Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kropkaa

co mozna przygotowac niedrogiego na uroczysta kolacje?

Polecane posty

Gość a moze szybki gulasz
za pierwszym razem wszystko jest trudne na pierwszy rzut oka ale potem to juz pestka, sama sie przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
dzieki, bede probowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze szybki gulasz
probuj napewno sie uda a jak sobie cos przypomne szybkiego to ci tu skrobne ok? pozdrawiam :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze szybki gulasz
mialo byc :D a nie :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanusiaa
potrawa ze skrzydełek: zagotuj wodę z pikantną przyprawą do kurczaka, odrobiną vegety i miodem, dodaj skrzydełka i gotuj do miękości, gotowane skrzydełka odsącz na papierowym ręczniku, spanieruj w jajku i bułce tartej/potrawa zyska na smaku jeżeli do bułki tartej dodasz wczesniej wymienionej przyprawy/, usmaz na złoty kolor w głebokim tluszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
alez dzieki wam zapalu do gotowania nabralam :D wszystko sobie zapisuje zeby mi nie ucieklo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam: KURCZAK CURRY (potrawa łatwa, szybka, tania i dietetyczna, ale można się nią najeść BARDZO) skład: 1 pierś z kurczaka 1 cebula 2 jabłka (raczej nie twarde) 1 puszka pomidorów (lepiej od razu kupić te w kawałkach, a nie całe) 1 łyżeczka curry sól i pieprz do smaku przygotowanie: pierś z kurczaka umyć i pokroić na nieduże kawałki do rondla wrzucić: cebulę pokrojoną w drobną kostkę oraz jabłka pokrojone w kostkę, dusić w niewielkiej ilości wody [byle się garnek nie spalił:)], dodać rozdrobnione pomidory oraz płaską łyżeczkę curry [dla fanów curry mogą być nawet dwie:)] - jednym słowem ma powstać breja. wrzucamy doń kawałki kurczaka i dusimy dotąd, aż mięso będzie miękkie i pomarańczowe (to od curry). podajemy z ryżem (osobiście mieszam ugotowany ryż w garnku z potrawką, ale jak ma być ładnie podane, to kładziemy ryż na talerzu i na to kurczaka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze szybki gulasz
a jak juz ci to mieso zmiela w sklepie to zrob sobie pulpeciki, dodaj do mielonego przyprawy najlepiej sol pieprz i vegete, moze byc tez czosnek, ale ja go nie lubie i uformuj sobie kuleczki, najpierw je obtocz w mace a nastepnie podsmaz chwilke na patelni, potem do wody z kostka rosolowa dus do miekkosci, no i do tego sosik jakis np pomidorowy albo grzybowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to wygląda u Twojego faceta, ale z moich obserwacji wynika, że mężczyźni nie przepadają za skrzydełkami (mój mąż i moi koledzy zwykle mówią, że tam nie ma co jeść, a i elegancko trudno jest zjeść skrzydełko - tak żeby się nie upaprać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
hellishbloodystorm super ;)...wlasnie cos o stopniu trudnosci dla mnie;) a moze szybki gulasz a takie mam pytanie odnosnie tego miesa mielonego (tylko sie ze mnie nie smiej;) ) jakie mieso mam prosic o zmielenie w sklepie?? i ile mniej wiecej ? bo nie mam rozeznania;) kazda wizyta w miesnym to dla mnie nie lada przezycie bo kompletnie nie wiem co jest co;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
moj lepiej niech nie grymasi bo tyle nerwow zjadam przy gotowaniu ze hey ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
a zaganiacie czasem waszych facetow do gotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze szybki gulasz
mieso najlepiej wieprzowe typu lopatka albo od szynki troche drozsze albo karczek tez miela niektorzy z tym, ze jest nieraz bardziej tlusty, ja najczesciej kupuje lopatke i dla 2 osob na 2 dni to ok50-60 dkg, dla niego samego to moze 30,zalezy czy lubi duzo jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze szybki gulasz
moj nieraz sobie cos tam upichci i nawet mu to idzie, ale woli jak ja gotuje, bo jemu sie niechce stac przy garach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
sprobuje najpierw 30dkg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
mnie nawet zaczyna sie to podobac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na dobranoc Ci powiem kropko, że zaczynałam \"sztukę kulinarną\" od gulaszy własnie, pokroić mięso, posypać przyprawami, wrzucić na patelnię, do tego pokrojona cebula i pieczarki, trochę wody rozrobionej z kostką rosołową - i za jakiś czas gotowe, gulasz był u mnie 3 - 4 razy w tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
u mnie gusta sa calkiem rozne...ech...ale nie poddajemy sie;) no walsnie zauwazylam ze gulasze calkiem ok sa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmywanie naczyń, jajecznica, woda na kawę i obranie ziemniaków - to wszystko co mój mą robi w kuchni (oczywiście nieregularnie) - pozdrawiam i dobrej nocy życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze szybki gulasz
spruboj, a mozesz tez zmielonego zrobic kotleciki, dodaj troszke cieniutko pokrojonej cebulki i zamoczona przez ok godz bulke zwykla, dobrze ugniec i wyrob miesko na taka ciapke, dodaj przyprawy jakie lubicie i uformuj niewielkie kotleciki sredniej wielkosci i grubosci obtocz je tylko w bulce tartej ina olej na patelnie na zloty kolor, bardzo dobre i do tego ziemniaczki i tarte buraczki czerwone mmmmm pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
w robieniu sa ok oczywiscie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze szybki gulasz
no to chyba tyle, koncze bo ide lulu pozdrawiam i milego gotowania i dobranoc pa pa 💤 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaa
Dziekuje jeszcze raz Wam mocniutko ! biegne spac ale mam andzieje ze bedziecie tu jeszcze zagladac zeby pomoc biednej nowicjuszce;) buziaki ;) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze szybki gulasz
ja tu jeszcze wroce :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×