Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anouk

TERAZ MY!!!

Polecane posty

Whim, smutne jest to, że robi z siebie pajaca, a gawiedź go wielbi. Ma dość niesamowite poparcie społeczne, zaufanie...kompletnie nie rozumiem, jak można być ślepym? Kiedy zostawał ministrem myslałam, że jest mądrzejszy...moje przyjaciólki-sędzie mówiły mi : zgłupiałac, to palant, któremu sie wydaje, że wie wszystko, a jest miernym prawnikiem. I miały rację. Nie sądziłam, że zacytuję Millera w ocenie jego kompetencji:P:P:P:P:P A referendum to ja nie pamietam:P natomiast wiem, jakie są szwajcarskie banki. Oczywiście minister też wie....przyniosą mu na tacy srebrnej wyciągi kont wszelkiej maści polskichj polityków i biznesmenów. Baju, baju, baj:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ani, widzę że obie wczoraj na rowerkach pojeździłyśmy. A tak swoją drogą, to zaczynajcie poranne wpisy czymś przyjemniejszym niż idiotyzmy naszego rządu :o Błagam... niech przynajmniej tutaj będzie normalniejsza atmosfera :D Niedługo otworzę lodówkę i wyskoczy z niej Ziobro albo inny \"mu równy\" 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja się wstrzelę kontrowersyjnie. Bulwersuje Was postawa prokuratury i CBA w stosunku do tego człowieka. Ok, jest kontrowersyjna. Ale uważam, że to co robił ów człowiek jest o wiele bardziej bulwersujace. Guru polskiej medycyny. Dokładnie taki sam jak wielu gurów polskiej medycyny, brylujących na salonach. Wersal. Panowie życia i śmierci. Facet ma w srodowisku opinię szuja i kanali. I w stosunku do swojego personelu i w stosunku do swoich pacjentów. Tyle, że środowisko milczy bo takich jak on są dziesiątki. Totalna degrengolada. Dlaczego głośno nie napietnujemy faktu wpisywania ludzi na listę kolejkową do zabiegów operacyjnych za pieniądze, za BARDZO DUŻE PIENIĄDZE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka... Też słyszałam o jego okropnym stosunku do współpracowników...wielu ludzi jest dobrych zawodowo, ale są świniami w relacjach międzyludzkich. Tak już niestety bywa. Ale znacznie bardziej wolę, żeby operował niż siedział za kratami. Zawsze ktoś dzięki niemu odzyska zdrowie. Uważam natomiast,ze najbardziej rozpastwione środowisko pod względem przyjmowania podarków w tym kraju to lekarze i pielęgniarki, przyjmowania kasy. Chyba jeszcze bardziej niż urzędnicy. Bo nawet do lekarza rodzinnego starsza pani wędruje z bombonierka, żeby sie odwdzięczyć za skierowanie do specjalisty, trafna diagnozę itp. Ka, ale to jak działa środowisko jest tylko pochodną patologicznego systemu. Bezpłatne leczenie, wolne żarty. A gdzie koszyk świadczeń bezpłatnych? RUM? Dlaczego są limity? To jest chore, to trzeba zmieniać! Jeżeli będzie bardziej przejrzyste ustawianie się w kolejkach, wówczas i problem wpisywania za kasę się zmniejszy. U nas jest tylko wdzięczność wyrażana tysiącem rzeczy.... i pacjenci sami chętni ją wyrażają. Dobra, koniec smęcenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj Fakty i Wiadomosci podały, iz w Holandii rusza reality show, w którym trójka uczestników bedzie walczyć o nerkę smertelnie chorej kobiety. Jakiś specjalista od etyki z UW określił ten fakt jako gorszący. W Polsce jest mnóstwo takich shołów. Tyle, że za pieniądze. Kto da więcej. Będę pierwszy na liście - przezyję. Będę 13 - nie uda mi się. Jest to tak powszechne, że prawie oficjalne. Może nasza natura jest już tak zgorszona, że niewiele nas gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze ta zawiść, pamiętliwość... Mam w rodzinie lekarzy, nawet z tytułem i widzę, wiem, jak to działa. Każdy utopiłby każdego w łyżce wody, ale jako środowisko jest milcząco solidarne. Ci młodsi, którym to nie pasowało, szczęśliwie wybudowali po 2 latach pobytu dom w Szwecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka nie bronie pana doktora i jemu podobnych .....................ja widac miałam duzo szczęscia w zyciu o moja córke operował w AM w Bydgoszczy cudowny zespól lekarzy a opieka jaka miała po operacji jak dla mnie bajka ..................i do tego ja jako matka byłam informowana dogłebnie , na kazde moje pytanie uzyskiwałam pełną wyczerpująca odpowiedż - a przed operacja pan profesor poswięcił mi