Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kobiece kształty

SCHUDNIJ!!! wpisy gubiących kilogramy!!! Porady

Polecane posty

Właśnie zrobiłam sobie peeling kawowy ale tą wersję z mielonym cynamonem po prostu rewelacja!!!!!!Naprawdę polecam.Następnym razem spróbuje z olejkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dzis zaczynam atkinsa- wersja CKD ( czyli 5-6 dni atkins do 30g W 1-2 ladowanie wegli) planuje 2 tyg ( ostatnio schudlam 5 cm w pasie i 2 w biodrach przez 3 tyg) w tlusty czwartek zjadlam ciasto czekoladowe z jezynami zamiast paczka wiec chyba bedzie mi sie ,,darzyc\'\' no od kiedy znow powrocilam do poznawania diet wiele sie zmienilo w moim mysleniu- zdaje sobie sprawe ze najgorszy jest cukier, ziemniaki, bialy chleb - zakupilam fruktoze , robilam bezmaczne, niskocukrowe ciasta i mam jakas orientacje.. moge wam polecic zupke z soczewicy- duzo bialka, malo kalorii, sycaca a z owocow teraz to chyba melon, niewiele wegli I mam prosbe o jakies przepisy spradzone z atkinsa- ja moge polecic smazony camembert w sezamie, tunczyk + avokado no i oczywiscie placuszki ( tylko ze ja mam przepis z odrobina maki) a wiec- ide smazyc jajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki może by tak dokładniej z tymi przepisami proszę.Jeśli idzie o placuszki to one są z przepisów Kwaśniewskiego. Aktualnie mam jedną z jego książek jeśli chcecie to jakieś przepisy mogę podać.Ale jego dieta jest bardzo tłusta myślę że Atkins jest fajniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kształtku! Gratuluję! Oby tak dalej! A co do jajecznicy to rzeczywiście absolutnie nie ma nic lepszego. Zjadam ją na kacu od razu jak wstanę. Naprawde rewelacja! Polecam :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOKTAJL POMARAńCZOWY szklanke slodkiej śmietanki 30% (25dag),zmiksować z 1/2 szklanki niesłodzonego soku pomarańczowego. Oba skladniki powinny być mocno schłodzone. Na wierzch można położyć plasterek pomarańczy. SAłATKA Z JAJEK I PARóWEK 2JAJ ANA TWARDO POKROIć W KOSTKę 3 parowki pokroić w plasterki pomidora pokroić w kostkę.Dodać 2 łyzki majonezu i 1/3 łyżeczki musztardy.Wszystko wymieszać polać na wierzchu majonezem(łyżką) iposypać mieloną papryką. SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dzieki nolina... ale na razie owocow nie jem a co do parowek to wiadomo co oni tam laduja...? chodzi mi o cos smacznego, wyprobowanego i innego od jajek :) ja np wyprobowalam zapiekanke ze szpinaku i jakos nie bardzo, wiecej nie zrobie- tu przepis http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,56682,2158368.html?as=2&ias=3&startsz=x za to dzis zjadlam pysznego indyka z grzybami w smietanie, pare jajek i zeberka. do tego 100 ml soku pomidorowego tymbarka (tylko 2.2 wegli) ogorka kiszonego, 3 migdaly i 5g czekolady 70% kakao :) lyknelam tez sobie potas+ magnez i wapno nie byla to scisla dieta jak widac ale na pewno nie przekroczylam 25W i moze juz jutro bedzie ketoza- zmierze paskami samopoczucie jednak podle bo mnie boli powiedzmy ,,brzuch,, pomimo lykniecia 2 szt no-spy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta! Moje dziecko ma zapalenie oskrzeli i w piątek i poniedziałek nie byłam w pracy. Strasznie nagrzeszyłam w te 4 dni, aż mi się nie chce pisać, co jadłam :(. Efekt: 0,5 kg do przodu. Ale wezmę się za siebie. postanowilam przejść na kopenhaską w przyszłym tygodniu. Boję się tylko, że nie będę miała energii na ćwiczonka, cóż... spróbuję się przemęczyć. Zobaczymy... Koleżanka mi odradza, co wy o tym sądzicie. mi chyba potrzebny jest silny kop, zeby si znowu, po tym rozprężeniu wziąć w garść. Co do peelingu - wypróbowałam z mielonym cynamonem. Bardzo fajny. Też polecilam przyjaciółkom. Będę regularnie stosowała :) dzięki wielkie. Macie może