Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OJEZUSIEEEEEEEE

GRYPA ZOLADKOWA

Polecane posty

Gość OJEZUSIEEEEEEEE

BLAGAM JAK TO PRZETRWAC??? BIEGUNKA WYMIOTY OSLABIENIE JAK SOBIE POMOC MOZE WIE KTOS???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam od wtorku
😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta dieta dieta
i nifuroksazyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarne jagody, czarne jagody i jeszcze raz czarne jagody ! Obojętnie w jakiej postaci, a najlepsze suszone! Dieta i duuużo płynów. Wspieram Was, bo pamiętam z autopsji to upierdliwe schorzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opodo
dieta: ryz, banany i ew gotowana marchewka+ duzo wody do picia i ew coca-cola(dobrze odgazowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coca-cola -
serio - picie coca-coli pomaga, smecta, dieta - sucharki, chrupki kukurydziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleik ryżowy na wodzie i marchewce-i wywar z suszonych jagódek, letnie napoje-najlepiej słaba herbatka niesłodzona-w dalszych dniach wprowadzamy gotowane mięsko i ryż-jak najmniej soli -wszystko nijakie-ale pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
jak poprzedniczki i banany banany banany az do obrzydliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a od czego jest ta grypa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OJEZUSIEEEEEEEEEE
DZIEKI WAM WIELKIE ZA RADY RZECZYWISCIE COLA POMAGA DOSTALAM JESZCZE LOPERAMID AVIOMARIN PRZECIWYMIOTNY GASTROLIT I NA OBNIZENIE GORACZKI IBUPROM KURCZE MOLE TO GORSZE NIZ MOJ NAJGORSZY KAC:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to chyba epidemia tego....:o Sama to ostatnio przechodziłam .... goraczka 41 stopni , katar , kaszel wymioty, biegunka.... byłam u lekarza i co stwierdziła?? ZAPALENIE GARDŁA :o które o dziwo wcale mnie nie bolało... heh zostawie to bez komentarza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważać, żeby sie nie odwodnić, bo można wylądować w szpitalu pod kroplówką. Zwłaszcza u małych dzieci tak sie może skończyć. Pić chociaż po kropelce mimo torsji, smecta, gastrolit, jagody, wywar z marchewki , sucharki i dieta, dieta, dieta. Wirus Rota mija szybko, ale sponiewiera człowieka strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia319580495
mozesz sprobwac pic tez melise lekko oslodzona malymi lyczkami pomagalo mi przynajmniej no i lezec i lezec i lezec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre sobieD
lezec:D lezec to ona i tak lezy i ledwo dycha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michałek
anamaria ma rację!trzeba dużo pić choć się nie ma ochoty bo to grozi odwodnieniem.Dzieciom podawać można chłodne płyny(herbatka miętowa,zielona)łyżeczką ,floridral-płyn nawadniający z elektrolitami o smaku bananowym!dzieci chętnie piją(jest w saszetkach).wiem bo moje maluchy(2 i 4 latka)akurat przeszły tą paskudną grypę!po 3 dniach pomogły oprócz picia i chrupków kukurydzianych czy wafli ryżowych-jagody!-skuteczne!!!pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabbbbkoooo
Mi pomogl kiedys actimel jagodowy, nic innego nie bylam w stanie przelknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa boooli brzuch/
2 tyg mialam to paskudztwo - 3 dni w same swieta wyjete z zyciorysu... potem jak juz sie cos je to sily wracaja i jest ok...ale tyle co sie modlilam w ciagu choroby by to sie skonczylo to nigdy tak nie mialam... a dzis od paru h boli mnie brzuch i mam jakies wzdecia;/ niedobrze robi mi sie na sama mysl ze moglabym to przechodzic jeszcze raz... czy jest nadzieja ze to jednak nie to? co moge zrobic by sie uchronic przed wymiotami i biegunka?? z gory dziekuje za rade.. pozdrawiam i nikomu tego nie zycze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smecta 3-4 razy dziennie
dużo pić, lekko strawne jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nienastolatka
Przy tych dolegliwościach dobry jest kisiel na rzadko, czyli taki do picia, letni i pić małymi łyczkami albo łyżeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burza na Warszawa
