Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ja sie pytam

Moja dieta...... czy dobra?????

Polecane posty

ja bardzo chętnie wywalam niepotrzebne graty, nie mam z tym problemu, zawsze mówię, że to coś brat wziął ostatnio kupiłam nową matę do wanny, stara "u brata" Aaa, to dobrze. Stara lampka, maszynka do golenia, kalkulator ruski wielki jak szafa, jakieś radyjka, budziki, poduszka elektryczna-wszystko poszło do brata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta Ja, o dziwo z bratem!! mamy w tym wzgledzie odmienne do waszego zdanie Brat mieszka w mamy mieszkaniu i ktos kiedys sie do mnie skarzyl, ze tam ciasno bo on nie pozwala niczego wyrzucic, ze niby mama nie pozwala. To jest nieprawda, smiac mi sie chcialo w duchu ale bylam bardzo z jego postawy zadowolona. Niby jakim prawem? Od razu sobie wyobrazilam, ze za jakis czas moj syn zechce mnie uszczesliwic na sile, wywalajac rzeczy bedace dla niego smieciem a dla mnie wazną pamiatką majacą wielką wartosc sentymentalną. Nie chcę! Dobra tam, Marta bedzie tu sobie dywagowac a robota i dzialka czekac. PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, mówisz o pamiątkach, a ja o ponad czterdziestoletniej poduszce elektrycznej na przykład, gdy od dawna używa się nowej. x Zegarek dziś wybieram dla siebie, może ktoś ma chwilkę, by zerknąć? x http://allegro.pl/swarovski-zegarek-damski-casio-sheen-she-3803gd-9a-i6846818354.html?reco_id=8905cf90-8a77-11e7-9dbf-246e96321930&ars_rule_id=201 x http://allegro.pl/nowy-zegarek-casio-sheen-she-4512g-7auer-gold-60-i6934111001.html x http://allegro.pl/damski-zegarek-casio-ltp-2089sg-7av-modny-nowosc-i6013390078.html#imglayer x Jutro zamawiam. Wasze sugestie jak zawsze bezcenne:) Pamiętam, jak jakiś czas temu wybierałam z Wami pościel na prezent dla synowej i nieocenieni goście sprowadzili mnie na ziemię. Wtedy poprosiłam K. o wybór. Okazało się, że totalnie odmienny od moich zapędów. x Ten zegarek ma być taki jak perfumy: och i ach... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej podoba mi się ten najcięższy.Środkowy. x 61 lat bardzo smutne.Lubiłam tego dziennikarza. x Mam pytanie czy Wy tez zauważyłyście że bardzo dużo jeździ wózkami czy spaceruje mam w ciąży?Że ogólnie dziewczyn w ciąży jest dużo.Czy to tylko u mnie i w Krakowie?500+ zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten ma porcelanową obwódkę, fajny akcent. A z perfumami trzeba ostrożnie. Bez próbki już niczego nie kupię. Takie landryny jak te nasze to w biedrze psikam i uciekam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam próbkę tego oryginalnego.Ale nikt mi nie powiedział jak sie zmienił ten 2017.Ja rozumiem inna tonacja zapachowa ale trwałość powinna byc taka sama.No chyba ze to tylko trik.Próbki często bywają lepsze na zachętę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałaś próbkę tego kultowego, tak jak ja. Kupiłaś inną wersję, pochwaliłaś, ja też kupiłam. I obie mamy, co mamy. Na szczęście to nie koniec świata, ładne opakowanie mają heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta Co do zegarkow to niestety Ania, nie pomoge, nie moj gust, bija po oczach no i nie lubie na bransoletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kolezanki!! Mialam