do tej pory mieliłam tylko pieprz.A ziele zawsze muszę wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że potrawka niejedno ma imię... moja mama robiła ją zwykle przy okazji gotowania rosołu, ja robię taką samą i jeśli o mnie chodzi, to taka jest najpyszniejsza na świecie. właściwie wszystko sprowadza się do zrobienia odpowiedniego sosu, a robię go tak: rozpuszczam ok. 1,5 łyżki masła, dodaję około 1 łyżki mąki i na wolnym ogniu robię białą zasmażkę. dolewam rosołu i ewentualnie wody (rosołu musi by więcej niż wody, wtedy sos będzie bardziej wyrazisty w smaku), trzeba dośc energicznie mieszac, żeby nie powstały grudki, dopóki sos nie osiągnie swojej \"sosowatej\" konsystencji :) jesli jest zbyt gęsty - rozcieńczamy rosołem - jeśli wydaje się zbyt rzadki - gotujemy dalej, mieszając aż nadmiar wody odparuje, ewentualnie robimy male oszustwo, czyli zagęszczamy go wodą z odrobiną mąki. wlaściwie sos już jest gotowy, więc dolewamy około pół szklanki słodkiej smietanki i pozwalamy mu chwilke \"popyrkac\" na wolnym ogniu (mieszając, bo się przypali!). teraz czas na przyprawianie - musimy zetrzec skorke z polowy duzej cytryny na najmniejszych oczkach (cytryne bezwzglednie sparzyc!! i uwazac, żeby zetrzec tylko to, co żółte, bo ta wewnetrzna, biała częśc skórki gorzknieje podczas gotowania), wrzucamy skórkę do sosu, dodajemy parę kropel soku z cytryny i ewentualnie doprawiamy solą i pieprzem do smaku. na koniec wrzucamy sparzone rodzynki (dowolna iloś, jesli ktos nie lubi, może ich wcale nie byc). takim sosem polewamy ugotowany ryż i kurczaka z rosołu podzielonego na małe kawałki. najlepiej podawac z marchewka i groszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątróbka
bardzono dziekuje za odpowiedzi a jeżeli chodzi o wyszukiwarke to juz dawno sie z nia zapoznałam Pytam bardzo często o jakis przepisik ale tylko dlatego poniewaz mi zależy na sprawdzonych przepisach I juz kolejne moje pytanie Prosze o napisanie jak robicie drogie panie Filety z kurczaka faszerowane pieczarkami i serem mam watpliwości jak długo dusic pieczarki i czy to sie nie rozwali Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątróbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×