jeszcze jakieś patenty? Ja mam na przykład peeling enzymatyczny do twarzy Calma Ziaji i maseczkę Kozie Mleko - też tej firmy. Polecam - naprawdę super sprawa. Raz w tygodniu nakładam na twarz samoopalacz do twarzy, bardzo łagodny, do jasnej karnacji, mimo, że mam ciemną - też efekt jest niezły i skóra się nie niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Aneczko Przykro mi że masz chorą dziecinkę i życzę jej szybkiego powrotu do zdrówka. Nie martw się tak bardzo tym 0,5kg. Ja też nawaliłam przez weekend.Ale co tam raz na kiedy można.Ale od poniedziałku jem jak zwykle na diecie.Brak chęci do ćwiczeń to może zmeczenie spowodowame chorobą niuni? Jeśli idzie o kopenhaską to czytałam o niej i też mi sie spodobała ale byłam już na atkinsie. Na razie waga stoi u mnie ale jeszcze poczekam.Zajrzę pózniej bo teraz na obiad muszę iśc coś kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Nolinko, pozdrowienia Coś tu dziś sennie sie zrobiło. Co jest??? dziewczyny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ LALKI :) Annain - zycze szybkiego powrotu do zdrowia małej.. rzeczywiście jakies nudy sa ostatnio na kafeteri... ale nie wiem dlaczego.... senna pogoda.... ech ja własnie wrócilam z poczty na której stałam w kolejce 35 min, a przeddmną były tylko 2 osoby- to jakas paranoja.... uja bym najchetniej złozyła reklamacje ale kit i tak pewnie nic nie da. pozatym własnie wcinam pistacje... mniam pychhhaa, uwilabiam je....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcyzny nie wiem co robić... Mam straszna zgage od jakiś 5 dni codziennie , nie moge się załatwić sama od jakis 3 tygodni.... tylko jak zazyję ksenne ekstra to się załatwie rano.... nie wiem od czego ta zgaga bo przecież widze co jem i nie przesadzam .... a zaparc tez w sumi takich nie powinnam miec bo nie jem ziemniakówi chleba.... w czoraj i dziś na śniadanie miałam marakona pp z warzywami chińskimi... więc to tez nie od tego pozatym pije kefir - który powinien mnie przeczyścic i jogurt aktivie i nic nie pomaga tylko te środki mocneijsze... zaczełam juz nawet pic codziennie rano wode ciepłą z cytryna która powinna niby pomagać... juz nie wiem co robić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze macie jakis skuteczny pomysł? bo jak tak dalej pójdzie to pozostanie mi isc tylko do lekarza... kurczxe i pije duzo wody i jem orzechy które tez podobno pomagaja na przemiane a tu taka lipa :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) ja drugi dzien na atkinsie i jest ok. wczoraj poczulam charakterystyczny dla ketozy przymus oddania moczu i zmierzylam paskami- bylo 1,5 czyli niska ketoza. tak szybko wyszla bo w nd zjadlam zeberka z ogorkiem na obiad i wieczorem tylko 1 galke loda wiec wegli niewiele. Odradzam ci Aniu ta kopenhaska bo widze ze nawet na tej obecnej diecie masz krytyczne momenty a ponadto moja kol od kiedy zaczela kopenhaska pare lat temu nie schodzi nizej rozm 40 a byla wczesniej szczupla. Najgorsze jest rozregulowanie organizmu bo potem sie tyje ,,z niczego,, i trudno to bledne kolo przerwac. sprobuj moze tej wersji CKD, to wyprobowana rzecz przez kulturystow, a ponadto jakos latwiej wytrzymac te 5-6 dni „Dieta anaboliczna\" ma za zadanie pobudzenie organizmu do maksymalnego wydzielania hormonów anabolicznych (testosteronu, hormonu wzrostu, insuliny), podczas gdy diety wysoko-węglowodanowe generują jedynie wysoki poziom insuliny obniżając jednocześnie poziom testosteronu i hormonu wzrostu. Jak się to osiąga? Poprzez szokowe zmiany diety co 5 dni, w weekendy Otóż dieta praktykowana w ciągu tygodnia zapewnia wysoki poziom testosteronu i hormonu wzrostu, natomiast sobotnio-niedzielne ładowanie węglowodanowe podwyższa poziom insuliny A więc okresy z niskim spożyciem węglowodanów przeplatają