sporo czytania,dzieki.Co do zegarkow to moze byc z bransoletka i mam taki ale ona sie nie zapina bo jest rozciagana. Lubie bo jest wygodna.Sama tarcza zegarka u mnie musi byc skromna ,wyrazna, bez wielu ozdob.To jest rzecz gustu ,moj zegarek nie moze byc przeladowany bo zatraca sie klarownosc odczytu godziny. Kup taki zebys Ty byla zadowolona. Wymigalam sie z tenisa bo dzis bylo bardzo ale to bardzo goraco.Wybralismy sie na wypad po sklepach i oczywiscie ze kupilam dla siebie jeansy juz na chlodne dni oraz takie rybaczki czy tez bermudy. Nie wiedzialam ,ze mnie tak bardzo dotknie smierc Grzegorza Miecugowa. Bardzo go lubilam za madrosc, obycie,kulture osobista, za piekna polszczyzne.Scisnelo mnie w gardle kiedy okolo 17h Diana Rudnik zapodala te straszna informacje. Dzisiejszy dzien jest do bani. Marto bardzo lubie i cenie to ze umiesz mi przywalic oraz pochwalic.Pamietacie ze na pocztaku mylilam Marte z Handzia ,cos macie ze soba wspolnego. Balbinka pewnie zapycha na dzialce,uwazaj i nie przeginaj.Pamietaj -,,Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.Wszystkim ku przestrodze, dbajcie o siebie i swoich bliskich. Wylaczam sie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o matko dziewczyno!! To zegarki dla starszej pani z kompleksami, że niby złoty. Nie obraź się ale gdzieś ze wschodu pochodzisz, żeby taki zegarek nosić ? To chyba dla babci . jak z odpustu. Pytasz to odpowiadam, chociaż zajrzałam w sprawach dietowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, przyjęłam krytykę, pochodzę z Zachodu. Na złotym zegarku mi nie zależy, sprzedałam cały złoty po swojej mamie, chociaż był nowy i niebrzydki. A starszą panią trochę jestem. Zegarek kupiłam, uwzględniając Twój komentarz x Poza tym nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widac nasz gosc ma inny gust w sprawie zegarkow ale nalezy uszanowac inne gusta.Nie podoba ,mi sie taka zlosliwa ,obrazliwa krytyka-gosciu przeginasz,wyhamuj,spoko. Mozemy dyskutowac bez obrazania. Ja pisalam lubie zegarki skromne , z przejrzysta tarcza,raczej klasyki. Mam ich kilka lepsze ,gorsze nie wszystkie lubie i niektore leza w szufladzie. Oto co ja lubie. ,,,http://www.ebay.com/itm/Swatch-Womens-SFP115M-Skin-Rose-Gold-Tone-Watch-with-Mesh-Band-/322647517967?_trksid=p2349526.m2548.l4275,,, ,,,http://allegro.pl/zegarek-timex-t2p167-nowy-gwarancja-3-lata-kurier-i6684972153.html,,, ,,http://www.loruswatches.com/products/women,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Handzia powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Mozemy dyskutowac bez obrazania" Jola to cytat z twojego wpisu;przeczytaj i zapamiętaj. Ty czasami bardziej obrazasz niz ten gość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handziu Twoj wybor podoba mi sie i to mowie uczciwie. Nie jest przeladowany,taki prosty a jednak wspolczesny.Gratuluje,ja nie lubie zlotego koloru. Nawet jak mam zloto to tylko biale. Gosciu Twoje slowa ,,Ty czasami bardziej obrazasz niz ten gość". Zgodze sie z tym ale prosze o konkrety ,tak jak ja przytaczam slowa osob drugich prosze wskazac gdzie i kiedy obrazilam.Moje slowa krytyki moze ktos odbiera jako obraze lecz jest to niewlasciwa interpretacja. Handziu czy wymyslilas cos w sprawie zmian w mieszkaniu? Dzis moj brat sie wkr.....