Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem tego

KIEDY Z PZU DOSTANE PIENIADZE ZA URODZENIE DZIECKA??

Polecane posty

Gość tak w łasnie
z tego ubezpieczenia dostaniesz pieniądze za urodzenie dziecka. Jak ma je również mąż, to tez dostanie. ono obejmuje: śmierć, narodziny, wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunieczka1
Cześć dziewczyny. Mam pytanko. Ja właśnie planuję od lipca staranka o dzidziusia. Tydzień temu (02 07 2007) ubezpieczyłam sie u siebie w pracy i włśnie skorzystałam u ubezpieczenia grupowego. Od pani z kadr też usłyszałam o 9 miesięcznym okresie karencji. Powiedziała mi ona także że składka na ubezpieczenie będzie odciągnięta juz pod koniec lipca przy wypłacie ale ubezpieczenie będzie sie liczyć dopiero od sierpnia (nie wiem tylko dla czego). Moje pytanko jest takie. Czy jeśli zajdę w ciążę juz w lipcu a ubezpieczona będe dopiero od sierpnia to czy sie załapię na pieniążki za urodzenie dziecka czy już nie. Jak to jest bo sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marżolena456
w tym miesiącu wyszłam za mąż i mąż wciągnął mnie na swoje ubezpieczenie grupowe w pracy i jeżeli teraz bym zaszła w ciąże to dostałbym pieniądze za urodzenie czy musi być zachowana jakaś karencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna30.11
Witam, mam takie pytanie-mam ubezpieczenie indywidualne w PZU,które opłacałam do grudnia 2008(w tym roku nie płaciłam już składki).W lutym zmarła moja mama,czy należą m się jakieś pieniądze?czy ubezpieczenie wygasa od razu czy po jakimś czasie? Bardzo proszę o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marżolena..., ja zaszłam w ciążę w listopadzie, w grudniu był ślub a zaraz na początku stycznia mąż wciągnął mnie na swoje ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy i po urodzeniu dziecka oboje dostaliśmy pieniążki z PZU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestle produkuje tez
ja własnie urodzilam i zalatwialam- okres karencji o ktorym mowilyscie wynosi 1msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitkat1982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitkat1982
Witam, i o rade wszystkich pytam :) Z mężem planujemy dzidziusia, więc jeśli jeszcze nie jestem w ciązy to moge się ubezieczyć i bez problemu dostane pieniążki?????? Nie zrozumcie mnie żle wcale o kaskę nie chodzi, tylko jeżeli jest taka możliwość to dlaczego nie skorzystć :D. Pracodawca ma umowe podisaną z Allinzem(dodam, że tego też nie mam wykuionego)Mogę np zacząć opłacać w pracy i jeszcze dodatkowo w pzu????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_29
Alianz to tez firma gdzie mozna sie ubezpieczyc. Ja sie pytalam u nich za urodzenie dziecka dostaniesz pieniadze jak bedziesz oplacac skladki przez 9 miesiecy- taki u nich okres karencji. Slyszalam ze nie mozna wziac pieniedzy za to samo z roznych firm ubezpieczeniowych ale niektorzy tak robia. Ubezpieczaja sie w dwoch firmach placa skladki i kase biora z obu firm bo w sumie to chyba te firmy nie sprawdzaja w innych firmach czy bralas juz kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boolaa
witam wszystkich:D mam pytanko czy ktos sie orientuje ile czeka sie na pieniadza z tytulu urodzenia sie dziecka i na becikowe papiery zlozylam pod koniec maja, dostalam tylko jeden tysiac a drugiego jeszcze nie ile sie czeka??? mam decyzje o przyznaniu drugiego tysiaca:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waga w ciazy
niestety tego nie wiem bo dopiero jestem w 7 m-cu :) ale mam pytanko do Ciebie po urodzeniu zaraz składałaś te wszystkie papiery??? w jakim urzędzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja placilam 50 zl na warte i 50 na pzu i dostalam z obydwoch po 3000 tysiace za urodzenia dziecka 2 tygodnie po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boolaa
ja jestem z lublina, dziecko urodzilam 13 maja a zlozylam jakos 25 maja w MOPR na zemborzyckiej tam sie sklada o becikowe i o te drugie tysiac i o rodzinne wiem ze na jedno tysiac masz rok na zlozenie a na drugie chyba 6 miesiecy i trzeba miec zaswiadczenie o zarobkach z roku poprzedniego z urzedu skarbowego twoje i partnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozena2881
