Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marttta

Ile zarabia recepcjonista w hotelu?

Polecane posty

Gość 3 gwiazdkowy - do marttty
skończyłam obsługe ruchu turystycznego,jeśli chodzi o języki znam dobrze tylko angielski, co jest wystarczejące :) u mnie na rozmowie chodziło o doswiadczenie,dyspozycyjność , a z angielskiego krótki tekst do przetłumaczenia.. moje wykształcenie nijak sie ma do hotelu, zaczynałam "od przypadku" w motelu potem przeszlam do hotelu a potem zmieniłam na kolejny :) z pieniędzmi to samo: najpierw 1100zł, potem 1500zł - koniec pierwszego a początek drugiego hotelu..,teraz 2000zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 gwiazdkowy - do marttty
a teraz odpowiedzi na Twoje pytania:) - najpierw motel,potem hotele 3 gwiazdkowe, Warszawa - na tema wykształcenia...chociaż licencjat lub w trakcie studiów, hotelarstwa nie studiowałam - angielski - dobrze - obowiązki: telefony,rezerwacje,maile,faktury,kasa..w zasadzie wszystko co dotyczy recepcji - teraz mam 12 godzinny system (2X od 7 do 19,dwa wolne, i 2X od 19 do 7) czyli 180h miesięcznie, w tym śniadania i obiady wcześniej 24 godziny pracy (mozliwość kilkugodzinnego spania) i 48 godz.wolnego czyli 240h miesięcznie, beż wyżywienia - o rozmowie napisałam wyżej i o pensji też ;) - teraz mamy dużo gości zagranicznych, wcześniej sporadycznie - spotkania umówione telefonicznie z ogłoszenia - nie pamiętam..pierwszy kilka dni a drugi coś koło miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marttta
Dziekuje Ci slicznie! Bardzo mi pomoglas;) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 gwiazdkowy
służę pomocą ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomana
na Mazurach w 4 gwiazdkowym hotelu recepcjonistka ma rękę 1600zł; dla porówniania hotel 2 gwiazkowy 900zł, hotel 3 gwiazdkowy 1100-1200zł. Praca zmianową na 12 godz. Jeden język obcy minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
na początku lekko 1000 zł potem przynajmniej 500 więcej, trzeba znać ang., niem. ale z niemcem dogadasz sie po ang., większa ilość języków zawsze oczywiście wskazana. i wystarczy, najważniejsze jest aby być obrotnym , wszystkiego można się nauczyć po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość recepcjonista
A jak jest z wynagrodzeniem... czy wszyscy recepcjoniści zarabiają w danym hotelu tyle samo? Czy różne wynagrodzenie może być tylko wtedy, gdy w umowie są różne stanowiska (np. młodszy/starszy recepcjonista)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość recepcjonista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Recepcjonista
W mieścinie gdzie mieszka 30 000 tyś osób, zarabiałem 1000zł w systemie 12 7-19 12 19-7 i dwa dni wolnego z czego jeden po nocce. Jak została nas 3 bo jeden na urlop to non stopa w pracy. Jednak bardzo lubiłem to zajęcie. Jak się dobrze "służyło" to mżna było fajne napiwki zdobyć. Jednak trzeba znać angielski i najlepiej niemiecki. Hotel 4 gwiazdkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość recepcjonista
No to całkiem ładnie jak na taka małą mieścinę... ja w mieście, gdzie jest ok 150tys. mieszkańców mam 1000zł na rękę... zero premii, zero dodatków za godziny nocne (tylko zryczałtowany dodatek nocny, który jest niczym biorąc pod uwagę ilość godzin nocnych)... No i w dodatku nie wszyscy na tym samym stanowisku mają tą samą stawkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastępca właściciela
