Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosia TTT

Endometrioza Diphereline analogi

Polecane posty

Gość tera31
co tu nikogo nie ma??????????halo dziewczyny???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.Endometrioza.Aid.pl
Taki zabieg jak laparoskopia może zaburzyć naturalny cykl miesiączkowy, więc ja bym się nie martwiła 3 tygodniami... Byłaś na kontroli po zabiegu? Bierzesz jakieś leki? Jeśli chcesz pogadać, zajrzyj na: http://www.endometrioza.aid.pl/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spona86
Dziewczyny ja jestem załamana.....same wiecie że chyba nikt nas tak dobrze nie rozumie jak inne kobiety z endo.Pisałam Wam już swoja historię. Skończyłam brać 3 dawki diphereline miałam pierwszą miesiączkę nawet nie wiecie jaka byłam zawiedziona myślałam że zwariuję .....Poszłam do lekarza ten kazał mi się starać 3 miesiące i znowu się pokazać jak nie zajdę w ciążę do pół roku będę miała kolejną laparo. A do tego wszystkiego jak miałam cykl śluz ani razu nie był właściwy .....jeszcze kurcze jakieś durne wróżby z obrączki które mówią ze nie będę miała dziecko teściowa mnie dobiła i mówi że te wróżby się sprawdzają ....Pomóżcie. Moze wiecie jak polepszyć sluz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszy na śluz jest oeparol albo inne kapsułki z wiesiołkiem brane od początku cyklu do jego połowy, sprawdziłam na sobie, działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmina
ale ten oeparol jak łykałaś jedna kapsułkę dziennie? czy po tym leku też jest lepsze nawilżenie? prosze o dpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spona86
Hej dziewczyny! Dzięki wiesiołek już biorę chyba nie zaszkodzi. Mam pytanie do tych które brały diphereline: czy po 1 miesiączce reszte miesiączek miałyście regularnie ? bo ja mam już 31 dzień cyklu miesiączki brak...a temp 37.5 w pochwie no i strasznie przemęczona jakaś jestem tylko bym spała.A nie chcę robić testu bo się boję już tyle razy wcześniej robilam i nadzieje umierały że teraz nie chcę robić więc dajcie znać jak z tą regularnością było pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k87
ja mam prawie 22lata w lipcu tego roku miałam laparatomię i usunięto mi prawy jajnik moja torbiel miała 9cm(endometrioza externa), nie mineło dwa misiące kiedy poszłam do ginekologa okazało się że mam kolejną torbiel 4cm, lekarz przepisał mi diphereline SR 3,75. Czekam na leki bo muszę je zamówic nie ma ich od ręki w aptekach. Czytałam o skutkach ubocznych ale wydaję mi się, że zdrowie jest wazniejsze niz te wybuchy gorąca czy nawet kilka dodatkowych kilogramów. Te leki muszę brac 6miesiące i lekarz pwoeidział ze kiedy przestane je brać powinnam zajśc w ciążę, bo poźniej może byc już za późno. Zresztą nie powiedziane jest że po analogach od razu zajdę w ciążę, ale przynajmniej lekarz jest szczery i mówi jak jest, nie owija w bawełne jak inni u których byłam. Na poczatku lekarze mi też proponowali laparoskopię ale na całe szczęście nie zgodziłam, bo torbiel mogłaby się rozlac a wtedy zaatakowane miałabym wszytsko i wtedyto sa olbrzymie proeblemy. Wiadomo blizny sa mniejsze ale po laparatomii blizna jest około 10cm ale jest tak nisko ze nie wystaje spod bielizny. pozdrawiam wszystkie panie z endometriozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdkaa
witajcie! Widze ,ze niektóre z Was mają podobny problem co i ja :(( tzn jestem ostatniu miesiąc na zoladexie i boję się pierwszej miesiączki! Nie mam pojęcia ,czy tabletki antykoncepcyjne kóre mam brać tzn Yaz nadal będą mnie chroniły przed rozprzestrzenieniem się tej paskudnej choroby? Dodam ,ze u mnie chorobę rozpoznano bardzo późno mam wycięte dwa jajowody zostało i 1/2 jajnika! .Poza tym mam 38 lat,więc nie wiem czy mam szansę zajścia w ciążę :(( Bardzo chciałabym mieć z Wami tzn kobitkami o podobnejsytuacji kontakt??? Wiedze ,ze mała00 i kilka innych kobitek jest w podobnej sytuacji ,więc proszę piszcie do mnie ,będę wdzięczna jak coś napiszecie jak Wt sobie radzicie w tej sytuacji??? pozdrawiam gorąco wszystkie endokobitki papa Bea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarap
to jest okropna choroba trzeba ja leczyc jak sie da mnie juz ona dobija mam ja wszedzie magnez z witamina b6 i cynk pomaga i wogle jest wskazane to lykac jak sie je tabletki anty bo one to wyplukuja z organizmu z tad bole glowy ,stany napiecia itd ja mysle o depo proverze czy ktos stosowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spona86
Hej. Słuchajcie tak jak pisałam w II cyklu po dipherelinie miesiaczka spóźniła mi się tydzień a teraz już 8 dni. Powiem tak ja nie wiem czy te paskudztwa są takie dobre ....one tak naprawdę nas rozregulowują ....Co do zajścia w ciążę ja już nie wierzę a to że zajdę ....Co do tab anty to ja brałam yasmin i po 1,5 roku po operacji była wznowa na 4 cm ....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o pomoc...
