Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asasas

MASŁO CZY MARGARYNA? co jest zdrowsze?

Polecane posty

Gość tłuszcze nienasycone
tyle ze moim zdaniem obecnie wszystkie "masła" to jest w większym lub mniejszym stopniu mix.... bo tak jest taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak jak podalam w linku. wiem co to maslo naturalne tylko, ze takiego nie jestes w stanie kupic, chyba ze od babci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzisz a nie grzmisz
No pewnie i tak, jeżeli ktoś kupuje kostke masła za cenę poniżej 2 zł to może się spodziewać różnych rzeczy, takie masło jest pewnie fałszowane, ale to nie uprawnia do ogólnego stwierdzenia że masło to tłuszcz utwardzany, bo to jest nieprawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ile kosztuje maslo ale z tego artykulu wynika, ze wiekszosc masel jest troszke oszukanych. Ja uzywam oliwe z oliwek wiec temat ceny jest mi obcy. Natomiast zdarza mi sie kupic oselke masla ale tez ze sklepu :D wiec nie wiem co tam w niej siedzi. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym, rzeczywiscie nie zrozumielismy sie i przyznalam sie do bledu. niezrozumienie wg mnie polegalo na tym, ze ja mowilam o \"masle\" ze sklepu a ty o \"masle\" w pierwotnym tego slowa znaczeniu. no i przyznalam, ze sie zle wyrazilam. nie jest tluszczem utwardzanym ale moze go zawierac (tak jak wspomniales / las gdy je ktos doda, np. producent).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stonsi
nie lubię masła, jednak ja dlatego że staram sie nie jeść w ogóle tłuszczy zwierzęcych. od dawna kupuje i używam taką żółtą margarynę Florę, nie jest to typowa margaryna\: jest dużo smaczniejsza, do tego zawiera sterole które zapobiegają problemom miażdżycowym, dla mnie rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stonsi
ee pomyłka mała: chciałam napisać zielona Flora pro active żółtą jadam ale rzadziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiss40
wole margarynę, praktyczniejsza jest bo dużo łatwiej nią smarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbb
ówno i koci mocz sa najzdrowsze mowie ci serio .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pls dont goooo
ja używam tylko masła i tylko masło podaje dzieciom, nawet nie macie pojecia ile w maśle jest witamin, margaryna nie dorównuje nie tylko smakiem. Oczywiście warto się zastanowic zanim sie wybierze konkretne maslo, bo wiele z nich ma wiecej konserwantow niz korzystnych substancji. ja uzywam irlandzkiego masła Kerrygold, zarówno do kanapek, jak i do pieczenia. To bardzo popularna marka z Irlandii, jedyny konserwant- sól:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ja trochę nie wierzę, że w tym maśle jest tylko 1 konserwant - popatrz sobie jaki ma długi termin ważności to masło irlandzkie. Z tego co pamietam to chyba z pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swistak
ja tez nie wierze w te masla. wiem jak wyglada takie prawdziwe swojskie maslo robione bez konserwantow i te, ktore mozna znalezc w sklepie niewiele maja z nim wspolnego. mysle, ze duzo zdrowsza jest margaryna, zwlaszcza te nowej generacji - produkowane z produktow najwyzszej jakosci i wzbogacane o roslinne sterowe i kwasy omega-3 i omega-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenny70
tak jest. masło zawiera duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu, więc dobrej jakości margaryna może być korzystniejszą dla zdrowia alternatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olpik
Tak ,a le Margaryna nie zawiera wielu witamin, nikt nie kaze nikomu smarowac kanapki cala kostka masla, w takich ilosciach jakich sie to robi warto jednak zdecydowac sie na margaryne. Tez slyszalam o tym irlandzkim masle Kerrygold, ale to co o nim slyszalam to to, ze zaleca sie je przyszlym matkomi malym dzieciom, raczej musi w tym cos byc, nie sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olpik
,,...warto jednak zdecydowac sie na margaryne" oczywiscie chodzilo mi o maslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bachluś
