Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość aalexandra
Ok, bardzo dziekuje za zainteresowanie i rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyś
ale jak długo nalezy je brać, aby łatwiej zajść w ciążę??? Błagam, powiedzcie mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzioolka
Aurinko5--> dziekuje za odpowidz a mam jeszcze pytanie , czy mam sprobowac wziac jeszcze przynajmniej 1 opakowanie( bo skonczylam dopiero 1) i zobaczyc jaki bede miala stan cery i ewentualnej masy ciala ? Bo ja sie strasznie boje , teraz juz mam niedowage i w ogole zle sie czuje jak patrze w lustro chcialabym troche przybrac na wadze:( wszyscy ciagle mowia "Boze Magda jak ty schudlas" a ja raczej zawsze nie bylam zbyt "okragla" a teraz to juz w ogole:(((a i jeszcze jedno:) zbliza sie lato a ja uwielbiam sie opalac czy ja w ogole moge??? nie mam pojecia czy nie wystapi jakas reakcja fotouczuleniowa... z gory dziekuje za pomoc , pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . .
aurinko5 dziękuje za odpowiedź,widzę,że nie tylko mi pomagasz,a to się chwali ;) ja dopiero będe zaczynać przygode z tabletkami i troszku się boję,bo to różnie z tym moim organizmem bywa:) a to ta zwiększona płodność przez jakiś czas konkretny czas się utrzymuje? i jeszcze tylko takie pytanie organizacyjne,przypuśćmy,że dostane okres późnym wieczorem jednego dnia,a normalnie chce tabletki brać tam o godzinie 17. to czy normalnie wziąć w momencie wystąpienia krwawienia,a potem nastpenego dnia o tej 17? dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
alexandra!!Tez nie jestem lekarzem ale gdzies czytalam ze to ile bedzie trwala twoja przerwa zalezy od ciebie..zalecana jest 7 dni zeby caly cykl trwał 28 dni ale to ze twoj trwa 27 dni niczemu nie przeszkadza!!Zapytaj jedynie lekarza czy lepiej zmienic ta przerwe na 7 dniowa czy zostac jush przy tej 6-cio dniowej:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
tyś- o to juz najlepiej pytac ginekologa,mysle ze 2-3 cykle to miniumum. madzioolka san cery moze unormowac sie po 2 -3 opakowaniu,ale jezeli po 2 nie bedzie nic a nic lepiej to mysle ze bedzie trzeba zmienic.Co do chudniecia to tak jak mowilam yasmienelle odwadnia- tracisz plyny i chudniesz,pij duzo ,jedz regularnie a powinno sie ustabilizowac.Co do opalania to roznie z tym bywa. Jak masz sklonnosc do przebarwien skory to jest duze prawdopodobienstwo,ze plamki moga Ci sie pojawic.Jezeli nie masz takich sklonnosci to i tak nie mozesz czuc sie pewna bo plamki moga sie pojawic np po pol roku.Na to tak nparwde nie ma reguly.Ja chodze na solarium 3 razy w miesiacu i jak narazie jest ok. ......- pierwsza tabletke musisz wziac w dniu kiedy zaczelo sie krwawienie,nawet jezeli bedzie to o 23.Natomiast drugiego dnia mozesz wziac wczesniej tylko juz do konca opkaownia trzymaj sie tej pory dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalexandra
Lilly_lu dziekuje za odpwiedz.. Chyba rzeczywiscie bez sensu panikuje, ale jeszcze zapytam lekarza:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość when a woman
Dziewczyny wiem ,że to brzmi banalnie ale ginekolog zapisal mi yasminelle a ja ciagle sie zastanawiam czy te 21 jest dla kazdej kobiety niezaleznie do tego jak dlugi cykl ma.Chodzi mi o to ze teraz pzyjmujac 21 pigulek + robiac 7 dniowa przerwe,zmiejszam moj cykl niejako z 32 do 28 dni.U kazej tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalexandra
when a woman, 21 pigulek to stala liczba dla kazdej kobiety bez wzgledu na trwajacy cykl. Z tego co mi wiadomo, 28 dni, powinien trwac regularny i prawidlowy cykl. Nie masz powodow do zmartwien, ze to skroci Twoj cykl. Kazda z nas bierze tabletki przez 21 dni, po czym jest 7-dniowa przerwa i tak dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia1771
Czesc mam pytankko: czy jak ustwailam sobie wczesna godzinke na branie tabletek (godz. 7) to czy moge przy drugim opakowaniu przestawic sobie raczej na godzine wieczorna...tzn wiem ,ze moge ale czy musze sie przez jakis czas dodatkowo przez to zabezpieczac..wybaczcie jesli to glupie pytanie ale to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdanie powinnaś się zabezpieczać przez 7 dni bo przesuwasz tabletkę o ponad 12 godzin pozdrawiam ja jestem w 16 dniu brania yasminelle i jak na razie to dokucza mi ból piersi a co do antykoncepcji to postanowiliśmy korzystać na maxa dopiero od drugiego opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia1771
a jezeli bym przesunela tak np. na godz. 16?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gypsi
Dziewczyny mam pytanie, biorę Yasminelle od 2 tygodni i wczoraj przez przypadek zamiast wziąć tabletke z wtorku wzielam tabletke z niedzieli, czy to powoduje jakies komplikacje, czy kazda z tych tabletek ejst praktycznie taka sama i teraz dalej moge brac tabletki z srody itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shopgirl
Markotka ale ja sie kochałam 3 razy podczas 7 dniowej przerwy ups i to pierwszy raz do końca dlatego się martwie czy mam o co?jakoś się jeszcze troche boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gypsi