Ja zaczynałem od recepcjonisty w 5 gwiazdkowym hotelu Grand Waynera na Hawajach i zarabiałem 500$ czyli ok 1500zł, a do tego miałem dwa dni wolnego(sobota, niedziela) i jedną nockę w czwartek. Później awansowałem i zarabiałem 800$, a po kilku latach i awansach zostałem zastępcą pod właściciela hotelu i zarabiałem 2500$. Na tym stanowisku pracowałem ok 6 lat, a później wróciłem do Polski i teraz jestem współwłaścicielem hotelu 3 gwiazdkowego na Śląsku, ile zarabiam nie zdradzę, ale recepcjoniści mają u nas 1100 złotych na rękę na dzień dobry. Znam tylko język angielski w stopniu komunikatywnym i troszeczkę niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola_23_
Dobrze jest miec wykształcenie z hotelarstwa i turystyki albo jakis kurs, ale ważne też są języki, przede wszystkim angielski - bez języków pracy na recepcji nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Nazywam sie Magda po przecztaniu waszych wypowiedzi mniej wiecej orientuje sie ile moze zarobic recepcjonista w hotelu w Polsce. Mieszkam w Wielkiej Brytani i pracuje w hotelu jako kelnetka. W nastepnym roku planuje wrocic do polski chcialabym sie dowiedziec jakie mam szanse dostania sie na to stanowisko pod koniec nastepnego roku szkolnego bede posiadac Intro Diploma in Travel, tourism and Hospitality First Diploma in Travel and Tourism oba Dyplomy ukonczone na ocene Distinction tj \\\"6\\\" Praktyka w hotelu w recepcji umiejetnosci takie jak: -communication skills -it skills -problem solving -working with others -customer service -bussines skills i wiele innych wszystkie zaliczone na ocene \\\"6\\\" Bardzo dobra znajomosc jezyka angielskiego podstawy jezyka Hiszpanskiego oraz niemieckiego Jak myslicie jakie mam szanse? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vegetta
Nie wracaj...... z tymi umijętnościami nigdzie pracy nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyt (calkiem serio) Ile moze zarabiac recepcjonista w Shanghai-u w Chinach - hotel *** , znajomosc angielskiego? Pyt z gatunku ciekawosci, ale wazne dla mnie. CHodzi mi bardziej o rzad wielkosci niz o dokladna kwote (moze byc w juanach lub dolarach, nvm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaskoczona..........
znajoma pracuje na recepcji hotelu 4 gwiazdki na początek dostała 2000 netto. Dziewczyna 20 lat po liceum pierwsza praca, angielski bardzo kiepski, nie umie zdania sklecić. Jest bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rggssg
a moja znajoma wlasnie dostala prace w 3 gwiazdkowym hotelu w warszawie na recepcji,zarobki 2000 netto,angielskiego nie zna i podobno sie nudzi,jest szczesliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedhrt
w hotelu we Wrocławiu kelnerka musi znać 3 języki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość recepcjonistka
Pracę znajdziesz ale za marne grosze :) Wykształcenie i umiejętności moga podnieść Ci wynagrodzenie ale będzie to nieznaczna podwyżka. Po prostu nie wracaj - zmarnujesz tu tylko swój czas, który poświęciłas na zdobywanie wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latwo powiedziec nie wracaj skoro Ty mieszkasz w Polsce i pracujesz jako Recepcjonistka to ja tez moge prawda jakos dajesz rade co? Ciezko sie zyje zagranica ja tesknie za Polska a tu wcale kokosow nie ma tak ja sie ludziom wydaje brytyjczycy walcza o prace dla rodakow a my polacy stoimy w kolejce wiec po co sie prosic jak mozna powalczyc o prace we wlasnym panstwie. ja rozumiem ze cuduw nie ma ale przynajmniej we wlasym panstwie nie czuje sie jak z innej planety. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i prosze nie krytykujcie mnie za moj blad "cuduw" - "cudow" :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość recepcjonistka
Tak się składa, że dzisiaj złożyłam wypowiedzenie... gdyby było kolorowo, trzymałabym się tej pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hotelarz
