Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Lilly_lu
Ivain!!Jak obiecywałam-pisze:)Bylam u ginekolożki i powiedziala ze po tabletkach takie zmiany sa jak najbardziej mozliwe..zmienila mi od razu na novynette(to samo co mercilon)od dzisiaj czyli w połowie opakowania...roznia sie tym drugim składnikiem...powiedziala ze jesli ten stan cery sie bedzie utrzymywac to zmieni mi na jeszcze cos innego:)Aha!!co wazne!!Przy badaniu krwi mam sobie zrobic tesh badanie na zaw.prolaktyny!!to moze miec zwiazek z cera jesli nie bedzie w normie!!Ehhhhh no to czekam na efekty!!mam nadzieje ze bedzie wsio ok...boje sie troche.... Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viridiana120780
Moj lekarz tez zamienił mi Yasmin na Yasminelle. PO obydwu czuje sie swietnie i absolutnie nie zauważyłam żadnej różnicy w ich działaniu. Są to tabletki dość drogie, ale może dzieki małym dawkom hormonów, mniej szkodliwe. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki:)..... Ja zaczelam brac od niedawna yasminelle ,wczoraj przyjelam 9 tabletke....ale od 3-2 dni pojawilo sie takie plamienie(skrzepy)....nie jest jak przy normalnym okresie..bardziej skape.Troszke sie tym zmartwilam.I nie wiem czy nie isc do mojej ginekolog....???ale czytajac wasze wypowiedzi ,zauwazylam ze tez niektore z was mialy takie objawy....Mam pytanko.-czy mam czekac az samo przejdzie to plamienie??I czy podczas plamienia jestem zabezpieczona biorac tabletki dalej,czy to nie zmniejsza mojej antykoncepcji,tak jak przy normalnym okresie??? Bo pod koniec maja wyjezdzam na wakacje do mojego chlopaka dlatego chcialabym byc pewna tego na 100% :D prosze was o pomoc:* pozdrawiam i buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kUaczysko
czesc! Widze, że na ten temat tu już nikt nie zagląda ja jednak mam nadzieje i pytanie co do tabletek Yasminelle. Tak zaglądam po róznych forach i czytam o tych talbetkach. Zdania są podzielone co jest oczywiste, bo przecież kazda z nas ma inny organizm. Ja jednak dziś przyjmuję pierwszą tabletke Yasminelle, jednak przeraziły mnie troche posty o wymiotach, bo tabletke mam zamiar wziąc po poludniu, a po południu mam też bardzo wazny mecz i ciekawa jestem czy któras z was już po pierwszej tabletce miała jakieś znaczące obajwy typu bóle brzucha,mdłości a może wymioty. Fajnie gdyby ktos odpisał;P hehe pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość when a woman
wczoraj ginekolog zapisal mi yasminelle a ja ciagle sie zastanawiam czy te 21 jest dla kazdej kobiety niezaleznie do tego jak dlugi cykl ma.Chodzi mi o to ze teraz pzyjmujac 21 pigulek + robiac 7 dniowa przerwe,zmiejszam moj cykl niejako z 32 do 28 dni.U kazej tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
Dzięki Lilli_lu Mam nadzieję że po novynette będzie lepiej, napisz mi proszę jakie badania hormonalne zleciła Ci ginekolog jeśli możesz. Ja też chyba powinnam zrobić jakieś, bo tak właściwie to nigdy nie miałam ich robionych, więc może Yasminelle wcale nie jest dla mnie taka najlepsza. Jak pójdę do gina następnym razem to wymuszę na nim skierowanie na te badania. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
Ivain!!Tylko poziom prolaktyny,nic wiecej nie kazala robic....w sumie badania hormonalne nie sa konieczne przy braniu tabletek...chyba ze mialas wczesniej zaburzenia w stylu 3 razy w miesiacu miesiaczke albo raz na 3 miesiace,zarastasz wlosami-tzn stajesz sie facetem:P heh,tj sprawdzenie poziomu androgenów.Ja po prostu zle tolerowalam ten drugi składnik jakim roznia sie tabletki--->drospirenon w wypadku Yasminelle(to samo co w Yasminie)Novynette maja dezogestrel....szczerze niwiem czym to sie rozni tzn jakie dzialanie ma dezogestrel bo lekarzem nie jestem.Zobaczymy co bedzie dalej...licze na poprawie ale jesli nie to znowu zmienie tabletki i moze znajde cos dla siebie:)Oby nie okazalo sie ze dla mnie zostaje tylko diane-35 !!zbyt długo nie mozna ich przyjmowac...Bede Cie informowac o stanie mojej buźki,mysle ze tak za tydzien powiinno jush cos sie pozmieniac na lepsze badz gorsze...ehhhh...aha biore teraz dwa opakowiania novinette pod rzad bo nie chce okresu na maturze!!(po yasminellle umieralam podaczas okresu) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShadeX
