Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem tego

KIEDY Z PZU DOSTANE PIENIADZE ZA URODZENIE DZIECKA??

Polecane posty

Gość doradca 889900
dziewczyny jestem doradca finansowym z dość długim doświadczeniem i muszę się wtrącić do tej dyskusji z tego względu ze z twoi ubezpiecZeniami grupowymi w zakładach pracy różnie bywa chodzi mi o okresy karencji firmy ubezpieczeniowe niestety zaczynają też wprowadzac okresy karencji także w takich przypadkach bo coraz więcej osób ubezpiecza się tylko po to by np po urodzeniu dziecka otrzymać świadczenie a później przestać płacić składke zdarzyło się też tak ze mimo braku okresu karencji firma odmawia wyplaty świadczenia dlatego ważne jest żeby ubezpieczyć się na tyle wcześnie nie mowie tu już ze przed ciąża ale na jej początku ,by firma świadczenie wyplaciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka_bb
jesli masz takie pytania to najlepiej moim zdaniem jest po prostu o tego typu rzeczy jest pytac bezpośrednio na infolini samego ubezpieczyciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ble, ble, ble.
W PZU przy ubezpieczeniu grupowym np. P Plus okres karencji to 9 miesięcy. I wiem, że tak jest w wielu ubezpieczalniach. Natomiast 6 miesięcy jest przy wypadkach, chorobach itp. No bo same powiedzcie, gdyby w przypadku ciąży okres karencji trwał 6 miesięcy to każda z Was dowiadując się, że jest w ciąży szła by się ubezpieczyć. I wtedy ubezpieczalnia poszłaby z torbami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda233
W sumie racja.Zreszta zwykle jesli podpisujemy umowe na takie ubezpieczenie to wszystko tam jest napisane czarno na białym.Takie rzeczy trzeba czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malawania87
ja płacę od 3 lat ubezpieczenie w pzu w kwocie 45zł.mies.i jestem bardzo ciekawa ile dostanę za urodzenie dzidziusia czy ktoś wie jak to jest z tymi kwotami przyznawanymi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syoss
Nie sądzę, by długość płacenia składek miała wpływ na wysokość kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaalicjaaaona
Ubezpieczeni nalezy sie jesli minie pol roku od podpisania umowe. Wiem bo moja mama pracuje w PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inezzka
Na pewno nie dostaniesz mniej niż zadeklarowana kwota, PZU traktuje swoich klientów poważnie i za to ich cenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malawania87
już właśnie wszystko wiem dostanę 2100zł na moje kochane maleństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joszt
Dostaniecie pieniadze za urodzenie dziecka w wysokości 10% sumy ubezpieczenia podstawowego za leczenie szpitalne 0.5% za dzień choroby powyzej 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy od firmy ubezpieczeniowej i zakladu pracy. np u mnie w prcy jest grupowka z allianz , ponad 100 os i nie ma okresu karencji. natomiast w wiekszosci firm jest to 6 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
mam pytanie jestem w 7 tc nie pracuje,pracuje tylko moj narzeczony jest na ubez.grupowym płaci 65zł miesiecznie czy on moze dostac kase za moj porod??czy trzeba byc małżenstwem??prosze o odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem w 5 tyg ciąży w pracy jestem dodatkowo ubezpieczona w SIGNALCE ale jest to pakiet ZDROWOTNY, czy w związku z tym po porodzie można się ubiegać o jakieś pieniądze? proszę o odp... z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suka teria
Ludzie, przeczytajcie swoje umowy i będziecie wszystko wiedzieć. Czy wy myślicie, że na kafe siedzą jakieś wróżki? Skąd ktoś przed kompem ma wiedzieć, czy twoje ubezpieczenie obejmuje wypłatę kasy z tytułu urodzenia dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suka teria
Agatka, narzeczony powinien dostać kasę, ale nie za TWÓJ poród, tylko z racji tego, że jemu TEŻ urodziło się dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiakarola
Z ubezpieczeniem z PZU jest różnie i zależy wyłącznie od treści zawartej umowy. Z reguły podpisując umowę grupową w pracy nie dostajemy szczegółów, trzeba iść do księgowej i dopytać jaki rodzaj ubezpieczenia nas obowiązuje. Świadczenie przysługuje zarówno ubezpieczonej matce jak i ubezpieczonemu ojcu. UWAGA - bardzo ważne!!! Istnieje możliwość "dopisania się" do ubezpieczenia małżonka. Nie wpływa to na wysokość składki - mój mąż po dopisaniu mnie płaci tyle co poprzednio. Można tak zrobić kiedy jedna osoba jest ubezpieczona a druga nie. Co do karencji - zależy niestety od umowy :( Moja koleżanka została dopisana do ubezpieczenia męża w 4 miesiącu ciąży i oboje otrzymali po 2000, czyli razem 4000. Mój mąż dopisał mnie jak byłam w 2 miesiącu i niestety dostanie tylko on ponieważ jego firma zawarła umowę z PZU w której zawarta jest KARENCJA i wynosi ona 9 miesięcy. Mi więc żadne pieniądze z tytułu urodzenia dziecka nie przysługują. Wypłacana kwota stanowi % od sumy ubezpieczenia - nie od wysokości składki. Można ją również sprawdzić u księgowej, bo na to reguły nie ma. Ludzie dostają różnie. Można dostać również pieniądze z tytułu pobytu w szpitalu. I tu też zależy od polisy, bo czasami wypłacają powyżej 4 dnia pobytu a czasami dopiero powyżej 7 dnia. Bywa jednak, że kobieta przed porodem ląduje w szpitalu i spędza tam ileś dni - dlatego warto wiedzieć że coś takiego również przysługuje. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi...
a co w sytuacji gdy w 2 miesiącu ciąży zostalam zatrudniona i wpisana do ubezpieczenia zdrowotnego? też liczy się karencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o pzu
Mam pytanie, mam termin na 1 sierpnia i dopiero teraz zamierzam ubezpieczyć męża w pzu (wiem, tępa idiotka ze mnie, że dopiero teraz :( ) Podobno mi zaczną pobierać kasę za marzec, a karencja wynosi 6 miesięcy czyli rozumiem, że spóźnię się 1 miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cerber189
po jakim czasie wpływają pieniadze po zlozeniu papierów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 14 dni od złożenia dokumentów, ja dostałam po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka to kwota z pzu? tylko ja dostaje czy maz tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przy ubezpieczeniu grupowym w firmie, wpadlam w jakas promocje, ze nie bylo karencji. Dlatego zapisalam sie do ubezpieczenia w trakcie ciazy...wypłata bardzo szybko, wysłałam papiery przez net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świadczenie z tytułu urodzenia dziecka wypłacamy maksymalnie do 30 dni od momentu zgłoszenia. Jeżeli mąż posiada ubezpieczenie, to z Jego polisy także zostaną wypłacone pieniądze. Kwota, którą wypłacamy zależy od rodzaju ubezpieczenia i ogólnych warunków. Należy pamiętać, że wypłata będzie możliwa, gdy na żadnej z polis w dniu porodu nie będzie obowiązywała karencja. Pozdrawiam Ewa_PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jesli rodzice narodzonego dziecka nie sa malzenstwem to wyplata z tytulu dodatkowego ubezpieczenia nalezy sie obojga? Czy tylko matka moze wziac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogą oboje otrzymać o ile mają takie polisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oboje jestesmy objeci dodatkowym ubezpieczeniem w pracy i na bank okres karncji juz minal bo pracujemy po kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musicie być małżeństwem. Jeżeli w akcie urodzenia dziecka jest wpisane imię i nazwisko ojca dziecka, to wypłacimy pieniądze również jemu. Przy zgłoszeniu wystarczy dokument tożsamości, aby to potwierdzić. Pozdrawiam Ewa_PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż i ja jesteśmy ubezpieczeni w Pzu na kwotę 12 000 już blisko 3lata. Jest to ubezpieczenie grupowe. Jestem w ciąży. Jaką kwotę dostanie mąż a jaką ja? Czy matka i ojciec dostają tyle samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosze o pomoc pania z pzu.od mca lutego zwiekszylam skladke z 56zl ns 86zl w tym wzielam pAkiet na dziecko w ubezp grupowym.z a m-c rodze kolejne dziecko czy to bedzie mialo wplyw jaius na otrzymanie kwoty za urodzenie dziecka?chodzi mi tu o karencje i tego typu sprawy.ale przeciez nie zawieralam nowej umowy tylko zmienialam skladke na wyzsza zeby miec lepszy pakiet medyczny.i czy w zwiazku z tym dostane wyzsza kwote za urodzenie?dodam ze w pzu grupowym jestem od lat.bede wdzieczna za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli następuje zmiana sumy ubezpieczenia to nakładana jest 9 miesięczna karencja z tytułu urodzenia dziecka. Jeżeli urodzisz dziecko w okresie karencji wypłacimy pieniądze, ale z poprzedniej, niższej sumy ubezpieczenia. Zdarzają się jednak odstępstwa od standardowych umów, dlatego najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z osobą, która obsługuje polisy grupowe w Twojej firmie. Odpowiadając na drugie pytanie - wysokość wypłacanej kwoty z tytułu urodzenia dziecka zależy od rodzaju i sumy ubezpieczenia. Jeśli chcesz poznać dokładną wysokość świadczenia, napisz do nas za pośrednictwem aplikacji Centrum Pomocy https://www.facebook.com/pomoctomoc/app_1477475022489402, sprawdzimy to. Pozdrawiam Ewa_PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×