Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosia TTT

Endometrioza Diphereline analogi

Polecane posty

Twoj lekarz ma rację że z endometriozą mozna normalnie życ pod warunkiem że jest prawidłowo leczona .Ja jestem własnie na takim etapie chorobę mam "uspioną " od roku nie postępuje .Jestem pod stałą kontrolą lekarza bo endo może zaatakowac w każdej chwili .Ta choroba jest dziwna ,wszystkie leki jakimi jestesmy leczone tak naprawdę nieleczą endo tylko wywołują czasową remisję , wszystko z czasem wraca nawet po zabiegu chirurgicznym. Ja mialam nawrót choroby już w pól roku po operacji w postaci 6 cm torbieli . Wogóle początkimojej choroby to byl koszmar "walka z wiatrakami". Operacje leczenia i nawroty ,mialam dosc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankag
witam wszystkie dziewczyny ja jestem kilka dni po laparoskopii, na kt.byłam skierowana ze wzgledu na nieprawidłowy wynik hsg (staramy sie z mężem od roku o dzidziusia, mam pcos); okazało sie jednak ze jajowody sa drożne, natomiast miałam liczne ale drobne skupiska endometriozy, zrosty w okolicy pęcherza i jelit; żadnych torbieli nie mam; co mogli to usunęli a teraz mam brac przez 3 msc zastrzyki diphereline; lekarz tłumaczył ze dobrze zaleczaja endo i bardzo duzo kobiet po ich odstawieniu zachodzi w ciążę; staram sie byc dobrej mysli, w moim otoczeniu znam osoby chore na endo, kt.maja swoje ukochane pociechy co do dobrego lekarza w byd.to polecam dr Ludwikowskiego, który specjalizyje sie w niepłodności, ale niestety przyjmuje prywatnie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alisz
hej dziewczyny.z waszych wypowiedzi wynika,ze wszystkie jestescie po laparoskopii,ja niestety mialam operacje klasyczna.po usunieciu torbiela okazalo sie ze mam male ognisko endo na pecherzu.dostalam dipherelinke.juz jestem po drugim zastrzyku jeszcze 4 zostaly,ale po tych wypowiedziach zastanawiam sie czy jest sens dalszego faszerowania sie ta chemia,ktora nie przynosi oczekiwanych skutkow...no i nie ukrywam,ze te skutki uboczne mnie przerazaja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imke
dziewczyny proszę napiszcie jak wasze wrażenia po operacjach, bo ja najprawdopodobniej będę miała i boję się jak diabli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiula136
Witam, ja właśnie miałam operację 19.12. 2008r. w Lubiniew Feminie, byłam pod całkowitą narkozą, a ból brzucha trwał zaledwie 4-5 dni po operacji. Trzeba się poddać, a co będzie później, zobaczymy. Ja mam brać diphereline S.R. 3,75 przez 3 najbliższe miesiące. Jestem już po pierwszym zastrzyku. Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka1
Cześć Dziewczyny! Dziś dostałam zastrzyk w dupsko Dophereline. Mam brać przez 3 miesiące bo moja endo jest bardzo początkowa i mam torbiel 2cm. Podobno ma zniknąć po zastrzykach a potem jakieś inne leczenie. Nie ważne jak się bedę czuć ważne żeby pomogło!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo sie tym przejmuje bo nie mam dzieci:( Napiszę za jakiś czas! Jakie polecają wam metod po analogach?? czy zdarza sie że to długo nie wraca?? Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmina
Ja jestem po laparotomii dwa lata temu a teraz w grudniu miałam laparoskopię w CZMP w Łodzi w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Endoskopowej, operacja wykonana super i opieka w klinice tez super. Mam Endometriozę IV stopnia i wodniaki, miałam dużo szczęścia, bo trafiłam do gabinetu dobrego doktora, który dobrze mnie pokierował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa K.