hmmmmmm no ja wam powiem, że zarobki w tej branży są różne... i tak np :) poprzednio pracowałem w sanatorium i miałem dużo obowiązków (fv, kasa, rezerwacje itd) system 2x12 i 2 dni a czasami 3 dni wolnego i na starcie dostałem ok1300zł (zaleta na nocce spokojnie kimałem bo obiektu pilnował ochroniarz i jak coś to mnie budził)...ogólnie po miechu się zwolniłem bo nie trawiłem załogi i te wloty po 60 osób i różne stawki...masakra i program amber chu!@wy, koleżanka pracuje w konkretnym obiekcie i ma 1600zł plus premia=2000 zł (oj dużo na główce i sami zagraniczni goście praktycznie) program plaza czyli oki, obecnie siedzę na nockach w obiekcie który przypomina hotel pracowniczy :) tzw tanie noclegi... 9h od pon do czw czyli no i co 2 tydz w weekend dyżur 4 godz.i wyciskam 1600 na renie...generalnie nic nie robię (mogę sie pouczyć i filmy oglądać), przyjazdów mało i nikt mi nie rozkazuje i fajne dziewczyny pracują ...no ale jestem odpowiedzialny za wszytko co się dzieje na mojej zmianie czyli spać spokojnie nie mogę :)...program soho też przyjemny aaaaa nie mam fv na głowie tylko rozliczenie robię...koleżanka pracowała w. Etap i płakała :(...podro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z miasta kielce
a l e ś c h ł o p i e s i ę o p i s a ł !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turystka na miare-pomozcie
szukam pracy w hotelu jako recepcjonistka. ile zarobie np w *** ?? chodze do szkoly zaocznej na turystyke , znam angielski w stopniu - wyzszy sredniozaawansowany, mam 5 certyfikatow, ile sie zarabia, zastanawiam sie nad praca w recepcji a praca w galerii w sklepie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pracuje w motelu na recepcji,umowa zlecenie. pracuje 180 h w miesiacu,system 12 h 7-19,19-7,2 wolne. miesiecznie 1200 na reke. czasem jakies premie ok 200-400 zl. Moje obowiazki: -obsluga gosci, recepcji -obsluga restauracji,kelnerowanie -obsluga baru z alkoholami -rano wydawanie sniadan i sprzatanie po nich -zamiatanie i mycie podlog na sali restauracyjnej i pubowej -prasowanie obrusów -gdy pokojowka ma wolne to trzeba isc do pokoi i zdjac posciel,posprzatac smieci,itp -raz na miesiac mycie wszystkich okien a jest ich sporo Generalnie wlasciciel oszczedza na wszystkim, czlowiek na umowie ma ze stanowisko pracy recepcjonistka-barmanka a trzeba jeszcze za sprzataczke robic. Pokojowka przychodzi 5 dni w tygodniu na jakies 6 godzin i ma tez 1200 na reke. Wszystko to jest do ogarniecia lecz szukam teraz innego motelu. Mam nawet jeden na oku. Niestety własciciel ciagle chleje , jest agresywny i na wszystkich sie odgrywa, nie mowiac juz o tym ze przystawia sie do kazdej z nas. Mam nadzieje ze sie stamtad wyrwe. Trzymajcie kciuki. AAa...jezyki obce:ang b.dobry,francuski komunikatywny. Wyksztalcenie wyzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy recepcjonisci w hotelu
dostaja napiwki? jakiej wysokosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedfhtrdhrtreyedgfygtetherheth
czy zeby zostac kierownikiem recepcji, trzeba wczesniej byc recepcjonista? czy tez osoba z wyksztalceniem wzszym bez doswiadczenia w hotelarstwie moze aplikowac na kierownika recepji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z branży
od 5 lat pracuję w branży hotelarskiej i nie widzę szansy, aby osoba bez doświadczenia w hotelarstwie tym bardziej nie pracująca wcześniej na recepcji mogła zostać kierownikiem. Mam też magistra z turystyki i tak jak mnie uczyli: im pracownik dłużej pracuje w hotelarstwie tym jest bardziej wartościowy. Znajomość branży i doświadczenie to podstawa !!! Także warto zatrudnić się jako recepcjonistka a prędzej czy później zostanie się docenionym :) ja też zaczynałam kiedyś od recepcji... Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do osoby powyzej
a tez jestes recepcjonistka teraz? czy w ciagu tych 5 lat zdazylas awansowac na inne stanowisko np kierownika recepcji albo cos z marketingiem? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×