Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Gość Asik...
Hmmm napewno chce przywieżc jakies przysmaki, cos z pamiątek i jeśli znajde cos interesującego... cos dla siebie, może z ciuchów itd... o jedzonko chba rzeczywiście nie mam sie co martwić...bo będe mieszkala z Tolgą... no chyba, ze zaprosze g na jakas romantyczna kolacje;D..... hmm to jak myslicie... jaka kwota tak przykładowo?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotek
Witam wszystkich w zasadzie nie wiem od czego zacząć, wskoczyłam tu bo chciałam poczytać co polacy myślą o Turkach.....bardzo ciekawe i zróżnicowane teksty,włos się jerzył czasami. znam Turcję od kuchni,od tej biednej strony i tej bogatszej,obyczaje,kuchnia,rodzina. stereotypy istnieją zawsze ale człowiek i jego natura to drugie.jestem uczuciowo związana z chłopakiem z Turcji jest nieco inny niż stereotypy które czytam o nich.kiedyś czytaliśmy razem niektóre fragmenty,ubawiliśmy się nieźle. Kraj do zwiedzania polecam,piękny i zdecydowanie inna kultura, a co do ludzi - zawsze trzeba uważać w każdym kraju.każdy wie jakie zdanie mają inni na nasz temat - ech Polacy. acha jestem pełna podziwu co do niektórych super mądrych wypowiedzi.trzymajcie się , napiszcie coś dla otuchy.służe pomocą co do podróżowania po Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc robotek :) Milo ze do nas zajrzalas :) Dlugo jestes ze swoim chlopakiem??? Napisz cos o sobie jesli mozesz. Zgodze sie, ze o polakach tez kraza rozne opinie po swiecie i nie wszystkie sa korzystne ;) Co kraj to obyczaj, ale wszystko zalezy tez od ludzi. Milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik wez wszystko :P przynajmniej 1000zl a najlepiej miec ze soba karte bo a nuz...strzezonego..poza tym z kart, jesliby ci ukradli, nie beda miec pozytku, a prowizje w bankomatach nie sa az takie kosmiczne jak sie uwaza.mowie tak bo w istambule kieszonkowcy niestety lubia kroic turystow...:( hej robotek my sie tu wlasnie tak \"otuchujemy\", pocieszamy, radzimy, na pewno nie wiemy wszystkiego, ale moze kiedys sie dowiemy :D milego wieczoru i slodkich snow madzik przykro mi, ze sama juz snisz ale przynajmniej nam nie zal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie :))) nie tylko ja dostaje gwiazdki... hehe jutro zaczynam nowy semestr... i to z niesamowita energia :))) chce zeby jak najszybciej sie skonczyl, bo na 29.06 mam juz zarezerwowany bilet do ankary. czyli musze wszystkie egzaminy zdac za pierwszym podejsciem ;))) bedzie dobrze... milosc uskrzydla przede wszystkim umysl madzik mam nadzieje, ze to ostatnie chwile byly jak miodzio buziaki kolorowych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki :) Ojjjjjjjjj tak ostatni tydzien byl cudowny :) az sie rozlywam na sama mysl hehe, no ale coz terz rzeczywistosc ta bardziej brutalna i kombinowanie, co i jak zrobic, zeby bylo dobrze. jednak jesli sie czuje milosc tej drugiej osoby, to wszystko wydaje sie byc prostsze, no ale wy tez o tym doskonale wiecie ;) Saurfana no totrzymamy kciuki za Twoja sesje, zeby jak najszybciej sie zakonczyla no i z samymi pozytywami :) Yavrum niestety tak jest , ze nie mozemy byc wszystkie szczesliwe w tym samym czasie, no ale moze ktoregos dnia ... ;) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje Madzik, ze tak bedzie , poki co sie na to nie zanosi 😭 pzdr 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotek
dzięki za odreagowanie madzikpn :-) chyba szukałam na forum potwierdzenia, że nie jestem taka naiwna i skoro pokochałam turka to tylko dlatego że jest jedyny i wyjątkowy.śmieszne ale chyba go tak postrzegam.poznaliśmy się całkiem nie romantycznie bo on pracował w hotelu w którym się zatrzymałam.tak jakoś cztery dni pogawętki, wymiana telefonów adresów i codzienna rozmowa na skype.potem jego odwiedziny u mnie i moje u nigo. mnustwo wspomnień i doświadczeń.mój pobyt w Turcji wkluczam całkowicie więc On zdecydował się że może mieszkać w Polsce bez problemu.no i zobaczymy........mam nadzieję że będzie dobrze.cenne uwagi na temat związków z turkami czytam chętnie.kisski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robotek my Tu sie wlasnie dzielimy radosciami i smutkami, wiec zagladaj jak tylko poczujesz potrzebe :) Sluzymy wsparciem, cieplym slowem :) no i tylko trzymac kciuki za kolejnego wyjatkowego turka ;) pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
