Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosia TTT

Endometrioza Diphereline analogi

Polecane posty

Gość optymistkaaaaaaaaa
endometrioza wrocila do mnie po 10 latach, ale w tym czasie stosujowalam diete, bez kafeiny, bez cukru, naturalne produkty i bez miesne no i bez pszenicy, nie wiem czy to mialo wplyw, mozliwe. Wiem,ze na torbiele endometrialne dobre sa chinskie ziola i akupunktura. Znajoma pila te ziola i znikla jej torbiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość end.okobieta
ja od 3 dni wiem, ze mam endometriozę w bliźnie po cc. Jest mała, kuleczka nie większa niż groszek i boli nieznacznie- powiedziałabym, ze dokucza. Biorę tabletki antykoncepcyjne i mam już dziecko, wiecej nie zamierzam. Lekarz powiedział, ze może się powiększać, a wtedy będzie trzeba wyciać, ale ja mam nadzieję, że ona sobie taka będzie jak teraz i nie myśle ani o lekach ani o cieciu... ale tak naprawdę nie wiem co mnie czeka, jaka jest szansa, ze endo się nie powiększy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymistkaaaaaaaaa
z kazdym jest inaczej, ja mam nadzieje, ze uda sie pozbyc bolu bez operacji, w sumie to za tydzien mam umowiona wizyte na usg takze zobacze co powiedza, lekarz mowil, ze mozna brac leki, nie trzeba operowac jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość end.okobieta
Tak,tylko o tych lekach to czytałam że mają dużo niemiłych powikłąń i lepiej zabieg- poboli ale spora szansa na wyleczenie, a przynajmniej na dłuższą przerwe... Ja akurat mam tuż pod skórą, w bliźnie więc chyba nie jest groźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymistkaaaaaaaaa
ja przeszlam 2 operacje endo, wlasnie ostatnia 10 lat temu, nie wiem czy moze w bliznie sie teraz zagniezdzila bo od prawie 4 tygodni mam bole podbrzusza przechodzace na prawa strone, dziwne jest to, ze bole zawsze zaczynaja sie nad ranem no i trwaja okolo 6 godzin, potem pzrechodza i jest ok, bylam u lekarza, zrobilam wyniki i jest ok, takze moze byc torbiel mysle... Tak, masz racje rozne reakcje organizmu sa na leki, ja jak juz dostane diagnoze na 100% to pojde najpierw na akupunkture i zalatwie sobie chinskie ziola, sprobuje najpierw tym sposobem, jak zawidzie to zawsze albo operacja albo te leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymistkaaaaaaaaa
Mam juz diagnoze i chyba na 100%, jednak to endometrioza, torbiele na obu jajnikach przy czym na jednym jest bardzo duzy bo 8cm na 6cm, na drugi tydzien umowilam sie na akupunkture, zobacze jak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek1981,,
A czy któraś z Was miała endo na pęcherzu moczowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezpłatne porady medyczne
Witam i zapraszam do odwiedzenia portalu medycznego http://porady-medyczne.com.pl Znajdziesz tam interesujące i napisane zrozumiałym dla pacjenta językiem artykuły z różnych dziedzin medycyny, a także porady ekspertów - lekarza i farmaceuty. Polecam artykuł o endometriozie - o tym, czym właściwie jest endometrioza, co to dla kobiety oznacza i jakie są nowoczesne metody leczenia. http://porady-medyczne.com.pl/artykul.php?id=33 a także, artykuł dotyczący nietypowych objawów bólowych, które mogą być spowodowane występowaniem endometriozy. http://porady-medyczne.com.pl/okiem_eksperta.php?id=24 Czym jest endometrioza, jak wpływa na możliwość zajścia w ciążę, a także czy zwiększa ryzyko raka - te i inne informacje znajdziesz na naszym forum. Jeśli masz wątpliwości, chcesz o coś zapytać, masz kłopoty ze zdrowiem lub wyniki których nie rozumiesz... odwiedź nas i zadaj pytanie lekarzowi albo farmaceucie Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggss
Mam takie pytanie gdzie można zdobys te chińskie zioła?? ja też jestem po operacji i teraz mam rozpocząć leczenie i bardzo się boję bo mam dopiero 20 lat i jak wiadomo chce miec dzieci a chłopa jak na razie nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja również miałam operację na torbiel endometrialną, była na dwóch jajnikach, ale lekarz nie przepisał mi leków, czy wszystkie dostawałyście leki po operacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Czy tutaj jeszcze ktoś pisze o endo?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas badań powinno sie iec osobe bliską by widziala czy nie dochodzi do zakazenia pochwy.Bo rekawiczki chronia Tylko lekarza nie pacjenta dotyka czegos w gabinecie po załozeniu rękawiczek i wkłada do pochwy zakazając ją.Leżac nie widzimy co robi ginekolog a osoba bliska wszystko widzi jamam meża zawsze a mamy Prawo do obecności nawet w szpitalu podczas zabiegow i badań ust 2008 art 21 Prawo pacjenta.Wiele poles jest zacofanych i wstydzi sie męża a ginekologa nie ciemnota!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę specyfiki nieszkodliwe u O.Bonifratrzy i są bardzo skuteczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie dziewczyny,ja nie mogę brać hormonów,napiszcie proszę co stosujecie,plecy mnie strasznie bolą nawet rano po przebudzeniu.Nie wspomnę jak się czuję podczas miesiączki,czuję się jak babuleńka:(Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus225
KOchane dziewczyny, u mnie zaczęło się po odstawieniu antykoncepcji i nieudanych próbach zajścia. W szóstym miesiącu od odstawienia pojawiły się koszmarne bóle do tego zastój w nerce i wodonercze. Teraz czeka mnie laparo, jestem po dwóch zabiegach urologicznych udrażniających moczowód ale zastój i tak się pojawia, bo torbiel endo rośnie i uciska...tragedia. Nie wierzcie że endo da się wyleczyć, bo się nie da. To choroba przewlekła , którą można tylko okresowo wyciszyć ot i cała strategia ginekologów. Choroba i tak wraca, ja tez nie pozwoliłam katować się menopauzą i Danazolem, po co? jaki tego sens? Mam 33 lata i chcę mieć drugie dziecko. Używam teraz Nuvaring który znacznie mi osłabił objawy choć torbiele nie zniknęły. Zobaczymy. Życzę Wam siły i powodzenia...bo będzie nam wszystkim potrzebne. Uwaga do pytających - owszem torbiel endo może zezłośliwieć więc lepiej się jej pozbyć. Moje CA 125 wzrosło już pięciokrotnie z powodu torbieli. Jak możecie to usuwajcie bo nie ma co kusić losu. I nadal nie pojmuję dlaczego u nas leki do leczenia endo są tak koszmarnie drogie, ze większości kobiet nie stać na ich stosowanie. To paranoja jakaś.Ale to już moje własne przemyślenia. Mam to szczęście że moja mama jest lekarzem z wieloletnim stażem i to ona mi wiele pomogła, bo gdyby nie to, to zapewne teraz miałabym menopauzę bo jakimś badziewiastym analogu i tyle, a za pół roku od nowa walka....Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drinmarciso1975imsid
no widze,ze troche nas jest,fajnie byloby rozwinac dyskusje i podzielic sie doswiadczeniem Jasne http://www.daate.eu/d9an

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wczoraj dostałam pierwszy zastrzyk jestem 3 mieisące po usunięcie kawałka jelita grubego jajowodu jajnika Cały czas od operacji mam bóle zrobiłam więc usg z wlewką okazało się że została mała endo 1 cm na jelicie i to tak boli nie usuneli wszystkiego bRAŁAM DUPHASTON I NAWET JUŻ ZACZEŁAM CZUĆ SIĘ LEPIEJ BÓLE PO MALUTKU ZACZYNAŁY USTĘPOWAĆ i przepisano mi diphereline Dostałam okres , a wczoraj 1 zastrzyk Dzisiaj bóle brzucha wróciły dośc mocno i w dodatku boli mnie głowa , ale mam nadzieje że dam rade Jestem starszą osobą już 50 lat więc powinnam już przekwitnąć . Szukam osób które powiedza mi czy ten lek spowodował że przeszedł wam ból.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, posiadam Diphereline 0,1 - 5 ampułek po skończonej kuracji z datą do 4/2018. Oddam potrzebującej osobie. Proszę tylko o pokrycie kosztów wysyłki lub odbiór osobisty - Katowice. Kontakt: VukoDrakainen@aol.com lub 604188032

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×