Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość amelia81
jeśli pojawią sie jakieś nietypowe bóle, bądź uczucie drętwienia którejkolwiek części ciała, obrzęki nogi to należy przerwać branie tabletek i natychmiast skontaktować się z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmin
a ja biore yasminelle od 9 dni i ciagle mi sie chce od nich spac, poprostu od kiedy je biore nie mam ochoty nigdzie wyjsc tylko ciagle spac i spac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Jeżeli chodzi o bole nog to nie trzeba tak od razu przerywac,tabletki bardzo wyplukuja magnez i potas co powoduje zaburzenia przewodzenia i dlatego bola nogi.jest jeden cudowny lek na to bez recepty-Aspargin(magnez + potas).Jezeli uzupelni sie te braki a mimo wszystko nogi beda bolaly to wtedy trzeba przerwac.Jezeli boli jedna noga,skora jest zaczerwieniona w jednym miejscu i masz temp i obrzek to wtedy trzeba natychmiast przerwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić
Nie dostalam okresu a mam tydzien bez:/. Jestem po pierwszym opakowaniu. Jestem dziewica, z chłopakiem były pieszczoty nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietą.byc.
Ja mam pytanie odnośnie skutków ubocznych. Czy da się je w jakiś sposób zachamować? Wiele dziewczyn pisało,że przytyło bądź też spuchło w jakiś tam sposób. Czy na przykład zdrowy tryb życia,picie dużej ilości wody mineralnej,ograniczenie soli i słodyczy i jakaś tam aktywność fizyczna wpłynie hamująco na to tycie,o ile ono wogóle wystąpi. Jeśli chodzi o jakieś tam mrowienia,drętwienia to w aptece za ok. 6 zł jest Asmag o ile dobrze pamiętam. AA i jeszcze jedno pytanie apropo krążenia. Jeżeli mam zazwyczaj zimne dłonie i stopy to czy to oznaka,że mam jakieś problemy z krążeniem i powinnam sięzastanowić nad braniem y? z góry dziękuje. pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilly_lu -----------------> brałam Yamin i musze powiedziec ze zdecydowanie mi nie słuzyly bo czulam sie po nich tragicznie i odczuwałam mnostwo skutkow ubocznych po tych bylo cudownie. moze mi sie tylko wydaje ze to przez tabsy ;P no ale pryszczyki sie pojawiają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
kobieta.byc --jezeli chodzi o Twoje pierwsze pytanie to jak najbardziej.Co do zimnych rak i stop to patologia jest wtedy kiedy masz wrecz sine stopy,rece i paznkocie,ja cale zycie mam zimne stopy i rece i to jest moja uroda.Jezeli morfologie masz ok to nie masz sie czym, przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietą.byc.
w sumie masz racje,że taka urode. ostatnio nawet oglądałam program poświęcony układowi krążenia i wypowiadał się tam jakiś lekarz,że zimne ręce i nogi nie oznaczają problemów z krążeniem i żeby nie panikowac. ale ja wolałam się upewnić. dziękuje za odpowiedzi. to będą moje pierwsze tabletki i wole być przygotowana na wsyztko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kappa
Witam :) Dziś lekarz przepisał mi Yasminelle (wczesniej przez 1,5 roku przyjmowalam Harmonet, ale nie byłam z niego zadowolona z powodu spadku libido i ogólnie nienajlepszego samopoczucia :/ ). Jak narazie wszyscy wypowiadają się o Yasminelle w samych superlatywach (tak samo kiedyś było z Harmonetem:/ ) i rzeczywiście tabletki wyglądają na świetne. Ja jednak chciałam zapytać czy któraś z Was miała jakieś poważne skutki uboczne, etc., a jeśli są w istocie tak dobre to czy pomogły np. w przypadku bolesnych miesiączek? Interesuje mnie także kwestia, czy którejś z Was znacznie pogorszyła się cera (ja ze swojej narazie jestem zadowolona), bo słyszałam coś o często wyskakujących wypryskach...:/ Sorki, że tak się rozpisałam, ale to dla mnie wżna sprawa, bo mam wrażliwy organizm. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź i napewno podzielę się swoimi wrażeniami jak już wezmę trochę tych tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kappa