robotek....wyobraz sobie, ze ja poznalam mojego tak samo..:)... A w jakim to bylo miasteczku? opowiedz cos wiecej, moze wylapie wiecej wspolnych szczegolow ;)... buzzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotek
to było małe miasteczko turystyczne Didim. Paulinko pewnie pisałaś wcześniej jak się poznaliscie i w ogóle ale napisz kilka szczegołów.jak Ci się wiedzie i jakie plany............. fajnie że ktos ma podobne fakty w życiu.....ale by było gdybyśmy znały tego samego hahaha :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotek
eee nie to nie możliwe tyle ich jest w tej Turcji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmiirreellaa
Witam dziewczyny!Przypadkiem wpadlam na ten temat i jak juz tu jestem to moze cos napisze,mianowicie tez jestem z turkiem-2lata.Pierwszy rok byl wspanialy,jak w bajce,bylismy tacy zakochani,nie moglismy sie soba nacieszyc.Po roku zamieszkalismy ze soba(w Niemczech) i od tego czasu wszystko sie zmienilo...zaczely sie klotnie,ktorych wczesniej prawie w ogole nie bylo,wyzwiska,pozniej szarpanie za wlosy itd,bicie,zakazy...Nie codziennie czy co tydzien,ale przez ostatni rok zdarzylo sie to juz kilka razy,a ja?Nie mam sily na to aby odejsc,jak uderzy to przeprosi,prosi o wybaczenie,mowi ze kocha a ja taka naiwna i w to wszystko szczerze wierze...i wmawiam sobie ze to byla moze moja wina!?Sama nie wiem czy kocham,czy tylko brak odwagi na to aby odejsc,ale mecze sie coraz bardziej,nieraz nie mam juz sil,co z tego ze robi prezenty,mowi czule slowka...a wystarczy jedno zdanie wypowiedziane przeze mnie ktore mu sie nie spodoba,ktore go zdenerwuje i juz jestem ta najgorsza...Teraz zbieram juz tylko sily i odwage na zakonczenie tego zwiazku!Mam nadzieje ze co niektore wyniosa z tego wnioski,ze na poczatku jest slodko,traktuja nas jak ksiezniczki,a potem pokazuja swoje drugie oblicze.Oczywiscie nie wszyscy tacy sa i nie mam zlego zdania na temat turkow,bo w moich oczach sa dobrymi ludzmi,ale z wyjatkami. Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmiirreellaa zostaw go jak najszybciej bo to na pewno nie jest milosc raczej jakies uzaleznienie, zycze Ci duzo sily i powodzenia!! tego kwiatu pol swiatu nie marnuj zycia z damskim bokserem!!!! zostaw tego palanta!! 😡 pzdr 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmiirreellaa zycze duzo sily i uporu :) Glowa do gory, znajdziesz innego, ktory nie bedzie wyzywal :) Jak sie kogos kocha, to sie go nie powinno ranic, a juz z pewnoscia nie powinno sie go szarpac, bic czy wyzywac. Mnie sie wydaje, ze Ty juz go nie kochasz, ale przyzwyczaias sie do tego, ze jestescie razem. Jesli przeprasza, a sie nie zmienia, to juz raczej sie nie zmieni :( Szkoda Twoich nerwów i uczuc... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co oznacza po turecku
ania pabucu yarim cik disariya oynayalim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarım 1. (a) half: İki yarım bir bütün eder. Two halves make a whole. 2. half of a, half a: yarım elma half of an apple/half an apple. yarım ekmek half a loaf (of bread). yarım kilo half a kilo. 3. half past noon, twelve-thirty. 4. half past midnight, twelve-thirty. 5. incomplete, partial, halfway, unsatisfactory, make-shift: yarım iş job that´s been poorly done. yarım oda poor thing to call a room/unsatisfactory room. 6. physically disabled (person). yarımda at half past twelve, at twelve-thirty; at half past noon; at half past midnight. yarım ağız/ağızla 1. half-hearted; reluctant. 2. half-heartedly; reluctantly. yarım başağrısı migraine affecting one side of the head. yarım daire math. half circle, semicircle. yarım doğru math. half line, half ray. yarım elma, gönül/hatır alma. proverb A very small kindness can be enough to win someone´s favor or affection. yarım elmanın yarısı o, yarısı bu. colloq. They´re as like as two peas in a pod. yarım hekim candan eder, yarım hoca dinden eder. proverb If you take the advice of half-ignorant people, you´ll suffer for it. yarım kalmak to be left half-finished, be left half-done. yarım porsiyon 1. half portion. 2. slang small, pint-sized, shrimpy (person). yarım saat half an hour, a half hour. yarım yamalak poor, sorry, third-rate, two-bit, crummy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja sie nie znam na Tureckim, a Twoje wyrazy nie uwzgledniaja chyba ich literek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