ł i to zdrowo.Otoz mama wygadała i nikt nie wie kiedy i z kim rachunek telefoniczny na ponad 600zl. Nie wspomne ,ze brat placi za jej samowolny zakup aparatu sluchowego za okolo 4000zl. Placi co m-c 300 zl bo mama podobno po tygodniu go zgubila a tak naprawde to nie wie gdzie go wsadzila.Ja jej paszport znalazlam dopiero po ponad roku. Nie mozna jej nic powiedziec bo staje sie agresywna i obwinia wszystkich wokol,albo telefon jest wadliwy wszsytko tylko ona nigdy nie zawinila. Zaproponowalam bratu przeprowadzenie experymentu.Daj mamie do reki jej emeryture 1400zl + i musi sie tym rzadzic przez m-c. Bo w tym miesiacu juz wydala 2000zl. Nic jej sie nie stanie bo nadal bedzie monitorowana i oczywiscie znajac ja jak wyda to zawola: DAJ !!! Juz kiedys tu slyszalam ze zaluje mamie ,ze jestem chytra ale zycze zeby tak ktos finansowal bliska osobe jak my.Ja zalatwilam na 4 wrzesnia wizyte i badanie u prof. kradiologa ,USG serca ,oplacilam tez jej przejazd ze Sk-c do stolicy. Co m-c cos place za nia ale to jest studnia bez dna.Na rozne reklamy apteczne wydaje krocie ,co m-c minimum 400 zl lekko pojdzie. Potem jest chora po tych experymentach jakies batoniki zdrowotne czy cos innego. Bede w grudniu w PL postaram sie cos zagadac.Ja podejrzewam ,ze mama swietnie manipuluje bratem .Zupelnie inaczej gada kiedy jest ze znajoma p.Irenka a inaczej z nami. Kiedy do niej dzwonie to pierwsze 5-10 min ma glos schorowanej starej ,slabej kobiety a potem sie rozkreca i gada jak najeta ,pelna energii.Juz sie jej pytalam dlaczego jak odbiera tel. to jest jakby byla umierajaca ? Oczywiscie ,ze nie odpowiada, milczy bo to wygodne. Mysle , ze nie ma bardzo posunietej demencji jak dodaje sobie bo na tym wygrywa.Ten experyment z emerytura pozakazalby nam jak to jest naprawde z jej umyslem.Moze sie myle ale ciekawa bylabym wyniku. Wiem ,ze jak byla duzo mlodsza to umiala nami manipulowac zeby cos wymóc ,zalatwic sobie.Ostatnio tak zmanipulowala kuzynke ,ze kupily jej bilet do Rzymu a w koncu nie poleciala bo zmienila zdanie.Powiedziala im , ze maz ,zawsze obiecal jej wyjazd do Watykanu a teraz go nie ma i juz nigdy nie pojedzie. A te glupole daly sie jej podejsc. Czyz to nie jest manipulacja? Jak to nazwac? Umiala to sobie zalatwic. Niech mnie odstrzela , jezeli na starosc bede taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jolka, chyba nie oczekujesz, ze bedę teraz szukac cytatów, ale jestem pewna , że znajdzie sie cos w przyszlosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola i tu masz duży problem.Nic Ci nie da taki eksperyment.Ty się złościsz na mamę ale to nic nie da.Sama piszesz że zawsze była manipulantką i egoistką.Szkoda że z tym nie walczyłaś jak była zdrowa.Skoro teraz ma demencję to odpuść.Demencja to ciężki stan szczególnie dla chorych którzy mają okresy świadomości w demencji. I nie jest ona winna że nie pamięta gdzie co ma,że nie wie z kim rozmawiała a jak jej wraca świadomość to na pewno boi się jak nie wie co zrobiła.To już nie czas na eksperymenty wyrzuty teraz Jolu czas na cierpliwość.Myśląc o mamie wspominaj co dobre i kieruj się miłością.Złość to zły doradca.Nakręcisz się niepotrzebnie.Jest