ponad godzine żeby wytłumaczyc zawiłości operacji . I jeszcze jedno uprzedzono mnie droga pantoflową zebym przypadkiem nie szła do pana profesora podziękować bo może mnie spotkac bardzo przykra niespodzianka - jak widac na moim przykładzie lekarze bywają tez wspaniali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black Report w GB pokazał jednoznacznie, iż zdrowie i pieniądze się korelują. Bogatszy dłużej żyje, jest zdrowszy, nawet z ciężkiej choroby łatwiej mu wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani niech operuje. Ale niech mu zarekwirują majatek, tytuły i przywileje. Niech jeździ do pracy autobusem a urlop nich spędza w kapciach i z gazetą przed TV. A nie na Karaibach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są tacy:) Na szczęście. Nie tak dawno moja mama miała ropienia na wiązadłach, nie mogła mówić, jeść, pić, miała skierowanie i kupowała szlafroczek do szpitala...na za dwa tygodnie. I tak termin podobno ekspresowy. Będą na zakupach spotkaliśmy z tatą pewnego laryngologa ze Szpitala Wojskowego, który wcześniej leczył mnie i mojego brata. Powiedzieliśmy, co jest grane. Odwiózł dziecko do domu i po godzinie był u nas, zbadał moja mamę, zapakował do auta, zawiózł do swojego szpitala, wieczorem zoperował. Bo jej ropień rozrósł sie jeszcze bardziej. Zrobił awanturę w poradni laryngologicznej, gdzie trafiła mama od lekarza POZ. Podziękowaliśmy kwiatkami. Są rożni ludzi i rożni lekarze. Moim zdaniem jeszcze jest problem w samym kształceniu lekarzy. Am uczą wiedzy o wnętrznościach człowieka, a bardzo niewiele o człowieku jako jednostce. I to sie odbija czkawką na pacjentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whim ja nie twierdzę, że wszyscy są tacy. Natomiast jest ich bardzo dużo. I są ważnymi osobistościami w świecie medycznym. I że tych pomniejszych drani też jest spora gromada. I że nie jest mi żal tego pana. Wcale a wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, jeśli ma to być czasowo, to rozumiem... Taka ma być kara, ale chyba nie dożywotnio. A jak się sprawa skończy? jeśli CBA dalej z takim inkwizycyjnym zapałem dowodziła będzie jego winę, sąd go uniewinni. A wtedy pewnie wyjedzie gdzieś hen hen i będzie operował za gruba kasę. I to będzie porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi jest żal. Po ludzku. Ale ja zawsze tak mam, że ludziom współczuję ich problemów:O:O:O:O:O:O:O Tak samo jak Jakubowskiej. Jej głupoty i teraz gigantycznych problemów, a przede wszystkim problemu, co dalej z dzieckiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani a dlaczego nie dozywotnio??? Ustawiał koleji do zabiegów za pieniądze. Do końca zycia niech siedzi w tych bamboszach :P :D Mam nadzieję, że sądy w tym kraju myślą. I że go nie uniewinnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli sąd będzie miał bezstronnie orzekać, to po ostatnich wieściach z CBA można domniemywać, iż usilnie dopasowywano dowody do tezy i.....amba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani a nie zal Ci jest ludzi, którzy byli skreslaniz takich kolejek??? Nie żal Ci jest ludzi, którzy muszą się zapozyczać na ogromne kwoty aby móc walczyć o życie??? No kurcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, nie wkładaj mi w ust rzeczy przeze mnie nie wypowiedzianych. Pytasz sie retorycznie i chyba domyślasz się, że tak i to bardzo. Bardzo. System służby zdrowia jest patologiczny, głupieją i lekarze i pacjenci. A ich głupota potem jest trudna do naprawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestesmy dorosli i odpowiadamy za swoje czyny to naturalna konsekwencja - tylko trafia mnie jak sobie pomyslę że taki minister Ziobro mógłby w przypadku mojego jakieś przewinienia autoratywnie stwierdzić jest winna - a na podstawie czego pan tak twierdzi ? -na podstwie posiadanej wiedzy . Mnie tak źle wychowano że wpojono mi że od wydawania wyroków są sądy i sale rozpraw a nie telewizyjny show w wykonaniu ministra tego czy owego . Skoro ktos jest winny i zostanie to prawomocnym wyrokiem potwierdzone to ja sie zgadzam że w tego mozna publicznie w TV powiedziec o tym a nie robic show ......................jednym słowem gramy pod publiczkę nie licząc się z jednostką . jakby nie patrzec ten show ciągle trwa i trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój znajomy jest poważnie chory. Dostał propozycję, wciągnięcia na listę pewnego programu naukowego, sprawdzajacego nową metodę leczenia tego schorzenia. Ale nie ma kasy...Dwa tygodnie temu pan doktor wprost powiedział, że przestaje zajmować się jego przypadkiem. Ot tak, po prostu. Niech się zapisze w kolejce do przychodni. Urwałabym jaja skurwielowi. Ale mam do niego kawałek drogi niestety...