moj maz placi za mnie skladki w pzu w wysokosci 53zl. od dwoch miesiecy do porodu zostalo mi jeszcze 3,5 miesiaca czy mi przysluguja jakies pieniadze z pzu za urodzenie dziecka????bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boolkaa
witam. zmienie troche temat czy po macierzynskim m,usze isc na urlop wypoczynkowy? szwefowa powiedziala mi ze musze a ja nie chce tego teraz wykorzystac. prosze pomozcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie niemusisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasja222
Mam pytanie,czy musi być jakieś dodatkowe ubezpieczenie w pracy żeby dostać pieniążki, czy wystarczy to podstawowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia89
Ja mysle ze trzeba zadzwonić na infolinię,albo po prostu zapytac o tego typu rzeczy przedstawiciela. Tak jest najprościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie wiesz co masz w polisie? Ja jak podpisywałam polise w pracy to dostałam taki wykaz od czego i na ile jestem ubezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aro52
ja płace składke w wysokości 102zl i z tego co mi wiadomo trzeba płacić conajmniej 6 miesiecy przed porodem. dostane 1600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaq
Najlepiej to założyć dziecku Plan na życie i samemu oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenuszka2
No tak,ale czy z takiej polisy mozna dostac kaske po urodzeniu dziecka ? chyba raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KARENCJA!!!!
Karencja na wypłatę należności z tytułu urodzenia dziecka u wszytskich ubezpieczycieli wynosi tyle samo - 9 miesięcy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buba27
dziewczyny rodze za 3 miesiace bez jednego dnia. ja nie pracuje, pracuje tylko moj maz i ubezpieczenie mam tylko zdrowotne podstawowe w zusie. czy jest jakas firma ubezpieczeniowa zebym mogla teraz sie ubezpieczyc i dostac jakiekolwiek pieniazki? prosze odpowiedzcie czekam na konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez okresu karencji mozna sie ubezpieczyc jedynie w zakladach pracy gdzie jest ubezpieczenie grupowe ( tak zrobila moja mama i ubezpieczyla mnie w PZU jak tylko sie dowiedziala, ze jestem w ciazy, placi 60 zl miesiecznie a maja mi wyplacic pieniadze w wysokosci 1600zl). To samo zrobil moj narzeczony w swojej pracy ( ma ubezpieczenie grupowe z UNIQI) placi 30zl miesiecznie i wyplaca i mi i jemu 1050zl. Ogolnie okres karencji jest to 8 miesiecy od dnia porodu, czyli najlepiej sie ubezpieczac przed zajsciem w ciaze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradca 889900
dziewczyny jestem doradca finansowym z dość długim doświadczeniem i muszę się wtrącić do tej dyskusji z tego względu ze z twoi ubezpiecZeniami grupowymi w zakładach pracy różnie bywa chodzi mi o okresy karencji firmy ubezpieczeniowe niestety zaczynają też wprowadzac okresy karencji także w takich przypadkach bo coraz więcej osób ubezpiecza się tylko po to by np po urodzeniu dziecka otrzymać świadczenie a później przestać płacić składke zdarzyło się też tak ze mimo braku okresu karencji firma odmawia wyplaty świadczenia dlatego ważne jest żeby ubezpieczyć się na tyle wcześnie nie mowie tu już ze przed ciąża ale na jej początku ,by firma świadczenie wyplaciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradca 889900
dziewczyny jestem doradca finansowym z dość długim doświadczeniem i muszę się wtrącić do tej dyskusji z tego względu ze z twoi ubezpiecZeniami grupowymi w zakładach pracy różnie bywa chodzi mi o okresy karencji firmy ubezpieczeniowe niestety zaczynają też wprowadzac okresy karencji także w takich przypadkach bo coraz więcej osób ubezpiecza się tylko po to by np po urodzeniu dziecka otrzymać świadczenie a później przestać płacić składke zdarzyło się też tak ze mimo braku okresu karencji firma odmawia wyplaty świadczenia dlatego ważne jest żeby ubezpieczyć się na tyle wcześnie nie mowie tu już ze przed ciąża ale na jej początku ,by firma świadczenie wyplaciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×