takie powiedzenie, że na demencję czy alzheimera nie cierpi pacjent tylko cała reszta rodziny.Na starość nie ma recepty ani leku. Sprawa z telefonem zmienić abonament na ten z darmowymi rozmowami a zagraniczne zablokować. Sprawa z wydatkami?Tu jest problem bo jest mnóstwo akwizytorów którzy dosłownie żerują na starych ludziach.I nawet jak mam o tym wie to trafi się taki w momencie kiedy ona zapomni.A i ze zwykłymi wydatkami ?Nie zostawiajcie jej tak pieniędzy.Rozmieńcie na 2 i 5 zł a papierowe to 10zł.Bo osoby z demencją podaja w sklepie 100zł i często nie odbierają reszty ciesząc sie z zakupów.Kiedyś babcia płaciła za obwarzanka banknotem 50zł i wzięła go i odchodzi.Cholerny sprzedawca ani nie mrugnął.Dopiero na zwróconą uwagę zareagował.Nie zauwazył że nie wydał.A babcia była mocno zdziwiona i najpierw była agresywna że się jej czepiamy.Jak dostała tę resztę to nam dziękowała jak byśmy jej to dali.Nie szlo jej wytłumaczyć że to jej. U mnie w rodzinie tak jedna babcia dostaje tylko monety.Ale rodzina robi jej zakupy.Ona jak szła to kupowała ot tak.Nie wiadomo po co.Kilka musztard,dżemów,sera.A syn ciągle przyjeżdżał i kontrolował lodówkę by się nic nie zaśmierdziało.A teraz babcia się dziwi co taka drożyzna,bo nie wiele można kupić.Bo ma udzielane pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barbarusko,ty jak zwykle mądra kobieto trafiasz w sedno.Jolka ma duże pokłady nienawiści to czyta się w jej wpisach,jak ona krytykuje ludzi z wyglądu jak by sama była pięknością/spójrz w lustro Jolciu/podobnie jak jej kurd**el/Jolci określenie/mąż.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty gościu znasz Jolę tylko z wpisów.A to fajna wesoła babka,dobry człowiek,oddany ale często zbyt narwany.Ja nie napisałam ze Jola kieruje się nienawiścią.To bzdura.Ona matke kocha i dlatego się złości że nie może pomóc.Owszem nie lubi niektórych polityków,księży,znęcających się nad zwierzakami i innych ale to nie oznacza ze jest zła. x Do kwietnia Valcyte kosztował 3,20 zł, od września jego cena wzrośnie do 2427 zł, czyli 758 razy.To jest lek dla dzieci po transplantacji serca.Koszmar.Przecież to się bierze do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc mnie krytukuje i moze to robic. A sam nazywa mojego meza ,,spójrz w lustro Jolciu/podobnie jak jej kurd**el" czyz to nie jest krytykowanie czlowieka z wygladu,ktorego osobiscie nie zna?? Zycze tobie gosciu tak madrego meza jakiego ja mam.Facet zna kilka jezykow biegle, ma wielkie serce zawsze wspomaga potrzebujacych, ambitny,wyrozumialy i oczytany. Obecnie czyta srednio 3 ksiazki w m-cu , kiedys wiecej. Praca w RCMP (Kanadyjska Królewska Policja Konna) to byloby marzenie kazdego a Julio przepracowal 15 lat.O te prace zabiegal caly rok,wiele testow ,wywiadow. Zapytaj jak mozna dostac prace w ONZ-cie ,bo musialbys gosciu byc bardzo dobry aby pokonac ponad 160 kandydatow z wielu krajow aby dostac stanowisko. Taki jest moj kochany maz , ty go nazywasz kurd**el.Powiem ci i doradzam patrz w serce i umysl a nie na wygald. Co do mnie NIGDY nie uwazalam sie za pieknosc.Wrecz odwrotnie-bylam chudym szkieletem z cienikmi wloskami.Dzis uwazam sie za stara kobitke, wiek jest widoczny i nie kryje tego.Nie moge sie nadziwic