Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asasas

MASŁO CZY MARGARYNA? co jest zdrowsze?

Polecane posty

Gość a jem jem raz to a raz to
;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jem raz to a raz to
:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też dobra metoda :) Zadowolisz swój smak bardzo wszechstronnie :) Ja może już zwyrodniała jestem, ale smaku flory nie zamienię na masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milennaa
Jak dla mnie margaryna jest paskudna w smaku, nie ma jak dobre masełko:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może nie jadłaś jeszcze tej odpowiedniej :D Nie to żebym Cię namawiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehehe, jaka skromna :) Ja też ją przecież lubię, ale wiesz, gusta są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusta i guściki. No ja wiem, ale jak znam coś fajnego, to zawsze chcę z innymi się tym podzielić. Może czasem się trochę narzucam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawelek
MASLO i TYLKO MASLO!!! ktos pisal ze maslo ma duzo cholesterolu. Ma. Az 200mg/100g masla. A ile ma jajko? ktos sprawdzal? kolo 1000mg/100g. Masla zjadamy ok 5g dziennie. Organizm wchlania zaledwie 7% cholesterolu, pozostale 93% sam wytwarza, bo jest niezbedny do funkcjonowania. Zatem przeliczajac, zjadamy dziennie, 0,7mg cholesterolu - ilosc jaka musi zostac spozyta dla prawidlowego funkcjonowania. Poza tym margaryna to glownie kw. tluszczowe (syntetyczne) w konfiguracji trans - nieznanej dla organizmu, wiec nierozkladanej. Powoduja one zablokowanie reakcji cholesterolu, co powoduje ze kumuluje sie on w organizmie. Macie powod wysokiego poziomu cholesterolu. I nie wierzcie w bajki o benecolach czy innych takich - to sponsorowane pranie mozgu ludzim nieznajacym sie na rzeczy. Od masla nikt nie umarl - od margarynowych tluszczow codziennie ginie kilkudziesieciu amerykanow. Wasz wybor. Pozdrawiam Pawelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki za info
kolejny powód aby jeść masło,zawsze je wolałam od sztucznych margaryn:-P A więc wybieram maslo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizaaa
piszesz ze od masła nikt nie umarł? - pewnie nie, ale na skutek zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi, który zatkał żyły to ludzie umierają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem tylko na chwile
Według mnie margaryna jest ok. Ale zależy jeszcze jaka. Musi być smaczna, wysokiej jakości i dobrej marki. Ja kupuje tylko Flore (żółtą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i margaryna i maslo nie sa zbyt dobre. Generalnie to tluszcze utwardzane wiec nic dobrego. Jesli maslo to trzeba je najpierw klarowac. A najlepiej to przerzucic sie na tluszcze plynne roslinne jak oliwa z oliwek. smaczne i zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do porownania cholesterolu w jajku i masle to totalna bzdura. Otoz cholesterol dzieli sie na zly i dobry. I najwazniejsza jest rownowaga pomiedzy nimi. Dlategotez jajka sa nawet w dietach dla osob z podwyzszonym cholesterolem poniewaz one zawieraja bardzo duzo zlego ale i dobrego cholesterolu a wiec rownowaga jest zachowana. Natomiast w masle mamy ten troszke gorszy cholesterol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaryna to jeden
z nagorszych smieci, przechodzi przez taka przerobke, ze naparwde skzoda zdrowia na to i nie wierzcie ,ze chroni serce bo to najwieksza bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzisz a nie grzmisz
"rewleacja." z łaski swojej - czy możesz przestac wypisywać bzdury? "Generalnie to tluszcze utwardzane" czyli według ciebie masło to też jest tłuszcz utwardzany? Zlituj się... Reszty szkoda komentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masło – tłuszcz jadalny w postaci zestalonej, otrzymywany z mleka. Nazwa masło jest zastrzeżona dla produktów bez domieszek tłuszczów roślinnych o określonej minimalnej zawartości tłuszczu. Około 82% masła to tłuszcze zarówno nasycone (54%), jednonienasycone (20%), wielonienasycone (3%) oraz formy trans kwasów tłuszczowych (4-8%). Na niemal całą pozostałą masę masła składa się woda (16%). W maśle obecne są także witaminy A oraz D w naturalny