się z okresami o wysokim spożyciu węglowodanów Może to na przykład wyglądać w ten sposób, że od poniedziałku do piątku 6 spożywamy bardzo mało węglowodanów (do 30 g dziennie), opierając się głównie na tłuszczach i białku, a w sobotę i niedzielę opychamy się węglowodanami prawie do woli, jedząc mało białka i średnie ilości tłuszczów. Szokiem dla niektórych może być to, że w diecie tej ważną rolę odgrywają tłuszcze nasycone, bogate w cholesterol. Jakie mechanizmy kryją się za tą koncepcją? Otóż okazuje się, że w okresie bardzo niskiego spożywania węglowodanów drastycznie spada wydzielanie insuliny przez organizm, co stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej (lipoliza). Sprzyja temu zwiększone wydzielanie przez trzustkę lipazy hormonu przeznaczonego do rozkładania tłuszczów Skoro jednak komórki mięśniowe i mózg potrzebują glukozy (cukier we krwi) do swojego funkcjonowania, to organizm musi jakoś zastąpić niedobór węglowodanów, wytwarzając cukier w inny sposób. Organizm opiera się wtedy na białku mięśniowym i dużych zapasach energii zgromadzonych wokół talii i bioder - na tkance tłuszczowej. Rozkład tkanki mięśniowej kompensowant jest w „Diecie anabolicznej\" wysokim spożyciem białka w żywności. Jeśli przez cały czas spożywamy dużo węglowodanów, które wykorzystywane są przez organizm jako pierwsze źródło energii, to nie ma żadnych powodów, aby energia czerpana była wtedy ze spalania tłuszczów Tkanka tłuszczowa jest więc oszczędzana. Autor tej diety nie zaobserwował żadnych negatywnych skutków zdrowotnych u zawodników jej przestrzegających. Typowa dieta wysokotłuszczowa i wysokobiałkowa ma następujący skład: 70% energii (kalorii) pochodzi z tłuszczów 25% - z białka 5% - z węglowodanów Do tego trzeba pić duże ilości wody (6 - 101, zależnie od wagi ciała), aby nerki były w stanie wydalać z moczem zwiększoną ilość ciał ketonowych\'\' Ale jesli nie mozesz sie przemoc to wtedy polecam Montignac- mozna warzywka, ryz, owoce i panujesz nad skokami cukru we krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kobiece ja mialam ten problem w ciazy i pomagalo mi lykanie lyzki otrab - najlepsze sa te ze sliwkami suszonymi- ty mozesz zaczac od 2 lyzek. A na zgage sa najlepsze produkty zasadotworcze np pomidory, buraki- tu masz tabelke http://www.waszak.pl/rownowazniki.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny sprawdzcie czy nie macie tego Candida Albicans ( nazwa polska - Bielnik Biały ) jest drożdżakiem rozmnażającym się w ciele żywiciela. Chociaż ten przerost rozpoczyna się w jelitach, to może rozprzestrzenić się we wszystkich narządach wewnętrznych i rozpoznawany jest jako drożdżyca systemowa albo ,, zespół candida\". Te drożdże znajdują się w naturalnych warunkach, w niewielkiej ilości w jelitach ale stają się patologicznymi kiedy zmieniają swoją formę wypuszczając strzępki grzybni, prowadząc do perforacji ściany jelita i rozrostu w całym organizmie. Powoduje to, że ściana jelita staje się nieszczelna i dzięki temu ułatwia toksynom na przedostanie ich się do krwioobiegu co prowadzi do niewydolności systemu immunologicznego i powoduje pojawienie się szerokiego wachlarza symptomów chorobowych. Objawy chorobowe związane z Candida Alergie pokarmowe; zespół jelita drażliwego: biegunka, zaparcie, wzdęcia i stany skurczowe żołądka; wiele problemów ginekologicznych: powtarzające się infekcje grzybicze (wykwity i świąd), zapalenie gruczołu Bartolina, gruczolistość, cysty i zapalenie błony śluzowej macicy; zapalenie pęcherza moczowego i infekcje nerek; choroby skóry : egzema, przyłuszczyca, łuszczyca, trądzik, grzybicze zapalenie paznokci, stopa atlety; problemy układu oddechowego: astma, zapalenie oskrzeli; zaburzenia trawienia i nałogi: alkoholizm, bulimia; ze strony ośrodkowego układu nerwowego : depresja, niepokój, zespół przewlekłego zmęczenia, bóle głowy, neuralgie, zaburzenia pamięci; problemy laryngologiczne - zapalenia uszu, problemy w funkcjonowaniu tarczycy, bóle mięśniowe i zapalenie tkanki łącznej. caly artykul tu-http://www.5xlclub.pl/viewtopic.php?p=24580&sid=7f612884ab75f0bf050181cd2993e326