hej wszytskim:) robotek---- ja bylam w Alanyi, on byl zastepca kierownika, niby taki niedostepny, ale sama sprowokowalam to by mnie w koncu poderwal;).. Niezapomniane chwile, wspaniale wspomnienia...wyjechalam, ale telefon sie nie urywal.. chcial wyslac mi pieniadze, zebym przyjechala jak najszybciej, ale nie zgodzilam sie na to..powiedzialam ze musi czekac i o dziwo czeka tak juz od roku...dzwoni codziennie wiec moge czesto slyszec jego glos...i chociaz chwilami dopadaja mnie czarne mysli, zastanawiam sie czy moge nazywac go moim, to jednak......;).......napisz cos wiecej o sobie:)... buziaki dla wszytskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmiirreellaa
yavrum,madzikpn dzieki za rady i cieple slowa,i jeszcze chcialabym cos dodac dla dziewczyn ktore pisza,ze chlopacy chca im pieniadze na bilet wysylac...u nich jest tak ze mezczyzni zarabiaja,a kobiety siedza w domu,gotuja,sprzataja,zajmuja sie dziecmi...wtedy faceci czuja sie...nie wiem jak to ujac...bardziej dowartosciowani,u turkow to faceci rzadza pieniedzmi,placa rachunki,placa za zakupy itd,takze dziewczyny nie robcie sobie nadziei ze oni tacy dobrzy,ze chca Wam za bilet zaplacic,po prostu jest to ich tak jakby "obowiazkiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmiirreellaa
Aha,jak chcecie sie tureckiego pouczyc to tu macie nawet fajna stronke : www.jezykturecki.bloog.pl Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmiirreellaa zagladaj do nas :) no i daj znac czy udalo Ci sie rozwiazac problem, bede 3mac kciuki ;) Moj tez lubi placic, ale jak mu mowie, ze ja tez chcialabym zaplacic, to on moze z radosci nie skacze do nieba, ale nie dyskutuje ;) hehe W tej kwestii sie dogadujemy ;) Pozdrowionka cieple dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotek
ania pabucu yarim cik disariya oynayalim - to jest taka śmieszna wyliczanka po turecku, u nas często małe dzieci klaszczą w ręce i mówią takie dziecinne wyliczanki, w turcji znają to wszyscy, to w zasadzie śmieszne słówka nic nie znaczące, dziecinny slogan.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotek
Miimirrrelko troszke generalizujesz choć cześciowo zgadzam się z Tobą.muszę powiedzieć że mój facet pochodzi chyba z bardziej nowoczesnej rodzinki. jego rodzina to najwyraźniej odmieńce. pięniędzmi raczej rządziła mama a po większe zakupy chodzili razem.jego tata był ( bo zmarł niedawno) znanym i szanowanym prawnikiem w Turcji a mama nietypowo jak na kobietę turecką była inżynierem od elektryki. oczywiście widziałam inne rodziny i to wszystko o czym pisze ale sa normalni na prawdę. oczywiście i bez sprzeczności podpisuję się po tym że to generalnie brudasy albo mają inne pojęcie o czystości i porządkach :-) acha Mirelko jak dasz rady a na pewno dasz nie męcz się z damskim bokserem, czy to turek czy inna cholera trzeba się szanować.kisski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robotek co do czystosci, to ja sie zgodzic nie moge, bo moj facet jest tak czysty, ze szok, prysznic non stop, ubranka woli sam wyprac, zeby byly na blysk, na stole czysciutko, jak gotuje to tez wszystko musi byc czyste i umyte, wiec jesli chodzi o mojego ,t o brudasek nie pasuje ;) nie wiem jak inni, ale Ci ktorych ja zdazylam poznac, to czyscioszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten dzieciecy tekst znaczy cos w stylu ania biega w jednym bucie i gra czy sie bawi jakos tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmiirreellaa
Ok bede do Was zagladac i Was na biezaco informowac;-),robotek jezeli chodzi o czystosc i porzadek to nie moge powiedziec na nich zlego slowa,moj chlopak i jego znajomi sa ludzmi dbajacymi o czystosc i o siebie...,ale juz nie raz spotkalam osoby kolo ktorych nie dalo sie stac,bo az odrzucalo... Mi tez troche ciezko go zostawic,bo jestem tu praktycznie sama,prawie zadnych znajomych,rodzina w Polsce,calymi dniami siedze w domu...ostatnio mu powiedzialam ze moze pojechalabym na Wielkanoc do Polski to powiedzial ze pojedzie ze mna,takjakby przeczuwal,ze nie wroce do niego(ostatnio bylismy w Polsce razem na Boze Narodzenie,teraz mamy jechac w sierpniu na slub mojej przyjaciolki,ale mam nadzieje ze do tego czasu zdarzy sie jakis cud,ze dam rade....).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×