Witam Mam problem.. mojej dziewczynie jakoś tydzień temu skończył sie okres... wczoraj doszło między nami do namiętnych pieszczot i gdy wróciła do domu to zobaczyła, że krwawi... postanowiła wziąć pierwsza tabletke Yasminelle lecz następnego dnia już po "okresie" nie było śladu ;/ czy to był okres ?? czy ma dalej brać tabletki codziennie ?? kurde nie wiemy co mamy robić ;/ a Ginekolog dzisiaj nie przyjmuje żeby sie dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viqqa
kUaczysko------->hej, ja juz biore drugi miesiac te tabletki i ani razu nie mialam wymiotów, bóli głowy...itp, w sumie to sie czuje super, wiec sie nie przejmuj nie powinno byc zle, w ulotce poporstu pisza tak na wszelki wypadek ale to niezanczy ze tak akurat bedzie...nie przejmuj sie tym tak mocno. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
ShadeX--------------> twoja dziweczyna miała regularne okresy do tej pory?Może sie tak zdarzyć, że po pierwszej tabletce zanika okres i Twoja partnerka nie jest pierwszą osobą, która ma taki problem. A wczoraj doszło do zbliżenia czy były to tylko pieszczoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambro
----> shadex czy to bylo pierwsze opakowanie? znaczy sie czy dopiero zaczeła przyjmowac antykoncepcje? bo jesli tak to ja mialam podobną sytuacje. pierwszego dnia okresu wzielam pierwsza tabletke i okres mi zniknął.... pisałam o ty wcześniej... mowią ze to jest skutek uboczny... ja tez niewiem jak to traktowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
KUaczysko-----------> z tymi działaniami niepożądanymi różnie bywa. Jedne kobiety nie odczuwają żadnych, inne conajmniej kilka. Zdarza się, że już po kilku godzinach od przyjęcia tabletki mogą wystąpić opisane przez Ciebie objawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska 20
witam!!! czy ktoras kobietka wie gdzie tabletki Yasminelle sa najtansze w Bialymstoku????? prosze o jak najszybsza odpowiedz pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShadeX
Moja dziewczyna mówiła, że okres miała najwcześniej 21 dni po ostatnim... a ostatnio doszło między nami tylko do pieszczot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShadeX
lambro.... Pierwsze opakowanie, nawet pierwsza tabletka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
Dzięki Lilly_lu Myślę że postąpię podobnie jeśli dalej Yasminelle nie będą mi służyć to zmienię je na inne, ale teraz jeszcze miesiąc je wezmę i zobaczę jak się będzie sprawować cera. Ja kiedyś brałam Diane i czułam się po niej okropnie, potem miałam przerwę i teraz początkowo przepisał mi 1 opakowanie Logestu, ale stwierdził że Yasminelle będą lepsze. Po Logescie nie czułam się źle, ale miałam duże huśtawki nastrojów. Testuje jeszcze ten miesiąc i na wizytę. Buzia mi się łuszczy i są takie czerwone placki po tych syfkach, ale się goją i mam nadzieję że nie zostaną mi blizny. Powodzenia na maturze!!!Nie taki diabeł straszny, ale nerwy piekielne:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogodadobani
dziewczyny! planuje dzisiaj z chlopakiem sex. koncze dzisiaj pierwsze opakowania yasminelle. Moge byc bezpieczna czy chlopak ma sie postarac o dodatkowe zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Me
Oczywiście, że tak. Jesteś 'chroniona' od pierwszej przyjętej tabletki, do końca 7-odniowej przerwy (po czym bierzesz kolejną = 1 z nowego blistra i sytuacja się powtarza) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Me
PS. oczywiście moja odpowiedź dotyczy pytania: 'czy będziesz bezpieczna'. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga-22
a ja juz tydzien czasu mam okres :-( boli mnie brzuszek i w gole źle sie czuje :-( za tydz kończe opakowanie i znowu bede go miała :-( czy ktos mi w koncu odpowie na pytanie czy mam sie martwić??????!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti19
hej dziewczyny! jestem w trakcie 3 bilistra, wszystko mi sie unormowalo ale jedno nie!mainowicie mam straszne hustawki nastroju jednego dnia jak mnie ktos zdenerwuje to bym zabila a innego mam swietny humor, strasznie mnie to meczy a najbardziej cierpi na tym moj chlopak.napiszcie czy ktoras tak miala i jesli tak to kiedy to przechodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . .
mam do Was takowe pytanie...jesli w czasie brania tabletek bede miała skutki uboczne,które będą mi doskierwały to czy moge w każdej chwili przerwać branie? i jak jest z tą płodnością po przerwaniu czy też odstawieniu tabletek,czy to prawda że jest wtedy większe prawdopodobieńswto zajścia w ciąże? i po jakim czasie sięto stabilizuje? wiem,że dużo pytań,ale to bardzo ważne. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
hej mam pytanie jesli podczas 7 dniowej przerwie kochalam sie do konca to jestem zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolciako
Tak jestes zabezpieczona tak jak wtedy kiedy bierzesz tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
a nawet gdybym nie brala tabletek czy podczas okresu mogloby dojsc do zapłodnienia?ale oczywiscie bralam tabletki tylko tak pytam z ciekawosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogodadobani
No i po sexie. CUDOWNIE:). Mam nadzieje, ze yasminelle mnie nie zawiedzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna2
Dziewczynki Mam do was pytanie Nie wiem jak to się stało,ale przeoczyłam 3 tabletki.To znaczy dojechałam do góry, do końca i przerwałam brać tabletki.Po 3 dniach pojawił mi się okres.Ale wczoraj patrzę a tam jeszcze 3 tabletki w opakowaniu tyle,że tam na dole( zaczynałam opakowanie od czwartku. Jesli dobrze rozumuje to nic wilekiego się nie stało.Akurat na szczescie wtedy się nie kochałam... Ale skoro slonczyłam brać tabletki w niedziele, to teraz normalnie-jutro mam zaczac nowe opakowanie prawda? I na sczescie teraz sie juz nie bede mylic bo zawsze bedzie od poniedziałku:) I jeszcze jedno pytanko,czy te 3 tabletki mogę sobie zostawić na zaś pózniej,jakbym czasem kiedys musiała brać dodatkowo. Bardzo proszę o odpowiedż Pozdrawiam serdecznie. A zapomnialam napisac- ja po tabletkach czuje się dobrze,sporadycznie mam bóle głowy, no i przy krwawieniu boli,ale zawsze bolało. Sciskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
Mam schizy pierwszy raz robilam to do konca podczas 7 dniowej przerwy.Mam nadzieje,ze nie zajde w ciąze..:(czy ktos mnie oswieci podobnym doswiadczeniem i uspokoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafeczka
dziewczyny, boli mnie jedna noga. Nie umiem tego opisac, ale tak jakby ciezka byla... przerwać? dzisiaj skonczylam pierwsze opakowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markotkaa
Smallgirl---> skoro brałaś wszystkie tabletki i żadnej nie przeoczyłas ani nic w podobie, więc nie masz się o co martwić;) będzie okej. Wiem sama po sobie bo też się tak na początku bałam jak zrobiłam to pierwszy raz do konca ze swoim chłopakiem :) Dostałam okres :) nie ma ciąży ;) zobaczysz w Twoim przypadku będzie tak samo:) Głowa do góry. PozDrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×