Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anastacia6

Planowanie plci dziecka-Metoda Jonasa

Polecane posty

hey dziewczyny,wszystkim odpowiem dzisiaj.chwilowo jestem w pracy wiec jak bede miala wolny czas to wszystko podam.milego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim podam wam obliczenia napisze wam troche wiecej informacji na temat tej metody zebyscie slepo nie wierzyly w moje obliczenia I wiedzialy jak,co I dlaczego tak a nie inaczej :-) Na poczatek troche teorii-czeski psychiatra Jonas odkryl,ze kobieta oprocz normalnego cyklu posiada jeszcze drugi, indywidulany cykl plodnosci zwiazany z faza ksiezyca podczas jej przyjscia na swiat. Faza ksiezyca,w ktorej kobieta jest optymalnie plodna, to faz, w ktorej zostala urodzona (astrologicznie,gdy odleglosc katowa miedzy Sloncem a Ksiezycem odpowiada tej,ktora sie pojawila podczas narodzin kobiety).Powtarzajace sie dni z faza Ksiezyca podczas jej przyjscia na swiat tworza cykl Jonasa.14-ty dzień przed nastepnym krwawieniem to przewidywany dzień owulacji. Dni płodne normalnego cyklu menstruacyjnego rozpoczynają się na 6 dni przed owulacją i kończą 6 dni po niej. W tych 13-tu dniach prawdopodobieństwo poczęcia wynosi 15%. Natomiast dni Cyklu Jonasa to dni z 85%-towym prawdopodobieństwem poczęcia. Kobiety, które zdecydowały się zajść w ciążę pierwszy raz lub od ich ostatniej ciąży minęło wiele czasu, mogą z pomocą Metody Jonasa wybrać najodpowiedniejszy termin. Metoda jest pomocna w urodzeniu zdrowego dziecka, kobietom uznawanym do tej pory za bezpłodne oraz tym, które miały poronienia i rodziły martwe dzieci. Żywotność dziecka można ustalić na podstawie horoskopu poczęciowego wykonanego na dokładną godzinę wyznaczoną z Cyklu Jonasa. Dr Jonas odkrył również zależność pomiędzy czasem, w którym następuje zapłodnienie, a płcią dziecka. Położenie Księżyca w momencie poczęcia decyduje o przyszłej płci  dziecka. Astrologia rozróżnia męskie i żeńskie znaki zodiaku. W zależności od tego, jaki znak Zodiaku w momencie poczęcia przemierza Księżyc, taką płeć będzie miało poczęte dziecko. W przypadku ciąży mnogiej dzieci będą miały tę samą płeć, jeśli do zapłodnienia doszło, gdy Księżyc znajdował się w obrębie jednego znaku (dotyczy to ciąży jedno i wielo jajowej). Gdy doszło do zapłodnienia wielo jajowego, czas jego może nie być jednakowy dla wszystkich płodów. Zatem momenty poczęcia dla poszczególnych płodów mogą odpowiadać położeniom Księżyca w różnych znakach, co wiąże się ze zróżnicowaniem płci u dzieci z takiej ciąży. Zaplanowanie poczęcia dziecka określonej płci polega na wybraniu odpowiedniego terminu na podstawie wyliczonego Cyklu Jonasa kobiety Data,godzina ktora wam podaje to dokladne okreslenie momentu kiedy ksiezyc bedzie w identycznym polozeniu jak w momencie waszych narodzin (dlatego godzina urodzenia jest taka wazna-kiedy nie podacie godziny moze byc 24 godziny roznicy I metoda moze stac sie bezuzyteczna, poniewaz ksiezyc zmiania polozenie w znaku co 2.5 dnia).Podana data I godzina to moment najbardziej prawdopodobny dla waszego zaplodnienia.I tak jak wczesniej pisalam przytulanko powiino sie odbyc 24 h przed podana data. Pewnie zauwazylyscie ze niektore dni z poszczegolnych obliczen dla poszczegolnych kobiet moga sie pokrywac (ale nie godzina).Znaczy