Skończyłam 30 lat. Od kilku miesięcy (prawie rok) odczuwam ciągłe bóle podbrzusza, o takim charakterze jak bóle miesiączkowe. Bóle są w różnym nasileniu: od lekko bolesnego napięcia do tak silnych, że bardzo utrudniają normalną aktywność. Do tego dochodzą skąpe miesiączki, prawie tylko plamienia (wcześniej miałam normalny okres), co mi nie pasuje do objawów endometriozy. Poza tym wydłużyły się cykle: np. teraz jest 41 d.c. i dopiero odnotowałam skok temperatury, czyli że owulacja się odbyła (umiem obserwować płodność), więc okres dostanę za jakieś 10-12 dni. Od kilku miesięcy właściwie dzień bez bólu to jest święto (a nigdy już nie jest tak, że w ogóle nie odczuwam żadnych sensacji ze strony podbrzusza). Dodam może też, że przy bólach podbrzusza często odczuwam bóle mięśni i stawów nóg. Dwa lata temu przeszłam też poronienie. Miewam też dolegliwości ze strony układu moczowego: zapalenia pęcherza (lub cewki moczowej, nie wiem), częste siusianie. Lekarz mnie olał. Wybieram się do innego ginekologa, przyjaciela rodziny, więc może pomoże, ale to dopiero za parę miesięcy, poniewaz obecnie jestem daleko. Ten lekarz zrobił USG, niczego nie zobaczył i stwierdził, że ginekologicznie wszystko jest w porządku i że powinnam szukać przyczyny ze strony innych układów. Wiem, że to bzdura, bo dokładnie wiem, jaki rodzaj bólu odczuwam, poza tym nie uważam za normalne tych skąpych miesiączek i zmian w cyklu. Czy mimo skąpych krwawień to może być endometrioza? Czy też skąpy okres wyklucza tę chorobę i powinnam szukac gdzie indziej? Ale gdzie? Myślałam, że to powinien wiedzieć lekarz, ale widocznie szukanie przyczyn dolegliwości należy do pacjenta :O Możecie doradzić, jakie badania powinnam zrobić? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spona86
cześć zacznę od dobrej nowiny .....zrobiłam dziś test ciążowy i jest POZYTYWNY @ :D co do proszę o pomoc. A więc tak po pierwsze zrób sobie cytologię i badanie markeru Ca125 to jest marker nowotworu jajnika lub jak my endometryczki wolimy marker endometriozy to da Ci pewność czy masz endo. W polsce prywatnie kosztuje ono 30 zł . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spona86
Cześć dziewczyny mam pytanie: może któraś z was brała luteinę do pochwową i coś jej zostało chętnie odkupię.Jestem w 5 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spona86
no nic dziewczyny moje dzieciątko obumarło w 8 tyg nosiłam je martwe 3 tyg. jestem ciekawa kiedy znowu się uda....boję się pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klonek
Tak bardzo mi przykro. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka8155
cześć dziewczyny brałam Diphereline przez dwa miesiące strasznie żlę się czułam po tych zastrzykach i chciałam się zapytać kiedy powinnam dostać miesiączkę .Leczenie zostało przerwane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenisko
do "proszę o pomoc" moja sytuacja jest bardzo podobna do Twojej. Przez lata żadnych dolegliwości (regularne, bezbolesne i nieobfite miesiączki), potem ciąża zakończona poronieniem w 21 tyg. Potem przez 4 m-ce rózne dolegliwości (ból pleców,brzucha, głowy, mięśni, problemy z przemianą materii). Ca 125 w normie, na szczęście lekarz zdecydował o laparoskopii.Okazało się, że miałam ogniska w zatoce douglasa, torbiel na jajniku(mała, niewidoczną na usg) i krew w otrzewnej(w szpitalu dziwili się, że żyłam;P).Obecnie leczenie zoladexem)(źle to wprawdzie znoszę), który ma być zmieniony na depo proverę. Zatem poproś o skierowanie na laparoskopię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka8155
powiem ci tak ja juz miałam laparoskopie bo przez dwa lata meczyłam sie z brzuchem ciagle zapalenie przydatków i w koncu wysłali mnie własnie na tą laparoskopię okazało się że mam endometrioze i dlatego brałam te zastrzyki ale one mi nic nie pomogły jak miałam bolesne miesiączki tak mam do tej pory i strasznie boli mnie brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaKir
Witam:) Jestem studentką III roku Położnictwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Piszę pracę na temat „Wpływ endometriozy na płodność kobiety”. Proszę was bardzo o pomoc czyli o wypełnienie ankiety, która jest mi bardzo potrzebna do napisania pracy. Ankieta jest anonimowa. Ankieta skierowana jest przede wszystkim do kobiet mających dzieci, bądź starających się o potomstwo, które chorują bądź chorowały na endometriozę. Bardzo proszę was o pomoc. Z góry dziękuję :) Oto link do ankiety: www.wbadanie.pl/ankieta/217598695/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlupup
Ja nie chorowałam i mam nadzieję, że nie choruję...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwaliowy zawrót głowy
Naprotechnology skutecznie leczy endometrioze. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenisko
konwaliowy, Ty chyba na głowę upadłaś! Może najpierw zapoznaj się z lit. i badaniami na temat endo, a potem się wypowiadaj! Podaj mi, proszę, choć jedno wiarygodne źródło, które potwierdzi Twoją tezę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghdfsj
wylaczylam endometrioze i guza 7 cm, ca 125 wysokosci 77,17 za pomoca diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urbanka4
Mam 26 lat. Przeszłam laparoskopię rok temu i laparotomię w tym roku -7.07.2010. Lekarz nie daje mi większej szansy na ciążę, chyba że - in vitro. Mówi, że choroba jest bardzo zaawansowana (tak jak bym nie wiedziała) - Endometrioza IV stopień. Od 13.07.2010 jestem na diphereline (1 zastrzyk).Choruję od 2 lat i czasami nie mam już siły. Czy wiecie ile czasu trzeba odczekać po laparotomii, żeby rozpocząć współżycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urbanka4
Witam! Ja również walczę z endometriozą od 2 lat. Jak długo trzeba odczekać po laparotomii na rozpoczęcie współżycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISIEK77
Witam Pewnie jestem pierwszym mężczyzną ktory tu pisze. Mam problem z moją ukochaną żoną :( przez długi czas miała silne bóle miesiączkowe oraz spory dyskomfort w trakcie seksy oraz bóle po dodam ze regularnie co 6 m-cy miała wizyty u ginekologa i wszystko zawsze było OK - tak twierdził w marcu 2010 wykrył jakis mały pęcherzyk na lewym jajniku ale mowił ze nie ma się czym przejmowac ze to niegrozne i samo zniknie. 04.12.2010 zabrało mi zone pogotowie z ogromnymi bólami podbrzusza , po wnikliwych badaniach i konsultacjach wykryli endometrioze lV stopnia 7 cm torbiel na lewym jajniku . 07.12.2010 przeszło moje słońce operację laparoskopowo kiedy to usunięto torbiel oraz wiele innych ognisk choroby oraz zapisano lek DAMAZOL kuracja miała trwac 6 m-cy i ponowna operacja. I tu zaczął się koszmar lekarze, wizyty, szpitale ze o samopoczuciu mojej ukochanej nawet nie wspomnę bo to wrecz obłęd - rece opadają zaczęły sie problemy z oddawaniem kału jakies dziwne galaretowate rozwolnienia ze sladami jasno czerwonej krwi oraz ogromnymi bolami ktore cisnęły na oczy łzy.zacząłem szukac specow i Du...a Co wyszło ?! Endometrioza doprowadziła do zwłóknienia szyjki macicy oraz samej macicy, zesztywnienia części jelita - esicy 30 cm od ujscia odbytnicy - i wiele zrostow. w styczniu wydane ok 3500 zł na lekarzy z lutym kolejne 2500 zł i jaki efekt ???!!! lekarze stwierdzili ze czeka moją żonę conajmniej 2-3 operacje ( otwarte ) w ciągu 6 m-cy a co lekarz co szpital i konsylia specjalistów to inne opinie teraz zapisali jej diphereline. nie wiem juz co mam robic i jak Jej pomóc. Chciałbym zabrac mojemu aniołkowi ten ból, cierpienie i tą chorobę. może coś mi podpowiecie PROSZĘ !!! Nie mogę patrzeć jak cierpi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×