Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JUSTA1979

szyjka macicy

Polecane posty

Gość JUSTA1979

Dziewczyny, skończyłąm 34 tydzień ciąży, dziś byłam u lekarza. Okazało się, że od ostatniej wizyty szyjka macicy znacznie się skróciła i teraz ma dł ok 1,5 cm. Lekarz kazał mi leżeć. Ale czy to znaczy, że nie mogę nawet naczyń w domu pozmywać, ani obiadu ugotować, jak to jest? Nie wyobrażam sobie leżenia plackiem do końca ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej leż
szyjka przygotowuje się do porodu, dlatego się skraca i rozwiera, lepiej leż jak lekarz kazał, żeby sie dalej nie skracala i nie rozwarla bo grozi przedwczesnym porodem a na to masz jeszcze czas. gary w zlewie moga poczekac na meza a Ty sie oszczedzaj, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej słuchaj lekarza i leż.Ja w 34 tyg trafiłam do szpitala a nic mnie nie bolało tylko przy rutynowym badaniu stwierdził że dziecko jest już nisko i niebawem będzie sie pchać na zewnątrz.A w szpitalu kroplówka przez ponad 12 godzin i tabletki co 2 godziny.Leżałam aż sie skończy 36 tydz i trzy dni po wyjściu ze szpitala zaczęłam rodzić.Moja kruszynka ważyła 2150 i 46cm dł.9 punktów Jest zdrowa ale nie zaszkidziło by jej gdyby była w brzuchu chociażby do 38tyg. WIĘC LEŻ i sie oszczędzaj bo to już niedługo. Ja teraz jestem w 14tyg ciąży i mam madzieje że ta dzidzia się tak nie będzie pchała na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pierwsze skurcze pojawiły się w 22 tygodniu. Od 24 już leżałam, aż do 37 tygodnia. Oczywiście skracała się szyjka, pomimo fenoterolu, no-spy, magnezu i leżenia. I nie mogłam wstawać, tylko do ubikacji i umyć się. Oczywiście po drodze był szpital. Na koniec dzidziuś zrobił psikusa i nie chciał się urodzić ;) W dniu terminu położyli mnie na porodówkę i wywołali poród. Moja szyjka miała 1 cm długości i lekko się rozwierała w 28 tygodniu, więc u Ciebie chyba nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUSTA1979
Dzięki wielkie dziewczyny! będę leżała. Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×