jak moj Julio chce byc ze mna. Kobita juz na emeryturze .On powinien miec mloda bo sam ma tempreament poludniowca a ja bywam leniwa. No gosci wyszlo sporo, jaki jest komentarz???Milczysz???? Krakusko jak moglam sie postawic matce kiedy bylam dzieckiem ,nastolatka i nie rozumialam ,ze jestem manipulowana.To dociera do czlowieka kiedy jest juz dorosly ,analizuje i umie oceniac. Krakusko bylismy w czerwcu w Pl. Spedzilam z mama sporo czasu. Mama wczesniej zaplanowala odwiedziny u znajomych i chodzilysmy z wizytami. Okazalo sie, ze nie ma demencji,bierze udzial w dyskusji w temacie polityka,na temat rzadu,ogolnie wygladalo ze jest zorientowana i gada do sensu.Dlatego ten experyment mialby nam pokazac jej stan umyslu. Moze jak bedzie musiala zadbac o finanse sama ,wyjdzie jej to calkiem niezle. W koncu do niedawna to robila.Winie mojego brata za taki stan rzeczy .Kazal sprzedac samochod i zdeklarowal sie, ze bedzie wozil wszedzie kiedy tylko chce. Pozbawil ja wyjazdow do W-wy pociagiem ( 30 min) a czesto jezdzila do rodziny.Sama kupowala bilet jechala i wracala kiedy chciala. On ja powoli pozbawil wlasnych dzialan . Zrobil z niej stara kobiete , ktora juz samodzilenie nie mysli . To nie jest prawda. U nas w domu bylo tak, ze ja bylam coreczka tatusia a brat syneczkiem mamusi .On zawsze jej ulegly,posluszny a ona go wykorzystujaca szczegolnie teraz. On nawet nie chce z nia podjac zadnej rozmowy, chowa glowe w piasek. A czemu nie dyskutowac, on z gory zakalada ze mama ma demencje. Dzwoni do mnie i brat mi mowi ,powiedz mamie ze w tym miesiacy wydala w aptece .... zl, zapytaj na co wydala . Bo leki na recepte jej wykupuja. Ja widzialam ja inaczej w czerwcu.Obie gadamy przez tel i to jest normalna starsza osoba, czasami zapomina nazwisk i czasami powtarza cos wiecej niz 1x. Ale dba o mieszkanie ,zakupy,wizyty i lekarzy,dba o swoja higiene osobista az za bardzo. Robi pranie ,prasowanie ,gotuje itd.Czy to jest osoba z demencja starcza?? Wysyla mi paczki,adresuje ,nadaje na poczcie. To sa moje obserwacje i wnioski, sprawdze w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jolcia Jeden z Twoich najlepszych wpisów powyżej. Czy tylko ja nie mogę się dostać na kafe tak łatwo jak dawniej? Handzia z tel, bo laptop mnie nie lączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybka60 dziekuje, wpis jak wpis ale jak zwykle przydlugi.Chcialabym napisac krocej ale taka mam juz wade.... Handziu latwo sie wchodzi na kafe z laptopka a z tel nie jest zawsze latwo. Ja jestem analfabeta telefoniczna i nie lubie uzywac tego wynalazku do innych rzeczy jak dzwonienie i sms-y.Internet jest dla mnie troche klopotliwy na tel tak samo jak messenger. Ale nasza Krakuska jest w tym dobra i uczyla mnie wielu sztuczek. Nawet chwycilam ale za stary telefon i mnie wnerwil bo ciagle domaga sie ladowania mimo nowych baterii. Wiec olalam tego Samsunga ,wole moja Nokie. Nie biore tel na rower , na tenisa,na zakupy-nie lubie rozmow telefonicznych w publicznym miejscu. Moja Nathalie jest taka sama,np.nie odbiera w autobusie ,w metrze.Smiesza mnie te osoby bo coz to za wazne newsy, ze nie moze poczekac 10-15 min. Tak sobie myslam o naszym dziadku-pulkowniku o jego upadkach. On probuje sam w nocy isc