to tyle ze ksiezyc w momencie waszych urodzin wygladal tak samo w tym samym dniu ale o roznych godzianch. ;-) :-) Mam wielka nadzieje ze cos z tego zalapalyscie.Metoda ta jest teraz bardzo popularna na zachodzie. Jestem na etapie poszukiwania kontaktu z jakas para z USA,ktora stosowala ta metode z powodzeniem.Jak mi sie uda to was na pewno poinformuje :-) Wrocmy do obliczen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka-dla ciebie: 28 stycznia-10:55am-chlopiec (3) 26 luty-9:52pm-dziewczynka (1) 28 marzec-10:55am-chlopiec (1) 27 kwiecien-2:05am-dziewczynka (0) 26 maj-6:37pm-chlopiec (1) 25 czerwiec-11:31am-dziewczynka (0) 25 lipiec-3:57am-chlopiec (1) 23 sierpien-7:33pm-dziewczynka (1) 22 wrzesien-10:05am-chlopiec (2) 21 pazdziernik-11:18pm-chlopiec (1) 20 listopad-10:57am-dziewczynka (1) 19 grudzien-8:58pm-chlopiec (1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje ci pieknie za wyliczenia.Mam jedno pytanie:czy jezeli moj termin to 1.02 od godz 12.04 am to przytulanko najlepiej zaczac 31.01? I co myslisz o godzinach wieczornych tego dnia?Bo rano to raczej nie mamy szans na te sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież
jeżeli ustalona data nie pokrywa się z datą mojej normalnej owulacji to nie ma szans żebym zaszła w ciążę - jeżeli na przykład ustalona data wypada 3 dni przed spodziewanym okresem. Czyli wychodzi na to że czasem trzeba by było czekać dobrych kilka miesięcy jak nie lat by daty mniej więcej były zbieżne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna taka mama
🖐️ Anastacia6 Moja data urodzenia to 20.09.1979 godz. 11.40 teraz jestem w ciąży a planowany termin porodu to 07.06.2007. Czy możesz mi określić, jaka wg tej metody będzie płeć dziecka??? Z góry dziękuję :) i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna taka mama
... dodam, że w ciążę zaszłam chyba tak ok. 17.09.2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnese-oczywiscie ze moga byc godziny wieczorne, te wymagane 24 przed podana data sa tylko po to,zeby plemnczek mial czas na spokojne dotarcie do jajeczka Lucyjka: 15 luty-6:35am-chlopiec (1) 17 marzec-9:16am-dziewczynka (2) 15 kwiecien-6:53pm-chlopczyk (1) 15 maj-2:29am-chlopiec (1) 13 czerwiec-8:57am-dziewczynka (1) 12 lipiec-3:32pm-chlopiec (1) 10 sierpien-11:39pm-dziewczynka (3) 9 wrzesien-10:25am-chlopczyk (5) 9 pazdziernik-12:29am-dziewczynka (0) 7 listopad-5:36pm-chlopczyk (1) 7 grudzien-12:45am-dziewczynka (2) Ewamarchewa1984: 10 luty-4:16pm-dziewczynka (5) 12 marzec-10:07am-chlopczyk (1) 11 kwiecien-12:06am-dziewczynka (1) 10 maj-10:17am-chlopczyk (5) 8 czerwiec-5:23pm-dziewczynka 93) 7 lipiec-10:26pm-chlopiec (0) 6 sierpien-2:49am-dziewczynka (1) 4 wrzesien-8:04am-chlopiec (3) 3 pazdziernik-3:47pm-dziewczynka (0) 2 listopad-3:14am-chlopiec (0) 1 grudzien-6:57pm-dziewczynka (3) 31 grudzien-2:17pm-chlopiec (0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ale przeciez\"-ta metoda nie polega na pokryciu sie twojego normalnego okresu plodnego z ksiezycowym.zalozeniem jej jest drugi,niezalezny okres plodny. jesli zdarzy sie tak,ze jedank obydwa sie pokryja to tym lepiej.wiem ze to troche dziwne ale wiele kobiet twierdzi ze dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież