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kobiece -od jaj miesa ryb ryzu itd dlatego ja na atkinsie pije sok pomidorowy i lykam zasadowe pierwiastki ,,Kwasica metaboliczna jest typowym zjawiskiem występującym u ludzi w społeczeństwach wysokouprzemysłowionych, preferujących w diecie produkty kwasotwórcze jak: mięso, jaja, produkty z białej mąki, cukier, słodkie napoje gazowane, kawę itp. Okolo 60% naszej diety powinny stanowić produkty zasadotwórcze, a pozostałe 40% kwasotwórcze. Dieta ludzi chorych powinna zawierać 80% składników zasadotwórczych i 20% kawsotwórczych.\'\' ponadto widzialam program o ludziach stosujacych dietke zasadowa i bardzo dobrze wplywa to na humor w tabelce nie ma bananow a tez sa zasadowe najlatwiej to chyba pic ten sok pomidorowy- szklanka rownowazy 5 jaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam zespol tego jelita- probowalam unikac rzaczy wzdymajacych i zero efektow . za to na atkinsie wyrazna poprawa - bo brakuje cukru bialej gadzinie :) kiedys na sniadanko jadlam zawsze drozdzowke wiec co sie dziwic. teraz jestem po antybiotyku wiec lykam kapsulki z bakteriami. Sa takie fajne witaminki Bion 3 od razu z tymi bakteriami. Oczywiscie aktiwia tez dobra ale najlepsza ta naturalna- do tego dorzuc otreby i jedz na czczo. Efekty powinny byc szybko. Tylko ze jak tak dlugo masz problem to mozesz kupic czopki glicerynowe zeby nie czuc sie jak podczas porodu. Pani w aptece mi powiedziala ze czopki lepsze od xenny bo tak nie uzalezniaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... może i ja mam tylko se nie zdaje sprawy jak u mnie wystepuja takie zaparcia .... soku pomidorowego nie lubie :( a zmuszac się do niego nie chce.... ale za to zrobiłam se sałtke pomidor - z mozarellą i jedno jajko więc mało kcal i W a do tego nie powinno byc zgagi... ech oby.... kurcze gdzie zrobic badania na tego polskiego bielika!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech a co do wczorjaszego dnia - to tak ładnie mi szło...aż do pewnego momentu ... od mamusi dostałm chłwę z bakaliami i ją zjadłam.... tak mnie kusiła aż w końcu wylądowała u mnie w brzuchu.... ale dobrze że juz jejnie ma to mnie chociaz nie będzie kusić i będe se stosowac dietkę... Wogóle prubnbuje unikac trzymania słodyczy w domu... lec od mamusi jeszcze leżą żelki nim2 , 2 gorzkie czekolady i sterta przepysznych cukierków DAIM - a to co najgorsze mój chłop tego nie lubi i nie je.. więc czeka to na mnie :( może schowam gdzies do jakiejś szafki i zapomne otym a zostawie na napad słodyczy jedna czrną czekoladę.... może uda mi sie zapomnieć... ech :( Wymyśliłam se wczorja że będe pić jescze gorzkie kako z melekiem zaprawiane frutkoza.... jak będe miała ochote na coś słodkiego... ech już mnie łapie zgaga - penie od śniadnia tłuszczowego ... zjadłam białą kiełbasę... kurcze chyba rzeczywiście będę musiała zakupic se ten sok pomidorowy... albo jeśc więcej pomidorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czarodziejkę im nas więcej tym weselej Viki jestem pod wrażeniem twojej wiedzy.Orientujesz się może czy na atkinsie można jeść ogorki konserwowe i paprykę czerwoną konserwową? Bo raczej czytam o ogorkach kiszonych a tych nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha jeśli chodzi o zgagę to spróbuj zjeść trochę migdałów wie że to pomaga.Viki jak robisz ten cammembert z sezamem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×