do WC, gdyby mial lozko jak mama Soni musialby zawolac o pomoc. Moze ilosc upadkow bylaby mniejsza. To okropne co Parkinson robi ze nogami chorego. Sadze ,ze Handzia juz namawiala na tzw.kaczke ale pewnie dziadzio odmowil.A druga sprawa to pewnie nie daloby rady uniknac rozlewania moczu. Czy tata porusza sie z bakonikiem? Pewnie przegapilam kiedys te informacje dlatego pytam. Lubilam mojego pacjenta parkinsona -Antosia.Jak on sie bal zony ,kompletnie zamknal sie przed nia. A ja krew zalewala ze ze mna rozmawia.Byl taki czysty,zadbany,prawie elegancki ze w szpitalu Lachine sie dziwli i oni sadzili ,ze jestem jego corka bo taki mielismy kontakt .Ja czulam jego bol. Do dzis mam kontakt z jego corka w Montrealu. A moj Antos zmarl 3 m-c jak go zostawilam. Zona i druga corka ze Szwecji wykonczyly go wspolnie.Ta szwedzka corka niby psychiatra przyjechala z walizka lekow i na nim expreymentowala. Antos byl tak zamulony ze nie jadl ,spal 24/24 -byl nieobecny.Wiem to od przyjaciolki Irenki ktora byla z nim do konca. Koniec z tymi smutkami.Mialam dobry dzien kuchnie generalne sprzatanie, gotowanie a potem tenis.Dzien fajny bo bez slonca ale goraco.Teraz siedze na balkonie jest tylko 28 stopni.Mam tu TV ogladam nagrana ,,Kropka nad i" pierwsze wydanie po wakacjach. Gdzies blizej plazy maja fajerwerki wiec mam show za darmo, z jakiej okazji tego nie wiem.Do jutra!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zaskoczenie , tak serfujac po necie znalazlam strone ,,,http://niebieskaeskadra.pl/?control=8&id=4612,,, Strona powstała z myślą o upamiętnieniu tych z polskich lotników, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny i jest tam moj dziadek pilot. Wiecej zdjec mozna zobaczyc na str ponizej. ,,http://www.zoltowscy.pl/wp/2006/12/wspomnienie-html/,, Szkola pilotow w Deblinie „Szkoła Orląt” istnieje do dzis i ciekawe kiedy ta dobra zmiana zmieni jej nazwe , albo wygasi zgodnie z programem wygaszania wszystkiego co sie sprawdza. Nie kupili francuskich Caracali ale przechodzone 3 (trzy) Boeingi. Oj , do czego my dojdziemy z tym rzadem az strach pomyslec. Nocny marek mowi wszystkim spokojnej nocy, do jutra !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wielkie szczescie-DESZCZ!!! Ochlodzenie radocha ,podoba mi sie bardzo.Julio bedzie zly bo jemu nigdy nie jest za duzo slonca. Siedze na baklonie ,slucham newsow (Polak plynie juz 16 godzin przez Baltyk) i klikam z moja Natacia . Dziewczyny przeczytajcie ,czy sie z tym zgadzacie??? ,,Około 370 mln zł będzie kosztowała budżet państwa wypłata ekwiwalentu pieniężnego, jaki przysługuje funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu w zamian za rezygnację z mieszkania służbowego." To jest wielka niesprawiedliwosc bo ludzie nie maja mieszkan a tu taki prezent. A juz krzycza mieszkanie + , ciekawe dla kogo i kiedy i dla ilu rodzin???? Klamia ludziom prosto w oczy. ,,Mimo apeli pacjentów i lekarzy leki dla osób po przeszczepach we wrześniu znów drożeją. Opakowanie tabletek ma kosztować blisko 2,5 tys. zł. Jeszcze w kwietniu lek kosztował 3,20 zł. Co gorsza, Ministerstwo Zdrowia zapowiada kolejne podwyżki." Moze tak zapytac jak kiedys -Panie Kaczynski ,jak żyć??? Ten nie musi sie o nic martwic ma az za duzo ,obstawa ktora oplacaja podatnicy a kosztuje krocie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Balbinka
