Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martwię się

toczeń a ciąza

Polecane posty

Gość martwię się

czy są na forum jakieś kobiety, które mają toczeń, a zaszły w ciążę i urodziły zdrowe dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwię się
nikt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wykluczyli toczeń.... ale znam dziewczyne która choruje na toczeń i ma 2 ładne córeczki. Nie wiem tylko czy ona była chora przed ciaza.Bo o chorobie dowiedziała sie jak młodsza miała 3 latka. Cieżka choroba do zdiagnozowania........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111111
tak,moja koleżanka urodziła zdrowego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jullla
Ja mam toczeń, ale ujawnił się po ciąży. Znam dziewczyny, które rodziły pod opieką lekarza, podczas remisji, już chorując na toczeń. Zresztą mój lekarz tez mi mówił, że jak jest remisja i nie bierze się immunosupresyjnych i niewielkie dawki innych to można zajść w ciążę. Ale to trzeba mieć dobrego lekarza i konsultować się z nim i z ginekologiem w tej sprawie. Czasem może też w ciąży przyatakować, bo to zmany hormonalne, dlatego mogą stawy goleć, ale to już należy rozmawiać z lekarzem, to on jak jest dobry pokieruje w odpowiednim kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka choruje na toczeń od wielu lat. Urodziła dwoje zdrowych dzieci. Przy pierwszym synku bardzo się bała, była pod opieką profesora z akademii medycznej i rodziła też w klinice AM. Przy drugim dziecku (córce) już się tak nie obawiała i również wszystko poszło dobrze. Toczeń to nie wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×