kakao na wodzie bardzo mocne,duzo gorzkiej czekolady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imbir i jeszcze raz imbir
świeży imbir obrac i wycisnac do szklanki przez wyciskacz do czosnku, zalac gorącą wodą, pić dobrze ciepłe szklanka za szklanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaxxx222222
Mnie lekarka powiedziała, że bananów dziecku nie podawać, bo banany są dość silnie alergizujące i podrażnione jelita mogą nasilić tę ich właściwość. O ile dziecko chce jeść to marchwianka,kleik na wodzie, ja daję delikatny krupniczek.Moje dziecko dostało kilka leków, ale nie pomagają na razie,m.in. Nifuroksazyd,leki nawadniające(których nie chce pić).Musi chyba po prostu to przejść i żadne leki tu nie pomogą, ewentualnie Smecta. Muszę jeszcze spróbować z coca-colą, wielu osobom to już pomogło, może i mojemu dziecku pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na koniec np. lakcid czy inne dobre bakterie, które odbudują florę układu pokarmowego, bo wyczyszczony do cna biedak o tej coli to też słyszałam od lekarzy, tylko odgazowana ma być i potem dieta bardzo lekkostrawna i w ogóle nie pchać tego jedzenia na siłe, tylko po troszku wracać do normalności żywieniowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khymkhymkhym
Z cola sie zgadza - odgazowana, ale z kolei od innego lekarza slyszalam, ze rownie skuteczna jest - uwaga - mocno oslodzona herbata. Mojemu dziecku pomogl wywar ze szczawiu kedzierzawego, ludowe nazwy to kobyli szczaw lub szczekaj. Bylam w szoku, efekt byl wrecz natychmiastowy. Szkoda, ze to juz zapomniany lek a rosnie jak chwast na polach i nieuzytkach. I oczywiscie ryz z marchewka na przemian ;) Zdrowka i cierpliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głodny Królik w Lublinie
od wymiotów metaklopramid chyba inaczej to się pisze skutek rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zakończyłam grypę żolądkową, bez zastrzyku na pogotowiu się nie obeszło... lekarz zakazał cokolwiek jeść w pierwszym dniu, przepisał gastrolit i trilac (nie zazylam wcale) bo wymioty mineły, ale czułam sie bez sił...dobrze czułam sie jedząc sucharki, pijąc letnią herbatę z malinami, wodę, jabłko pieczone, kisiel owocowy, nie przepadam za kleikami i smectami więc szukałam w miarę produktów ze smakiem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantastka
Hmmm metclopramid, jest na receptę, na pogotowiu podobno torecan w zastrzyku dają, pewnie coby im całej izby przyjęć nie obhaftować hehe.Słuchajcie wiem, że to wyda się głupie, ale jak się wymiotuje to w chwilach spokoju trzeba pićjak najwięcej wody.Wiem zaraz zostanę zjechana, ale w ten sposób żołądek szybciej pozbywa się wirusa i wszystko trwa krócej.Znam to z autopsji,bez jedzenia(to normalne w tym przypadku) i picia ze strachu,bo będę hafkać trwało to u mnie 2 doby i skończyło się kroplówką. Posłuchałam pani doktor i przy następnym razie piłam wodę na siłę.Fakt "rozmawiałam "z sedesem ze 2 godziny z przerwami po 5 minut,ale wszystko urwało się i następnego dnia poszłam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannalucja
do pracy? Od chwili zakończenia objawów przez 3 dni się jeszcze zaraża!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Przez cały okres choroby trzeba popijać "gastrolit" lub domowym sposobem , szklanka przegotowanej wody+ łyżka miodu + 1/4 łyżeczki soli.Nie pić na raz tylko po 1 łyżce co 15 minut.Jest to niezbędne ( to taka domowa forma kroplówki), żeby uzupełnić glukozę i elektrolity , bo inaczej można się odwodnić i właśnie sól w tym napitku do tego nie dopuści.Na koniec tak jak zasugerowała Ewa pić preparaty z żywymi kulturami bakterii, bo te dobroczynne,wywedrowały razem z biegunką i wymiotami.Actimel jest dobry w takich "akcjach".Potem dietaka na trochę.Owsianka,sucharki,biszkopty i nic gazowanego.Pozdrawiam cierpiących na te przykrą przypadłość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×