Czesc dziewczyny. Przeczytalam z ciekawoscia wszystkie teksty na temat tej choroby.Jestem juz 45 letnia kobieta i od 27 lat choruje na Endometrioze. W wieku 18 lat z powodu zaawansowania choroby wycieto mi prawy jajnik z jajowodem. Moja rozpacz, byla ogromna ,bo balam sie ze nie bede mogla miec dzieci. Faktem jest ze byly klopoty, ale na szczescie mam 3. /25, 20 i 12 lat/. Nigdy nie stosowalam zadnej antykoncepcjii... . Cysty pojawiaja sie u mnie bardzo czesto i byly juz 6-krotnie usuwane laparoskopowo. W obecnej chwili kontroluje tylko ich wielkosc i czy nie ma zmian. Tak, ze dziewczyny glowa do gory, najwazniejsze aby byc pod stala opieka dobrego lekarza i nie tracic nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1404
Witam serdecznie mam również stwierdzoną endometriozę, nie wiem jednak jakiego stopnia. Mam brać Diphereline sr przez pół roku, nie nadaję się na laparoskopię-jestem za gruba... Mam 2 dzieci i nie zamierzam mieć więcej, nie mam żadnych cyst, jedynie mięśniakowatą macicę. Proszę Irminę o podanie mi namiarów na lekarza , o którym pisze. Pozdrawiam Ania Łódź anna.galusinska@epf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1975
Witam Was!! W lipcu zeszłego roku dostałam skierowanie na laparoskopie z podejrzeniem o endo. Skonczyło sie na zawykłej operacjii bo zrosty były trudno dostepne, usuneli mi tez dwie torbiele z jajnikow. Nastepnie przez 5 miesiecy brałam Diphereline teraz jestem na mercilonie. Podczas brania analogu miałam prawie wszystkie wszystkie skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1975
Poszukuje dobrego specjalisty od endo w rejonach Piły i Wałcza. Zna ktos może kogos godnego polecenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiula 136
Witam wszystkich!!! Proszę napiszcie mi, czy to normalne, że od ostatniego zastrzyku Diphereline minęły 2 miesiące, a ja nadal nie mam miesiączki!!! Czy podczas kuracji tym lekiem można zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spona86
Do Kasiuli 136 Tak to normalne.Właśnie jestem po 3 zastrzyku lekarz powiedział mi że im dłużej nie będę miała okresu tym lepiej wtedy właśnie nasza endo jest leczona. W czasie brania jej nie możesz zajść w ciążę ale po miesiącu od odstawienia jej tak. Moja historia jest taka: miałam bolesne miesiączki i tylko to. W listopadzie 2006 zostałam zoperowana z powodu torbieli w bad hito wyszło że to jest edno. Dostałam Yasmin ......niestety po 1,5 roku torbiel odrosła ;( miałam wykonane bas Ca 125 wynik był 133. Brałam danazol po nim czułam się koszmarnie w dawce największej 5x200mg miałam dalej krwaiwenie .......Lekarz zaproponował mi Dipfereline ....czuję się po niej dobrze. Mam pytanie dziewczyny które ją brały po jakim czasie udało się wam zajść .....Cholernie się boję ,że nigdy nie uściskam mojego maleństwa....niech któraś doda mi nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spona86 Ja tez mam endo w 2001 miałam usunięty prawy jajnik, i już w 2003 zaszłam w ciązę. Moje dziecko ma już 6 lat. Bedzie dobrze Ja wtedy brałam duphaston końską dawke i po odstawieniu jakoś pół roku po udało się nam! Najważnijsze to byc pod stałą opieką lekarską U mnie po porodzie endo została zignorowana przez ginekologów i niestety miesiąc temu usunięty mi mieśniaki na macicy i 1/3 ostatniego jajnika - a groziło mi usuniecie wszytstkiego. Na szczeście mam super lekarza! Teraz jestem na zoladexie - przyjełam pierwszą dawke jeszcze 5 mnie czeka. Później jak pisłay poprzedniczki od 3 do 6 miesiecy i wraca mi płodnośc o ile mój jajniczek ;) jest go jeszcze mniej podejmie funkcje rozrodcze!! Wierzę że tak bedzie! Ty tez uwierz nastaw się pozytywnie to połowa sukcesu! Niestety musimy nauczyć się z tym żyć. Kontrolujmy siebie ale i swoich lekarzy mi wcześniejsi przepisywali tyko coraz silniejsze leki przeciwbólowe bo przeciez wg \"nich z endometriozą mozna normalnie zyc Prosze Pani...\" Można tylko jak Połowa sukcesu to dobry lekarz, który nie zlekceważy niczego A Ty jak widać jesteś pod dobra opiekż Trzymaj sie dzielnie i myśl pozytywnie ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spona86