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ja Ci zadnych słow nie wkładam. Ja się raczej dziwię, że ich nie wypowiedziałaś. A pytanie wcale nie było retoryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu uważam, że każda wizyta powinna być u lekarza płatna: 5 złotych, 10. To jedna z opcji. Powinny być prywatne ubezpieczenia zdrowotne, ale takie z prawdziwego zdarzenia, a nie półśrodki prawne. Mam koleżankę w ciąży, grzmi sie tyle nad niską dzietnością i opieką nad kobietami w ciąży, a ona na diagnostykę ciąży wydała już ponad 1500 złotych w publicznej służbie zdrowia! Do licha, chyba w końcu możemy wycenić, ile jakie badanie kosztuje, ile jakie leczenie kosztuje. I ustalmy co mamy w powszechnym ubezpieczeniu, a za co trzeba płacić. I zawsze, jak jestem w szpitalu zastanawiam się, czemu wyżywienie jest bezpłatne? Tego to pojąć nie mogę. W domu przecież też sie je i płaci za wyżywienie samemu. Uszczelnić trzeba procedury, określić, jakie przypadki maja pierwszeństwo, jakie ubezpieczenie. i tak dalej. Jest teraz masa głupot w szpitalach, w ministerstwie, NFZ. Wówczas problem z wywalaniem z kolejki możliwe, że rozwiąże się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whim, nauczył się tego ZZ na studiach prawniczych:P:P:P Pisałam już o ocenie jego kompetencji:P hihihihihihi:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka wiesz co to jest stwardnienie rozsiane , mam w rodzinie młodą matkę 3-letniego chłopca z ta chorobą - a wiesz jaka jest zalezność miejsca zamieszkania ze sposobami leczenia tej choroby - otoz ogromna poniewaz nalezała do kuj-pom kasy chorych szanse miała żadne gdyby nalezała do slaskiej sposoby leczenia i leki refundowane był jej sienalezały jako coś normalanego ..................a tak ma spokojnie czekac aż powoli jej mięsnie zaczną odmawiać współpracy . I to nie lekarze tylko system skazywał ją na takie rozwiązanie .............. teraz mieszka z męzem i synkiem w WB - tam nie ma kasy chorych w Polskim systemie i jest leczona bo skoro jest ubezpieczona to ma do tego prawo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiłam, że się wcisnę kontrowersyjnie :D Naprawdę nie zal mi pana profesora. I wszystkich jemu podobnych. Niech ich piętnują w świetle jupiterów. Bo to co robią, to największa podłość. Ani oczywiscie, ze powinni zmienić system. Ale go kurna póki co nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, ja też, przede wszystkim za cwaniactwo i zwykłą pazerność. jak program już ruszył, to znaczy, że maja grant:P:P:P:P:P a i sobie doktoraty porobią, habilitacje napiszą, artykulików natrzaskają, konferencję zaliczą, a i książkę profesorską też ktoś zrobi. Pacjent jest bidul, sama nie dawno byłam odsyłana od lekarza do lekarza z migrenami. Ale, ze uparta jestem i nie popuszczam, to trafiłam do przychodni bardzo specjalistycznej przy AM. też ktoś na mnie zdobywa dorobek:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whim wiem, że mamy chory system. Wiem, pewno znacznie bardziej niż TY. Ale też wiem, ze mamy ogromna patologię moralną w tym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, a mnie dobija to właśnie, że nie zmieniają. Pogadają, pogadają i dupa blada. Brak jest \"Balcerowicza\" w obszarze zdrowia publicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech pietnują ale w prawidłowej kolejności : najpierw wyrok a potem napiętnowanie . W odwrotnej kolejności to wychodzi cyrk a nie napiętnowanie czegos tak naganego jak łapówki za zycie .............a sprawa o łapówki nabiera zdecydowanie miejszego ciązaru gatunkowego gdy najpierw powiedziano że to morderca a teraz sąd sie tego niedopatrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×