Od lat toczą się spory co zdrowsze masło czy margaryna, ja osobiście wolę masło, bo jak dla mnie więcej w nim naturalności, poza tym to zupełnie inny smak niż margaryna. Ostatnio odkryło mi się przypadkiem takie cudo jak kerrygold- do smarowania- masło z dodatkiem soli, i odpada uciązliwe wyjmowanie kostki wczesniej, żeby jej nie skrobać. Bo w sumie sporo osób zrezygnowało z masła i przeszło właśnie na margarynę, bo łatwo się rozsmarowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodyzja
Ja z Kerrygolda to lubie takie z dodatkiem ziół i czosnku, z tostami po prostu rewelacja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss belzebub
Ja maslo wybieram ze wzglegow smakowych. To Kerrygold jest dostepne w Polsce? Bo nie widzialam u siebie w sklepie. To chyba nowowsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apologizeeee
Tak jest dostepne, ja widzialam je w hipermarkecie, tez jestem zwolenniczka masla, bo margaryna to zupelnie cos innego, nie smakuje mi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żółtyząb
Ja hipermarketach produkty kerrygolda na pewno znajdziesz, bo oni zawsze mają większy wybór, bo w małych sklepikach to różnie, w jednym jest do wyboru do koloru a w innym dwie firmy na krzyż i kropka. No oni raczej nowi u nas, ale dobre masło mają, mi pasuje takie do smarowania z solą, bo jest bardziej miękkie, więc odpada wyjmowanie wcześniej masła z lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudijaaaa22
masło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudijaaaa22
osełka. zdrowe wiejskie masełko :D jak u babci... hyhy, bez dodatku "marcysi":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mira35
u mnie tylko margaryna, gdyz tluszczom zwierzecym mowimy zdecydowanie - stop! a teraz wybor margaryn jest duzy i kazdy moze wybrac cos dla siebie ;) ja stosuje margaryne light i nie martwie sie o kalorie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczepek
Ble, marysia to ewentualnie czasem do ciasta, a i tak najlepsze masło- tak twierdzi maj mader. A ja, że tłuszcze zwierzęce są bardziej "naturalne" człowiekowi niż chemia z marysi. Naturalnych witamin z masła nie znajdziesz w sztucznie naszpikowanych margarynach. I też można wybierać i przebierać, tak ja np ja sobie kupiłem ostatnio na wypróbowanie to masło o którym ludzi pisali wyżej kerrygold, tak z czystej ciekawości poznania nowego i gites jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akysz
Szczepek, moja mama też tak twierdzi, z resztą ja też, bo jest różnica i w smaku i zapachu ciasta. Moja babcie tak samo nie uzywa margaryny, i żadna z nas jakoś od jedzenia masła nie utyła, prędzej do jedzenia babcinych ciast bym utyła, ale się ograniczam. Masło jest znane od dawien dawna i to reklamy nam do głowy wbijały, że masło jest niezdrowe i tak dalej, a to wcale nie jest prawdą. masło- to dobre masło, jest tworzone z dobrego mleka i jak najbardziej nam służy. Widzę, że tu wspominacie o irlandzkim maśle kerrygold, faktycznie takie dobre? Ja nie spotkałam się z nim w moim osiedlowym marcpolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiedzielnaNoc
Irlandzki kerrygold mniamuśme masło;] Ja je widziałam z leclerku i tesco, pewnie w większych sieciach jest, bo ona zawsze mogą sobie pozwolić na większą różnorodność produktów. jak chcesz spróbować, to właśnie tam polecam szukać. I pewnie, że masło jest zdrowsze, ma witaminy, a dla dzieci to już w ogóle niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczaczupa
ja od zawsze uzywam masla i robie regularnie badania. jestem zdrowa 40 latka i nikt nie przekona mnie do margaryny. Kerrygold? Przyznam ze nie slyszalam o tej marce, to nowosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladowa chwila
ja jem to i to, ale jak margaryne to tylko flore, a jak maslo to tylko takie zrobione przez moich rodzicow na wiosce (bez porownania takie maslo do sklepowego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×