nie masz sie co martwic, kazda tabletka jest taka sama, tylko lepiej pilnuj sobie zeby dobrze brac bo moze sie pomylic i np nie wziac jednego dnia ;/ P.S Od pon mam tydzien bez tabletek,kiedy sie spodziewac okresu? Osttanio dostalam w niedziele, a w pon wzielam tabletke. to moje pierwszze opakowanie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wnerwiacie mnie
Dziewczyny!!! Bardzo prosze o zastanowienie sie nad powelaniem tych samych watkow.Na kazdej stronie jest po 10 pytan, czy jak kochalam sie do konca, to bedzie dobrze i jestem zabezpieczona...no blagam, zasmiecanie ten topic!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna2
Dziewczynki Proszę odpiszcie mi skoro zapomniałam tych 3 tabletek i wczesniej zrobilam 7 dniową przerwę tzn po 18 tabletkach,po czym zrobiłam tygodniowa przerwe i znów zaczelam brać tabletki - od wczoraj. To czy jestem prawidlowo zabezpieczona.Bardzo nie lubie gumek ;/ Stąd moję pyatnie. Prosze niech ktoś odpowie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna2
oj zagmatwałam :) tylko raz zrobilam przerwę po tych 18 tabletkach :P Bo napisałam troszkę mętnie. Ponownie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
taka-jedna2------------>w którym tygodniu pominęłaś te tabletki? Problem jest już przy pominięciu jednej, a co dopiero 3!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
taka_jedna2---------->jeśli pominęłaś tabletki w ostatnim, trzecim tygodniu nie powinnaś robić przerwy i przejść do następnego blistra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
taka_jedna2-----------> najlepiej spraedź w ulotce str. 31-36, lub na www.yasminelle.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Shopgirl
Jeśli Cie to pocieszy ja kochałam się ze swoim chłopakiem podczas 7 dniowej przerwy też 3 razy do końca. ;) Za pierwszym razem jak sie kochałam do końca też sie tak bałam ale teraz juz nie mam takich obaw poniewaz dostałam okres i było okej. Masz jakies konkretniejsze powody do obaw? Rozumiem Cie bo zapewne wynika to z tego, ze pierwszy raz tak do samego konca i stad ta niepewność. Ale uwierz będzie okej:) PozDrawiam Markotkaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShadeX
AMELIA81---> i jak, wiesz o co może chodzić jeżeli chodzi o ten problem mojej dziewcyzny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna2
Ojej ja pominęlam w ostanim tygodniu brania tak jak pisalam po 18 dniu zrobilam przerwę pojawilo sie krwawienie z odstawienia,po czym zaczelam brać normalnie od wczoraj i teraz juz się nie pomylę. Z ulotki dowiedzialam sie ,że mozna tak jak ja- zrobic przerwe,albo nie robic. Jednak moim pytaniem jest czy jestem teraz zabezpieczona bo rozumując skoro za pierwszym razem jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki, to teraz tez chyba w ten sposób,gorzej bylo podczas tej przerwy kiedy zapomnialam tych tabletek,ale wtedy nic nie bylo wiec nie mam powodu do niepokoju,ale co teraz? Moge normalnie sobie szalec:) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
taka_jedna- nie mozesz sobie normalnie szalec....nie pominelas jedenej tabletki tylko az 3....lezeli pomienelas wiecej niz jedna tabletke w jednym blistrze koniecznie musiz skontaktowac sie z lekarzem...to nie sa witaminki, ze raz wezemiesz a raz nie i pozostanie to bez wplywu na twoj organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwczyny pomóżcie! odczulam się Novohelisenem na roztocza kurzu domowego. biorę szczepionkę co 5lub6 tygodni. czy to nie wchodzi w interakcje z jasminelle? czy którś z was też może ma taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny czy jest...
Dziewczyny czy jest możliwość, ze organizm nie przyjmuje yasminelle ?? Jakie są objawy tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny czy jest...
możliwosc, ze organizm odrzuca yasminelle i my nie wiemy o tym!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
nie ma takiej mozliowsci,organizm moze zle tolerowac sklad hormonow ale nie odrzuca ich....a co do szczepionki to wez ulotke i przeczytaj czy jest jakis skladnik ktory wchodzi w interakcje z tabl, osobiscie nie sadze zeby immunoterapia miala jakikolwiek wplyw na tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambro
ALKOHOL I SOLARIUM cześć dziewczęta:) ja mam pytanie odnosnie tego opalania i spozywania alkoholu. jesli sie opalam to moge miec problemy ze skórą owszem, ale czy promienie sloneczne czy te w solarium maja wplyw na skutecznosc leku? i jak to jest z tym alkoholem? rozumiem ze nie wolno zwymiotowac do 4 godzin (ja nie mam takich problemow) ale znow to samo pytanie czy wplywa alkoholna skutecznosc yasminelli? moze któras z Was znalazla jakis ciekawy artykul albo wie to od swojego lekarza? ja narazie musze czekac na wizyte... P.S wczoraj o 19 wzielam ostatnia tabl. z bilistra, kurcze ... czekam na okresik :P oby nadszedl... pozdrawiam kochane kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×