no nie uwierzę że mogę zajść w ciążę 2-3 dni przed okresem jeżeli wtedy akurat wypadnie TEN dzień według metody Jonasa. Jednak medycyna wyklucza taką możliwosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
medycyna medycyna-ale czy wszystko da sie w zyciu wytlumaczyc??. jak wyjasnic fakt ze niektore kobiety zachodza w ciaze podczas krwawienia i inne tego typu przypadki?? nie wiem czy to dziala,jednak jest intrygujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejne obliczenia 100krocia: 12 luty-11:06am-chlopczyk (2) 14 marzec-3:02am-dziewczynka (7) 12 kwiecien-3:19pm-chlopczyk (2) 12 maj-12:13am-dziewczynka (3) 10 czerwiec-6:29am-chlopczyk (2) 9 lipiec-11:16am-dziewczynka (1) 7 sierpien-4:02pm-chlopiec (0) 5 wrzesien-10:23pm-dziewczynka (3) 5 pazdziernik-7:48am-chlopczyk (1) 3 listopad (9:17pm-dziewczynka (1) 3 grudzien-2:48pm-chlopczyk (2) Macieja 8: 8 luty-1:58am-chlopiec (5) 9 marzec-9:47pm-dziewczynka (4) 8 kwiecien-2:07pm-chlopczyk (2) 8 maj-2:36pm-dziewczynka (2) 6 czerwiec-11:40am-chlopiec 95) 7 lipiec-6:15pm-dziewczynka (1) 3 sierpien-11:31pm-chlopiec (1) 2 wrzesien-4:45am-dziewczynka (1) 1 pazdziernik-11:21am-chlopiec (1) 30 pazdziernik-8:39pm-dziewczynka (1) 29 listopad-9:35am-chlopiec (1) 29 grudzien-2:16am-dziewczynka (1) Mamulak32: 8 luty-6:12am-chlopiec (5) 10 marzec-1:55am-dziewczynka (1) 8 kwiecien-6:07pm-chlopiec (2) 8 maj-6:26am-dziewczynka (2) 6 czerwiec-3:21pm-chlopiec (5) 5 lipiec-9:47pm-dziewczynka (1) 4 sierpien-2:57am-chlopiec (1) 2 wrzesien-8:08am-dziewczynka (2) 1 pazdziernik-2:46pm-chlopiec (1) 31 pazdziernik-12;10am-dziewczynka (1) 29 listopad-1:17pm-chlopiec (1) 29 grudzien-6:11am-dziewczynka (1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak taka mama-niestety masz przelomowy dzien w ktorym szanse sa 50/50.akurat 17 wrzesnia do godziny 14:16 ksiezyc byl w znaku raka (dziewczynka) a po tej godzinie w znaku lwa (chlopiec) i przebywal tam do 19 wrzesnia.wedlug tej metody w tym dniu szase sa rowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja ze Śląska
24.06.1977. godz. 7.00 - za 3 miesiące zaczynamy się starać i marzymy o synku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danusiaaaab
12.05.1980 pragne synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anastacio a mam jeszcze pytanko...co oznaczaja te liczby obok plci w nawiasach (1) (2) ??? i jeszcze jedno...najlepiej przytulac sie na dobe przed podanym terminem co by plemniczki zdazyly doleciec i spotkac sie z jajeczkiem...zrozumiale jak najbardziej...wiec logiczne jest chyba, ze przytulanki na 38 np godzin przed tym dniem z tabelki tez sa jak najbardziej wskazane tak??? czy dobrze rozumuje? najwyzej plemniki beda czekaly sobie chwilke? mam rcje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche sie znam...
No wlasnie te czekajace plemniczki to dziewczynki ;-) Plemniki zenskie sa wolniejsze, ale za to dluzej zyja. Plemniki plci meskiej sa szybsze, ale krocej zyja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche sie znam...
Dlatego przytulanko np. 2 dni przed owu. dziewczynka , w czasie owu. chlopiec ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E1980
A ja my planujemy się starać w wakacje lipiec/sierpien/wrzesień, dokładnie jeszcze nie wiemy. Moja data ur 8.12.1980, godz. ok 6.00. Bardzi bym chciala córeczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×