Witam :) Dziś lekarz przepisał mi Yasminelle (wczesniej przez 1,5 roku przyjmowalam Harmonet, ale nie byłam z niego zadowolona z powodu spadku libido i ogólnie nienajlepszego samopoczucia :/ ). Jak narazie wszyscy wypowiadają się o Yasminelle w samych superlatywach (tak samo kiedyś było z Harmonetem:/ ) i rzeczywiście tabletki wyglądają na świetne. Ja jednak chciałam zapytać czy któraś z Was miała jakieś poważne skutki uboczne, etc., a jeśli są w istocie tak dobre to czy pomogły np. w przypadku bolesnych miesiączek? Interesuje mnie także kwestia, czy którejś z Was znacznie pogorszyła się cera (ja ze swojej narazie jestem zadowolona), bo słyszałam coś o często wyskakujących wypryskach...:/ Sorki, że tak się rozpisałam, ale to dla mnie wżna sprawa, bo mam wrażliwy organizm. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź i napewno podzielę się swoimi wrażeniami jak już wezmę trochę tych tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O matko dziewczyno
Do >>>>>>Nie wiem co mam robic>>>>>>Jeny dziewczyno, co ty piszesz!jestes dziewica, bierzesz tabletki to po jaka cholere martwisz sie tym ze nie masz okresu!!!Dzieci z powietrza sie nie biora!Ty chyba sama jeszcze jestes dzieckiem skoro nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi! Okres pojawia sie nie zawsze w pierwszy dzien po odstawieniu tabletek, przewaznie w 2-3 dzien! Dziewczyno wez wyluzuj i zastanow sie po co ty bierzesz tabletki skoro nic z tym chlopakiem nie robisz, no chyba ze dopiero masz zamiar, to spoko, ale nie szalej odrazu ze nie masz okresu, bo to z ciaza nie ma nic wspolnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Kappa-------->u mnie yasminelle stanowczo zminimalizowały napięcie przedmiesiączkowe, a miałam straszne bóle (prawie porodowe, krzyżowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Nie wiem co robić--------->może się zdarzyć, że po pierwszym opakowaniu nie będzie okresu.Nie panikuj, tylko dobrze przeczytaj ulotkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
Groszek1988!! moze źle tolerujesz drospirenon ktory jeest i w yasmin i w yasminelle??Kurcze takie te tabletki niby super a coraz czesciej dziewczyny sie skarza na roznorodne dolegliwosci...ja musze powiedziec ze moja cera jak narazie sie poprawia...nie chce nic mowic zeby nie zapeszyc ale jest wrecz niesamowita poprawa.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale przez cały czas było super, tak dobrze ze nawet nie czulam ze biore, te drobne male pryszcze 1/10 to da sie chyba przezyc. zobaczymy jak bedzie, jeszcze mam jedno opakowanie do wybrania i koncze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 Wis
Madzia 1771 --> ja też mam nadzieję , że bedzie ok i nie pogorszy się jeszcze stan mojej buzi przez te tabletki... oby tak było....ale teraz pojawił się u mnie inny problem... właśnie zjadłam 9 tabletkę z opakowania i wystąpiło u mnie krwawienie...niewielkie, ale jednak była plamka na bieliżnie nie wiem czy to przez tabletki...czy ktoraś z Was też miała takie obajwy ??i co to moze oznaczać ? trochę się przestraszyłam bo nigdy wcześniej nie miałam takich sytuacji....!!! proszę o odpowiedz !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 Wis
Lilly Lu----> po jakim czasie zauważyłaś poprawę cery ?? jak długo zażywasz tabletki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ulotce
w ulotce pisze, ze w trakcie brania 1 opakowania moze wystapic krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damn! Przytyłam po tym 5 kg! Ale dobresą :) we Wtorek zaczynam 3 opakowanko. Szkoda tylko e CENA taka :/ :/ Jest gdzieś w łODZI apteka gdzie tabsy sa tańsze niż 32 zł? xD xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli
jeśli zapomnę jednej tabletki, to mam potem wziąść dwie, czy wogóle jej nie brać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kappa
Bardzo dziękuję za odpowiedź Amelia:) Harmonet u mnie zadziałał właśnie w ten sposób, więc mam nadzieję, że te tabletki również pomogą, bez skutków ubocznych:) Martwi mnie jednak to, że coraz więcej dziewczyn wypowiada się na temat zmian skórnych...Jeśli komuś pojawiły się takowe, z którymi później był poważny problem, proszę o info...:/ A co do wszystkich tych z Was, które piszą o jakiś dziwnych plamieniach/krwawieniach: Nie ma się co rozpisywać, bo sprawa jest prosta.Jeśli w ciągu pierwszych trzech miesięcy pojawiają się nieprzewidziane krwawienia/plamienia i nic poza tym (ja tak miałam przy pierwszych dwóch opakowaniach Harmonetu), to najprawdopodobniej jest to reakcja organizmu, który musi przystosować się do zmian, więc bez paniki:) Jeśli jednak oprócz tego są jakieś wyraźne skutki uboczne lub jest to już czwarte opakowanie lub dalsze, to nie ma rady trzeba iść do ginekologa, bo te tabletki najwyraźniej Wam nie służą, ale tu też nie należy panikować:) Pozdrawiam i czekam na dlasze wrażenia na temat tabletek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
26 Wis!!3 miesiace bralam Yasminelle i cera mi "padła"byla okropnie sucha,schodzila,robily sie takie czerwone kropki prawie wszedzie oprocz czoła i srodkowej czesci policzkow...najgorsze byly chrostki kolo oczu...Teraz biore Novynette i jest lepiej zdecydowanie lepiej...Masz tesh problemy z cera po tabletkach?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Jeśli----->zapomniałaś tabletki powinnaś ją niezwłocznie przyjąć, najlepiej jeśli to będzie w ciągu 12 godzin od właściwej pory brania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
*tzn skóra schodzila..złuszczała sie tak okropnie...Podklad nie byl w stanie tego zatuszowac bo tesh sie razem z nia złuszczał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokka21
Hej! Chciałam się upewnić czy dobrze rozumiem to co jest napisane w ulotce tabsów. Jeśli okres dostane np w czwartek to biorę pierwszą tabletkę z pierwszego blistra. Wybieram całe opakowanie, robię 7 dni przerwy i ósmego dnia zaczynam nowy blister. Czyli wychodzi na to, że każde opakowanie będę zaczynać w czwartek. Proszę o potwierdzenie czy dobrze myśłe. Wolę się upewnić żeby wszystko było ok. Pozdrawiam Was cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mokka.. dokładnie tak jak mówisz :) a ja zawsze miałam problemy z cerą.. a teraz jak je biorę? narazie nie widzę poprawy, ale nie jest też gorzej.. natomiast widzę, że nie mam już takiej tłustej cery.. i wszystkie osoby stwierdziły, że wyglądam jakoś tak ładniej.. znam za to osobę, która miała potężne problemy z cerą.. pryszcz na pryszczu.. brała yasminelle.. trochę się pogorszyło na początku, ale teraz ma twarz gładziutką jak pupa niemowlęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli
a jeśli zapomniałam tabletki i mineło już ponad 12 godzin to mam ją i tak przyjąć, nawet jeśli mam wziasc dwie tabletki na raz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli musisz ją wziąć.. nawet jeśli minęło ponad 12 godzin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 1982
Prosze o rade!! Dziewczyny odpiszcie prosze czy któraś z Was zmieniała tabletki? jesli tak to jak to sie robi? Mozna brac np Yasminelle a po 7 dniowej przerwie zazywać Yasmin ? ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zmieniałam inne na yasminelle.. i y. zaczęłam brać po 7dniowej przerwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×