do gabi33 Dzięki:* za słówka które podniosły mnie na duchu buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co Jak bedziesz chciała pogadać zaglądaj tu - niezbyt aktywne to forum jak na razie ;) Dziewczyny obudźcie się razem będzie nam łatwiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmina
ja jestem po 4 zastrzykach Diphereliny ( druga operacja na endometriozę IV stopnia i wodniaki), podczas brania zastrzyków poza uderzeniami gorąca nic więcej sie nie działo i nie bójcie sie tych analogów, teraz czekam na miesiączkę i zobacze jak bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmina
jeśli chodzi o lekarza z Kliniki Endoskopowej w Łodzi w CZMP to polecam dr. Augustyniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarmina a jak wyglądała Twoja operacja na endometrioze tzn miałaś laparoskopowo usunięte tyko ogniska i zrosty czy tez cześć przydatków i w grę wchodziła laparotomia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmina
pierwsza operację miałam laparotomię a drugą laparoskopowo, mam usuniętą jedna stronę, druga po plastyce z zachowaniem skrawka jajnika do podtrzymania funkcji, oprócz tego plastyke przegrody odbytniczo-macicznej, i plastyke pęcherza, który endomerioza zniszcyła powaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarmina a możesz powiedzieć cos więcej ile masz lat i jak się czujesz? co przyjmujesz? Ja podobnie mm jedynie od dwóch miesięcy 2/3 jajnika tylko przyjmuję zoladex na razie przyjęłam 1 dawkę Mam brać przez pól roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmina
mam 33 lata i na endo choruję 7 lat, brałam dipherelinę, 4 zastrzyki, po odstawieniu po 3 miesiacach dostałam miesiaczkę, było nieźle, ale dzis mam juz 11 dzien cyklu i zaczyna mnie boleć mój skrawek jajnika, a więc zaczynam miec obawy co do skutków leczenia tymi drogimi zastrzykami. Mój nallepszy czas to czas brania analogów, mogłam sie cieszyc ta letkościa brzucha, po niedzieli wybiore sie do mojego ginekologa na kontrol, a jak bedzie dalej to czas pokaże, ale boję się że to może powrócić,...... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarmina ja tez jestem w Twoim wieku, endo stwierdzone zostało u mnie w 2001 roku ale objawy odczuwam prawie od 17 r.ż. mam jedno dziecko staramy się o drugie. Teraz przyjmuje zoladex i po półrocznej kuracji mamy próbować ;) Mam nadzieje że nam się uda. a jak jest u Ciebie z macierzyństwem? Czy Twoje leki też sa tak drogie ja za swoją miesięczną dawke płacę 340 zł - przy chorobie przewlekłej płaciłabym tyko 3,40zł niestety endometrioza sie nie kwalifikuje, jest jakieś wyjście? Trzymaj się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmina
tak moje leki też 340 zł za jeden zastrzyk, ale jeśli masz kogos chorego na prostate to moze ci wziąść recepte na siebie i będziesz miała ten lek za darmo, ja pisałm nawet do NFZ drowia, ale odpowiedź była na nie- jeśli chodzi o endo, jeśli chodzi o moje plany z macierzyństwm to ja już nie wierzę w możliwość zajścia w ciążę i staram się o tym nie myśleć, marzę tylko o tym aby móc normalnie funkcjonować i jak najdłużej uchronić sie od kolejnej operacji, bo teraz to już mi dużo nie zostało do usuniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarmina dzięki za radę może uda mi się coś zaoszczędzić! Patrze że jedziemy podobnie na tym samym wózku, szkoda że to nie pocieszające. Ja tez boję sie o kolejne ataki endo. Zostały mi jeszcze 4 dawki zoladexu...co później? zobaczymy Trzymaj się ciepło i zdrowo! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze pomóżcie mi kobietki już zakończyłam kurację analogami /Lucrin Depot 3 dawki/ I jestem 6 tyg. po ostatniej dawce czuję sie nadal okropnie chyba gorzej niż przy braniu zastrzyków!!! Dziś o mało nie zemdlałam, uderzenia gorąca i nadpotliwosć w nocy są nie do wytrzymania!!! Czy mam skonsultowac mój stan u lekarza?? Czy Wy też to miałyście ile to jeszcze potrwa zanim usunę z organizmu lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tera31
witam dziewczyny!ja tez mam endom i jestem po 2 laparoskopiach.teraz 3tyg temu miałam drugą/teraz nie mam okresu ile się może spóżnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tera31
napiszcie cos!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×