sposób pochodzące z mleka. Prawdziwym kolorem masła jest biały, jednak konsumenci przyzwyczaili się do masła koloru kremowego, żółtawego, co uzyskuje się przez dodanie barwnika – naturalnego karotenu pochodzącego z marchwi. polecam przeczytac. maslo nie wystepuje w czystej postaci. zawiera tluszcze utwardzane przemyslowo. tyle, ze mniej niz margaryna. i jeszcze k woli dopelnienia: maslo rowniez jest uwadarniane: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trans_t%C5%82uszcze no i odnosnie cholesterolu to rozrozniamy \"dobry\" i \"zły\" HDL i LDL i nie wiem co cie tak bulwersuje. milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzisz a nie grzmisz
no i co? Gdzie tam jest napisane że masło to tłuszcz utwardzany? Wkleiłaś coś, podałaś jakiś link - i absolutnie nigdzie nie jest napisane że masło to tłuszcz utwardzany :D Utwardzać to trzeba oleje, żeby uzyskać kostkę margaryny. Masło to jest tłuszcz naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pasuje :) nie mam ochoty sie klocic tluszcze trans to tluszcze utwardzane, uwadarniane. myslalam, ze mozna to wydedukowac z linkow bez dodatkowych objasnien. masla w sklepach je zawieraja. czasem nawet nie jest to napisane na etykiecie ale to sie zmienia i z czasem bedziemy wiedziec co jemy :) pozdrawiam i zycze mniej nerwowosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzisz a nie grzmisz
Nie, po prostu nie wiesz o czym piszesz. Uwodorniane jest masło, ale ROŚLINNE czyli wszystkie miksy i tego typu syf, które pakuje się w opakownia do złudzenia przypominające Masło Extra, które nie ma prawa zawierać tłuszczu roślinnego w jakiejkolwiek postaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja babcia robiła
masło na wsi z mleczka prosto od krowy więc na pewno nie było ono utwardzane;)A w tym sklepowych masłach typy mix chuj wiec co oni tam dodają:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wyczuwam margaryne
wyczuwam to paskudztwo w różnych produktach. Moja mam kupiła kilka razy przez pomyłkę jakiś mle-mix zamiast masła opakowanie identyczne i wyczuałam dopiero w trakcie jedzenia. Czasem sery tez są oszukiwane margaryną. Jestem chyba na to uczulona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie maslo wykonywane tradycyjnymi metodami to co innego niz maslo w kostce ze sklepu. jesli kiedykolwiek wejdzie obowiazek szczegolowego oznakowywania produktow jak to jest w stanch to bedzie widac na etykietce dokladnie ile tluszczow trans zawiera maslo. bo teraz to widzimy tylko tluszcze ogole a zywnosc nigdy nie zawiera tylko jednego rodzaju tluszczu. :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzisz i nie grzmisz
Jezuuus i co z tego że jest w maśle kilka procent naturalnie występujących tłusczów nienasyconych, w tym izomerów trans?? Co to zmienia? Czy to oznacza że masło jest utwardzane, tak jak to napisałaś wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty są takie
każde Masło Extra ma zawierać 82-83% tłuszczu z mleka, jeżeli znajdziesz tłuszcze roślinne w maśle extra, to możesz zanieść PIH i podać ich do sądu, bo to oszustwo. Trzeba patrzeć na etykietę czy jest napisane że to masło extra i ma 82%. Tłuszcze będą takie jakie mają być w maśle, chyba że producent oszukuje dodając oleju żeby obniżyć cenę, ale to już jest kryminał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepie to unikać tego i tego
:-PA że jakieś tłuszcze jeść jednak trzeba to najlepiej wybrać oliwę z oliwek i dodawać ją do surówek,słątek itp.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłuszcze nienasycone
są dużo zdrowsze nić nasycone. Zawartość tłuszczów trans świadczy o przetworzeniu masła lub margaryny i sa prawdopodbnie rakotwórcze na na pewno szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzisz a nie grzmisz
udajesz czy po prostu już piszesz co ci przyjdzie do głowy? Masło nie zawiera tłuszczów utwardzanych, chbya ze ktoś ich do niego z premedytacją doda, ale to już wtedy nie jest masło, tylko jakiś mix. Masło naturalne nie zawiera tłuszczów utwardzanych, bo nie ma czegoś takiego jak naturalny tłuszcz utwardzany. Tłuszcz utwardzany, jak sama nazwa wskazuje, staje się takim w procesie utwardzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×