Waga 90,2. Qudłata, na działeczce obijałam się jak tylko można.Raptem 8 worków. Tak czytam Wasze wpisy o niedołężnych rodzicach i związanych z tym nerwach, złości, czasem bezsilności i innych niemiłych doznaniach.Trudno powiedzieć, że zazdroszczę bo to nie odpowiednie słowo. Ja mam to już za sobą. Moja mama zmarła w maju tego roku w wieku 67 lat.Wydaje się, że była młoda ale na ok. 4 lata przed śmiercią przestała być samodzielna.Ponad 35 lat chorowała na psychozę maniakalno-depresyjną i brała leki psychotropowe w ilościach przemysłowych (szczególnie przez ostatnie 15 lat).Leki te zaczęły powodować zanik kory mózgowej,mózgu i móżdżku oraz uszkadzały serce, wątrobę i nerki w wyniku czego zaczęła, można tak powiedzieć umierać jakieś 4 lata temu.Niewielkie z początku problemy z narządami przechodziły w niewydolność a zanik tkanek w mózgu powodował zaniki pamięci,dezorientację, złość, agresję, otępienie i inne.Długo mogła bym wymieniać.Na kilka dni przed śmiercią przestała mówić. Bełkotała i nie mogłam jej zrozumieć.Braki w mózgu spowodowały wyłączanie funkcji życiowych. Umarła na niewydolność wielonarządową. Nie cierpiała i nic ją nie bolało a jednak wiedziała,że umiera.Umarła we śnie. Chorowała całe moje życie i to na tak specyficzną i trudną chorobę, że już od dzieciaka byłam świadkiem scen i wydarzeń przy których dzieci nie powinny być.Można powiedzieć, że byłam zahartowana a jednak też czasami nie wytrzymywałam i albo na nią krzyczałam albo się poryczałam. Miałam takie dni, kiedy wydawało mi się, że to wszystko robi, żeby mi zrobić na złość albo się na mnie mści nie wiadomo za co. Nie daję rad ani nie pocieszam, bo wiem że własne doświadczenia uczą najlepiej a czas pomaga się oswajać (cokolwiek to oswajać miało by znaczyć). Jedno wiem. Warto się zatrzymać na chwilę i docenić to co się ma. Ja się bałam dnia w którym umrze.Szczególnie przez ostanie miesiące. Bałam się tej chwili, kiedy pomyślę nie mam już matki, nie mam rodziców (ojciec zmarł jak miałam 10 lat). I chociaż te dni w chorobie się dłużyły w tygodnie w miesiące w nieskończoność to przyszła jedna krótka chwilka i pstryk. Moja matka nie była sensem mojego życia.Nie byłyśmy przyjaciółkami. W niczym mi nie pomagała.Mieszkałyśmy oddzielnie. Miała drugiego męża, który się nią opiekował do końca. A brakuje mi jej coraz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie zastanawia co innego, dlaczego ty Jola tak nie lubisz starych ludzi? Nie jestem pewna , ale chyba się kiedyś nimi zajmowałaś . Jednej z koleżanek, kazałaś, pytać ojca, czy ją kocha, napadłaś kiedyś na teściową czy matkę barbaruski. Barbaruska ma rację nasi rodzice są starymi schorowanymi ludźmi, świat pędzi do przodu ich głowy nie nadarzają, trzeba pewne rzeczy odpuścić. Tym bardziej, że nie żyjesz z matką, na co dzień i tak naprawdę niewiele o niej wiesz. Gdy byłaś dzieckiem, była inna kobieta niż teraz. Do starszych ludzi trzeba mieć więcej cierpliwości niż do dzieci. I ostatnie najważniejsze; NIE PSIOCZ TAK NA MATKĘ, BO KIEDYS NIE BĘDZIESZ MIAŁA JUŻ DO, KOGO ZADZWONIĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×