Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Weloni

Jaka suknia po północy?

Polecane posty

ja tez pierwsze slysze o takim zwyczaju...ja rowniez bym nie chciala sie przebierac..wydac pieniadze na suknie ktora po polnocy trzeba przebrac??...zalezy od panny mlodej..ale zwyczaju to takiego niema..nie slyszalam o niczym takim...a na wielu weselach zdarza sie ze 2-3 w roku mam wesela i nigdzie sie z tym nie spotkalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten zwyczaj już chyba umarł. Kiedy miałam 8-10 lat byłam na weselach, na ktorych panny młode się przebierały- i to nie w suknie z cywilnego, bo brało się go w garsonce (jasnej- najczęsciej kremowej). Myśle, że wziął się stąd, że kiedyś była inna moda- pooglądajcie sobie kasety sprzed 15 lat, a zauważycie, że PM często miała suknie z długim rekawem (i to nie takim zwiewnym, tylko przylegającym i grubym, satynowym, często z bufkami :) ), czasem był krótki+rękawiczki (obowiązkowe!!), ale suknie nie były takie \"gołe\" u góry, jak dzisiaj 90% modeli. PM było po prostu masakrycznie gorąco (a wesela rzadko kiedy były w kilmatyzowanych salach) i z ulga zrzucały z siebie \"zbroje\". Teraz można isc bardziej wydekoltowanym do kościoła i modne są bolerka, ktore po prostu się zdejmuje na weselu. Na pewno przebierać się nie będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kqaszanka
ja bylam na weselu gdzie panna mloda zmienila suknie slubna na inna suknie slubna :) mysle ze pewnie dwie jej sie spodobaly i nie mogla sie zdecydowac :)ale w moich stronach sie tego nie praktykuje wiec uznano to za fanaberie ale co tam jak chcesz to twoje wesele i mozesz robic na nim co ci sie podooba :) Pozdrawiam i zycze wszystkiego naj na nowej drodze ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś był tak izwyczaj (popytajcie się babci i mamy :)) że Panna Młoda równo o północy przebierała się w inne ubranie :) Ja bym to odradzała.Bo fajnie się poczuć DAMĄ raz w życiu przez cały wieczór i noc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją droga to kiedyś te PM miały pełno ciuchów z okazji slubu: -garsonka na cywilniaka -suknia śubna -suknia do przebrania po północy -suknia na poprawiny (choćby nie wiem co musiały być) Teraz mi się to wydaje dziwne, wtedy było zupełnie naturalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizka1
Ja też nie zmieniam. Za to na poprawiny mam nową. Szkoda zmieniać po kilku godzinach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1029
pochodze z województwa dolnośląskiego i na żadnym weselu na którym byłam u nas panna młoda nie zmieniała stroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też pierwsze słysze o zmiania sukni przez PM....to już nie te czasy... poza tym wydając tyle kasy na suknię trochę szkoda zdjąć ją po kilku godzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stare czasy to były
pamiętam jakieś 15 lat temu kuzyn przyjaciółki brał ślub i oglądałam kasetę. po oczepinach PM przebrała się w uwaga uwaga: sweterek i spódniczkę do kolana. szał! pełna elegancja była, no ale tez dziecko w drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moich stronach Panna Młoda jak chce to zmienia suknie po północy. Ja biorę ślub za rok i też zamierzam przebrać suknię, jakbym miała krótką do kolan czy połowy ud to ok, ale jak ma się długi tren to raczej nie chciałabym żeby pijani goście przypadkiem ściągnęli mi go z tyłka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja uważam ze to jest dobry pomysł, najczęściej do sukni ślubnej zakładamy wysokie obcasy,suknia jest dopasowana to ich wysokości,nie każda dziewczyna wytrzyma cala noc w szpilkach, w przypadku zmiany butów np na balerinki będzie się szargać po ziemi,ja mam kupioną drugą ,skromniejszą i dopasowaną do balerinek,żadna przyjemność męczyć się cala noc z purchlami na stopach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×